Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Jakou TV? Samsung nebo LG?

Neregistrovaný (0)|9.11.2014 15:33
Tazatel: Mirek

Znění dotazu: Dobrý den přeji a prosím zkušené bardy ze zdejší diskuze o radu, resp. názor na výber TV. Rozhoduji se mezi dvěma výrobky o téměř shodné specifikaci, pouze jiný výrobce. SAMSUNG UE50HU6900 a LG 49UB820V. Dle dostupných informací jsem zjistil, že panely obou výrobců vzorkují na reálných 100Hz a zbytek nějak dopočítávají. Tedy dá se očekávat nějaký patrný rozdíl v kvalitě obrazu při běžném domácím použití? Je tam nějaký patrný rozdíl v podání zvuku? Jak je to s kompatibilitou v síti - DLNA? Rád bych měl napojeno v domácí síti a filmy i hudbu pouštěl z NAS-serveru. Zvukový výstup bude opticky na receiver Yamaha - starší ale stále super. Jak je to s ovladatelností televize z DO a "uživatelskou příjemností obsluhy" obecně?. Má jeden z výrobků, resp. výrobců v něčem "navrch" nebo naopak je tam nějaký trabl? Podotýkám, že nepatřím k fajnmekrům hledajícím mouchy ani schopným zjistit detaily v podání obrazu. Jsem "jen" uživatel, který se snaží za shodné peníze vybrat lepší kvalitu ze dvou výrobků, jejichž specifikace vypadá na papíře téměř shodně. Děkuji za reakce a ochotu, Mirek.

Technika, které se dotaz týká: televize LG 49UB820V a SAMSUNG UE50HU6900
vivid.sk (11472)|9.11.2014 15:36
Ziadny z nich, vsetko su to entry level UHD TV. Naco je dobre UHD pre takuto malu uhlopriecku, planujes to sledovat z jedneho metra?
KamilZ (10277)|9.11.2014 15:44
OT: Je vidět, jak jsou lidé zmasírovaní reklamou a nepoužívají hlavu :-( . Tenhle se alespoň naštěstí zeptal.
MirekII (13)|9.11.2014 16:29
[QUOTE=KamilZ;499260]OT: Je vidět, jak jsou lidé zmasírovaní reklamou a nepoužívají hlavu :-( . Tenhle se alespoň naštěstí zeptal.[/QUOTE]

Zdravím. Tak jsem se registroval u vědomí, že něco asi na mém dotazu bylo špatně, jen nevím co...
Popravdě - cítím se vůči reklamě jako spíše dosti odolný typ. :) Konec konců, proto také sháním informace tam, kde tuším nezaujatost - třeba zde na fóru. Ohledně narážky na používání hlavy - nechám to být, snad jen vyjádřím údiv. Nicméně - otázka zazněla a pokud nejasně, prosím o informaci co mám vyjasnit. Odpovědi jsou tady dvě (rychleji než jsem čekal), ale mnohem nejasnější než bych čekal. Omlouvám se, ale takové odpovědi neumím vyhodnotit jako přínosné pro mé rozhodování ani přínosné pro ostatní případné laiky zde na fóru. Je mi jasné, že nic zde nikoho nenutí odpovídat na snad nesmyslné - otázky od nějaké LAMY, ale měl jsem pocit, že od toho tato fóra jsou - tedy o výžměně názorů a zkušeností. Já zkušenost nemám, názor na problematiku nikoliv z mého oboru si tvořím a tedy jsem očekával názor od zkušenějších - ovšem spíše k věci. Tedy prosím - co je špatně na UHD? TV budu sledovat z cca 1,8 až 2,8m. Děkuji za trpělivost a stejně tak za ochotu. Pěkný den.
KamilZ (10277)|9.11.2014 16:43
Však píšu, že jsi se naštěstí zeptal. Ale nevím, co Ti na odpovědi od vivid.sk není jasné - proč chceš 4K TV? K čemu? Co na ní chceš zobrazovat? Máš 4K zdroj obrazu? Buděš se na dívat z 1/2 metru, aby jsi na tak malé úhlopříčce 4K vůbec ocenil? Navíc jsi si vybral s prominutím ty největší sra*ky, protože jsou to ty nejnižší 4K modely, které budou horší, než "obyčejné" HD TV ve stejné cenové relaci.

Pokud jsi laik a nevyznáš se, tak na 4K modely zapomeň a dívej se po normálních TV s 1920x1080, které Ti obrazově udělají lepší službu, než tyhle levné 4K srágory, které stejně nevyužiješ (ale stále nevíme, proč chceš 4K).
MirekII (13)|9.11.2014 16:45
[QUOTE=vivid.sk;499257]Ziadny z nich, vsetko su to entry level UHD TV. Naco je dobre UHD pre takuto malu uhlopriecku, planujes to sledovat z jedneho metra?[/QUOTE]

Nikoliv, vzdálenost 1,8 až 2,8m. Co je špatně na UHD?
KamilZ (10277)|9.11.2014 16:48
KamilZ (10277)|9.11.2014 17:04
[QUOTE=MirekII;499263]Ohledně narážky na používání hlavy - nechám to být, snad jen vyjádřím údiv.[/QUOTE]
To nebyla narážka, ale smutné konstatování a je tam smajlík. Jestli se Tě to dotklo, tak se omlouvám. Mé konstatování, že jsi se zeptal, ber jako pochvalu.
MirekII (13)|9.11.2014 17:10
[QUOTE=KamilZ;499266]Přečti si tohle: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/34974-4K-rozliseni . Až do konce.[/QUOTE]

Díky, prostudoval jsem (až do konce :)). Resumé od znalců je tedy takové, že obě vybrané televize budou mít při UHD horší zobrazení při sledování ze vzdálenosti 1,8 až 2,8 m, než nějaké jiné s rozlišením Full HD? Přijde mi to odvážné tvrzení - ale jsem jen laik, takže chápu, že možná jde o blamáž výrobců a prodejců a pak "vše je možné". Při rozhodování jsem nejprve odepsal formát 3D - podle známých se to i dětem brzo omrzí a mám raději dát přednost kvalitě obrazu před 3D formátem.
A protože TV nekupuji na dva roky (nepatřím k těm, kteří telefon ani TV mění podle módních trendů), tak se snažím uvažovat trochu s ohledem na budoucí vývoj technologie, abych pořídil něco, u čeho bude morální zastarání co nejpomalejší. Takže na radu jsem se soustředil na UHD (4K..), což vítám i z důvodu občasného využití pro prohlížení fotek - jsouce vášnivým fotografem, rád se návštěvě předvedu, když nemáme tak velký prostor na zdech pro plnohodnotnou prezentaci fotografií...

Pokud to tedy je tak, že nemohu očekávat od 4K lepší obraz než od Full HD i přes to, že budu mít odpovídající kvality vstupu, pak tedy jakou Full HD televizi lze obecně doporučit s ohledem na využití jakožto "chytré"? Díky...

---------- Doplněno v 17:10 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:09 ----------

OK, neberu to tak tragicky, jen mne to překvapilo.. Vše dobrý... :)

To patří k té "hlavě". Nikdy jsem do fóra nepsal, tak s tím ještě tak neumím zacházet...
vivid.sk (11472)|9.11.2014 17:15
[QUOTE=MirekII;499272]Pokud to tedy je tak, že nemohu očekávat od 4K lepší obraz než od Full HD[/QUOTE]

To je trosku na dlhsiu diskusiu. Obraz totiz nieje "obrazok" alebo fotka, akoby sa mohlo zdat. Obraz, to je 24/25/30/50/60 snimkov za sekundu, kvalitne podanych. A v tom poslednom je prave ten problem.

Ak chces viac, citaj tu:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue55hu6900-201405233782.htm
Skratka, toto su o*ebane TV, ktore su predavane za tieto ceny tym, co naletia na tri pismenka UHD. Ved tato TV nezvladne ani korektne zobrazit 24p zdroj signalu - to je snad vtip.
KamilZ (10277)|9.11.2014 17:15
[QUOTE=MirekII;499272]Pokud to tedy je tak, že nemohu očekávat od 4K lepší obraz než od Full HD i přes to, že budu mít odpovídající kvality vstupu[/QUOTE]
To není přesné. U 4K TV budeš mít kvalitnější zobrazení, ale cenu vynásob tak 3x. Navíc na 40" opravdu 4K na tu vzdálenost smysl nemá.

V jedné věci máš pravdu - jestli jsi fotograf a často ukazuješ fotky na TV, tak tam 4K TV smysl dává, ale viz předchozí věta. Záleží, co preferuješ. Jestli 4K na fotky (statický obraz), nebo TV s použitelným obrazem.
MirekII (13)|9.11.2014 17:49
[QUOTE=KamilZ;499274]Navíc na 40" opravdu 4K na tu vzdálenost smysl nemá. [/QUOTE]

Ale psal jsem svůj dotaz pro úhlopříčku 50" TV, nikoliv 40"... I pro 50" to platí pro pozorovací vzdálenost 1,8 až 2,8m?
Pokud ano a do 30 tis nemám smysl kupovat UHD TV, tak jakou FULL HD lze doporučit? Těch 50" le horní limit - více nechci a nepotřebuji. 46" by asi stačilo vzhledem k pozorovací vzdálenosti. A 30 tis Kč je také zcela horní limit... Více vydat nehodlám, prostě pak již mám jiné priority... TV musí mít komponentní vstup a dig. audiovýstup. Díky
MirekII (13)|9.11.2014 17:51
[QUOTE=vivid.sk;499273]Ak chces viac, citaj tu:[/QUOTE]

Díky, ale nepočtu si, angličtina není mojí silnou stránkou... Co znamená že bych "naletěl na tři písmenka UHD"? Neheldám top kvalitu kterou nevyužiji, hledám max. kvalitu za akceptovatelnou cenu. Co je 24p zdroj signálu- nevím, nikde jsem na to zatím nenarazil, takže anio nevím, že (jestli) to televize má umět a proč. Nicméně když se tedy oprostíme od UHD v této cenové kat., tak jakou by jsi doporučil ve FULL HD? Díky
Pavell007 (790)|9.11.2014 18:11
google translator znáš? Na překlad recenzí apod dostačující.
KamilZ (10277)|9.11.2014 18:15
[QUOTE=MirekII;499282]Co je 24p zdroj signálu- nevím, nikde jsem na to zatím nenarazi[/QUOTE]Tak trochu hledej... http://lmgtfy.com/?q=24p+site%3Atvfreak.cz%2Fforum
Pavell007 (790)|9.11.2014 18:19
Jinak doporučená vzdálenost pro fullHD 50 palců je cca 2metry, to je totiž vzdálenost, od které ti začnou splývat dva sousední pixely. Tak abys ocenil UHD, tak bys před tou telkou musel sedět jeden a půl metru, což je psycho-proto má UHD smysl na velkých úhlopříčkách, abys u toho nemusel bejt nalepenej jako magor.
KamilZ (10277)|9.11.2014 18:22
MirekII (13)|9.11.2014 18:55
Ale jooo, hledat umím - psal jsem svojí poznámku nikoliv ve smyslu, že jsem toto cíleně hledal a nenašel, ale ve smyslu, že jsem nikde nenarazil na to, že by to někde někdo zmiňoval jako NUTNOU vlastnost televize. Až tady... Ani teď netuším - po hledání na google, jestli to opravdu potřebuji a prakticky běžně využiji nebo nikoliv.
Koukám, že jednoduchý a zbytečně nekomplikovaný tip na dva-tři smart televizory kolem 46", u kterých lze očekávat spíše kvalitu a bezproblémovou funkci s přihlédnutím k první specifikaci požadavků - zde na tomto fóru asi nedostanu... Netušil jsem, že je toto téma i pro zdejší zkušené přispěvatele až tak komplikované...

---------- Doplněno v 18:55 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:54 ----------

óóó, pardón, nevšiml jsem si poslední reakce... Jdu studovat. Díky.
MirekII (13)|9.11.2014 19:21
Pro Pavell007:
Aha, díky moc. Konečně jsem pochopil proč mi kolegové striktně nedoporučili UHD. Konečně jasné vysvětlení pro laika - díky...
MirekII (13)|9.11.2014 19:33
Pro KamilZ:
Díky, to by asi šlo... I když - 55 úhlopříčka - to už je moc. Neřeším při tom finance, ale už mi to přijde jako zbytečná obluda do malé místnosti...
U téhož Samsungu H6500 při úhlopříčce 47" - Bude to kvalitativně podobné, nebo má úplně jiný panel? Samsung totiž ani neuvádí, zda se jedná o Edge led nebo Direct led. Jak je to u tohoto panelu? Čím déle tady projíždím diskuzi, tím větší "hokej" mám v tom, který panel je vlastně nejvíce OK. Například u tel. H7000 - na jednu stranu zajímavě kladné hodnocení a na druhou stranu celkem dost trablů s podsvícením (Edge led). Dá se tedy obecně Direct led považovat za lepší volbu? Našel jsem direct led ještě u Panasonic viera TX-47AS750E. Úhlopříčka 47" mi také vyhovuje, má vše co potřebuji... Jen netuším, jak je to s tou kvalitou, kompatibilitou a také pokud možno i s jednoduchostí obsluhy v reálu.
Díky.
vivid.sk (11472)|9.11.2014 19:54
LOL, 55" uhlopriecka je moc, ale UHD na 50" je OK ? Naozaj zaujimave citanie.
Na 2.5-3.0 metre je pre fullHD obsah optimalna uhlopriecka 65", takze ta kompromisna 55" by bola akurat.
MirekII (13)|9.11.2014 20:20
[QUOTE=vivid.sk;499300]LOL, 55" uhlopriecka je moc, ale UHD na 50" je OK ? Naozaj zaujimave citanie.[/QUOTE]
uhledně tohoto jsem dostal rozumné vysvětlení od Pavell007 o pár příspěvků výše. A děkuji mu znova - vysvětlil bez zbytečných ironických poznámek.

Ohledně optimální úhlopříčky: všude a tím myslím VŠUDE, kde jsem na webu lustroval a hledal informace, jsem se dočetl, že optimální pozorovací vzálenost je min. 2 až 2,5 násobek úhlopříčky. Nějak matně tuším, že podobnou poučku jsem před pár týdny našel i někde zde na tomto fóru... Ty ale píšeš, že optimální je 65" pro sledování ze dvou a půl metru, tedy běžně na webu dohledatelnou poučku měníš na cca 1,6 násobek úhlopříčky. Nevím nyní logicky čemu mám věřit a co je ona "optimální realita"... Každopádně 65" se mi ani nevejde a 55" v podstatě s takovými problémy - že jí nechci. Tedy opravdu hledám maximální "vytěžitelnou" a reálně použitelnou kvalitu pro úhlopříčky od 42 do max 50". Více nechci... Díky za pochopení.
KamilZ (10277)|9.11.2014 20:38
Direct LED je lepší jak Edge (zamysli se nad principem), výjimky se samozřejmě mohou objevit, jako všude.

Co se týká vzdálenost, tak hodně záleží na zdroji signálu - pro 1080p (HD) je 65" na 3m v pohodě. Protože jsi chtěl 4K, tak máš předpokládám kvalitní zdroj. Takže čím větší tam narveš, tím lépe. Pokud naopak budeš pouštět přes kompozit něco z VHS (vím, přeháním), tak na velké TV zapláčeš.

Ještě k odolnosti proti reklamám a našemu "rýpání" :-) - sám píšeš, že jsi odolný, ale nechal jsi se zlákat na 4K, aniž by jsi víceméně tušil, co Ti to přinese, výhody a nevýhody...
vivid.sk (11472)|9.11.2014 20:39
[QUOTE=MirekII;499301]o pár příspěvků výše[/QUOTE]
To si dostal este skor, len je problem, ze si si to neprecital. (Google translate je tvoj kamarat, nie nepriatel).

65" je naozaj optimalne pre fullHD zdroje (ak vacsia, potom UHD). Je jedno, ake nasobky sa pisu na webe, je tu dostatok uzivatelov, ktori ti potvrdia o com je prax a nie teoria.
MirekII (13)|9.11.2014 21:08
Díky, nicméně já o tomto nepolemizuji. Jen píši, že se nevyznám v rozporuplných informacích a také píši, že pro mě je prostě naprostý strop úhlopříčka 50". Prostě neusiluji o větší úhlopříčku... Televize nemusí být nutně dominantou mého obýváku, kvůli které vše dispozičně přestavím a předělám. A v takovém případě - předpokládám, není můj požadavek v rozporu ani s tvojí praxí. Pokud jsme nyní doma zvyklí sledovat CRT televizi 4:3 o úhlopříčce nějakých odhadem 70cm, pak budeme - předpokládám - spokojení s úhlopříčkou 106 až 127 cm. A navíc - jak i zde zaznělo - při sledování ze zdroje s horší kvalitou vstupu, je menší úhlopříčka spíše výhodou než nevýhodou. Jsem schopen pochopit honbu nadšenců za úhlopříčkou - ale toto nadšení prostě nesdílím. Velikost požadované úhlopříčky jsem uvedl ve svém prvním příspěvku - a můj dotaz nebyl o tom, jakou maximálně si mohu dovolit, ale jaký konkrétně televizor by jste zde s takovou úhlopříčkou doporučili s ohledem na kvalitu a další funkce... Akceptuji (a vysvětlení od Pavell007 je pro mě logické a pochopitelné), že můj požadavek na UHD je pro danou úhlopříčku zbytečný. OK - ale pořád nejsme u toho, jakou tedy telku? Je tu staršně moc vědecké teorie a nějak málo doporučení pro laika... Neber to prosím špatně, jen se na to koukám z pohledu člověka, který už strávil dost času na NETu a zjišťuje rozporuplné informace a všelijaké nejednoznačné vědecky pojaté rady, ale chybí prosté doporučení těch dvou-tří televizí, které by si koupil vážený odborník, kdyby měl dodržet uvedené požadavky a cenu. Opravdu nepatřím mezi nadšence, kteří se zde na celé týdny zavrtají do studia aby pak koupili to nejlepší z nejlepšího. Stačí mi pár tipů od znalců - půjdu a koupím s vědomím, že ať vyberu kterýkoliv, nebude to úplně špatně. Díky
vivid.sk (11472)|9.11.2014 21:13
Tu mas tipy na rozumne TV v uhlopriecke do 50"
http://3d-televize.heureka.cz/panasonic-tx-48as640e/
http://3d-televize.heureka.cz/samsung-ue48h6400/ (alebo dalsie alternativy H6xxx, podla preferencii HW, resp. designu)
http://3d-televize.heureka.cz/sony-bravia-kdl-50w805/
http://3d-televize.heureka.cz/sony-bravia-kdl-50w815/


Pri prvych dvoch bude pravdepodobna lepsia spolupraca s NAS/DLNA (v tom prvom pripade dokonca SMB/CIFS), v kazdom pripade plati - ustrazit si uniformitu a po korektnom nastaveni farieb ziskas to najlepsie, co sa da vybrat z tohtorocnej ponuky TV (pomer cena/vykon)


P.S: vacsina z uvedenych modelov TV tu ma svoje vlakno, odporucam prestudovat.
MirekII (13)|9.11.2014 21:22
[QUOTE=KamilZ;499303]Direct LED je lepší jak Edge (zamysli se nad principem), výjimky se samozřejmě mohou objevit, jako všude. [/QUOTE]
jojo, akorát ve specifikacích většinou výrobci neuvádějí, jestli je to Edge, nebo Direct. Jak již jsem psal - 50" je pro mě strop. Více nechci, prostě se nevejde... Odolný na reklamy jsem - však jsem se na 4k nachytat nenechal a dál jsem se ptal :) (a následně pod tlakem logických argumentů přehodotil a dále hledám Full HD).

Mohu tedy poprosit o tip na dvě tři telky Full HD, pokud možno s direct led (jestli IPS nebo VA - to už asi nechci řešit, myslím, že obrazová kvalita obou bude pro běžné použití dostatečná). Jde tedy o ten zbytek - vybrat značku a tip s ohledem na max kvalitu obrazu, kompatibilitu s ostatními zařízeními v síti, spolehlivost a také pokud možno jednoduchost ovládání. Z toho co potřebuji aby TV uměla: Wi-fi, optický audiovýstup, komponentní vstup, DVB-S2 + CI (případně dva budou super), USB, propojení po síti s NAS serverem, nějakým herním nesmyslem, případně počítačem apod. TV signál nyní beru ze sat přijímače se dvěma tunery, pokud to bude umět TV, bude to lepší. Pokud tam bude spousta dalších vychytávek, tak super - já to sice nevyužiju, ale děcka asi ano... Díky
MirekII (13)|9.11.2014 21:37
[QUOTE=vivid.sk;499310]Tu mas tipy na rozumne TV v uhlopriecke do 50"[/QUOTE]
Děkuji, to je super, nastuduji to. Snad ještě pak mohu obtěžovat s doplňujícím dotazem - bude-li třeba. Ještě jednou díky...
vivid.sk (11472)|9.11.2014 21:39
Samozrejme, okrem rýpania vieme občas aj poradiť :D
MirekII (13)|9.11.2014 22:48
[QUOTE=vivid.sk;499313]Samozrejme, okrem rýpania vieme občas aj poradiť :D[/QUOTE]
:), díky, však to oceńuji...

Ohledně konektivity "po síti": chápu to dobře, že lepší než DLNA je zmíněné SMB/CIFS? Výrobci to ale neuvádí - resp. možná je to nějak skryto a já jen nevím jak to rozklíčovat... Třeba Samsung někde neuvádí ani DLNA, ale po písemném dotazu prodejce odpovídá, že ano, že to umí... Také jsem ze zdejšího fóra nabyl dojmu, že např. SONY na tom s propojením po síti není nejlépe a o LG asi nemá smysl uvažovat pro kvalitu obecně i když třeba konektivitu mají zvládnutou celkem slušně.

Má smysl se na propojení SMB/CIFS nějak fixovat, nebo DLNA plně postačuje?

Nicméně z uvedených tipů TV si bohužel nevyberu - nikoliv pro kvalitu, ale pro výstupy apod. Níže uvedu, co by měla telka umět (v prvním příspěvku jsem nastínil - bohužel ne až tak přesně, vím, a pak o pár příspěvků upřesňoval)...

Do hledáčku se mi tedy z Full HD vercajků na základě zdejších zdrojů dostal Panasonic VIERA TX-47AS750E a pak Samsung UE46H7000. Podle infa zde na fóru má Panasonic direct led, u Samsungu 7000 jsem to nezjistil - netušíš? A obě by měly vzorkovat na 100Hz (120)- nebo ne? Obě mají IPS panel - už jsem pochopil, že za VA v kombinaci s ostatními požadavky (vstupy, tuner atd., bych musel připlatit násobek a to nechci.), ale snad by v této třídě mohl být kvalitně vyveden, obvzláště když bude mít ledky "všude" (direct...). Je v tom výběru nějaký háček? Případně jaká by byla volba pro tebe na základě požadavků - viz. níže. Nebo je nějaká ještě lepší alternativa?

Z toho co potřebuji aby TV uměla: Wi-fi, optický audiovýstup, komponentní vstup (samozřejme HDMI), DVB-S2 + CI (případně dva S-tunery budou super), USB, propojení po síti s NAS serverem +nějakým herním nesmyslem pro děcka, případně počítačem apod. TV signál nyní beru ze sat přijímače se dvěma tunery, pokud to bude umět rovnou TV, bude to lepší. Pokud tam bude spousta dalších vychytávek, tak super - já to sice nevyužiju, ale děcka asi ano...
Díky za trpělivost...
vivid.sk (11472)|9.11.2014 23:27
[QUOTE=MirekII;499320]Má smysl se na propojení SMB/CIFS nějak fixovat, nebo DLNA plně postačuje? [/QUOTE]
Zavisi od toho, ci planujes interny media player pouzivat ako jediny player (resp. ako MMC). Dnesne TV by uz mali zvladnut 95% obsahu, minimalne otvorenych formatov (mimo proprietarnych, cize DVD a BD struktur, tam je to stale velmi obmedzene, no riesit sa to da remuxom, atp).


[QUOTE=MirekII;499320] u Samsungu 7000 jsem to nezjistil - netušíš?[/QUOTE]
To celkom nahodou tusim :), je to Samsung SPVA panel, vyssie Panasoniky mozes ignorovat su to IPS panely. Satelitny tuner ma z vyssie uvadzanych minimalne Samsung H6470, v sestkovej rade je tam rozny hw setup a velmi vela roznych modelov, treba si pozriet specifikacie. Vsetko su to vsak rovnake 100/120Hz panely, ostatne vsetko co sa pytas sa docitas vo vlaknach pre tieto modely - smelo do citania.
tdlmarek (1566)|10.11.2014 00:10
[QUOTE=MirekII;499311]TV signál nyní beru ze sat přijímače se dvěma tunery, pokud to bude umět TV, bude to lepší.[/QUOTE]
Pokud se chceš fixovat na ty interní DVB-S tunery, tak u Panasonicu nemůžu nezmínit chybějící automatiku pro přepínání formátu obrazu. Takže pokud nechceš na začátku každého pořadu vysílaného ve 4:3 sahat po dálkovém ovladači, nebo koukat na roztažené obličeje, tak můžeš tuhle značku rovnou plošně vyřadit.

Rozdíl mezi IPS a VA bych úplně netrivializoval, u VA bys mohl být nepříjemně překvapen slabšími pozorovacími úhly, kdežto IPS zase neumí podat takový kontrast, takže večerní film si na tom člověk moc nevychutná. Spousta recenzí a filmových fanoušků bude VA hodnotit jako jednoznačně lepší, ale pokud bych měl vybírat TV např. rodičům, kde vím v jakých úhlech od TV někteří členové domácnosti sedávají, a také že se sleduje vždy s plným osvětlením, sáhl bych spíš po IPS.


Samsung H7000 je určitě dobrá volba, pokud vyhovuje VA panel a edge-LED podsvícení, a měl by už mít požadovaný dvojitý DVB-S2 tuner (prověř si to, Samsungy nemám zcela zmapované).

Já bych ale ještě navrhnul trochu alternativní cestu - na DVB-S tunery se vykašlat, nechat si stávající satelitní přijímač a vzít buď Panasonic 48AS640 (VA) nebo 47AS650 (IPS). Všechny zmíněné požadavky až na ono DVB-S splňují, mají velmi povedené direct-LED podsvícení, dobře hodnocené podání obrazu a nabízí intuitivní a léty prověřené ovládání. Zajímavé mi to přijde zejména v kontextu toho, že stojí pouze 15 resp. 16.5 tisíc Kč.
vivid.sk (11472)|10.11.2014 22:01
[QUOTE=tdlmarek;499324]... na DVB-S tunery se vykašlat ...[/QUOTE]
Tiez sa mi zda tato moznost najlepsia. Ono tie dva tunery sice dobre vyzeraju na papieri, ale kedze H7000 ma len jeden CI slot (tj. na jednu kartu), viac kodovanych kanalov sucasne si ajtak nepozries. Sice sa da PIP kombinovat (pozeras jeden kodovany kanal z DVB-S, druhy nekodovany kanal z DVB-C/DVB-T/DVB-S), ale toto riesenie je len z nudze cnost. Taktiez funguje PAP (obraz vedla obrazu) s rovnakymi kombinaciami, cize mozes kombinovat tuner s inym tunerom vedla seba na jednej obrazovke s uz spomenutym obmedzenym (toto obmedzenie predpokladam, nemam ho odskusane).
roman.vavrik@centrum.cz (1)|16.11.2014 13:57
Prosím k TV Samsung UE50HU6900, dá se pomocí tlačítka VOICE ovládat TV hlasem např při výběru píšniček v youtube? z návodu na to nemůžu přijít.. Díky
LiborZ (0)|17.11.2015 13:29
Dobrý den. Předem se omlouvám, že probouzím toto staré téma, ale po jeho přečtení jsem se dostal do slepé uličky při výběru smart tv. Do teď jsem byl přesvědčen o tom, že si pořídím LG 49UF7787 s letošní modelové řady. Byl by někdo ochotný to semnou prodiskutovat?