Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MAGIX Movie Edit Pro 2015 Plus

romana51 (355)|13.9.2014 16:10
Také už vás někdy napadlo jaké by to bylo fajn, kdyby bylo ve videu HDR (zobrazení vysokého dynamického rozsahu) ? Ve fotografii jsou o tom k mání knihy a novější foťáky už to umí, stejně jako Photoshop a řekl bych, že ještě lépe Zoner Photo Studio. A nesmím zapomenout na Nik HDR Efex Pro. Před několika dny jsem se na jiném fóru o střihu videa dověděl, že takový střihový program existuje a sice MAGIX Movie Edit Pro 2015 Plus.
Od Magixu už dost dlouho používám Audio Cleaning Lab 2014 na čištění zvuku od šumů a u Panasonicu od hluku ventilátorku, ale Movie bylo mimo můj zájem.
Tak jsem si stáhnul MAGIX Movie Edit Pro 2015 Plus Trial a program vyzkoušel. A skutečnost předčila mé očekávání. Z mts 50p 26 Mbps to exportuje to do m2ts, 50p a 24 Mbps.
Na stříhání bych to nepoužíval, Edius je Edius, ale podpora HDR mne uchvátila. Nic jiného jsem zatím nezkoumal. Cena je celkem příznivá, (přepočet z Eura 2800,- Kč)
při platbě internetem za elektronickou licenci.
Zkoušel jsem stejný efekt jako je HDR dosáhnout v Ediusu, ale Magix je mnohem lepší. Dal jsem sem pro porovnání originál z kamery a úpravu efektem HDR z Magix.
Je to vyďobnuté v Ediusu z timeline a ve Photoshopu je odstraněn proklad a zmenšen objem dat.

[ATTACH=CONFIG]28413[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28414[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28415[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28416[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28417[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28418[/ATTACH]
205 HDR.JPG 205 orig.JPG 233 HDR.jpg 233 orig.jpg 131 HDR.JPG 131 orig.JPG
romana51 (355)|14.9.2014 10:12
Ještě doplnění: MAGIX Movie Edit Pro 2015 Plus mne tak příjemně překvapil, jeho vlastnosti v podpoře HDR jsou nejlépe patrné ve video záběrech architektury, že jsem si ho zakoupil.
Další příjemné překvapení mne čekalo, když jsem na webu Magix našel slevový kupón na 15 $ a celá transakce proběhla v $$.
A konečná cena po odečtení slevového kupónu? $ 84.99 x 21,37545593599247 = 1 816,70 Kč. No, nekupte to za ten peníz !!! >:D<

Ještě poznámka: Když jsem se s MAGIX Movie Edit Pro 2015 Plus trochu seznámil, na Edius sice nemá, ale jiné laciné stříhací programy jako Pinnacle Studio a pod. se mu těžko vyrovnají.
aladar963 (36)|24.12.2014 00:24
umi ten program smart rendering?


//
odpovis si sam- umi...ale na strankach magixu pisou jenom o AVCHD...umi to i jine formaty?
Saxel (2279)|26.12.2014 12:46
Co jsem Magix zkoušel, tak smart rendering bylo možné zatrhnout opravdu jenom u AVCHD, pro jiné formáty ale i pro jiné kontejnery s obsahem mpeg4 avc byla ta volba zašedlá. Musím však dodat, že jsem zkoušel "jen" trial verzi. Navíc naprosto "originální" ovládání tohoto softwaru mě poměrně rychle od podrobnějších testů odradilo...
ai (2993)|26.12.2014 22:37
jeste VideoRedo, ta verze 5, nacte to videa, sem tam se to strihne, mozna prida titulek a render je smart, na takove jednoduche strihy by to mohlo stacit ...
VideoRedo dela to dela i na Pro reseni, tak by jim to melo fungovat dobre ..
aladar963 (36)|27.12.2014 12:24
Zkousel jsem Magix...
Nevim, zda v jinych programech, ale smart rendering zde urcite nefunguje, nebo je to jine nez myslim. Logicky kdyz v projektu nastavim bitrate 18Mbit a orig je 28, smart rendering by nemel jit aktivovat...co je ale horsi i kdyz nastavim 28Mbit, tak to cele renederuje, protoze vysledek je jasne horsi jako original...

@ai
diky za tip vyzkousim.

Ale jsem docela zoufaly, protoze co mi leze z tech programu je hruza - zkousel Magix Movie edit pro 2015, Corel Visual studio pro X7 , power director, Pinnacle 17...

Jak si psal ve vedlejsim vlakne, reseni je pouzivat CRF, ale nevim jak to zrealizovat, protoze ze strihoveho programu neumim dostat kvalitu originalu(defakto me staci film postrihat a pridat jednoduchy prechod, zadne gyce, nic jinehoi nedelalm, je to ciste rodinne video, ktere je zajimave akorat pro zainteresovane) , protoze mi nikde smart rendering nefunguje, resp. aj tak to reenkoduje

A CRF lze nastavit jenom v Magixu, ale i tak nedostanu takovy uzasny vysledek, jak tvuj sample(resp. ano, ale pote je soubor 3x vetsi)
romana51 (355)|27.12.2014 16:44
aladar963 - a co kdybys nám tady prozradil jaké máš PC. Ono nezáleží jenom na programu, ale také na železe na kterém to stříháš. A jinak všeobecně, už to ví i žába Jarmila v našem rybníčku, že za málo peněz je málo muziky. Co se dá čekat od programů na úrovni Pinnacle a spol ? Zkus zapojit hlavu !!
aladar963 (36)|27.12.2014 19:17
po HW strance neni problem....i7 2600k@4,7Ghz + gtx770 + 16GB RAM + SSD...ale co mi lide postli sample, neni to o nic lepsi ani v premiere nebo ve vegas...

nejlepsi je "udelej si sam" od ai...dnes s uloznim prostorem neni problem, proste hledam program, ktery mi nebude mrvit kvalitu nahravky nejakym pochybnym reenkodovanim, kdyz to nevyzaduji...resp. proc ne, ale pote chci vysledek temer nerozoznatelny od originalu, viz sample od ai, kde to pri toku cca 18Mbit je jako orig 25Mbit...ostatni to maji rozmazane
jarino1978 (8045)|27.12.2014 22:29
pinnashit to síce neviem ( rúčky od neho preč ), ale Magix, Corel vedia smart rendering pre AVCHD vždy korektne. Tieto strižne to majú dokonca najlepšie vymakané zo všetkých dostupných strižní. Väčšinou je ale problém medzi stoličkou a PC 8-)
ai (2993)|27.12.2014 22:40
..........
Saxel (2279)|28.12.2014 08:33
[QUOTE=jarino1978;503068]... ale Magix, Corel vedia smart rendering pre AVCHD vždy korektne...[/QUOTE]
AVCHD zřejmě ano, ale tazateli šlo o vzorek z hd kamery v kontejneru mp4 (AVC + AAC). Já také nahrávám do mp4 a mám vyzkoušeno, že Magix smart rendering v tomto případě neumí.
romana51 (355)|28.12.2014 08:41
aladar963 - to mi hlava nebere, prakticky stejný HW mám také, i7 2600K mírně taktknuté, grafiku GTX 550Ti, 12 GB RAM a systémový disk SSD. Video z Panáka SD700
v 50p to renderuje i s přechody, titulky a podbarvením muzikou do mp4 v téměř polovičním RT. Video 4K už chce cca 1,5 RT. Ale to je v Ediusu 6.55 a 7, kde mám funkční HW kódování.
Jak už jsem tady psal, MAGIX Movie Edit Pro 2015 Plus používám jen pro HDR a stříhat jsem na něm ani nezkoušel.
Proč si nestáhneš Edius trial, je to zadara a funguje bez omezení 31 dnů. Pokud tvoje trable způsobují střihové programy, s Ediusem bys měl mít po problému. Pokud ti to
nepůjde ani tam, pak už to bude asi jak napsal "jarino1978" jen mezi PC a židlí a nebo se ti něco tluče v PC.
jarino1978 (8045)|28.12.2014 09:16
[QUOTE=Saxel;503076]AVCHD zřejmě ano, ale tazateli šlo o vzorek z hd kamery v kontejneru mp4 (AVC + AAC). Já také nahrávám do mp4 a mám vyzkoušeno, že Magix smart rendering v tomto případě neumí.[/QUOTE]
asi som prehliadol, že dotyčný má mp4 - skôr by to ešte chcelo napísať aj typ kamery , pokiaľ mu kamera sníma klasiku AVCHD, tak to mi teda nebere, prečo mp4 ? Skôr to bude možno outdoor kamera...Každopádne Magix používa Mainconcept koder, tam sa o výslednú kvalitu báť netreba, pokiaľ zvolím vhodné parametre...
josefíka (651)|28.12.2014 11:11
aladar963
Chce mít stejnou kvalitu videa s nižším datovým tokem jak má v kameře. Takže kontroluje video obrázek po obrázku a hledá rozdíly. Proto zase já nechápu, proč chce mít smart rendering, ten by měl udělat export stejný jako je originál (přepočítá jen změny). Jakmile snížím bitrate, bude se to vždy přepočítávat.
aladar963 (36)|28.12.2014 13:15
Mam Panasonic HC-V750, umoznuje snimani jak v ACVHD, tak mp4, ve vedlejsim vlakne jsem resil v cem natacet...

@romana51 , mne nejde o celkovy cas, ale o vyslednou kvalitu.

Vse to vzniklo kuli nespokojenosti vysledku , kdyz se video enkoduje do nizsiho bitrate. Proto zacal hledat program, ktery umozni "smart rendering" a ukladani bez enkodovani, krome zmenenych scen. Smart rendering umoznuje Power director(v trial verzi ne), Corel nebo Magix(urcite i jine jako Vegas, Premiere nebo Edius, ale nezkousel jsem), ale zkousel jsem mp4 nahravky.... Ale logicky, kdyz pouziji mp4, nastaveni smart renderig a volby jako bitrate by meli byt zasedle, jinak to mate uzivatele, ze to umoznuje...

A ze i pri nizsim bitrate muze byt kvalita vyborna ukazal uzivatel ai ve vedlejsim vlakne, kde pouzil metodu CRF, ale tohle je az nasledny krok, kdyz budu mit video sestrihane, pridane preochody a "vyrenderovane" pomoci smart renderingu...skoda, ze to nejde nejak takhle nastavit v tech komercnich programech, bylo by po starostech se smart render.

Jeste k smart rend.,hledal jsem narychlo v google a lidi maji problem s rozchozenim smart rend. napric programy, a bude to prave kuli pouziti mp4 i kdyz jde jenom o jiny kontajner nez mts...

Tak to jeste skusim s ACVHD...

//
KONECNE :-)

Magix a Corel umi smart rendering velmi korektne, u Magixu je dokonce vypis, ktere casti renderuje a ktere ne, a klip rozdeleny na 35 casti s vnorenymi efekty spracoval na 100% spravne(coz kvituji, protoze co se docetl, nektere programy to spatne detekuji a renderuji i casti, ktore nemusi...) Magix dokonce umi mp4 rucne prepsane na m2ts nebo mts(Corel ne), coz je dalsi vyhoda...

Celkove je Magix velmi schopny program, dobre se s nim dela, timeline je prehledna, cele je to intuitivni

Skusim jeste elements a edius a uvidime, Sony vegas je pro mne uplne mimo, hrozne zlozite, tam jsem nedokazal ani len prechody a export udelat

//
Elements neumi, edius(jinak take pekna strizna) neumi...

libi se mi power director, ale mozne udajne jenom v ultra /ultimate verzi, v trial ne