Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vstup ze SCART do PC - lepsi kvalita

mojmirus (32)|16.10.2014 08:48
Zdravim.
Rad bych se zeptal, zda ma nekdo prakticke zkusenosti s nasledujicim problemkem. Mam signal vedeny ze satelitu pres scart. Pouzival jsem ext. kartu AverTV Hybrid Volar HX. Ma ext. vstup pro cinche .
Spojeni a zobrazeni zvuku funguje. Jen bych uvital krapet vyssi kvalitu. Je jasne, ze pro analog spojeni nemuzu cekat HD uroven, ale spise mi vadi krapet rozmazany obraz. Pri sportu zejmena
(Pro informaci - pouzivam ext kartu DV-C Technotrend , kde je prijem s UPC a je kvalitni)
Proste bych se chtel zeptat, zda pouziva nekdo nejakou kartu pro vstup analog (cinche, scart), ktery se jevi subjektivne kvalitne. Nepotrebuji strihat tento signal ani jinak zpracovavat.
KOukam napr. na Delock USB 2.0 Video konvertor Nano, ale nevim , nevim
Diky za tipy
RoPo (6061)|16.10.2014 09:29
Jsou dva problémy:
- je otázkou jak kvalitní je analogový výstup ze SCARTu daného SAT přijímače
- USB převodníky většinou kvalitou jsou tam, kde jsou

Na kvalitativní mnohem vyšší úrovni jsou karty do PC případně HW enkodéry na FireWire, které mají analogové vstupy.

Nejlépe je Transport Stream ukládat přímo v SAT přijímači (PVR přijímač) a ten pak v PC zpracovat do formátu, který potřebuješ.
Šel bych touto cestou, pokud nemáš kvalitní HW enkodér a chceš nějakou vyšší kvalitu SAT záznamu.
mojmirus (32)|16.10.2014 09:53
Diky za info, ale me jde pouze o sledovani signalu TV prenosy. Takze nepotrebuji nic ukladat a jde mi o nejake jednoduche reseni. Jinak bych uvazoval primo o nejake DVB-S karte - tam zase vetsinou funguje jen linux.
A nejaky tip na PC kartu ?


[QUOTE=RoPo;497741]Jsou dva problémy:
- je otázkou jak kvalitní je analogový výstup ze SCARTu daného SAT přijímače
- USB převodníky většinou kvalitou jsou tam, kde jsou

Na kvalitativní mnohem vyšší úrovni jsou karty do PC případně HW enkodéry na FireWire, které mají analogové vstupy.

Nejlépe je Transport Stream ukládat přímo v SAT přijímači (PVR přijímač) a ten pak v PC zpracovat do formátu, který potřebuješ.
Šel bych touto cestou, pokud nemáš kvalitní HW enkodér a chceš nějakou vyšší kvalitu SAT záznamu.[/QUOTE]
RoPo (6061)|16.10.2014 10:02
Aha, ty tedy chceš z klasického SATu sledovat vysílání přes SCART->grabovací karta->PC na PC LCD monitoru?
mojmirus (32)|16.10.2014 10:16
Presne tak. HDMI signal ze SAT vede do TV a do duheho pokoje vede AV kabel ze Scartu a ten sledovat v PC.
[QUOTE=RoPo;497747]Aha, ty tedy chceš z klasického SATu sledovat vysílání přes SCART->grabovací karta->PC na PC LCD monitoru?[/QUOTE]
RoPo (6061)|16.10.2014 10:25
V tomto případě může být degradace analogového signálu ze SCARTu právě na vzdálenost. Jak máš dlouhý kabel SCART->PC?

V tomto případě bych se asi žádnou kvalitativnější kartou nezabýval a pořídil opět nějaký USB "naběradlo".
Na vzdálenosti se stejně signál dost degraduje.

Příklad kvalitativně vyššího nabíracího zařízení než zmiňované USB TV dongly v nižší ceně než interní karty zde.
mojmirus (32)|16.10.2014 10:47
Diky za info. To bude stacit, ze si de facto nepomuzu jinym zarizenim. Kabel je velmi dlouhy, takze ta ztrata bude zrejme rozhodujici.
Nasadim asi zpatky tu TV kartu Aver s tim ext AV prijmem.
Jeste jednou dik

Moy
vivid.sk (11472)|16.10.2014 13:42
A preco si jednoducho neprepojis HDMI vystup (zo STB) s monitorom? (HDMI vystup vies rozdvojit; Prepojis kablom HDMI->DVI). Kvalita bude neporovnatelna.
RoPo (6061)|16.10.2014 13:52
Vždyť psal, že na HDMI má připojenou TV ("řekněme") v obyváku a ze SCARTu si video tahá ("řekněme") do pracovny k PC.
mojmirus (32)|16.10.2014 14:35
Presne, jak pise Ropo - bohuzel Sat ma jen 1 HDMI - jinak by se dalo zvazovat natazeni hdmi kabelu
vivid.sk (11472)|16.10.2014 14:52
Este jeden pokus:

[QUOTE=vivid.sk;497771]A preco si jednoducho neprepojis HDMI vystup (zo STB) s monitorom? (HDMI vystup vies rozdvojit; Prepojis kablom HDMI->DVI). Kvalita bude neporovnatelna. [/QUOTE]
RoPo (6061)|16.10.2014 15:09
Prosim tě, píště to musíš napsat ještě větším písmem, nějak se to potom ztrácí. :-E

Rozdojit ano, ale pak na PC LCD může koukat jen právě na SAT nebo sledovat PC obraz. Další otázkou je zda-li PC LCD, který má s reproduktory, které dokáží z HDMI reprodukovat audio.

Předpokládal jsem, že řešení, které teď používá používá obdobu PIPu.
Dělá na PC a zároveň v okně má puštěný SAT. O rozdvojení HDMI výstupu na SATu jsem z tohoto hlediska vůbec neuvažoval.

Pokud však má PC LCD s repro, které umí reprodukovat z HDMI audio, PC LCD má dva HDMI vstupy a sleduje jen PC nebo SAT, pak lze použít např. toto nebo toto.
mojmirus (32)|16.10.2014 15:21
Repro mam samostatne. Jen mam dva monitory a podle situace prehravam na jednom nebo na druhem. Takze radeji nejake nemonitorove reseni.
RoPo (6061)|16.10.2014 15:30
Přívod přes HDMI tedy pro tebe asi není použitelný. Nemáš jak "jednoduše" z HDMI dostat audio do těch samostaných repro. Sic existují audio extraktory ("rozdělovač/oddělovač") z HDMI (cca $100). Což je další částka za audio extraktor.
Navíc by jsi měl repro připojené do tohoto audio "extraktoru" nebo do PC.
mojmirus (32)|16.10.2014 15:39
No, zda se ze pocatecni reseni je asi na zacatek nejjednodusi . Ted jsem ho aplikoval - pripojil jsem Aver do USB a propojil pres Composit. Toz kvalita nic moc , ale v malem okynku to snad preziju ...
StD (8612)|16.10.2014 16:12
Nejvyšší kvalita analog-výstupu DVB-S jen pro sledování je přes S-video kabel. Tak to mám já - z Dreamboxu do TVkarty v PC s dedikovaným Video-In S-video vstupem metrovým kablíkem. Stereo audio je vedeno zvlášť do Line-In vstupu zvukové karty propojené ještě interním kablíkem s TVkartou na Aux_In vstup. Stačí ti pořídit nějaká stará bazarová analogová TVkarta do PCI za pár šupů. Nahrávání z toho neřeším, protože nahrávám přímo na pevný disk v tom DVB-S Dreamboxu a ten je navíc připojen do sítě LAN přes router, takže si z něj mohu do libovolného PC v síti kopírovat nahrávky k další úpravě.