Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAM 75ES9000 vs OLED LG55EA970

Pupak2 (328)|17.9.2014 11:56
Přivezl jsem si včera OLED LG a strávil odpoledne a večer testováním a také trochu porovnáváním OLED se špičkovým LCD. LG je TV s bezchybným obrazem a příjemným ovládáním. Co mě nejvíce nadchlo je pasivní 3D u této TV.
Po seřízení barev a nastavení 3D je 3D film opravdu lahůdka. Zejména animáky jako Frozen, nebo starší Tintin nemají chybu. Kritická vzdálenost pro stav, kdy přestanete vnímat poloviční rozlišení, je u této TV cca 2.3-2.5m.
Je to tak na hraně rozumné pozorovací vzdálenosti. Nezklamala ani Gravitace. Hluboký černý vesmír je v podání OLED ještě temnější než na Samovi. Interní přehrávač je na dobré úrovni a kromě 3D ISO přehrál v pohodě vše, co jsem
mu podstrčil. Ačkoli papírově jsou všechny parametry nakloněny ve prospěch LG, subjektivně není v kvalitě obrazu u HD filmů patrný rozdíl, snad jen s vyjímkou homogennějšího podání větších šedých ploch. Tam LG jednoznačně vede.
Co jsem u OLED technologie naprosto nečekal, je paměťový efekt. Po několikaminutovém zobrazení černobílé šachovnice a následném zobrazení jednolité bílé plochy, je viditelný pokles intenzity bílé v místech, kde předtím byla bílá pole. Nemá to moc logiku a po pár vteřinách to zmizí, nicméně mě to překvapilo. Panel má i několik mrtvolek, ale jsou viditelné opravdu jen s nosem na skle. Zakřivení není při sledování filmu pozorovatelné. Je to k ničemu.
Celkově mohu říci, že se LG tato TV opravdu povedla a poskytuje nekompromisní divácký zážitek. S naprostou absencí 4k materiálu, který ubírá na smysluplnosti nákupu 4k TV, je tento model určitě dobrá volba do menšiho pokoje, kde 55" postačí. Obě TV na jednom místě působí dost komicky. LG je proti Samovi úplný trpaslík.
sl1.jpg