Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 24 z 24

Téma: 2 výstupy HDMI z PC (se zvukem)

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

A co tak dát splitter k PC? Třeba http://www.alfacomp.cz/php/product.p...r&SearchType=1 Anebo řešení, sice netechnické, ale nejjednodušší, prostě si vytáhnout HDMI prodlužku před PC a tam přehazovat kabely, pokud to neděláš 2x do hodiny, tak je to snesitelné.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od mirekv Zobrazit příspěvek
    ....a tam přehazovat kabely, pokud to neděláš 2x do hodiny, tak je to snesitelné.
    HDMI konektory nejsou dělány na časté odpojování a zapojování. Už jsem nejeden HDMI kabel takto odrovnal.
    Ale pokud bude přepojovat cca 1x za měsíc a méně často, tak to lze také.

Podle mě nelze naráz na GK používat audio přes HDMI a zároveň přej jiný další video výstup (zde DVI).

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Citace Původně odesláno od Deputy Zobrazit příspěvek
    Třebas je příčinou všech těch trablů se zvukem ta proprietární DVI-HDMI ATI redukce
    Částečně možná ano, ale tady ty problémy s pořadím inicializace zařízení, které lze často řešit jen vytáhnutím a vrácením konektoru (nebo restartem), jsou u Windows běžné i pokud se používá jen jeden permanentně připojený displej. Takže zkusit to můžeš, ale neměj přehnaná očekávání. Trochu jsme o tom diskutovali zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...l=1#post480454

Registrace
    Mar 2004

Já to tak provozoval celý rok bez problémů, min. 2x denně. Ale na koncích kabelů jsem měl pro jistotu spojky, ať se zničí ony, tahat nové kabely, to by mě j****! Ale ten splitter by mohlo být schůdné řešení, s výstupy z grafiky do různých zařízení jsem si taky užil!
    Naposledy upraveno uživatelem mirekv: 24-09-2014 v 08:21

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Vyhlašuji kapitulaci. Skutečně sem věřil, že PC je nástroj konfigurovatelný, a že nebude problém z něj dostat 2 nezávislé HDMI výstupy (ideálně jeden s multikanál zvukem do AVR a druhej se stereem do TV). Na mým levelu znalostí a dovedností je to neřešitelný problém.

Takže zbývá přehazování kabelů. Je nějaký osvědčený, ideálně pasivní (případně napájený z USB), HDMI rozbočovač? Co sem studoval recenze, tak je to taky docela alchymie - od neschopnosti zobrazit 1080p rozlišení, přes různé problémy v případě že jsou zapojené oba výstupy zaráz, přes artefakty v obraze až po stav kdy člověk místo rozbočovače dostane slučovač.

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

K plné spokojenosti jsem nějakou dobu používal zmiňovaný matrix switch digitus, protože jsem potřebovat 2 HDMI výstupy. Teď jej nepotřebuji a leží mě v šuplíku.
    Podle mě by ti vyřešil daný problém nejlépe, pokud nechceš pořizovat nový AVR s dvěma HDMI výstupy.

Registrace
    Mar 2004

U toho splitteru, co jsem uváděl je to snad jasné. Pokud chceš jiný, musíš si přečíst podrobně specifikace.

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

mirekv: splitter co jsi odkazoval jsem prohlížel a jediné co mně odrazuje je verze HDMI 1.3. Mám na grafické kartě a projektoru 1.4 a nejsem si jist, že by 1.3 správně zpracovalo 3D signál.

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Pokud nepřehráváš 3D BD disky z mechaniky nebo 3D BD ISO, tak HDMI 1.3 stačí.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Reakcí: 29
    Poslední příspěvek: 14-01-2015, 19:08
  2. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 05-05-2013, 12:34
  3. Ochrany: Kodovane vystupy pri DIVX filmoch?
    Od Peter_KE v sekci Úpravy, ripping a ochrany
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 31-03-2010, 15:00
  4. 2 nezavisle vystupy zvuku z tv
    Od gulko100 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 04-01-2010, 12:48
  5. Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 29-05-2009, 23:18