Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak správně nahrávat z o2 iptv?

Petr_Petr_Petr (16)|4.11.2014 15:44
Dobrý den,

pořídil jsem si o2 iptv a chtěl bych si nahrávat pořady do počítače. Už jsem pochopil, že to bude asi trochu problém, ale prosím o informaci, zdali bude fungovat následující schéma.

Ze settopboxu půjde analogový signál do tohoto zařízení

http://www.alza.cz/aver-tv-dvd-ezmaker-7-d238584.htm

Pomocí nějakého software (jakého? Prosím o radu) budu nahrávat do počítače záznamy, počítám s tím, že programy na set top boxu budu muset přepínat ručně. Také počítám s tím, že to nebude hd záznam.

Bude to takto fungovat?

Předem děkuji za rady.
RoPo (6061)|4.11.2014 16:06
Fungovat to může (pokud nemají v analogovém signálu ochranu podobnou Macrovision), ale kvalita bude mizerná.
KamilZ (10277)|4.11.2014 16:15
Petr_Petr_Petr (16)|4.11.2014 17:02
KamilZ: A to o2 iptv má hdcp nebo ne? Navíc ty hdmi nahrávátka obvykle fungují tak, že se musí ručně zapnout vypnout záznam, asi je to primárně určené na nahrávání sekvencí z her ... A o přepínání programů na set top boxu asi už vůbec nemůže být řeč. To umí, co jsem našel, jen tato věc, také analog: http://www.avermedia.eu/avertv/cz/Product/ProductDetail.aspx?Id=489&tab=APDriver

---------- Doplněno v 17:02 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:01 ----------

RoPo: A mají, nebo nemají? Abych to nezkoušel zbytečně, neobjevoval ameriku ...
KamilZ (10277)|4.11.2014 17:21
DHCP: nevím, já na rozdíl od Tebe O2 IPTV nemám. Ono je už z principu blbost si tuhle platformu pořizovat, pokud chceš nahrávat do počítače a ne v rámci jejich služeb nebo O2 TV Go. Navíc to nahrávat jako analog, sorry, ale WTF?! :-)
Petr_Petr_Petr (16)|4.11.2014 18:41
KamilZ: TF to, že potřebuju ty pořady sledovat jindy a jinde, než doma, když se vysílají. Jde mi primárně o kanál Viasat History. Čili nahrávání v rámci jejich služeb ani o2 TV Go nepřipadá v úvahu. Ale moc rád si nechám poradit. Jak bych to tedy měl dělat jednodušeji nebo lépe?
KamilZ (10277)|4.11.2014 19:15
Třeba DVB-S

Proč nevyhovuje O2 TV GO? Nahrávat to umí a sledovat to můžeš (jak to chápu z popisu) kdekoli.
Petr_Petr_Petr (16)|4.11.2014 20:15
V o2 tv go není Viasat History a další zajímavé kanály
KamilZ (10277)|4.11.2014 20:19
Tak opravdu mě napadá jen to DVB-S, pokud chceš nahrávat, tak je to asi nejrozumnější řešení. Nicméně vidím, že zde živě diskutuješ: http://pc.poradna.net/q/view/1323554-co-vsechno-budu-potrebovat-k-nahravani-poradu-z-o2-tv-v-notebooku
Petr_Petr_Petr (16)|4.11.2014 21:02
A to je trestný :-) ?
Petr_Petr_Petr (16)|4.11.2014 21:10
Nicméně to DVB-S, to mě nenapadlo, to je jako satelitní vysílání? Jako třeba http://www.skylink.cz ? A to není nějak chráněné proti nahrávání? A co bych pro to nahrávání všechno potřeboval?
Petr_Petr_Petr (16)|4.11.2014 21:26
No jo, tak asi to je trestný ...
Ivo Mašek (10205)|4.11.2014 21:45
Ne, trestný to určitě není. To, že ti kolega rychle neodpověděl, je jednoduché. Nikdo z nás tu nedrží 24 hodinovou službu a nevisíme tady od nevidim do nevidim.
[QUOTE]Nicméně to DVB-S, to mě nenapadlo, to je jako satelitní vysílání?[/QUOTE]
Vážně nevíš, že DVB-S je satelitní vysílání?
Petr_Petr_Petr (16)|4.11.2014 22:02
Omlouvám se, nechtěl jsem nikoho honit. Ne, nevěděl jsem to, co je to dvb-s, ale už jsem si to našel. Takže jestli jsem to dobře pochopil, mám se vykašlat na o2 tv a pořídit si dvb-s. Ale to je asi taky nějak kódovaný, nebo chráněný proti kopírování, nebo ne? Teda úplně nejlepší by bylo, kdyby mi to někdo za peníze udělal, protože tomu prd rozumím a ani tomu nechci rozumět, chci to jen používat, ale k tomu asi nikoho nepřekecám, co ...
RoPo (6061)|4.11.2014 23:12
Pořídíš si DVB-S příjmač s harddiskem nebo možností nahrávat na USB připojený disk, ale takový příjmač, které nahrávky ukládá nezakódované. Pak přeneseš do PC a máš zcela digitální "čistou" nahrávku. Nebo příjmač s připojením do počítačové sítě. Touto cestou můžeš také vykopírovat nahrané pořady do PC. Pro příjem ještě potřebuješ kartu (případně CAM modul, dle typu příjmače), kterou pořídíš na www.skylink.cz nebo ti vše zařídí montér/prodejce paraboly svodu, příjmače, paraboly, LNB.
U pořízení DVB-S počítej s investicí cca. 5.000-20.000 Kč dle typu příjmače (délky kabelu, paraboly a ostatních komponent).
Mohl by jsi pořídit celý HD příjmač od Skylinku (za výhodnou cenu), ale tam mám dojem, že nejsou nahrávky odkódované.

Další možnosti příjmu zde v ČR je UPC freesat a Digi TV.

Skylink se používá kvůli nejširší nabídce HD programů.
Dagy2 (3153)|4.11.2014 23:16
Proč bys na to někoho nepřekecal? Jsou lidi, kteří ti to rádi (sice za peníze) udělají. Živí se tím.

To nejjednodušší je poťídít si satelitní komplet - anténu, SAT přijímač s příslušnou přístupovou kartou a zaplatit si balíček programů, který obsahuje tvoje oblíbené programy.
Dnes umí každý SAT přijímač (lépe nebo hůř - myslím co do spolehlivosti) nahrát program digitálně na HDD se záznamem dat 1:1. Tzn. v kvalitě vysílaného programu.
Každý SAT přijímač má EPG (opět lépe nebo blbě implementované), které ti umožní nastavit nahrávání na 7 až 28 dnů dopředu, resp. ručně na 364 dnů dopředu a přístroj pak nahraje to co jsi chtěl. Některé přijímače umí udělat střih záznamu přimo v přijímači. Problematické je pouze přenášet nahrávky mimo přijímač - závisí od toho jaký přijímač a jakou přístupovou kartu seženeš.
Ivo Mašek (10205)|5.11.2014 06:12
To nahrávání funguje i s IPTV O2 (není nutné přecházet na jinou technologii, pokud jsi s TV od O2 spokojený). Mrkni sem: http://www.o2.cz/osobni/tv/


[ATTACH=CONFIG]28898[/ATTACH]
2014-11-05_060853.png
Petr_Petr_Petr (16)|5.11.2014 10:07
o o2 nahrávání vím, ale je mi na nic, je to nahrané jen na 7 dní, já to potřebuju navždy