Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 13 z 13

Téma: Výber DAC prevodníku

Nováček Avatar uživatele Elessar
    Registrace
    May 2007

Zdravím.Kúpil som si novú tv a tá má len optiku na ouput audio a chcem využiť svoju starú hifi sústavu a tá má vstup len klasiku 2x CINCH takže budem potrebovať prevodník.Ide mi len o stereo o Dolby nemám záujem kedže zosilnovač je len stereo.Cena do cca 70€,mám vybraté 3 modeli a v tomto som lama tak poprosím o radu,ďakujem.
    http://www.avcenter.cz/avcenter/esho...vuk-COAX-kabel
    http://www.avcenter.cz/avcenter/esho...O-D03K-TAISHAN
    http://www.avcenter.cz/avcenter/esho...-Oehlbach-6064
    Ak som správne pochopil tak rozdiel je len ten že DAC FiiO D07 má Dolby ale zasa najhorší prevodník.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od Elessar Zobrazit příspěvek
    Dolby nemám záujem
    - Cize nebudes pozerat cez interny player ziadne filmy? (vsetky su v DTS/Dolby Digital)
    - nebudes pozerat ziadne HD kanaly, kde je zvuk len Dolby Digital (napr. HBO HD, pripadne ine)

- alebo ma TV moznost tieto multikanalove audio streamy dekodovat a von posielat ako PCM. V tom pripade su tie dve otazky vyssie bezpredmetne.

Registrace
    May 2007

Filmy pozerám cez NAS a prepojený je s káblom TV a fimy sťahujem v najvyššej kvalite a áno mám UPC a je tam aj pár HD programov,tv je PANASONIC-TX-P50ST50E.
    Naposledy upraveno uživatelem Elessar: 07-09-2014 v 14:29

Registrace
    May 2009

Na otazku si ale neodpovedal uplne.
    Napriek tomu odporucam pozriet si nejaky prevodnik s podporou DTS/DD, kde je prepinatelny vystup 2.0/5.1. Mas to univerzalne.

Alebo vyhod zosilnovac (zavisi od kvality, neviem co je to zac) a kup si z druhej ruky nejaky starsi AVR a mas to univerzalnejsie.

Registrace
    May 2007

Zosilňovač je na môj sluch postačujúci Marantz PM6010 toho sa nevzdám a na inú investíciu sa nechystám takže použijem ten a dva reproduktory B&W DM601 S3,nebudem už pridávať žiadny reproduktor.

Registrace
    May 2009

Neodpovedas na otazky.

Cize plati odpoved z predchadzajuceho prispevku, 2. veta.

Registrace
    May 2007

Napísal som že filmy kukám hlavne cez NAS a mám UPC cez kábel a pár HD programov mám alebo neviem načo si sa teda konkrétne pýtal.

Registrace
    May 2009

toto:
    Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
    - alebo ma TV moznost tieto multikanalove audio streamy dekodovat a von posielat ako PCM. V tom pripade su tie dve otazky vyssie bezpredmetne.
    A co znamena filmy kukam cez NAS ?
    Naozaj skus pisat presnejsie (ako pre debilov), pretoze tych moznosti ako prehravat data z uloziska su minimalne tri a nikto z nas nema vestecku gulu.

Registrace
    May 2007

Prepáč ak som ťa urazil som laik.TV si nájde v sieti NAS a tam už len klikám ktorý film.Neviem či ten signál si TV nejako upravuje keďže má vlastný prehrávač a dokáže si poradiť s väčšinou firmátov alebo to ide už priamo z NAS ako vstupný signál a TV s tým už nič nerobí.NAS je QNAP TS-121 a ten je multimediálny a prehrá skoro všetko.

Registrace
    May 2009

Neurazil, no vsetky tieto info mohli uz zazniet v prvom prispevku, takto to tu taham z teba ako z chlpatej deky. Takze sme sa trosku posunuli, zhrnme si to:

TV tuner bude pouzity interny, zdroj signalu UPC, na prehravanie filmov pouzivas samotny media player v TV. Predpokladam ze cez DLNA. Na to, co som sa pytal som sice nedostal odpoved, takze este raz:
    ma TV moznost tieto multikanalove audio streamy dekodovat a von posielat ako PCM stereo ?

Registrace
    May 2007

Áno cez DLNA,už začínam chápať čo si sa pýtalno či dokáže TV tieto streamy dekódovať to neviem a ani neviem ako to mám zistiť ale pokiaľ by nedokázal tak ak som správne pochopil potrebujem ten z podporou Dolby.

Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od Elessar Zobrazit příspěvek
    ten z podporou Dolby.
    Nielen s Dolby Digital, ale aj DTS. To je presne to, co som sa pytal v druhom prispevku. Predpokladam, ze uz teraz vies dovod.

Registrace
    May 2007

Citujem"Viackanálový Dolby Digital Plus,Dolby Digital a HE-AAC sú na výstupe ako Dolby Digital Bitstream.Pri MPEG je výstup vo forme PCM".Takže z TV nejde len PCM stereo a preto si mám vybrať ted DAC s Dolby?

Podobná témata

1. Výběr LCD/PDP
    Od mike033 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 14-11-2012, 07:35
  2. Výběr TV
    Od mike033 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 08-10-2012, 15:19
  3. Výběr LED TV
    Od biggrr v sekci Televize: LCD, plazma