Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Přehrávání z PC a nastavení snímkové frekvence na výstupu PC

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Roky sem fungoval v jediném režimu 1080/60p - obraz mi přišel relativně plynulý a přirozený až na občasná jednotlivá trhnutí při plynulých pohybech.

Teď sem pojal myšlenku, že když je zobrazovadlo schopno na vstupu přijmout 1080/24p, že vynutím u PC toto na výstupu, zbavím se jednoho přepočtu obrazu a obraz by mohl být plynulý pořád. Stejně se domnívám, že zobrazovadlo s tím signálem na vstupu děla psí kusy, aby se dosáhlo deklarovaných 120/240 Hz na obrazovce/plátně.
    Po nastavení v MPC-HC a puštění videa v 23,976 FPS jsem zíral. Obraz byl možná konstantně plynulý a pocitově sem se díval na 3 snímky za sekundu. (Zobrazovadlo hlásilo že je v režimu 1080/24)

Mám nastaveno něco špatně, nebo je moje úvaha nesmysl a mám se vrátit k 1080/60p ?
    Zkoušel sem v MPC-HC nastavit výstup na 23 i 24 Hz, bez viditelného rozdílu.
    OS mám W7 64b a grafickou kartu Ati 6950.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Linkovaný návod podle mě není úplně dobrý výchozí bod - nejprve bych si nastavení odladil na nejjednodušší možné konfiguraci, abych si ověřil správnou funkčnost hardwaru, ovladačů a OS, a teprve potom se pustil do budování toho komplexního systému MPC/MadVR/ReClock.

Takže já doporučuji nainstalovat čisté MPC-HC, nic v něm nenastavovat, frekvenci obrazovky změnit manuálně v ovladačích grafické karty a vyzkoušet. Až tohle bude fungovat bezchybně, tak je možné nabalovat další software.

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od tdlmarek Zobrazit příspěvek
    Takže já doporučuji nainstalovat čisté MPC-HC, nic v něm nenastavovat, frekvenci obrazovky změnit manuálně v ovladačích grafické karty a vyzkoušet. Až tohle bude fungovat bezchybně, tak je možné nabalovat další software
    Tohle mi přijde jako dobrý výchozí bod. Odinstaluju CCCP a nainstaluju samotné čisté MPC-HC (ostatně deklarují že si potřebné codecy nese ssebou) a nastavím obnovovací frekvenci ve Windows na 23 Hz
    edit:
    Provedeno základní nastavení viz výše a přišlo mi testovací video s 23,976 FPS normálně/hezky plynulé.

Pak jsem v MPC-HC ve View-Options-Fullscreen zapnul "Use autochange fullscreen monitor mode" a nastavil pro rozmezíi 23,500-23,981 mod 23@1920x1080p a zapnul obnovovací frekvenci ve Windows na 60Hz. A po přepnuti MPC-HC do fullscreenu je to již nehezky sekané.
    Naposledy upraveno uživatelem Deputy: 10-11-2014 v 16:35

Podobná témata

1. Nastavení výstupu STB (upscaling)
    Od savko v sekci DVB-S
    Reakcí: 67
    Poslední příspěvek: 12-01-2014, 15:18
  2. Jaká je snímková frekvence při manuálním nastavení závěrky?
    Od maxmad v sekci Stará technika (VHS, 8mm...)
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 07-03-2012, 09:46
  3. Nastavení komponentního výstupu
    Od Golmanek v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 28-07-2007, 22:51