Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zachycení plochy pomocí TV Karty a softwaru

Knight-jiri (14)|10.6.2005 17:08
Zdravím, jde mi asi přibližně o toto:
Potřebuju zachytit právě to co vidím na obrazovce a to pomocí TV Karty,
pls neříkejte použij program FRAPS a CAMSTUDIO \/ , protože po použití těchle programků jdou rapidně dolů FPSka ;o( :-k
A já potřebuju FPS aby se mi co nejméně snížili.
Jde o to že chci nahrávat jednu hru a přitom jí hrát, udajně to jde pomocí TV Karty a nějakýho programu. TV Kartu mám od Leadteku Expert 2000 XP. Chtěl bych to snímat v co nejlepší kvalitě a aby to co nejméně zabíralo cca asi 2 hodiny v kuse ;o(
Tak mi kdyžtak poradte nějakej program a co jak nastavit atp.
Jo a moje sestava na to je dostačující 8-) (AMD Barton 3200+, 512 MB RAM DDR400, 80GB HDD, VGA GF 5900 128MB/256bit)
takže hardwarově by neměl být problém :-D
Predem díky za odpovědi :-)
Mike (617)|10.6.2005 22:57
To pujde, ale musis mit grafiku s TV Out, nastavit si vystup na TV Out a to strcit na vstup ty TV karty, pak nahravas jako cokoliv jinyho
Knight-jiri (14)|11.6.2005 20:53
Aha no VGA mám TV-OUT, DVI, normal VGA konektor.
Takže teoreticky by mi to mělo jít, ale ještě jakým programem to mám nahrávat a jak to jakoby naladím?
A jak mi klesnou FPS (jak ot je náročný??)
BTW: díky moc za odpověd :-)
MarsSnickers (139)|12.6.2005 20:16
Ladit to nemusíš, pojede to přes av in.FPS by klesnout nemělo, záleží na použitém softu na zachytávání.Chce to vyzkoušet, aby nevypadávaly snímky.
Fantas! (3016)|13.6.2005 21:40
Knight-jiri
Ja bych pouzil asi kameru s A/D prevodnikem, do jejiho vstupu bych zapojil vystup graficke karty, kterou si nastav na rezim Klonovani. Potom to jen stahnout do pc a sestrihat a mas to v BEST kvalite... Misto te kamery by se dal pouzit dalsi komp s TV kartou, nebo conopusem, ci jinou strihovou kartou... B-)
Knight-jiri (14)|14.6.2005 16:05
[quote=MarsSnickers]Ladit to nemusíš, pojede to přes av in.FPS by klesnout nemělo, záleží na použitém softu na zachytávání.Chce to vyzkoušet, aby nevypadávaly snímky.[/quote]

^^ a jakej soft použít ? a jak vyzkouším že mi nevypadávají snímky ? jinak díky za odpověď.
Knight-jiri (14)|14.6.2005 16:07
[quote=Fantas!]Knight-jiri
Ja bych pouzil asi kameru s A/D prevodnikem, do jejiho vstupu bych zapojil vystup graficke karty, kterou si nastav na rezim Klonovani. Potom to jen stahnout do pc a sestrihat a mas to v BEST kvalite... Misto te kamery by se dal pouzit dalsi komp s TV kartou, nebo conopusem, ci jinou strihovou kartou... B-)[/quote]

^^ to je fakt, nebo použít DVD rekoder, ale nemám jaksi :-((
Ani kameru ani druhej PC, takže ..... 9-)
Ale taky díky za reakci :-)
Fantas! (3016)|14.6.2005 20:15
Knight-jiri
Jo jasne...to co jsem napsal je totiz jede ze zpusobu, jak zachytit hru tak, aby ti to nezatizilo procesor a hlavne aby jsi mel obraz v co mozna nejvetsi kvalite... Kdyz dnes vezmes standardni PC, tak zachytavani do MJPEG, nebo do DV ti vezme kolem 50% vykonu PC a proto ti muze zacit hra trhat a tim padem to asi nebude ono... Tak ale jestli chces hrat doom2 a podobne staresiny, tak to pak jo... 9-)
Knight-jiri (14)|15.6.2005 06:54
Nn nejde o zas tak starou hru jedná se o hru MoHAA (Medal of Honor Allied Asault)
Fantas! (3016)|15.6.2005 10:06
uvidis sam, jestli ti to bude stihat... B-)