Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Rozdíl mezi TV a monitorem?

Neregistrovaný (0)|7.11.2014 17:49
Tazatel: Chris

Znění dotazu: Zdravím,
chtěl bych si pořídit nový monitor k PC, sledovací vzdálenost asi 1m. Ná svém současném 24'' Samsung P2470HD si krom běžné práce PC (mám herní PC, tudíž si rád zahraji hry jako BF3, CoD, AC, Bioshock...) si každý den pouštím filmy/seriály, které sleduji z postele (asi 2,5m) a těch 24'' na tuto vzdálenost není dostačující. Proto bych si chtěl pořídit větší monitor od 32'' do 40''. Avšak monitory v této velikosti stojí od 13,14k+ a já mám k dispozici pouze 9k. A TV v této cenové kategorii a v této velikosti sehnat jde (zaujala mě například http://www.czc.cz/sony-bravia-kdl-40r455b-led-televize-40/147551/produkt nebo http://www.czc.cz/samsung-ue32h5030-led-televize-32/155981/produkt). A já bych se chtěl zeptat, v čem je háček, že TV ve stejné velikosti je o několik tisíc levnější než monitor, resp. bude vadit, když TV použiji jako monitor? Pokud máte nějaké tipy na TV, která by sloužila dobře jako monitor v této velikosti a ceně, tak je milerád uvítám.

Děkuji za každou radu.

Technika, které se dotaz týká: TV, monitory
KamilZ (10277)|7.11.2014 18:22
Dej si třeba pozor na input lag a na různá "kurvítka" obrazu, která jsou možná vhodná pro TV a filmy, ale ne pro práci na PC. Prověř si, že to jde vše vypnout. Monitory mají většinou také lepší homogenitu podsvícení panely a dají se koupit i monitory bez PWM, což je lepší obzvláště u větších úhlopříček. Troufám si tvrdit, že mají i obecně lepší (kvalitnější) panely a spousta výrobců má garanci na vadné (sub)pixely. Monitory mívají rychlejší dobu odezvy než levné TV. Není problém sehnat matný monitor (u TV to problém je). Pak zde jsou věci jako Pivot, USB HUB, DisplayPort apod. Další drobné + pro monitory je automatické zapnutí/vypnutí, což ne všechny TV mohou podporovat.

Sledovat 40" TV z jednoho metru na 1920x1080 bych pro práci fakt nechtěl, uvidíš rastr. Nad 30" mi dává smysl 2560x1600 a víc.