Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung 6400- Při prohlížení webu "zaplněná paměť"? UTP kabel zhoršená kvalita příjmu na netu..

caile (41)|17.9.2014 16:56
Dobrý den, mám 2 dotazy:

1/ Při prohlížení internetu přes vestavěný prohlížeč ve výše uvedeném tv, se mi především u prohlížení videa/filmů na webu často stává, že se prohlížeč/tv zasekne, a zobrazí se hláška " paměť je zaplněna". Přitom mám nainstalováno opravdu jen minimum aplikací /zaplněno 276MB z 1200MB/...Rád bych věděl, zda se dá této "závadě" nějak smysluplně čelit..často poté musím vypnout/zapnout celou TV, nebot mi komplet "zamrzne".

2/Nainstaloval jsem DLNA. Zprvu přes WiFi a router TPLink WR841ND. Příjem byl kolísavý, sem tam se videa "sekala". Poté jsem vše propojil 15m kabelem UTP, příjem se viditelně zlepšil. Nakonec jsem kabel z praktických důvodů vedl přes lišty u stropu, kde však už délka kabelu nestačila, a tedy jsem koupil kabel nový, dlouhý 30m. /UTP kabel rovný kat.6 (PC-HUB)/. Od té doby se kvalita příjmu výrazně zhoršila, a to natolik, že pro lepší "příjem/přehrání" jedeme zase přes WiFi signál../"sekání" videa, filmů, u webu ČT není schopno přehrát ani kvalitu 480p/ Rád bych věděl, zda jsem nekoupil nevhodný kabel, případně, v čem by mohl být problém. Kabel zde: http://www.czc.cz/utp-kabel-rovny-kat-6-pc-hub-30m-seda/74557/produkt?q-category-id=fsd5umufeah64a4alicl8r3i9c

Předem za všechny rady/nápady děkuji.
RoPo (6061)|17.9.2014 18:49
30m pro kvalitni kabel neni prpblem. Instaloval jsi toroidni odrusovaci tlumivky na kabel? U nekterych TV byvaji soucasti baleni a je take na ne poukazano v manualu k TV.
vivid.sk (11472)|17.9.2014 19:00
Aky modelovy rok TV mas (Samsung 6400 neexistuje) ?
caile (41)|17.9.2014 20:03
Děkuji Vám oběma za reakci, k Vašim upřesnujícím dotazům uvádím:


[QUOTE=RoPo;496303]30m pro kvalitni kabel neni prpblem. Instaloval jsi toroidni odrusovaci tlumivky na kabel? U nekterych TV byvaji soucasti baleni a je take na ne poukazano v manualu k TV. [/QUOTE]

Nic takového instalováno nemám, ani nevím, že to existuje...v manuálu jsem též nic podobného nečetl..tedy, pokud jsem se nepřehlédnul...

---------- Doplněno v 20:03 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:00 ----------

[QUOTE=vivid.sk;496304]Aky modelovy rok TV mas (Samsung 6400 neexistuje) ? [/QUOTE]

Samsung UE40F6400 model 2013
http://3d-televize.heureka.cz/samsung-ue40f6400/
RoPo (6061)|17.9.2014 20:59
Toroidni jadra se instaluji jen v pripade problemu s rusenim.

Pripoj misto TV PC/notebook a z prikazoveho radu Win spust:
ping /t http://www.centrum.cz

divej se na vypis a kontroluj cas v ms a pripadne vypadky, pokud jsou.
Pak sek napis vysledek.

DLNA server mas na PC, ktery je pripojeny kabelem?

Muze byt spatny i zvoleny switch/router, ktery ma s danou delkou kabelu problem. TPlink je jen TPlink....
vivid.sk (11472)|17.9.2014 22:35
Skus otestovat ten kabel samostatne - pripoj ho cez PC do routra, ci tam nieje problem. Pokial mas zlomeny kabel, niektore piny su zapojene, ine nie, kludne mozes ist len 10 mbitom.
V samotnej TV sa o tom nedozvies.

1) TV hlasi zrejme problem s internou pamatou, nie s uloziskom pre data. Zial tu si nepomozes. Ak to posledny fw neodstrani (co zvacsa neodstrani), pozivaj na dane ucely radsej HTPC. Je to sice drahsie riesenie, ale usetris si kopec problemov.
caile (41)|18.9.2014 17:00
[QUOTE=RoPo;496318]Pripoj misto TV PC/notebook a z prikazoveho radu Win spust:
ping /t http://www.centrum.cz

divej se na vypis a kontroluj cas v ms a pripadne vypadky, pokud jsou.
Pak sek napis vysledek.

DLNA server mas na PC, ktery je pripojeny kabelem?

Muze byt spatny i zvoleny switch/router, ktery ma s danou delkou kabelu problem. TPlink je jen TPlink.... [/QUOTE]

1.Bohužel, Váš první návrh jsem ne zcela pochopil...Jde o to, že mám odpojit UTP kabel od PC a tentýž kabel zapojit do notebooku? Alespon tak jsem to pochopil, ale nejsem si jist, zda správně..
Pro zajímavost jsem udělal ještě jiný test. V integrovaném browseru v TV jsem na stránkách žive.cz spustil Speed test: rychlost kolísala u downloadu od 10 do 19 Mbps, nakonec se ustálila na konečných 19, upload 11 mbps. Ale nevím, zda je tento test k něčemu relevantní...
2.DLNA mám na pc/ vybrané složky/, kabelem do routeru, z routeru kabelem do TV.
3. Právě z toho mám obavy, že problémem bude délka kabelu, předtím jsem v pohodě "jel" u Čt webu na 576p, nyní to nepřehraje ani 404p.....
RoPo (6061)|18.9.2014 17:08
ad 1) v tomto případě to je test k ničemu

Tím, co jsem napsal jsem chtěl zjistit "v jakém kvalitativním stavu" je kabel a router.

Místo TV na daný 30m kabel připojit PC/NTB a provést test, co jsem psal.
caile (41)|18.9.2014 17:11
[QUOTE=vivid.sk;496322]Skus otestovat ten kabel samostatne - pripoj ho cez PC do routra, ci tam nieje problem. Pokial mas zlomeny kabel, niektore piny su zapojene, ine nie, kludne mozes ist len 10 mbitom.
V samotnej TV sa o tom nedozvies.

1) TV hlasi zrejme problem s internou pamatou, nie s uloziskom pre data. Zial tu si nepomozes. Ak to posledny fw neodstrani (co zvacsa neodstrani), pozivaj na dane ucely radsej HTPC. Je to sice drahsie riesenie, ale usetris si kopec problemov. [/QUOTE]

Ted přemýšlím, jak to s tím testem kabelu vymyslet, nebot jsem ho právě minulý týden protáhnul přes 3 místnosti lištami pod stropem...což byla docela fuška..a ted to zase rozebírat..Ale je to rozhodně dobrý nápad...Zkusím na to jít obráceně. Přenesu stolní pc k TV, a pak ten kabel od tv propojím k počítači..Doufám, že jsem tedy Váš návrh pochopil správně...Jsem dnes nějak down...omlouvám se.
2/ Díky, měl jsem obavy, zda mi neodchází něco v TV..

---------- Doplněno v 17:11 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:09 ----------

[QUOTE=RoPo;496356]ad 1) v tomto případě to je test k ničemu

Tím, co jsem napsal jsem chtěl zjistit "v jakém kvalitativním stavu" je kabel a router.

Místo TV na daný 30m kabel připojit PC/NTB a provést test, co jsem psal. [/QUOTE]

Díky za rychlou reakci, v tom případě máte stejnou radu jako VIVID. Více hlav... Ještě jednou dík, jdu to vyzkoušet.
caile (41)|18.9.2014 17:27
Tak jsem právě provedl onen pokus na ping...Stačí sledování cca 2 minuty, nebo je třeba déle? Prozatímní výsledky jsou:

Bajty=32 TTL55, Čas -většinou, cca 90% času 4ms, občas 5ms/ delší doba jen 4ms, pak rychlé střídání 4-5ms, poté zase delší čas 4ms/, 1* se zobrazilo i 6ms.

Stav po cca 5 minutách: Většinu času 4ms, rychlé střídání 4-5ms,pak opět delší čas 4ms, za tuto dobu 3* 6ms, 2*7ms, 1* 8ms
RoPo (6061)|18.9.2014 17:42
Ok. Zadne ztracene pakety? Pokud ne, tak kabel je v poradku a problem je jinde.
vivid.sk (11472)|18.9.2014 17:43
Nie ping, skus nieco velke prenasat (kopirovat film z A do B, pritom sledovat aktualnu rychlost). Ak mas len jeden PC, tak opat speedtest.

Btw archiv CT nieje zrovna optimalny test na to, ci nieco funguje, tento tyzden som sa snazil pozerat nieco z archivu a problem malo aj rozlisenie 576p. Pretazeny server. Skus ine weby.
caile (41)|18.9.2014 18:03
[QUOTE=RoPo;496363]Ok. Zadne ztracene pakety? Pokud ne, tak kabel je v poradku a problem je jinde. [/QUOTE]

Nejsem v pc tak zběhlý, jak se projevují "ztracené pakety"? Občas mi to napsalo, že "časový limit vypršel", a poté zase běželo "počítání" dále..
vivid.sk (11472)|18.9.2014 18:04
"časový limit vypršel"

Presne takto :)
caile (41)|18.9.2014 18:08
[QUOTE=vivid.sk;496364]Nie ping, skus nieco velke prenasat (kopirovat film z A do B, pritom sledovat aktualnu rychlost). Ak mas len jeden PC, tak opat speedtest.

Btw archiv CT nieje zrovna optimalny test na to, ci nieco funguje, tento tyzden som sa snazil pozerat nieco z archivu a problem malo aj rozlisenie 576p. Pretazeny server. Skus ine weby. [/QUOTE]

Nj, já jsem nechtěl nic testovat, jen jsem se chtěl na Čt archivu podívat na nový seriál "Neviditelní". Kdyby to prostě "nešlo", tak si řeknu sám, že je to přetížené, ale mátlo/mate mne to, proč to neběželo po kabelu v podstatě vůbec, zatím co přes WiFi, to s drobnými zádrhely zkouknout šlo.../ Po kabelu by to snad mělo jít lépe, nebo se mýlím?/ I Vám děkuji za reakce i Váš čas, který mi věnujete.
RoPo (6061)|18.9.2014 18:13
Tak to je spatne. Kabel nebo konektory nejsou v poradku. Ale pokud mas pripojku do internetu pres wifi spoj, tak se toto muze u nekvalitniho pripojeni projevovat.

Jak jsi pripojeny do internetu?

---------- Doplněno v 18:12 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:10 ----------

IVysilani neni zbusob jako overit kvalitu spoje. Servery CT byvaji pretizene a vypadky bezne.

---------- Doplněno v 18:13 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:10 ----------

Opakuj pokus s pingem na IP adresu tvehou routeru. Znas IP adresu tveho routeru? Byva pokud ji nezmenis napr. 192.168.1.1
caile (41)|18.9.2014 18:13
Vivid.sk

"časový limit vypršel"

Presne takto



1/ A co to pro mne znamená? Jak jsem předesílal, nejsem odborník na pc...
2/Při napojení pc na Tv kabel se mi tato hláška objevila cca 2*, ale když jsem do pc "strčil" původní kabel /router-pc/, a nechal znovu proběhnout tentýž test, tak na tomto propojení se mi hláška zjevovala cca 5* za stejný časový úsek..
3/Proč je to probrém? Lze odstranit? Jak?
Děkuji
caile (41)|18.9.2014 18:19
[QUOTE=RoPo;496371]Tak to je spatne. Kabel nebo konektory nejsou v poradku. Ale pokud mas pripojku do internetu pres wifi spoj, tak se toto muze u nekvalitniho pripojeni projevovat.

Jak jsi pripojeny do internetu?

---------- Doplněno v 18:12 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:10 ----------

IVysilani neni zbusob jako overit kvalitu spoje. Servery CT byvaji pretizene a vypadky bezne.

---------- Doplněno v 18:13 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:10 ----------

Opakuj pokus s pingem na IP adresu tvehou routeru. Znas IP adresu tveho routeru? Byva pokud ji nezmenis napr. 192.168.1.1 [/QUOTE]

1/K internetu jsem připojen kabelem do routeru, který by měl být "za dveřmi" v paneláku připojen k optice..ovšem na střeše máme anténu.. ;-)) /RioMedia/Rychlost by měla být 20Mbps.Alespon dle smlouvy... ;-)
Jinak mne samozřejmě zajímají i odpovědi k dotazům. které jsem před chvílí položil vivid.sk...

2/Když jsem zkoušel adresu routeru na zkoušku v pc 192.168.1.1 neustále mi to "odepisuje" "Vypršel časový limit žádosti". Předpokládám tedy, že adresa bude asi jiná...? Jak tu správnou jednoduše získám?
RoPo (6061)|18.9.2014 20:01
ad 1) jsi pripojeny do internetu pres wifi. Pokud bych predpokladal, ze mas HW v poradku, tak wifi spoj ktery pouzivas pro pripojeni do internetu neni zrovna kvalitni, protoze existuji ztracene pakety. Navic usuzuji, ze bude agregovany a negarantovany. Sdileny mezi vice uzivateli a negarantovana rychlost 20 Mbps

Pri pripojene TV nebo PC k routeru se podivej na nastaveni site a zjisti si IP adresu brany nebo DHCP serveru. Nazjistenou adresu zkus provest ping.

To, ze ti zdanlive fungovalo iVysilani pres wifi lepe nez kabelem mohlo byt zpusobeno nevytizenymi servery CT a take tveho pripojeni do internetu.
vivid.sk (11472)|18.9.2014 20:22
[QUOTE=RoPo;496378]To, ze ti zdanlive fungovalo iVysilani pres wifi lepe nez kabelem mohlo byt zpusobeno nevytizenymi servery CT a take tveho pripojeni do internetu. [/QUOTE]

Toto moze byt presny dovod problemu, skus iny server, napriklad stream.cz, tam sa mi ani raz nestalo, ze by 720p video bolo problem (zo Slovenska) prehrat.