Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Oprava chybné délky videa v m2v souboru vyextrahovaného z dvd

Oktavianus (476)|9.10.2014 12:34
Zdravím,

snažím se vytvořit si zálohu jednoho dvd s klipy od skupiny Pet Shop Boys, přičemž si chcu vytvořit aji jednodušší DVD menu. Když jsem ve vobeditu vyextrahoval příslušný m2v soubor, tak po načtení do programu DVDMaestro vyvstal problém, kdy mně tento program tvrdí, že příslušný videosoubor (který jde jinak bez potíží normálně přehrát) má pouze 2 sekundy! Zatím jsem neobjevil na internetu program, který by dokázal tento m2v soubor náležitě opravit. Zkusil jsem použít pvastrumento aji ReStream, ale obojí marné. Takže co s tím mám prosím dělat? Děkuji za odpověď.
ai (2993)|9.10.2014 23:09
Mas javu nainstalovanou? ProjectX malokdy zklamal v podobnych zalezitostech.
Oktavianus (476)|10.10.2014 02:01
Jo,mám. ProjectX jsem rozjel, načetl v něm dotyčný m2v soubor, ale nevím co dál.
StD (8612)|10.10.2014 09:15
[QUOTE=Oktavianus;497353]...Zkusil jsem použít pvastrumento aji [HL]ReStream[/HL], ale obojí marné. Takže co s tím mám prosím dělat? Děkuji za odpověď.[/QUOTE]

A i ReStream to po načtení v demuxnutém stavu (tj jen soubor m2v) viděl s délkou 2 sek.? Zkusil jsi to přeuložit se zaškrtnutou volbou "Reset Timestamps" u prvního GOP???
Oktavianus (476)|10.10.2014 12:07
StD:Ok, vyzkouším to.
Oktavianus (476)|10.10.2014 12:28
StD: Tak jsem udělal, co jsi radil, ale DVDMaestro to opět načetlo s tím, že to má prý 2 sekundy. Já fakt nechápu, co blbne, když MP Classic mně pak tvrdil, že to má nějakou hodinu čtyřicet.
ai (2993)|10.10.2014 18:06
[QUOTE=Oktavianus;497400]Jo,mám. ProjectX jsem rozjel, načetl v něm dotyčný m2v soubor, ale nevím co dál. [/QUOTE]
klikni na "Prepare>>", tam zvol demux a pak jen klikni play button, to ti vytvori novy soubor s .new priponou ve jmenu,
muzes se take podivat do PreSettings / video a experimentuj ... nebo klini na "i" tlacitko, mozna ti to napise nejaky error,kde treba poznas o co jde ...
Oktavianus (476)|10.10.2014 21:47
A jak tam nastavím cestu, kam se to má uložit? Nikde jsem tam totiž takovou kolonku neviděl. Spíš to vypadá tak, že to začne ukládat do adresáře s původními soubory.
StD (8612)|10.10.2014 21:56
[QUOTE=Oktavianus;497437]StD: Tak jsem udělal, co jsi radil, ale DVDMaestro to opět načetlo s tím, že to má prý 2 sekundy. Já fakt nechápu, co blbne, když MP Classic mně pak tvrdil, že to má nějakou hodinu čtyřicet.[/QUOTE]

Tak to zkus zautorovat jednoduše v IfoEditu (volba DVD Author), potřebuješ k tomu jenom ten opravený m2v z ReStreamu + audio a případně soubor Celltimes.txt, pokud to má kapitoly. Ten ti vypíše případné chyby do logu a to zkopíruj sem.
ai (2993)|10.10.2014 22:28
[QUOTE=Oktavianus;497484]A jak tam nastavím cestu, kam se to má uložit? Nikde jsem tam totiž takovou kolonku neviděl. Spíš to vypadá tak, že to začne ukládat do adresáře s původními soubory.[/QUOTE]
uplne dole je napsano - "recent output directories", tak zvol to "+" napravo a pak naviguj kam to chces ulozit, to se pak objevi vedle toho "output directory"
Oktavianus (476)|11.10.2014 12:01
ai: Zdá se, že je to konečně vyřešeno :-)

StD: V IFOeditu autoring neprovádím, protože to tam není vizuálně názorné. V IFOeditu pouze odstraňuju informace o neexistujících audiostopách, které DVDMaestro s oblibou vytváří.
Oktavianus (476)|11.10.2014 15:40
No tak bohužel nastal další problém. Po spuštění kompilování mně DVDMaestro nahlásilo chybu ve snímkování (framerate) a kompilování se ukončilo. Následně jsem zjistil, že zdrojový videosoubor má 50 snímků/s. Takže co s tím? Přitom je dost divné, aby m2v soubor, vyextrahovaný z DVD měl 50 snímků/s.
ai (2993)|11.10.2014 20:17
zjisti vice informaci o tom videu, napriklad jak jsem rekl, stlacenim "i" v ProjectX ti to neco napise, podivej se co hlasi za info o tom videu, pak zmineny ReStream take, a nakonec nacti to do MediaInfo, taky ti neco vypise, pak muze byt jasneji ... nebo to prozen v tom ProjectX jeste jednou, nebo to prozen restreamem jeste jednou atd.... na mpeg2 se pouzival vzdy mpeg womble, ten bez rekomprese umel exportovat take ...

a ten ProjectX ma take v settings , zalozku video, kde muzes zkusit neco zaskrtnout, ..., aby to video oznacil jako interlaced (pokud je video prokladane), mozna ty flags vhodne upravi ...