Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poskakování obrazu při digitalizaci VHS s použitím funkce TBC

varchar3 (2)|8.11.2014 14:04
Dobrý den,

Zkouším digitalizovat staré VHS do PC (VCR: JVC HR-S9700; převodník: Canopus ADVC300) a při zapnuté funkci TBC na přehrávači začne obraz nepravidelně poskakovat směrem nahoru cca o 10 řádek.

Při vypnutém TBC obraz neposkakuje. Dělá to jen u videokazet s horším stavem záznamu (už dříve zkopírované z VCR na jiné VCR - typ už nevím). Ve videu je také poměrně široký pruh ve spodní části obrazu - jakoby odraz původního obrazu a v horní části tohoto pruhu běhá "jiskra". Původní nahrávky už nejspíš neseženu.

Ještě jsem zkoušel použít videofiltr DVF442 od firmy Correct, ale bez jakékoliv změny. Jediné, co jsem na netu našel je tato diskuze http://www.stereovideo.cz/stereovideo/diskuze/tema/2777-rozmazany-pruh-jiskra-ve-spodni-casti-obrazovky-s-videem-panasonic-nv-fj627/ kde radí nastavit správnou výšku obrazu, jenže to na převodníku, ani na přístroji nevím kde nastavit.

Chci se tedy zeptat, zda je nějaká možnost toto poskakování odstranit a zachovat výbornou funkci TBC v přehrávači. Koukal jsem ještě na tento přístroj http://www.correct.cz/detail.php3?typ=VTF337&odvetvi=av.video který rekonstruuje celý obraz, ale nemam ponětí, zda by mohl pomoc.

ukázka: cca do 13. vteřiny obraz neskáče (vypnuté TBC) ale po jeho zapnutí začíná obraz poskakovat.

Za případné odpovědi předem děkuji.
geronimoh (2327)|18.11.2014 15:16
Já při digitalizaci starších videokazet VHS TBC vypínám, protože se většinou jedná o videoklipy a při přechodu z jednoho klipu do druhého ( místě střihu ) obraz pár sekund skáče: Dělá to většinou u opotřebenějších kazet. Píší o tom i v návodu k videorekordéru, že v těchto případech dosáhneš lepší výsledek s vypnutou funkcí TBC.
varchar3 (2)|20.11.2014 16:45
Taky to tak řeším - lepší, než to poskakování. Canopus má vlastní TBC, jenže ne tak výkonný, jako v přehrávači JVC.
geronimoh (2327)|21.11.2014 22:05
Určitě. To poskakování je hrozné 8-)