Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou používáte kartu pro DVB-T a další otázky...

exTNT (1421)|8.6.2005 16:45
Hoj, docela by mně zajímalo, kolik se tady vyskytuje experimentálních přijímatelů a na čem jedou. Navíc, pokud se tady sejde pár zkušeností na jednom místě, mohlo by to pomoct BFU, kteří o DVB-T teprve začínají uvažovat...
Takže:
1. Jaký HW a SW používáte k příjmu DVB-T?
2. Vidíte na svém HW a SW pro příjem DVB-T nějaké zásadní klady a zápory, které byste chtěli vyzdvihnout?
3. Kde (geograficky, ne že "f práci"...) přijímáte DVB-T?
4. Jaké multiplexy jsou u vás dostupné a v jaké kvalitě?
5. Používáte DVB-T spíš ke sledování nebo k nahrávání pořadů?
6. Pokud spíš nahráváte: do jakého formátu a jak toto nahrávání zatěžuje CPU (a co máte za CPU)?
7. Jak dál nahrávky zpracováváte?

Pokud někoho napadne ještě něco zajímavého, co by stálo za zmínku, prosím, připište to taky.

A půjdu příkladem:
1. TechniSat AirStar2 a DVBViewer GE (Griga Edition, neplést s TE, jde o plnou, ale "puristickou" verzi).
2. Klady: možnost programového (!) nahrávání více/všech kanálů z jednoho multiplexu do formátu *.ts, tedy nezměněný stream a možnost přepínání programů v rámci multiplexu v průběhu nahrávání. Zápory: z "pro" verze (nyní 3.1, Christian Hackbart) se pomalu ale jistě stává bumbrlíček doplněný o naprosto nadbytečné funkce (RSS čtečka, předpověď počasí apod.), přičemž vlastní funkcinalita DVB-T přijímače/rekordéru se příliš nevyvíjí. Naštěstí toto je překonáno spoluautorem aplikace (Griga), který souběžně vyvíjí odlehčenou, ale velmi výkonnou GE verzi.
3. Praha 4 - Písnice.
4. Kanál 25 - ČRa (BER=0, nahrávky s naprosto vyjímečnými výpadky), kanál 46 - CDG (BER>0, nahrávky s občasnými výpadky).
5. Primárně k nahrávání, občas jako kulisu při práci.
6. Do formátu *.ts, nahrávání s vypnutým a/v nárůst zatížení CPU o cca 2 %, se zapnutým a/v cca o 15 % (totožné se samotným sledováním DVB-T bez nahrávání), AMD Athlon XP 3200+, 1 GB RAM.
7. Demux v ProjectX, většinou převod do XviD pomocí GordianKnotu, občas DVD autoring pomocí DVD Lab Pro.
mirekv (7169)|8.6.2005 16:54
exTNT
Rád bych si s tebou o DVB-T pokecal, ovšem u nás je to zatím jen sci-fi. :-((
Riegrak (1)|9.6.2005 01:56
Zdravím,
tak, co by čerstvý účastník začnu, páč nemůžu spát a zrovna jsem se celý - již x-tý večer zaobíral otázkou záznamu z DVB-T karty na DVD, což jsem právě - zdá se (za vydatné pomoci rad zdejších i na jiné weby píšících přispěvatelů) zvládl. Takže k tématu...
1. DVB-T PC karta Hauppauge WinTv Nova-T vražená do PC stroje Brave 2,8 Ghz Celeron, 512 Mb, a t.d..., a to po dosti šíleném experimentu onu kartu provozovati na mém druhém poči, jenž je Apple Macintosh G5 1,8 Ghz single, 1024 Mb, a t.d... (Do Pc ještě plánuji vrazit nějakou DVB-S kartu).
2. Karta Nova, vč. software funguje na PC naprosto spolehlivě, obraz necuká ani, když je počítač v síti a je spuštěná nějaká ta další aplikace, signál je kvalitní, na kus drátu nevypadne ani jednou za den (což bezesporu souvisí i s mojí polohou). Vícekanálové nahrávání nejde, ale to mě nevadí, v programovém průvodci nejedou písmena ž a č, což také nevadí. Na Appla, i přes na internetu dostupný neofiko software (ofiko neexistuje) ovšem nedoporučuji instalovat - sice to v základu běží, ale jednak nejde guide, teletext a DO, a jednak, což je podstatnější, tento soft zatíží výše uvedený procesor až na 98 % (!!), se všemi jasnými důsledky...
3. Praha 3 - Žižkov
4. Pouze kanál 25 (čt 1 a 2, nova, prima, očko a 4 rádia)
5. Do této chvíle jen jako kulisu, nyní však umím nahrávat na DVD, tak to budu jistě využívat
6+7 Rozchodil jsem to systémem: z karty se nahrává surový záznam mpeg2 > demux v PVAStrumento > authoring v TMPGEnc DVD Author > vypálení DVD v Roxio popcornu (na Macovi - přes FireWire). Vše je rychlé a bez problémů.
Takže asi tak, a předem se omlouvám za svůj poněkud amatérský přístup, jsem nováček v oboru.
Na závěr si dovoluji vložit link na zajímavý obrázek, který alespoň u mne vyvolal hrdost nad tím, že jsme v zavádění nových technologií na úrovni Ruska, Indie, Mexika a Turecka. http://www.dvb.org/graphics/internal/Adoption-Map_DVB-T.jpg
exTNT (1421)|9.6.2005 13:14
Riegrak
Hezká mapa... :-E
Jenom drobnost k tomu demuxu: když budeš mít čas, vyzkoušej si ProjectX, PVAStrumento neumí dvě docela podstatný věci: oddělit levý a pravý kanál u duálně vysílanejch pořadů a rovnou odstřihnout začátek a konec nahrávky (případně i reklamní bloky uvnitř pořadu) v průběhu demuxu. Návod je tady v Návodech.
Atkins (447)|9.6.2005 16:56
Ahoj, pokusim se ve strucnosti
1. Technotrent PCLine Premium T PCI
2. PC Tualatin 1,13 GHz, VGA Matrox, 256 MB RAM, OS W2K SP4 - Klady: karta diky HW dekoderu minimalne zatezuje CPU, dalsim kladem je Video Audio a RF OUT na karte. Zapory: neshledavam [pominu-li nizky datovy tok od poskytovatelu - ve srovnani treba s Czechlinkem - prirozene neni zalezitosti karty]
3. Lokalita Praha - Repy v prime viditelnosti brani dva panelove domy
4. Vsechny tri multiplexy [CRa se znacnou chybovosti] s externi smerovou antenou.
5. Prevazne zaznam a DVD authoring
6. Prevazne do *.pva,
7. nasledne strih v PVACut, demux v ProjectX, konverze audia do *.AC3 - DVD authoring.

Preji vsem dobry signal a vyssi datovy tok
:-)
Radeq (277)|14.6.2005 21:54
[quote=exTNT]1. Jaký HW a SW používáte k příjmu DVB-T?[/quote]
Siemens M740 (FW 1.29.5 Lemmi 2)[quote=exTNT]2. Vidíte na svém HW a SW pro příjem DVB-T nějaké zásadní klady a zápory, které byste chtěli vyzdvihnout?[/quote]
Totalni uzivatelska pohoda. Nemusim byt doma kdyz nahravam, nemusim zapinat PC, dokonce nemusim byt doma kdyz to je potreba nastavit (zvlada v pohode manzelka). Citlivost obou tuneru je s PC kartami proste neporovnatelna (tj. vyssi).
[quote=exTNT]3. Kde (geograficky, ne že "f práci"...) přijímáte DVB-T?[/quote]Praha 10, Vrsovice
[quote=exTNT]4. Jaké multiplexy jsou u vás dostupné a v jaké kvalitě?[/quote]Na Siemens vsechny tri, resp. oba dva pouzitelne, na AirStar 2 (pouzivam jiz jen zcela nouzove) jen CRa.
[quote=exTNT]5. Používáte DVB-T spíš ke sledování nebo k nahrávání pořadů?[/quote]Vyhradne k nahravani a naslednemu prehravani zaznamu a MP3.
[quote=exTNT]6. Pokud spíš nahráváte: do jakého formátu a jak toto nahrávání zatěžuje CPU (a co máte za CPU)?[/quote]TS. Zatez CPU je 0% (PC je vypnuto) :-E
[quote=exTNT]7. Jak dál nahrávky zpracováváte?[/quote]CridManager(to je jakasi specialni free utilita spojujici M740 a ProjectX bez nutnosti meziukladani)+ProjectX+DVDWorkshop2 nebo IFOEdit. A sup s tim bez rekomprese rovnou na DVD-R :BB:
Pave (158)|16.6.2005 12:18
To Radeq - prosím tě, kde jsi v těch Vršovicích :-) ?
Dreamer (459)|16.6.2005 13:42
Vdaka za info ale to co ma najviac zaujima skoro nikto nepise, SW - aky program pouzivate, zaujima ma hlavne freeware, ide to niekomu s DVB Dream? Aspon to vyskusajte, je to velmi dobry program, ja ho pouzivam na DVB-S. Vdaka.
Radeq (277)|16.6.2005 16:02
[quote=Pave]To Radeq - prosím tě, kde jsi v těch Vršovicích :-) ?[/quote]Mezi Kubanskym namestim a Vinohradskou nemocnici.
Pave (158)|17.6.2005 21:13
Jo, kouknul jsem na pár odkazů a už to bylo jasný, dík.

Zajímalo mě to kvůli kvalitě příjmu, jsem kousek vpravo (blíž k edenu). Tahle odvrácená strana "do vrchu" mě lehce znejisťuje, ale už asi přichází "ten správný" čas realizace 8-)
rozpe (4)|24.6.2005 15:29
Ve stručnosti k příjmu DVB-T
1) u televize HUMAX F3 FOX-T, v PC kartu Pinnacle PCTV PMC 300i = analog + DVB-T dohromady, anténa typu "matrace" se zesilovačem 12dB, ale jde to i bez zesilovače, ale s častějšími výpadky !!!
2) Kvalita obrazu rozhodně lepší než u analogu
3) Jičín, tedy cca 70-75 km vzdušnou čarou
4) Všechny 3 multiplexy, CRa s drobnými výpadky - signál 45% / kvalita kolísá 40-60% , CDG signál 60% / kvalita 100% ( podle údaje z HUMAXu ),
5) zatím jen jako náhrada analogového příjmu z vlastní antény pro špatné příjmové podmínky analogu a rozšíření počtu programů
6) 7) zatím nevyužíváno, není moc času

Mám kamaráda, který je ještě o 7km dál a také má slušný příjem.
Jinak zkušenosti s příjmem: první pokusy byly s doposud používanou anténou na analog pro příjem Primy z Prahy, ale šlo pouze CRa. Na radu televizního technika byl vyhozen zesilovač a všechny ostatní prvky v cestě a najednou šly všechny multiplexy, ale s častými výpadky, takže přidán pouze zesilovač na vykrytí ztrát a jsem relativně spokojen.
exTNT (1421)|24.6.2005 16:23
Hezky pěkně, Jičín, to de! Asi někde na kopečku, ne? :-E
rozpe (4)|24.6.2005 19:01
V Jičíně to jde na dost místech, já osobně jsem na rovině uprostřed zástavby rodinných domků, ale DVB-T ve městě přijímá dost lidí i na jiných místech. CDG tady jde opravdu dobře a ve městě mají dokonce uchystán lokální vysílač, ale bude spuštěn až to vše bude oficielní. A zase bychom byli u politiky .... Jinak jsem dokonce zaslechl o instalaci STA pro bytovku = co program to set top box. Možná nákladnější, ale když se nájemníci složí, tak je to vyjde levně.
Dreamer (459)|27.6.2005 01:55
Zase chyba info o prehravaci :-( - Ja budem mat signal dobry ale zaujima ma hlavne software a tiez by som privital info ci dana karta ide spolu so Skystar 2 a ci aj 2 okna na 1 obrazovke - DVB-S + DVB-T...

[quote=Dreamer]Vdaka za info ale to co ma najviac zaujima skoro nikto nepise, SW - aky program pouzivate, zaujima ma hlavne freeware, ide to niekomu s DVB Dream? Aspon to vyskusajte, je to velmi dobry program, ja ho pouzivam na DVB-S. Vdaka.[/quote]
exTNT (1421)|27.6.2005 11:26
njn, bohužel se zdá, že s tím nikdo zkušenost nemá. Já používám jenom AirStar2 s DVBViewerem v plné verzi (resp. verze GE) a protože to šlape na 100 %, nemám v úmyslu zkoušet jinej soft. No a protože DVBV zatím nepodporuje dvě TechniSat karty v jednom kompu, tak si myslím, že těch lidí, kteří to provozujou, bude minimum. Ale třeba se někdo ozve. :-)
jandy (14)|4.9.2005 18:43
Mel bych dotaz pro exTNT.Pises ,ze pouzivas PX pro demox.Pouzivas ho i pro srih?Jde mi totiz o to,ze v Mpeg2schitt muzes krokovat po jednom snimku.To myslim,ze v PX nejde.Nebo snad jo?Proste, kdyz vystrihuju reklamu ,tak nemusim najit vzdycky dva stejny snimky.Jiste mi rozumis.
Nevis jestli se da to krokovani nejak nastavit.Ja sam pouzivam na demux Px a kdyz potrebuju vystrihnout nejaky reklamy pak jeste pouziju Mpeg2schnitt.Je to podle me nejlepsi kombinace.(akorat,ze mpeg2schitt r neumi rozdelit i ostrihat to dualni audio ).
Radeq (277)|4.9.2005 19:28
jandy
Jestli muzu, tak trochu teorie. MPEG-2 video se da bez rekomprese strihat nejmene po tzv. GOPech (Group Of Picture), ktere v DVB-T maji obvykle 12 snimku. Zadny prg, teda ani M2S neumi strihat MPEG-2 po jednotlivych snimcich. Je fakt, ze M2S umoznuje ukoncit (tzv. vystupni strih) GOP driv nez je jeho uplny konec (za P framem), coz je sice tak trochu levarna, ale prakticky to snad zadnej MPEG-2 dekoder nerozhodi a na zacatku dalsiho GOPu na vsechno spatny zapomene a zase se srovna. Vstupni strih musi byt vzdycky na zacatku GOPu (teda kazdy 12. snimek). Dalsi skutecnosti je, ze M2S je pri strihu podstatne (asitak stokrat :-)) rychlejsi nez PX a umoznuje i prehravani, coz PX neumi. To jsou ale asitak jediny nevyhody PX, coz se ale vetsinou da vydrzet. Ostatne strihat s presnosti na 12 snimku (necely pul sekudy) myslim neni zase tak spatny. Kdyz uz jsme u toho, MPEG-1 zvuk linearne taky neustrihnes, ale tam je ten vzorek o dost kratsi (1/48 sekundy, pokud si vzpominam...).
jandy (14)|4.9.2005 19:53
Mpeg2schnitt to ale vystrihne tak,ze nepoznas ,ze tam nejaka reklama byla.Tak to prece je.Nebo snad ne.Proc je to teda levarna,kdyz to potom jde prehrat OK?Co pouzivas ty?Jinak minulej tednen mi asi dva dny vubec nesla CT1 na CRa ,Prima a Nova se mi asi jednou zasekla ,tak ,ze nesla rozjet,az po restartovani program.Predminulej tejden se mi zase zasekavala CT2.Fakt nevim, jak by to dopadlo ,kdybych naprogramoval nahravani na celej tejden a nekam odjel.Kolik by z toho asi bylo pouzitelnech na koukani.Jinak diky za reakci.
Radeq (277)|4.9.2005 20:47
Pouzivam PX a strih v reklamim bloku pochopitelne taky nepoznam. Pul sekundy je totiz na hladky spojeni dvou useku mezi nimaz je v tom filmu vzdycky zmena sceny (tj. cca sekunda, kdy se nic nedeje) az dost.
O zadnych vypadcich nevim. Mam na Siemensu M740 naprogramovany mraky veci (mj. i serialy Mash, Jiste pane ministre a Willy Fog) a zadnejch vypadku jsem si dosud nevsim (i pres 14denni dovolenou byly vsechny nahravky v pohode).
exTNT (1421)|4.9.2005 21:42
Hoj, teď jsem se vrátil z chalupy, díky Radequovi, že odpověděl za mně :-) , jenom drobné doplnění - to stříhání po GOPech je v PX perfektně vidět, pokud se při každém posunu (šipkou na klávesnici) podíváš na timecode, uvidíš, že se pokaždé posune o dvanáct frejmů. Navrch v M2S taky nemůžeš střihnout kde Tě napadne, ale jenom tam, kde Ti to tlačítka OUT a IN dovolí.
Ty výpadky byly způsobený změnama PIDů u ČT1 na ČRa - psal jsem o tom tady, pokud si všimnu, tak to tam hned napíšu, takže stačí se tam čas od času kouknout.
paik (3)|13.11.2005 21:23
cus,

sem tu novej a trochu sem hledal, ale nenasel sem primou (nebo alespon me uspokojujici 8-) ) odpoved na otazku:

jakej je rozdil (hlavne kvalita prijmu, ruchy) v internim (pci) a externim (usb) resenim airstar od technisatu

planuju totiz jednu z tehle variant a radsi bych sel do usb, jde mi hlavne o ruseni a o eventuelni "bordel", kterej by v pc delala pci verze....

staci mi jen srovnani kvality obrazu a jestli je jsou tam stejny fce, tot asi vse

DIK moc


paik
clee (6592)|13.11.2005 21:27
chova se to stejne, kvalita obrazu je samozrejme stejna a zavisi na multiplexu a ne na prijimaci
paik (3)|13.11.2005 21:30
a sakra to byla NECHUTNA rychlost,

diky vazne moc, takze du (sice do drazsiho) do usb reseni, antenu jeste taky poresim, uz se tesim na to 5hodinovy litani po celym baraku (vcetne strechy, samozrejme 9-) ) a ladenim signalu

jeste dotazek, bydlim v Horomericich, tj. mezi Suchdolem a letistem Ruzyne...mate nekdo zkusenosti se silou signalu, na mapkach na netu to je jako v pohode, ale vite jak to je, bydlim v zastavbe rodinnejch domku, takze zadny panelaky pred sebou nemam....

jeste jednou dik za takovou rychlost, super!!!!


paik
clee (6592)|13.11.2005 21:34
mno tezko rict, to poznas, ale jestli aspon nak solidne chytas z inkriminovanejch vysilacu analog, tak budes v pohode, signal naladis rychle...
paik (3)|13.11.2005 22:10
takze rozhodnuto, du do usb+DO technisatu, doufam ze to bude ok, akorat jeste nechapu na strankach vyrobce ze je to usb1.1, no nic :-)

jinak nemas nahodou osobni zkusenost s timhle boxikem....?
exTNT (1421)|14.11.2005 00:09
Jj, je to USB 1.1 a díky tomu pravděpodobně budeš mít problém nahrávat celej transport stream, což je kapku škoda...
Dovolil bych si doporučit Terratec Cinergy T2, jednak jede USB 2.0, jednak funguje s DVBViewerem GE 1.7 (navrch jí používá i jeden z autorů DVBVieweru, "Griga"), jednak je malinká a elegantní (což se o TS AS2 USB rozhodně říct nedá), jednak má v balení jak DO, tak magnetickou anténu a navrch se napájí rovnou z USB konektoru, takže potřebuješ míň kabelů, než u TS.
Ale proti gustu žádnej dišputát...
PetrSybol (15)|15.11.2005 15:36
Můžu tě požádat o nějaký český e-shop, kde by se zmiňovaná Terratec dala zakoupit?
Díky :-)
vrbcik (1)|15.11.2005 23:34
Takže:
1. Jaký HW a SW používáte k příjmu DVB-T?
Pinnacle PC TV Studio 300i - SW - Pinnacle Media Center v.2 (neviem presne aka)

2. Vidíte na svém HW a SW pro příjem DVB-T nějaké zásadní klady a zápory, které byste chtěli vyzdvihnout?
so SW absolutna nespokojnost :-(( , predtym som mal Pinnacle PC TV Pro, SW bol taky normalny, ale nezaberal pamat, fungoval Teletext spolu s TV, vsetko bolo v 1 aplikacii (nebolo treba vypnut TV kvoli hladaniu kanalov, prepnutiu do analog apod)- ale spolieham na nove Media Center v.3.20 ...

Klady: dobry support, nova verzia vysla velmi rychlo ;-)

3. Kde (geograficky, ne že "f práci"...) přijímáte DVB-T?
rozhranie Vinohrady-Vrsovice (Hradesinska) - okna na juh, prizemie :-( - tj. analog tv signal uplne nepouzitelny.

4. Jaké multiplexy jsou u vás dostupné a v jaké kvalitě?
antena hama - klasicky tanier, + dva biciky + otacacie "nekonecno" + zosilovac 24db(?) - chytam iba kanal 46, neviem aky vysielac - obraz super az do spustenia ostrej prevadzky :-(( - odvtedy sa casto obraz seka.. Mozno tiez chyba SW - na pinnacle som nieco take nasiel.

5. Používáte DVB-T spíš ke sledování nebo k nahrávání pořadů?
oboje

6. Pokud spíš nahráváte: do jakého formátu a jak toto nahrávání zatěžuje CPU (a co máte za CPU)?
predtym so starou kartou a starym proc. Duron 650 do DivX 4-5, zvuk nekomprimovany ... (s kompresiou zvuku uz dedusko nestihal). Teraz MPEG2 extra zatazenie nesledujem (AMD XP 2600+)

7. Jak dál nahrávky zpracováváte?
Zatial nebolo treba - 200GB HDD ;-) - ak ano, tak obraz do DivX 5, Zvuk MP3.
maca_1 (3)|25.11.2005 23:50
1. Jaký HW a SW používáte k příjmu DVB-T?
TechniSat AirStar2 rev. 1.0A, dálkovej ovladač a DVBViewer TE (od nového distributora v ČR za 2071,:-), pokojová anténa Hama se zesilovačem

2. Vidíte na svém HW a SW pro příjem DVB-T nějaké zásadní klady a zápory, které byste chtěli vyzdvihnout?
vše fungovalo na první pokus :-) a bezproblémově! (na rozdíl od tříletého trápení s analog. Pinnacle PCTV pro)

3. Kde (geograficky, ne že "f práci"...) přijímáte DVB-T?
PHA, rozhraní letná/bubeneč (letenské náměstí/stromovka), 3p - "výhled" na západ zastíněn činžákem

4. Jaké multiplexy jsou u vás dostupné a v jaké kvalitě?
všechny tři multiplexy, 90-100%, no problem

5. Používáte DVB-T spíš ke sledování nebo k nahrávání pořadů?
obojí

6. Pokud spíš nahráváte: do jakého formátu a jak toto nahrávání zatěžuje CPU (a co máte za CPU)?
mpeg, Celeron M 2,24Ghz, 2x160GB HDD, nezatěžuje...

7. Jak dál nahrávky zpracováváte?
Nijak, až dojde místo, asi smažit DVD

Pokud někoho napadne ještě něco zajímavého, co by stálo za zmínku, prosím, připište to taky:

Už nikdy Pinnacle!!!!!! v jakémkoliv balení...

a málem abych zapomněl,

Díky všem na rádcům na TV-Freaku, především exTNT.
ladarozan (17)|25.12.2005 19:26
1. HW Hauppauge HVR-1100 interní PCI karta pro všechny možnosti
(DVB a Analog TV a FM přijímač).
Původní software na CD přibaleném ke kartě je na doporučení výrobce nahražen starší variantou staženou z jejich stránky.
2. klad - obraz bez duchů a naprostá čistota stereozvuku. Zápor- dlouho trvá přepnutí programu.
3. Příjímám ve Velké Chuchli v Praze.
4. Dostupnost všech kanálů v plné kvalitě.
5. Především poslech, záznam jen vyzkoušen.
6. Pokud bych zaznamenával, karta je vybaveny HW kodérem MPEG2
záznam má naprosto stejnou kavlitu jako pozorovaný program.
PC mám Athlon 2GHz, 512MB ram, 120GB HD, občas blikne kontrolka HD při zápisu v digitálu. Pro analog nestačí rychlost procesoru. Záznam je v plném PALu.
7. nahrávku dál nezpracovávám

Celkový dojem - kvalita typická pro DVD formát, gradace obrazu perfektní, gamma se řídí videokartou, rozlišení je samozřejmě horší než v analogu.
Nasty_tvf (568)|25.12.2005 19:56
ad 6:
pokud je tam HW kodér MPEG2, tak přece je blbost, že by nestačila pro analog rychlost tvého procesoru :-? to bude chybka někde jinde.

ad celkový dojem:
jakto, že je rozlišení digitálního příjmu horší než analogu??? Dyť to vysílají 720x576 - to je přece plný PAL.
ladarozan (17)|25.12.2005 22:08
rozlišení je horší u digitálu protože je postižen kompresí .... to je jasné.
A analog vyžaduje výkon procesoru navíc.... tudíž je třeba až 2,8GHz, aby to bylo bez výpadků.
Nasty_tvf (568)|25.12.2005 23:07
\/ rozlišení je přece počet pixlů x počet pixlů a komprese s tím nesouvisí. Myslíš asi kostičkování - artefakty, ale troufám si říct, že se to v pražském DVBT vyskytuje už poměrně zřídka (aspoň v muxu A, nějaká ta TOP TV bývala fakt hrozná, ale jak je teď, nevím)

\/ analog vyžaduje výkon navíc, pokud zachytáváš SW do MPEG2, to souhlasím. Ale ty jsi psal o HW kodéru, což nevyžaduje od výkonu PC skoro nic. Já můžu i na P4 2GHz zároveň nahrávat analogově z Hauppagge 250 (HW MPEG2), digitálně třeba 3 programy najednou z AS2 a při tom dělat téměř cokoli jinýho, klidně i vypalovat DVD (no z druhýho disku raději, tedy :-) )

edit: tfuj, Hauppauge, já to snad nenapíšu správně :-)
clee (6592)|26.12.2005 00:11
pocet pixelu x pocet pixelu je rozmer, rozliseni je o necem jinym \/ kdyz upconvertnu vcd na 720x576 tak to prece neni rozliseni 720x576, ale daleko nizsi :-R
Nasty_tvf (568)|26.12.2005 10:27
pocet pixelu x pocet pixelu je přece taky rozlišení, akorát že když to upconvertneš, tak už ty pixly stejně nerozlišíš, ne? :-D Akorát jsem chtěl reagovat na [quote]rozlišení je horší u digitálu protože je postižen kompresí .... to je jasné. [/quote] - což jsem buď nepochopil - žeby to bylo horší než analog, to zase snad aspoň většinou né, nebo sem se blbě vyžvejk. :-)
clee (6592)|26.12.2005 13:27
rozliseni je schopnost rozeznat dva body jako dva body a kdyz natocis nejakou kvalitni kamerou dve tecky blizko sebe na bilym pozadi (vetsina kamer hlavne tech spotrebkovejch uvidi dve tecky blizko sebe rovnou uz jako jednu :-E ) a podivas se na to napr. v dv, uvidis porad dve tecky, kdyz to hodis do mpeg2 na 3000kbit, uvidis rozmazanej flek, a to este ignoruju barevny rozliseni...
Nasty_tvf (568)|26.12.2005 19:48
Ale jo, 100% souhlasím s tím, co říkáš, a je pravda, že takhle to taky asi ladarozan původně myslel, a já reagoval jinak. Jenomže když se řekne "rozlišení" a "rozlišení" může bejt rozdíl jako ahoj a ahooj(slyšíš ten rozdíl :-) ) nebo jako pár kapříků taky nemusí znamenat vánoční ryby nebo těch "pět na stole českejch" vlastně taky přece znamenalo něco úplně jinýho :-E :-E :-E
No a z toho vznikla celá tahle naše garážová debata :-)
wojta (16)|27.12.2005 18:43
1. HW: Karta PCMCIA AverTV Hybrid+FM
nb Acer Aspire 3023WLMi
SW: AverTV

2.
+ tak jakžtakž to funguje :-I
+ kvalita obrazu docela dobrá, u analogu je také velmi dobrá
+ S-Video a kompozitní vstup
- program poskytuje rozhraní jen pro "blbé" (žádné extra funkce)
- ani tam nejde to co slibují (16in1)
- chyby v SW, karta mi neběhá s ostatními programy na analogové zachytávání (nejde zvuk) a ani s jiným programem na DVB-T

3. Praha-Řepy
4. to AverTV neumí zjistit :-G (na dodávanou pidi-anténku chytnu ČT1, ČT24, Nova, Prima, Ocko, TOP TV -
5. k obojímu, ale na sledování mám spíš analog (z kabelovky)
6. nahravam jen tim co umoznuje AverTV - MPEG2, zatez asi 45% při 800MHz a 25% při 1800MHz Mobile Sempron 3000+, pro analog používám volbu DVD (8000kbps, 720x576)
7. PVAStrumento demux, MPEG2Schnitt (vystrihani reklam) a DVDLab (na DVDcko)
ydog (1)|27.1.2006 12:08
tak ja mam USB
je to od CLUB-3D http://www.club-3d.com/ ZAP-TV250M soft ten jejich- ještě jsem nenašel nic jinýho co s tím chodí- je to Hrůůůůůůůůůůůůůůza :-!!! alespoň 1/3 věcí tam nechodí.
nahrává bez problému

jsem v praze kyjích tak blbě že akorát nevidim žižkov ale kvalita je na venkovní matraci (společná pro analog) velmi dobrá (vše na 100% akorát CDG na 95-100 jak kdy) (Analog je děs samej duch a když trochu namokne tak se vysílače stěhují do rybníka a je potřeba anténu pootočit!)
CPU P4 2,8G 1GB ram na ABIT IS-7E /Hdd SATA i PATA/ USB2.0
zatížení cpu 14-16% pořádje jedno jestli nahrává nebo ne
nahrává do MPG reklamní blbosti vystřihuju NEROVISION4 a ukládám jako DVD -dlouhá doba hraní pokud ale Neru povolím CHYTRÉ kódování Nero tak se rozjede obraz se zvukem
Neus (28)|13.2.2006 16:31
Přišlo mi nesmírně zajímavé tady (o stránku zpět) zmíněné zařízeníčko TerraTec Cinergy T2, které se mi taktéž v té záplavě mini DVB-T USB 2.0 tunerů jeví jako jedno z nejlepších a né-li nejlepších zařízení na trhu.

Dobrá zprává taky je, že už se nemusí kupovat pokoutně z Němec a spol, ale Abacus [code]http://www.abacus.cz[/code] jej zařadil do svého portfolia a podle infa u produktu, by mělo být i za pár dní k dispozici! Píšu to tu jen tak pro info, aby bylo vědět o dalším (jistě) kvalitním zařízení a sám se asi přemluvím k nákupu :-)

Ještě mne ale teď napadlo se jen tak na půl úst optat, jestli už náhodou někomu z vás nepřislo pod pracky a jaké to má podle vás PRO a PROTI? Nechce se mi totiž veřit, že by to bylo podle všech mne dostupných ohlasů tak fantastické?!

Hmm a stačilo trochu google a Abacus ho má tady v "digitální tunery" sekci zase nějakou kačku levnější! :(( [code]http://www.zajimavasestava.cz[/code] ale dobré vědět!

EDIT: tak teď jsem si všimnul threadu o tomtéž, tak tenhle post berte jako doplňující či co...hmm
Piskotek (12)|14.2.2006 16:15
Uz jste nekdo zkousel ten externi tuner TerraTec Cinergy T USB , a nebo popripade novej model TechniSat AirStar USB. Zvazuji nejaky externi DVB-T prijimac a nechce se mi jit do neceho nezdareneho. :-I
Pajax_tvf (8)|16.2.2006 07:05
Ahoj, přispěju se svou troškou do mlýna.
1. Mám Leadtek Winfast DTV Dongle, SW stále hledám, prozatím používám
originalní Winfast 2.0 a Progdvb4.71.5 + Girder.
2. S HW potíže nemám snad s vyjímkou originálního DO, některé funkce
nefungují např. zapnutí nahrávání (nevím zda je problém v HW či SW).
SW Winfast zvládá: PiP, time-shifting, DirectBurn,líbí se mi grafické provedení EPG.
neumí: přepínat kanál zvuku u dualního vysílání,souběžné nahrávaní dvou programů (umí však celé *.ts)
3. V Brně - Obřanech si vystačím s přibalenou cestovní anténkou. L 50, Q 100.
4. Chytám multiplex 626MHz ČRA z vysílače Brno Hady.
5. DVB-T jsem si pořídil hlavně pro nahrávání.
6. Nahrávky mpeg2 pouze sestříhám ve Womble Mpeg Video Wizard. Zatížení CPU asi 15% při nahrávání 20% (AMD Athlon 3500, 1GB RAM).

Jak jsem tak testoval různé prográmky tak vidím že výsledné vlastnosti nejvíc ovlivní právě SW, podobné to asi bude
i u ostatních prijímačů. (Na ten nejlepší SW dle diskusí na TVFreaku DVBviewer se teprve chystám.)
bugr (295)|17.2.2006 12:30
potřebujuporadit nějakou usb kartu která umí digitál i analog, kolega to tu mám v provedení pcmcia a dost mě to překvapilo jenže já to chci použít i na stolní pc, máte někdo nějakou pozitivní zkušenost?
díky
xjk (2)|10.7.2006 08:47
1. Pinnacle 310e
2. Funguje bez problémů, obojí. U SW mám poslední verzi, která je rychlejší.
3. Doma :-) V Praze 4 Krč
4. Myslím, že snad všechny - tj. jak ten s ČT, tak ten s Primou a je tam i pár prázdných asi testovacích.
5. Výhradně nahrávám, proto jsem si to pořizoval - nechci si kupovat video a uspokojuje mě vystřihování reklam z filmů.
6. a 7. Nahrávám v mpg (MPG2), demuxuji a rovnou stříhám v ProjectX, (dříve jsem stříhal v Cuttermaran, ale v PX to jde taky, tak proč mít na počítači mraky nainstalovanejch potvor). Kóduji to dále v Gordian Knotu do DivX, zpravidla na velikost 2CD a pak vždy 3 filmy nahraju na DVD a pouštím normálně z DVD přehrávače na velké televizi. Procesor mám Intel Dual Core, 3Ghz, počítám to na dva přechody a kódování zabere cca stejně času, jako samotný film.
Madagio (72)|10.7.2006 09:22
[color=olive]1. Jaký HW a SW používáte k příjmu DVB-T? [/color]
U TV Technisat Digipal2, v PC AirStar2 + DVBviewer GE

[color=olive]2. Vidíte na svém HW a SW pro příjem DVB-T nějaké zásadní klady a zápory, které byste chtěli vyzdvihnout? [/color]
Klady: vyřešení mizerného příjmu některých analog stanic + nahrávání
Zápory: chytám dvb na velkou dálku, když je bouřka, kvalita klesá na nulu.

[color=olive]3. Kde (geograficky, ne že "f práci"...) přijímáte DVB-T? [/color]
doma :) Vysoké nad Jizerou, město na náhorní plošině na rozhraní Krkonoš a Jizerských hor, po silnici 135km od Prahy

[color=olive]4. Jaké multiplexy jsou u vás dostupné a v jaké kvalitě? [/color]
Multiplexy všechny 3 nyní existující, bohužel vzhledem ke vzdálenosti je signál ovlivňován počasím. Silný déšť nebou bouřka po cestě způsobují kolísání kvality signálu od 100% až k 0%, což vede k nepoužitelnosti. Při dobrém počasí mux ČRa kvalita 80-100, CDG trvale na 100.

[color=olive]5. Používáte DVB-T spíš ke sledování nebo k nahrávání pořadů? [/color]
U televize koukám, v PC nahrávám a občas sleduji při práci.

[color=olive]6. Pokud spíš nahráváte: do jakého formátu a jak toto nahrávání zatěžuje CPU (a co máte za CPU)? [/color]
Nahrávání zatěžuje minimálně, přehrávání od 15% výše dle dekodéru. Athlon 2000+, 512MB ram, nahrávám do .ts

[color=olive]7. Jak dál nahrávky zpracováváte?[/color]
.ts -> projectx -> cutterman
-> ifoedit pro DVD
-> StaxRIP pro převod do xvid/x264

edit: tak jsem to celý pročetl a zatím to chytám z největší dálky :-)-
mirekv (7169)|10.7.2006 09:51
Madagio
edit: tak jsem to celý pročetl a zatím to chytám z největší dálky
Zapomeň, já chytnu Prahu na Pradědu v Jeseníkách na Moravě, ovšem chytnu i Brno a Ostravu. Včera jsem dokonce přechodně zachytil i multiplex B z Prahy na 46k. :-) :BB:

Edit: Ať se pochlubí někdo kdo to chytá dál? 8-)
Madagio (72)|10.7.2006 10:03
Jsem tam psal ZATÍM 8-)
A ty ses tu pochlubil až teď a že to chytáš na Pradědu je celkem jasný, má 2x větší nadmořskou výšku než mám já. Já ale chytám z Prahy všechny tři muxy a na analog chytám klidně i Plzeň, ale samozřejmě s duchama.
Všem přeju silnej signál :BB:
FV (8)|20.11.2006 19:30
Takjsem to tady prošel, a zdá se že jsou tu dva favorité:
Technisat AirStar
Terratec Cinergy T2

Terratec už se dnes koupit nedá, takže zůstává Technisat Airstar.

Chci si koupi nějaký DVT-T pro PC, mírně preferuji USB. Chci hlavně bezproblémovou funkčnost, slušnou citlivost, hodlám koukat i nahrávat, chci slušný dálkový ovládaní a kromě win chci aby tuner fungoval i v linuxu.

Platí pořád že ten technisat je nejlepší volba, nebo už je dnes něco lepšího?

F
Mesuge (81)|24.12.2006 14:57
Muzu doporucit, Leadtek USB dongle, hlavne kvuli rozumne cene a vyladenem softwaru WinFast PVR2 (viz. beta 12/2006 zde na foru) a snahu o obcasnou aktualizaci ovladacu, naposled leto 2006. Nutnost je aktivni antena i na dohled v Praze tim spis nekde vic v divocine. Zatim velka spokojenost..

Trosku to dost topi takze jsem ho pritahl svorkou/posadil na malej pasivek.
Enigma (3)|7.2.2007 13:46
Řeším teď hlavní počítač u nás doma: Athlon XP 1800, 256 MB RAM (rozšířit příjde na 512), grafika nVidia TNT2, zvukovka integrovaná na základní desce, chipset - tuším že VIA, PCI revize 2.1
V počítači již je analogová karta Leadtek TV2000XP Expert, ta funguje dobře, není snad potřeba se jí zbavovat.
Hodila by se malá inovace, DVB-T karta. Otázka je, kterou tam dát, aby fungovala na této konfiguraci a šla do této starší revize PCI a netloukla se se stávající kartou.
Dovávám: Otázkou také je, jestli radši nic do mašiny necpat a připojit k té stávající kartě set-top box (volná zásuvka 220 je).