Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nesprávne hrajúci BRrip filmu- prosím o radu

M4JK (2)|11.10.2014 21:18
Zdravím,
potreboval by som radu pretože sa už dostávam do stavu zúfalosti :D
Keď pustím film na notebooku (názov releasu "Ghost_in_the_Shell_Arise_[1080p,BluRay,aac,x264]_-_THORA") tak obraz je sekaný (FPS dropy, v niektorých prípadoch sa mi zdá že vynechá celé snímky) a audio sa posúva dopredu (keď film pretočím dopredu alebo dozadu tak chvíľu audio sedí). Zaujímavé je, že na deskope mi ide film bez problémov. Tu je zoznam vecí ktorými som sa pokúsil odstrániť problém:
- inštalácia CCCP kodeku, K-Lite Codec Pack, Orban AAC/aacPlus Player Plugin 1.1.52
- nový driver na grafickú kartu
- reštart PC, nanovo skopírovaný film, CCleaner...
Film som skúšal prehrať na GOMe, VLC, BSplayer + WMP/MP Classic (všetko updatnute na poslednú verziu).
Čo sa týka notebooku tak som na ňom prehral už desiatky BR ripov bez žiadneho problému a jednoducho mi už došli nápady že čo by som ešte mohol spraviť pre to aby mi film išiel správne.
Ďakujem za každú relevantnú radu (pardón ak som netrafil dobrú sekciu).
M4JK
vivid.sk (11472)|12.10.2014 00:08
vymazat a zohnat si korektne enkodovanu verziu.
mirekv (7169)|12.10.2014 09:45
Tak ono je už vůbec zoufalé zaneřádit si PC různými CCCP, K-Lite a podobnými hrůzami. S VLC by neměl být problém, má svoje kodeky. Stíhá procesor? Popisovaný problém je typický. A do sekce ses fakt netrefil!
M4JK (2)|12.10.2014 17:26
Stiahol som druhý release a ten funguje správne ale vŕta mi hlavou že prečo na dvoch desktopoch išiel film v poriadku a na notebooku nie (skúšal som to potom z externého disku aby som odstránil možnosť že súbor je zlý), procesor stíha.
Trocha offtopic - mirekv hovoríš že namiesto K-Lite a podobných codec packov stačí prehrávač ako VLC?
jito (999)|12.10.2014 18:37
[QUOTE=M4JK;497547]stačí prehrávač ako VLC?[/QUOTE]
Ano.Není třeba si zaprasit OS balastem jako je Codepack a jiné nepotřebné věci.Mluvím o Win7.
mirekv (7169)|12.10.2014 19:04
[QUOTE=M4JK;497547]Stiahol som druhý release a ten funguje správne ale vŕta mi hlavou že prečo na dvoch desktopoch išiel film v poriadku a na notebooku nie (skúšal som to potom z externého disku aby som odstránil možnosť že súbor je zlý), procesor stíha.
Trocha offtopic - mirekv hovoríš že namiesto K-Lite a podobných codec packov stačí prehrávač ako VLC?[/QUOTE]
Ano. Je to tak. Codecpacky jsou pro zkušené uživatele, při instalaci nabízejí tisíce možností co je a není třeba zaškrtnout, v tom se nevyznám ani já, a to s PC už nějakou dobu žiju.
vivid.sk (11472)|12.10.2014 20:09
[QUOTE=M4JK;497547] vŕta mi hlavou že prečo na dvoch desktopoch išiel film v poriadku a na notebooku nie [/QUOTE]
Pretoze notebook bude mat inu GPU/iGPU pomocou ktorej je za pomoci HW akceleracie prehravany (default nastavenie vacsiny playerov). A v tomto stacia nejake nestandardne nastavenia enkodovania a problem je na svete.