Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-C: Panasonic nenajde žádný kanál - DVB-C

Neregistrovaný (0)|4.9.2014 13:04
Tazatel: Berry

Znění dotazu: Dobrý den, minulý týden jsem si byl zařídit do nového bytu kabelovku od NEJ TV, dostal jsem modul s kartou. Na další den mi ji měli zprovoznit. Po zjištění, že po zapojení kabelu do mé televize, nenajde ani jeden kanál, jsem to okamžitě začal řešit s NEJ TV telefonicky. Dostalo se mi odpovědi, že možná dělám něco špatně. Koax kábl mám úplně nový /5m/, televize je taky nová. Vyhledávání zakódovaných programů mám taky povoleno. Na internetu jsem se dočetl, že mám zvolit zemi vyhledávání na Finsko, Švédsko, přinejhorším Neměcko, ovšem bez úspchě.

Je tu někdo kdo by mi mohl nějak poradit, jestli se s tím někdo setkal? Vyzkoušel jsem snad skoro všechno, jsem bezradný už a nechci TV reklamovat :(

Předem děkuji za každou odpověd :)

Technika, které se dotaz týká: Panasonic TX-L39A300E
Cl modul Conax
KamilZ (10277)|4.9.2014 13:14
Před reklamací Tv bych určitě zkusil dotáhnout na místo technika NEJ TV, aby změřil úroveň signálu v zásuvce, resp. na konci koax. kabelu.
jito (999)|4.9.2014 13:27
Ten model ja správně?Ani Google ho téměř nezná.
A má TV DVB-C tuner?Raději se hloupě zeptám,než to tady týden zbytečně řešit...
Berry1 (0)|4.9.2014 13:44
Ano, televize má DVB-C tuner. Řekli mi, že je to problém televize, kdyby přijel technik, zaplatím 5OO Kč jen za to, že přijede plus to, co tam udělá.
Neregistrovaný (0)|4.9.2014 13:55
Neregistrovaný (0)|4.9.2014 14:36
Nikdo nemáte žádné řešení nebo zkušenosti? :( nechci ji reklamovat a být měsíc bez televize.
jito (999)|4.9.2014 14:41
A když pokusně proladíš všechny tunery-tedy analogový i DVB-T-najde něco?
Neregistrovaný (0)|4.9.2014 14:45
Když připojím místo koaxu podomácky udělanou anténu, najde mi ty nejzákladnější kanály, tj. ČT1,2, Prima, Nova apod.
jito (999)|4.9.2014 15:09
Pak se tedy nabízí již zmíněná rada-kontrola zásuvky kabelového operátora.
Neregistrovaný (0)|4.9.2014 15:13
Není možná vada koaxiálního kabelu?
KamilZ (10277)|4.9.2014 16:11
Samozřejmě že je, pokažené může být cokoli. Předpokládám, že jsi ho zkoušel a připojil jsi přes něj tu Tvou podomácku udělanou anténu.

Ještě zkus vytáhnout kartu a CI modul a ladit bez něj, už zde byl případ, kdy vadný modul "strhnul" celý tuner. Naladíš i bez modulu, akorát nic neuvidíš (obraz+zvuk).
Neregistrovaný (0)|5.9.2014 07:19
Ladím bez karty, ona je stejně k tomu, že když najdu všechny kanály, tak si je poté touto kartou odblokuji, ne? Dnes mě dopoledne navštíví technik z NEJ TV. Jsem zvědavý, v čem to bude. Určitě dám vědět, každopádně, kdyby Vás napadlo ještě něco, určitě se nestyďte mi to dát vědět.
KamilZ (10277)|5.9.2014 08:14
[QUOTE=;495617]Ladím bez karty, ona je stejně k tomu, že když najdu všechny kanály, tak si je poté touto kartou odblokuji, ne?[/QUOTE]Však Ti to píšu, ne?