Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TechniSat TechniCorder ISIO STC

rabauken (128)|5.9.2014 09:17
Dnes se na německé stránce objevil nový satelitní přijímač TechniSat TechniCorder ISIO STC.
https://www.technisat.com/de_DE/TechniCorder-ISIO-STC/352-1637-10127/

Jelikož jsme se už bavili trochu v tématu ISIO S1, myslím, že nás bude zajímat, jak je to s tím PiP-em/nahráváním dvou HD programů zároveň.
Dle tohoto:

PIP-Funktion
Die Bild-im-Bild-Funktion (PIP = Picture In Picture) erlaubt, das Fernsehbild eines Programms verkleinert am Bildschirmrand einzublenden, während ein anderes auf dem Fernsehschirm verfolgt werden kann. Bei der MultyVision ISIO Serie ist es auch möglich, zwei HD-Sendungen gleichzeitig darzustellen.

to asi zas tak dobře nevyznívá.. Chápu dobře, že to jde jen u MultyVision ISIO série..?
Což STC není..

Tak opět zklamání u nového sat. přijímače?
Dagy2 (3153)|5.9.2014 10:27
Proč ???
technické data máš hneď na kartičke v tvojom linku
https://www.technisat.com/de_DE/TechniCorder-ISIO-STC/352-1637-10127/

viď Bild im Bild (PIP): (2x SD, 2x HD, 1x SD u. 1x HD)
je tam úplne všetko, vč. šuplíku na HDD ako som pochopil, quattro tuner, 2xCI+ a čítačka Conax (u nás celkom k ničomu ako obvykle).
Cena doporučená 399 EUR nemá chybu.
izidor1 (129)|5.9.2014 11:16
Tak podle popisu to PiP 2x HD umí. Co to neumí je DVB-T2, ale to mi nevadí. Nenašel jsem nikde fyzické rozměry, zda se to blíží spíše Digit Isio S nebo Technicorder Isio S.
rabauken (128)|5.9.2014 11:44
Tak to stojí za popřemýšlení, co? :-)
Dagy2 (3153)|5.9.2014 18:56
Okrem zabudovaného twinquattro tuneru je možné dokúpiť a vložiť ďalší twintuner DVB-S alebo DVB-T/C, potom je možné napr. 2x nahrávať + 2x streamovať do LAN a pod.
Do budúcna zrejme teda nebude problém vložiť DVB-T2/C tuner.

Inak pre DVB-T2 je tam ďalšia novinka Kombo s tunerom DVB-S/T/T2.
rabauken (128)|8.9.2014 08:23
Aha, takže to "ab winter 2014" znamenalo, že DO OBCHODŮ se STC dostane až v zimě...
No jo no.
rabauken (128)|26.9.2014 07:43
a tady, kdo umí trochu německy (Pátý článek na stránce - ze 7. září - po rozkliknutí 42 komentářů) se dá dozvědět i něco více. např. rozměry...
https://www.facebook.com/technisat?hc_location=timeline

píšou tam, že bude mít Broadcom procesor...
v tom se nevyznám.. je to dobře, nebo špatně?
Věděl by někdo znalý??
RoPo (6061)|26.9.2014 08:13
rabuken: Možná něco z tohoto . Broadcom je velmi zaběhlá firma dělající různé čipy a řešení používané v různých oblastech a oborech (sat, wifi, sítě obecně, dsp, atd...).
Dagy2 (3153)|30.9.2014 19:55
pribudli na webe X-tra twin tunery 2xDVB-S resp. 2xDVB-C/T.
65,99 EUR
rabauken (128)|10.10.2014 09:25
Na stránkách Technisat.de se objevila kolonka " Jetzt beim Fachhändler kaufen"..
Ale zatím nic..
Jak dlouho ještě budem čekat.. :-)
Dagy2 (3153)|10.10.2014 13:26
no ano, ale to je kolonka k vyhľadávaču predajcov TechniSat. Netuším či to tam pred tým bolo alebo nie.
tí čo volali a fejsbukovali tvrdia že KW45. tak ešte mesiac.
rabauken (128)|10.10.2014 14:34
[QUOTE=Dagy2;497443]Netuším či to tam pred tým bolo alebo nie.[/QUOTE]

právě že ta kolonka se tam objevila včera, tak jsem myslel, jestli už náhodou...... :-)
Dagy2 (3153)|10.10.2014 15:42
predpokladám, že sa najprv objaví manuál v downloads a potom v e-shope techinsatu. A to nie je ani jedno. tomu W45 by sa dalo veriť, keď ovšem soudruzi odladili softváre a neurobili niekde chybku.
rabauken (128)|14.11.2014 15:11
Tak právě se manuál v downloads objevil ;-)
rabauken (128)|28.11.2014 10:38
Trochu to tu oživím..
Můj dotaz, a odpověď od O..o a.s. ohledně dostupnosti, a případných "problémů" s IE verzemi.. :

Dotaz:
Dobry den,

chci se zeptat, kdy bude tento prijimac dostupny?

A taky jestli je treba u tohoto prijimace si dat pozor, jestli se jedna o nemeckou nebo international verzi, jak to bylo kdysi podobne u DIGIT ISIO S1, kde mezinarodni verze mela omezenou podporu.

Dekuji za odpoved.

Odpověď:
Dobry den,



tyto prijimace bychom meli naskladnit jeste do Vanoc, presny termin

dodavky neni znamy. Jakmile budou skladem, objevi se informace na nasem webu.

Co se tyka ruznych typovych verzi, tak verze internacional byla ukoncena,

v soucasne dobe Technisat dodava pouze jednu verzi. Pravdepodobne jiz to nebudou

rozlisovat.

S pozdravem


Takže na Vánoce? :-)
Dagy2 (3153)|1.12.2014 20:50
Od dnes v predaji v DE.
Plná spokojnosť so SkyDE, čo v ňom skutočne je sa ukáže až po pripojení na našu špicovú platformu FEC5/6, bitrate 66,6 atd atd.

Pre tých čo by radi 4-tuner dávam do pozornosti, že funguje samozrejme s jednokáblovým pripojením Technisat DisiCon - 1 kábel 4 nezávislé tunery alebo SatCR LNB. Pripojenie do tunera 3 loop through do tunera 1 B-)
rado.h (52)|4.12.2014 21:29
Asi si ho objednám.
rabauken (128)|5.12.2014 09:28
[QUOTE=rado.h;501104]Asi si ho objednám. [/QUOTE]

Já už tak udělal. Snad bude příští týden..
Ale čekám na odpověď od Horsta, na Dagyho otázku na německém fóru, kde se ho ptal na současné nahrávání kanálů se 65Mbps..
A Horst ne a ne odpovědět... Asi manželka furt sedí u bedny.. :-D
rado.h (52)|5.12.2014 14:35
Tak aj ja, dodacia lehota cca 7 dní, už sa teším. Dúfam, že proti staručkému HD S2X Plus to bude poriadny rozdiel, ale snáď pozitívny, lebo S2X šlape ako hodinky.
Ak by mal niekto záujem bude na predaj, 100% stav.
Dagy2 (3153)|7.12.2014 11:36
ta horstova stará ma už začína :((
prvé správy z for:
- štart z deep stand-by -> Horst tvrdí 18sec, na inom fore že štart STC je rýchlejší ako TV. Hm... Myslím že to je jedno, ale sú v nemecku ľudia ktorí na tom bazírujú
- chladenie - dve karty + SSD HDD 500GB - prístroj beží bez vetráka, absolútne ticho
- zoznamy programov DVB-S/T/C a EPG mix funguje 100%. tzn. je možné miešať v jednom programe sat a terestrické programy. ale toto fungovalo už na starých telkách od technisatu, nič nové pod slnkom. U TV bola ikonka vedľa programu anténka pre DVB-T

zatiaľ nikto na žiaden bug neprišiel.ale myslím že náš drahý skajlink nám ich určite nejaké ukáže.
HDS2plus bol asi najlepší prijímač aký kedy TS vyprodukoval. teraz to tvrdia o STC tak som fakt zvedavý.
Pozor H265 na tomto ale bežať nebude. Na druhej strane neverím že skôr ako za 5 rokov by to bolo potrebné...
rado.h (52)|7.12.2014 18:31
Tak to sú dobré správy, ak to tak je. Mňa by potešilo to s tým vetrákom, dosť mi to na S2X-ku vadí, hlavne večer. Už aby bol doma.
rabauken (128)|7.12.2014 21:17
[QUOTE=Dagy2;501268]na inom fore že štart STC je rýchlejší ako TV. [/QUOTE]
Dagy prosim Te, na kterém fóru? Docela me to zajímá..
Díky
Dagy2 (3153)|7.12.2014 21:50
No, u Horsta.
ďalší majiteľ píše:
- HDD formát NTFS, možný strih
- HDD z ISIO S1 prenesený do STC, bez problémov prehrávanie nahrávok
- 2 SAT programy HD v PAP/PIP (supertenis + servus) oba 1080i a tretí (?) ORF HD 720p z DVB-C streaming do PC
- plne funkčná bežná bezdrôtová klávesnica a myš
- Techniport Beta funguje OK, ale nemožno prenášať watchme
- u SAT rádií beží radiotext, u internetových nie
- web surfovanie ohne probleme. nemá ale flash. Ono totiž tiež existuje nejaký dohovor že z dôvodu mobilných zariadení sa bude používať HTML5, aj keď to nikto moc nedodržiava
- prepínanie medzi FAV zoznamami je pomocou šípiek vpravo/vľavo, nie je potrebné OPTION (konečne)
- vyhľadávanie naladených staníc pomcou full text reťazca

Ďalšia ešte lepšia správa:
v základe STC obsahuje 2xquattro tuner. Myslel som, že quattro tuner znamená len toľko, že vie prijímať 4 rôzne zdroje. Quattrotuner však pracuje tak, dokáže prijímať S, T, C naraz.
Takže v základe teraz fičí chlapovi na fóre súčasný záznam na NAS:
- 2x HD SAT programy
- 2x HD DVB-C programy
- piaty HD program pozerá

Keďže okrem SAT antény 13E, 19.2E, 23.5E, 28.5E mám ešte kábel s DVB-C 40 programami a DVB-T asi 10 programov budem mať hneď od začiatku kombo tuner jak blázen...
Einfach spitze a to za 399 EUR.
RoPo (6061)|7.12.2014 22:32
[QUOTE=Dagy2;501361]Quattrotuner však pracuje tak, dokáže prijímať S, T, C naraz.[/QUOTE]

Toto je snad jedna z nejlepšíích zpráv o tomto modelu a to právě za zmiňovaných pouhých 399 Eur. Za mě thumb up.
Začínám uvažovat, že bych vyměnil doposud a stále velmi spolehlié dva Digicordery HD S2 za toto.
Dagy2 (3153)|7.12.2014 22:45
Keď porovnávam teraz ceny (a to verím, že STC po novom roku sa bude určite dať kúpiť o 50 lacnejšie)
- ET8000 2xS + 1xT/C 339EUR
- VU+ Duo 4xS 519EUR

- ISIO STC 4xS + 2xT + 2xC 458EUR, 1G LAN, WLAN, šuplík pre HDD, nahrávanie na interný/USB/NAS disk, formáty TSD/FAT/NTFS/EXT, strih, multimedia, atd atd. A to všetko bez potreby čokoľvek inštalovať a nastavovať. Keď to pôjde s kartami v moduloch tak ako HDS2 nemá chybu.
RoPo (6061)|7.12.2014 22:52
Jestli jsem dobre postrehl, tak zde bylo uvedeno, ze dokonce umi nahravat na sitovy disk. Coz je take velmi dobra featura.
Ceny urcite jeste spadnou. Jestli vsak celkova cena nebude na ukor kvality pouzitych soucastek. Odhaduji vyrobni naklady pod 100eur max 150eur.

---------- Doplněno v 22:52 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 22:51 ----------

[QUOTE=Dagy2;501384]Keď to pôjde s kartami v moduloch tak ako HDS2 nemá chybu.[/QUOTE]

Presne tak.
Dagy2 (3153)|7.12.2014 23:43
ano, tak ako píšem v príspevku vyššie -
- nahrávanie
-- na interný disk, ktorý ide do výsuvného šuplíka. odskúšaný SSD disk 500GB
-- na klasický USB disk, 3xUSB
-- na NAS - odskúšané nahrávanie 4xHD súčasne
-- na SD kartu
otázkou je ako obslúži zobudenie a uspatie diskov...

formáty diskov pre nahrávanie
-- TSD klasika
-- FAT
-- NTFS - odskúšané aj so strihom. toto predtým u ISIO S1 nešlo
-- EXT3

ďalej odskúšaný stream 2-och programov. Menu umožňuje rezerváciu tunerov pre streaming.

výrobné náklady - železo + pár untermenschov čo obsluhjú linky a predajná cena sú dve rôzne veci. výrobné náklady zďaleka nerobia cenu. To tak ľudia chápali v komunizme, keď niekto vyniesol správu z Boleslavi, že Š100 má výrobné náklady 12000Kčs a predávali ju za 45.

Cena musí pokryť vývoj zariadenia, soft, údržbu softu, predajnú sieť, upratovačky v kanceláriách, sekretárku riaditeľa, management, výdaje na marketing a prezentácie na výstavách, platbu za prenos dát EPG, manuály a postupy na web stránke včítane vídeí, licencie, hot line, opravy budov a strojov, reklamácie prístrojov atd atd.
RoPo (6061)|8.12.2014 08:16
[QUOTE=Dagy2;501398]ena musí pokryť vývoj zariadenia, soft, údržbu softu, predajnú sieť, up....[/QUOTE]

Toto všechno moc dobře vím a vůbec se nedivím, že výrobní náklady jsou řekněme mnou odhadovaných 100-150eur, ale další náklady jsou jak píšeš - zaplacení vývoje (dost podstatný náklad, který hodně lidí opomíjí), marketing, atd, atd, atd... Pak jej velkoobchodně pravděpodobně nabízejí dále asi za 250-300eur.
RoPo (6061)|8.12.2014 10:42
Má někdo informace (asi se ptám zbytečně, protože je asi brzo) o tom jak kvalitní má STC obrazový výstup přes HDMI? Digicorder HD S2 jsem volil právě kvůli nejlepšímu obrazovému výstupu co mezi satelitními STB byl a možná stále je.
sanchez13 (1071)|8.12.2014 11:27
no som zvedavy na vase prve recenzie :cool:
Celkom by ma napr zaujimalo, ci bude ICE karta fungovat v internej citacke (cize bez CI modulu).
Dagy2 (3153)|8.12.2014 15:10
To určite nie.\\/
interná čítačka je Conax tak ako už býva u technisatov z dôvodu MTV karty, ktorej je technisat distributorom.
zmizla čítačka Nagra ako bola u "S" pretože každá zmena znamená poplatky za licencie atd atd:-R

zostali dva CI+ sloty. Nemci si pochvaľujú že používajú jeden modul SkyDE a druhý pre HD+ a dodatočný descrambling. Netuším ako často u nich menia kľúče ale pre nikoho z nich čo sme si dopisovali to nie je žiaden problém.
U nás zostáva pre 2 paralelné záznamy systém 2x modul. Nakoniec nové karty sú M7, takže by to musela byť certifikovaná Irdeto čítačka.
Dagy2 (3153)|8.12.2014 18:49
ďalšie info z for:
1/ Dotaz na kvalitu obrazu.
V porovnaní s ISIO S potvrdili dvaja majitelia, ktorí majú oboje, že obraz je skutočne výborný a podľa ich hodnotenia lepší. Samozrejme veľmi subjektívny pocit

2/ HbbTV
rozdiel medzi ISIO S a ISIO STC je vraj doslovne ako medzi nocou a dňom. Aj pri pomalom internete funguje výborne
rovnako watchme kanály a surfovanie fungujú vraj v inej lige ako u ISIO S

3/ extra tuner moduly
podľa Technisatu by mohli byť ešte do vianoc. Problém je totiž, že základný quattrotwin tuner má 2 vstupy DVB-S ale len jeden DVB-T/C. Ak sa frekvencie T a C prekrývajú potom je potrebné použiť prepínač antény T/C a pri dvoch tuneroch je potom ťažko realizovateľné paralelné nahrávanie z T a C. Niektorí to chcú riešiť extra modulom DVB-T/C

4/ NAS nahrávanie
nový majiteľ má problém s akceptáciou Synology NAS. Otázka či je to v nastavení alebo komunikácia s týmto NAS. Nemci totiž rovnako ako u nás nečítajú návody - prvý si sťažoval že mu nejde SSD interný disk. V manuále sa píše, že treba dať zvlášť pozor na dobré zasunutie disku do kontaktov ale on to neurobil.

5/ ladenie DVB-C
v porovnaní s ISIO-C naladenie všetkých programov prebehlo za ca 10min so všetkými programami. U ISIO-C vraj niektoré kanály neboli nájdené nikdy a vždy bolo treba manuálne donastaviť niektoré parametre.
RoPo (6061)|8.12.2014 19:06
[QUOTE=Dagy2;501456]1/ Dotaz na kvalitu obrazu.
V porovnaní s ISIO S potvrdili dvaja majitelia, ktorí majú oboje, že obraz je skutočne výborný a podľa ich hodnotenia lepší. Samozrejme veľmi subjektívny pocit

2/ HbbTV
rozdiel medzi ISIO S a ISIO STC je vraj doslovne ako medzi nocou a dňom. Aj pri pomalom internete funguje výborne
rovnako watchme kanály a surfovanie fungujú vraj v inej lige ako u ISIO S[/QUOTE]


To mě těší, to mě těší. Samé dobré zprávy před vánoci. :p

Uvažoval jsem o Panasonicu DMR-BST845 nebo Panasonicu DMR-BST940, obojí s BD rekordérem, ale pokud Technisat nic nespacká či nepřijdou nějaké zádrhele z provozu, tak raději šáhnu po tomto kousku.
Dagy2 (3153)|8.12.2014 19:37
No zlá správa je, že do vianoc je celkom problém ho zohnať... Mne ho sľúbili medzi vianoce, nie je ani u výrobcu.

BD prehrávač v technisate nebude asi nikdy.
Problémy s BD prehrávačmi Panasonic sa riešili ca 2 roky dozadu - twintuner bol zapojený tak, že nebolo možné použiť dva tunery súčasne ani s dvomi kartami... Fungovalo to len pre FTA. či to už niekto zmenil neviem, ale bol to ťažký DoDo.
RoPo (6061)|8.12.2014 20:16
Mě stačí dobré zprávy před vánoci a tak nějak tuším, že do vánoc nebude, ale to mě nevadí. Já si dělám "vánoce", kdy se mě zachce v průběhu celého roku. Radost si má člověk dělat stále ;)
Vánoce beru jako svátky pohody a klidu a sejít se s přáteli a příjemně posedět. Samozřejmě hromadu dárků pro děcka - dětství mají jen jedno a takové, které jim rodiče umožní. Život si už mohou spackat sami. :D

BD byl jen takový bonus, ale mě se právě na STC líbí ty tunery a streaming po síti ještě s možností ukládat na síťový disk a vyžaduji brilantní obraz na výstupu. Dle tvých informací to je prostě paráda. Říkám si, že ti skopčáci snad mají mezi sebou vývojáře z ČR :-E
Panasonic umí dost věcí co STC, ale nově STC toho má dost věcí na víc, sic bez BD, ale to mě vůbec nevadí. Stejně bych jej využíval jen občas. Record na BD mohu udělat v PC.
rado.h (52)|8.12.2014 20:59
No dnes som zisťoval dostupnosť a do Vianoc to určite nebude, ak príde v januári tak to bude úspech. Dodávateľ z Nemecka očakáva dodávky až druhý týždeň v Novom roku. A verím, že sa to všetko ešte predĺži, ale na druhej strane mne to až tak nenáhli.
Dagy2 (3153)|16.12.2014 22:48
správy zo sveta :-R
- pribúda majiteľov STC, jeden borec už má dva prepojené sieťou pre zdieľanie diskov medzi sebou.
- zatiaľ sú všetky názory vysoko pozitívne, porovnanie s ISIO S1 je vraj úplne zbytočné - je to podľa slov majiteľov oboch prijímačov ako let na mars a jednoduchá páka.. sorry majitelia ISIO S1
- niektorí s úžasom zisťujú že majú totalny multituner - neveriac tomu nahrávajú 2xS + 2xC/T + 2x IPTV s "dvojtunerom"
- samozrejme zatiaľ všetko používajú nemci, ktorí frčia na 99% FTA. Málo z nich má nejakú platenú kartu, väčšinou SkyDE. tí už narazili, že niektorý z modulov, ktorý používali v ISIO S1 nefunguje - pri prepnutí zostane čierny obraz a je potrebné žltým tlačítkom resetovať moduly. Myslím, že rovnaký problém bol u ISIO S1 pri FW s možnosťou zmeny clock parametra u modulov. STC ale nemá túto možnosť. Pomohla výmena modulu za iný.
- nikto samozrejme v nemecku nerieši dve karty, pretože SkyDE nemení kľúče takže dobre funguje nočné rozkodovanie.
- väčšina borcov použila SSD disk 480GB od Samsungu a tým je prístroj absolútne bez hluku, ventilátor normálne nebeží. Je tam aj užívateľ s bežným HDD WD 1TB. Mnohí tiež používajú USB disk, aj tu 4xHD záznam bez problémov.
- maximálna spokojnosť s HbbTV

problémy sú
- hlavne s nevedomosťou pri nastavovaní LAN servisu, mnohí nečítajú žiaden návod. Hlavne zdieľanie UpNP, CIFS (kde na disku treba povoliť zdieľanie pre guest a možnosť zápisu, správne brány, IP adresy, masky siete a pod). tým nešlo napr. nahrávať na externý disk. Zdá sa že aj problémy so Synology NAS sú v nastavení na synology a nie bug v STC.
- zatiaľ jediná "chyba" (ako píšem zatiaľ nikto neskúšal Irdeto moduly) je v komplikovanom flash reset - funguje trocha inak ako u predchádzajúcich strojov a tak tí čo to poznajú nevedia flash reset spustiť. Nemci ho robia snáď po každom novom nastavení. Ja som to robil raz za 6 rokov...
- s funkciou SFI (nie EPG od prevádzkovateľa, ale SFI vysielané TechniSatom). SFI uložené v noci sa na rozdiel od EPG neaktualizuje pri prepnutí na daný program ak existuje novšia verzia. Je to vraj z dôvodu použitia SFI pre watchme kanály (?)
RoPo (6061)|16.12.2014 23:17
Dagy2: jen tak dal, same zajimave zpravy. Alespon nemusim prolizat nemecka fora. ;-)
Dagy2 (3153)|16.12.2014 23:31
vyzerá že sa môže dobre hodiť - zavádzajú mi DVB-C s kartami Conax a prakticky s kopiou balíka Kombi+HBOmax+ navyše FilmboxHD za 15.50EUR ale bez základných programov v HD ktoré sú teraz v základe u SL.
takže DVB-C s kartou conax v čítačke + jedna karta SL so serpo pre základ v HD + trebárs NC+ v druhom CI slote a mám ešte anténu na rakúsky DVB-T. Pokiaľ ten conax nebude párovaný nemalo by to absolútne chybu :-!!!
rabauken (128)|17.12.2014 08:15
[QUOTE=Dagy2;502246] STC ale nemá túto možnosť. Pomohla výmena modulu za iný.[/QUOTE]

Tak to jsem zvědavý, jestli budou fungovat staré dobré TechniSat TechniCrypt CW moduly, které na ISIu S1 běžely bezvadně... :-O
jirka67 (233)|17.12.2014 10:10
[QUOTE=rabauken;502258]Tak to jsem zvědavý, jestli budou fungovat staré dobré TechniSat TechniCrypt CW moduly, které na ISIu S1 běžely bezvadně... :-O[/QUOTE]

Tak to já taky, protože staré dobré Technisat CW, to byla jistota vždy :-). Jinak jak jsem psal ve fóru ISIO S1 - už pomalu uvažuji o výměně příští rok za ISIO STC. Zejména kvůli problémům s nahráváním většiny HD programů Skylinku (viz fórum ISIO S1)
rabauken (128)|17.12.2014 11:20
[QUOTE=jirka67;502265] už pomalu uvažuji o výměně příští rok za ISIO STC.[/QUOTE]

já teda uvažuju rychleji, neboť mi ISIO S1 zničil blesk :-( , a chtěl jsem STC už na vánoce, ale smůla..:-(
golfLC (1941)|17.12.2014 21:48
Chalani... len ma štengrujte a ISIO S tiež posuniem ďalej :-!!!

U nás je DVB-C free, bez modulov (celý základ CZa SK čo na skylinku plus discovery, spektrumy, MTV, viasaty), takže by to bola ešte lepšia paráda, sloty na dve karty skylink a DVB-C free... U nás je poťahaná "pavučina" na DVB-C do rozvodnej skrine poskytovateľa, čiže ten kto má predplatený aj rošírený balík s HBO, ... ten je manuálne v rozvodnej skrini zapojený do tohto "rozvodného balíka"

No a ďalšia vec je tá, že nám idú robiť celkovú rekonštrukciu činžáku, zatepľovanie, prerábať strechu, takže budúci rok som cca 4-5 mesiacov bez paraboly:o a neverím, že si zvyknem na nemožnosť pretáčania reklám9-):-k
Hornet F-18 (1328)|18.12.2014 01:00
golfe,
pri zateplovani by nemal byt problem s parabolou. Aspon u nas to robia tak, ze parabolu docasne prichytia na lesenie a fungujes dalej :-) Nas cinzak este nerobili, ale u vsetkych na okoli to robili takto a rozne firmy.
Urcite sa s nimi da dohodnut.
golfLC (1941)|18.12.2014 17:32
Aj ja som si myslel Hornet že to spravim tak, ale lešenie nebude, budú mať lávky...
supfor (38)|22.12.2014 13:51
Zdravím,- Na příjem kabelovky (UPC) bude třeba stejná karta CI+(CI) jako dosud v STBoxu?
V TechniSat Digit ISIO C nebylo možno přehrávat titulky .srt. Jak je to u STC?
Dagy2 (3153)|22.12.2014 14:19
1/ zatím nevím o nikom kdo by STC měl mimo dojčlandy. Chtěl jsem ho jet koupit hned na začátku k soudruhům, ale momentálně se mění u mne situace práve ve spojení s DVB-C, kde běží u mne zatím nekodovaný full balík a provozovatel neví jaké kódování bude provádět. Myslí si že Conax ale neví zda bude muset párovat karty... Takže jsem koupi odložil o nějaký měsíc až se udělá jasno, zda vůbec připustí jiné boxy. I když v tom případě je budu muset zrušit i když nabízejí hodně dobrou cenu. Amiko které mají v nabídce je ještě z doby kamenné...

Takže u UPC samozřejmě budeš potřebovat kartu do boxu a protože UPC páruje s CI+ modulem, nebudeš na 99% moct použít čtečku v STC. I když zde n+jaký pomatenec s úpécéhotlajna tvrdil že to půjde. Nevěřím.
Pokud STBox myslíš upc origo box, tam je myslím Nagra a ty budeš muset vyměnit za conax + modul. Na UPC je zde expert "Ivo The Moderator" :)
Můj provider není UPC.

2/ zatím nikdo nezkoušel, můžu dát dotaz do německého fora.
Ivo Mašek (10205)|22.12.2014 15:35
Ohledně TechniSat ISIO C (ohledně UPC) máš přímo luxusní podporu zde: http://www.upczone.cz/viewtopic.php?f=10&t=4209
Nemusíš se vůbec toho obávat. :)
supfor (38)|22.12.2014 20:04
Pokud pominu u STC funkci settoboxu a cenu: pro přehrávání na TV filmů,foto apod a možnosti využití internetu bude lepší tento STC(příp. ISIO C),nebo MMC Mede8er,Dune,Popkorn?