Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Optoma HD26 a HD141X

shark1 (44)|1.9.2014 09:47
tak tu mame nove projektory od Optomy. Nez jsem se stacil koupit HD25e , uz budu asi resit nove typy.
Zatim nevim jak s kvalitou, nekdy je prece jen lepsi starsi typ, nekdy se snazi u noveho usetrit, prestoze nove maji papirove lepsi parametry.
Ale budu muset pockat na nejake reference a recenze.
Take jsou nove bryle ZF2300.
Osobne se mi teda nelibi u novych Optoma projektoru to bocni vyvedeni konektoru, misto vzadu, jak je zvykem. Opravdu nechapu proc to tak je.

Nicmene, mate nekdo zkusenosti s temito novymi Optoma projektory ?
Pripadne mate jiny navrh na kvalitni projektor v cenove hladine okolo 20 000 s moznosti 3D a Full HD ?
hakmar (401)|1.9.2014 13:25
Pripojím sa, Optoma HD50 je tiež novinka, recenzia tu http://www.avforums.com/review/optoma-hd50-dlp-full-hd-3d-projector-review.10545 a Benq má "nové" projektory a to Benq w1070+ a 1080+, recenzia prvého je tu: http://www.projection-homecinema.fr/2014/08/18/test-benq-w1070w/
Cabinko (7)|27.9.2014 16:25
odporucam prezriet tieto recenzie http://www.projektordoma.cz/reviews/view/ po zvazeni a precitani mnozstva recenzii som sa osobne rozhodol pre HD141X pretoze som ho kupil za 570€, ale mozno by sa dal zvazit aj HD26, no mne to za tie peniaze na viac nestalo. projektor mi prisiel dneska, hned ked pridem domov ho vyskusam, potom v teme ohladom toho napisem ako som snim spokojny :) zatial mozem odporucit
marshalx (23)|3.10.2014 19:15
Ahoj. Také uvažuji o Optomě HD141x. Jsem ale z Otrokovic u Zlína, a bohužel nemám cestu do Prahy, abych se na projektory osobně podíval.

Není tu někdo z okolí Zlína, kdo by byl ochotný Optomu HD131x (HD141X) ukázat v akci na vlastní oči? Stále se totiž nemůžu rozhodnout zda do projektoru jít, když jsem žádný FullHD neviděl na vlastní oči :-)

Dík Zdeněk
Sybik (86)|7.10.2014 22:01
Děkuji za link na recenzi :) Rozdíl mezi aktuálními modely a předešlými nelze poznat, pokud je přímo někdo neporovná mezi sebou. Za ty peníze stejně nic lepšího pořídit nelze...
shark1 (44)|14.10.2014 21:00
tak projektor je jiz vicemene rozhodnut ( HD 26 + ZF2100 ) a objednan.
jeste ted ale resim kabel. nemam s tim zkusenosti, ale potreboval bych poradit, jake jsou vase zkusenosti, pripadne doporuceni..
protoze potrebuju kabel 20 metru, rozhoduju se mezi temahle dvema:

http://www.krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=3697

nebo

http://www.krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=3794

jsou to verze hdmi 1.4 ( high speed) ale jeden z nich ma zesilovac, druhej ne.
osobne bych asi volil s tim zesilovacem, ale pro jistotu se ptam na rady, co se ruseni, ztrat, a kvality tyce...
dik
tdlmarek (1566)|14.10.2014 21:08
Mám v téhle délce tu verzi bez zesilovače (i když možná mám starší bez ethernetu, ovšem stejný výrobce a kategorie) a je to tak na hraně, asi může záležet na štěstí, jak kvalitní kus se zrovna podařilo vyrobit. Poznal jsem to podle toho, že zatímco obě HTPC fungují bez problému, tak u blu-ray přehrávače už obraz vypadává. Přitom s 15m a kratšími funguje bez chyby, takže asi jen má proti PC o něco slabší výstup.
Snoopee (58)|15.10.2014 09:51
shark1 daj potom vediet ako funguje ZF2100 pls, už ťahám pár 3D filmov, tak či sa to oplatí kúpiť alebo počkať na ZF2300. Dík
Sybik (86)|28.10.2014 10:52
ZF2100 jsou velmi kvalitní. ZF2300 nebudou o moc lepší... Takže klidně kupujte ZF2100.
shark1 (44)|28.10.2014 11:53
tak po par dnech zkusenosti s HD26 + ZF2100 .
Obrazove jsem maximalne spokojen. V dane cenove kategorii splnuje vsechno co bych po projektoru chtel.
3D je uplne paradni vec. Skoda, ze se to tolik nerozsirilo. Me osobne bryle vubec nevadi, klidne je muzu mit 2-3 hodiny bez problemu ( a to mam jeste i dioptricke bryle).
A dojem z filmu nebo hry je uplne skvelej. Jasne, nekdy je to lepsi nekdy horsi, ale treba u her, i minimalni varianta 3D je tak nejak plasticka, efektnejsi, proste parada. Jak uz jsem psal, hodne me mrzi, ze vyvojari to tak nejak opomijej.

HD filmy , parada. U normalnich filmu nebo u TV je nekdy videt urcity kostickovani, ktery na maly uhlopricce videt neni, ale to je proste dan za velikost.

Jediny, co me trochu vadi je nasledujici vec.
Mam tuhle Optomu pripojenou k AV recievru Pioneer VSX-924, kterej ma 2 HDMI vystupy. Na prvni HDMI vystup je pripojena TV a na druhej prave HD26. Az potud naprosta parada.
Co me ale trochu vadi, je to , ze kdyz se prepina signal na projektor, tak ten problikava, prepina z presypacich hodin na prazdnou obrazovku furt dokola, nez se sesynchronizuje s obrazem. Proste je to takovy trochu rusivy
Neni to v zasade nic pres co by nejel vlak, ale lepsi varianta by podle me byla, kdyby proste nahodil treba presypaci hodiny, "sam v sobe" se ruzne poprepinal a prenastavil no a az potom by poslal uz hotovej vysledek "ven" (do HDMI).

20 metrovej kabel se zesilovacem take naprosto bez problemu, neni s nim zadnej problem, zadne problemy s obrazem nepozoruju. Za vyse uvedene "problemy" kabel nemuze.

Ale jinak jak uz jsme psal spokojenost.
mmx123 (1)|28.10.2014 11:56
Ahojte uvažujem nad projektorom HD141x, ale nikde neviem nájsť info, aká lampa ide do neho... neviete mi poradiť?
kosovan (21)|4.11.2014 12:21
Čawte,info o projektoroch optoma je na ich oficiálnych stránkach,:http://www.optomausa.com/.Lampa 190 W,cena sa pohybuje okolo 170 dol.Chcem sa aj ja spýtať uvažujem nad kúpou,HD141X.Najprv som pozeral HD26,ale myslím si,že je to veľmi nepatrný rozmer medzi nimi,v alze dávajú plátno zdarma.Kúpil som elektrické z alzy 125 ",takže za rozdiel v cene kúpim 3D okuliare radšej.Na ich stránke to 3 m uhlopriečku vysvieti,podľa kalkulátora zo 4m.Prosím Vás je to tak?X-box niekto už skúšal 3D?Ďakujem za prípadné odpovede.
jaro911 (22)|23.11.2014 17:34
Ahojte.Tiez uvazujem o kupe projektoru HD141X.Pretoze som priestorovo limitovany tak by ma zaujimalo par veci.

- Aku najvacsiu uhlopriecku vie spravit zo vzdialenosti 3 m aj s pouzitim zoomu?(Mam 50" plazmu a obraz na platne by som chcel aspon 100"+)
- Tento projektor nema lens shift a preto musi byt horizontalne umiestneny na stred platna?
- Vertikalne umiestnenie moze byt v lubovolnej vyske?
- Moze byt umiestneny aj na polici alebo vyhradne na stropnej konzole?
- Na vdialenost 3 m by nebol vhodnejsi Benq W1070 co sa tyka vytvorenia vacsieho obrazu?
RoPo (6061)|23.11.2014 19:14
- na 3m má HD141X zoom rozsah 84-92"
- ano, na stred platna
- v podstate ano, má být u stropu nebo někde v dolní polovině plátna
- ano mohlo by být, ale bude hoší ladění optimálního sklonu projektoru
- BenQ má možnost ze 3m korekci uhlopříčky 90-118"
jaro911 (22)|24.11.2014 20:46
Keby som tym Benq W1070 premietal maximalnu moznu uhlopriecku 118" na platno o velkosti 125" bolo by to ok?
RoPo (6061)|24.11.2014 21:21
Budeš tam mít bílé okraje, protože nevykryješ obrazem celé plátno.
jaro911 (22)|24.11.2014 21:32
To mi je jasne len ci to nebude pri sledovani prilis rusit pretoze elektricke platna 16:9 som videl len vo velkosti 100",125" (nic medzi tym).Nerad by som zmensoval obraz :-)
RoPo (6061)|24.11.2014 22:56
Mě se bílý okraj rušil, když jsem obraz zmenšil.
Snoopee (58)|25.11.2014 12:51
to máš individuálne. Mne to napríklad vadilo, upravil som to posunom projektora. Ale nechápem na čo ti je elektronické plátno. Ja si púšťam projektor každý deň (film, Frasier, fotky ... ) a nemám najmenší problém prísť k plátnu a stiahnuť ho dole. Potom stačí ťukes a plátno sa samé zroluje. Motorček u plátna je vždy slabý ako čaj a časom odíde, čo spôsobí problémy v budúcnosti. O cene tu ani písať nejdem. Ja mám plátno od OPTOMA (135ku) s čiernymi okrajmi. Predtým som premietal na stenu a rozdiel je dosť znatelný. Práve riešim zvuk :-?
jaro911 (22)|25.11.2014 20:58
Elektricke platno zvazujem z dovodu ktory sa tu casto opisuje a to ze konstantnou silou navija platno a tym eliminuje vykrucanie okrajov platna ktorym trpi manualne platno. Mimochodom oplati sa ist do toho BenQ W1070 predsa je to uz starsi model cca 2 roky.Existuje podobny projektor v tejto cenovej kategorii ktory vytvori z 3m porovnatelnu velkost uhlopriecky?
RoPo (6061)|25.11.2014 21:13
Novejsi projektory jsou orientovane na blizsi projekcni vzdalenost pri stejne uhlopricce nez starsi modely. To je trend. Ale jsou i nove projektory (je jich mene nez bylo drive), ktere se zachovavaji vzdalenost jako ty starsi. Podivej se na www.projectorcentral.com a kalkulacku vzdalenosti pro jednotlive modely projektoru.
Snoopee (58)|26.11.2014 09:22
jaro: hm, prečo nie, to znie rozumne. Záleží dosť na prevedení. Preto som zvolil radšej vysokú kvalitu pri manuálnom ovládaní pred nižšou kvalitou pri automate. Samozrejme ak by som neriešil financie tak sa na to dívam inak a idem do kvality pri elektrike. Ozaj ešte jedna poznámka: plátno je dosť masívne aj keď je zrolované "u stropu", navyše je prichytené hrubými skrutkami, takže narúša celkový pocit z obývačky. Preto som sa rozhodol ho skryť pod sadrokartón.
[ATTACH=CONFIG]29093[/ATTACH]

Nákupom projektoru sranda len začína :-!!! (plátno, zvuk, 3D brýle, uchytenie projektora, mediacentrum, rozvody, repráky). Ale stojí to za to.
27IMG_1845_tn.jpg
erikson_77 (5)|2.12.2014 10:18
Zdavim! Zakúpil som si projektor optoma hd 141x a som sním maximálne spokojný až na jednu vec ktorú sa mi zatial nepodarilo nastaviť. A to je zvuk pri niektorých PS3 hrách ako je napr. nový Call of Duty Advanced war alebo Battlefield 4...u dalších starších hrách a blu-ray filmoch mi zvuk ide. Skúšal som prepojiť PS3ku oboma hdmi vstupmi na projektore a v hre som tiež pozeral nastavenie zvuku...iné nastavenia na audio som už nenašiel.Viete mi niekto poradiť ?
Za cenu asi 600 eur je to skvelý projektor a ešte aj dobre vyzerá a je aj tichý oproti podobným projektorom iných značiek. Má aj české menu takže cdčko s manuálom ktoré my nebral noťák som ani nepotreboval,všetko je dosť prehladné aj ked na podsvietenom ovládači chýba gombík návratu o jeden krok (zahnutá šípka ako na niektorých mobiloch) Po zapnutí a nastavení maximálneho optického zoomu a ostrenia v podstate bol pripravený na projekciu .Možno nastaviť sklon projekcie,lichobežníkovú korekciu ,prednastavené mody ako kino,živé,svetlé...a samozrejme 3 vlastné nastavenia ktoré som zatial nerobil pretože mám k dispozícii zatial iba svetlozelenú stenu,takže je zbytočné zvlášť nastavovať tuším 8 farieb zvlášť. ir prijímač má len vpredu ale nemajte obavy,signál z ovládača je tak silný že to ide možno aj zdruhej izby,čiže je uplne jedno kam ho namierite,kludne môže byť aj za vami.3D okuliare ešte nemám,ale v recenziách celkom chvália a má to výborný 3d efekt aj s pomerne velkou (3m) premietacou plochou. Ja ho mám umiestnený 3,5 m od steny a 1,2 m výške takže jediné čo som potreboval nastaviť bolo manuálne zaostrenie a hotovo.

PS: Existuje farba na stenu,akýsi odtieň svetlosivej na ktorej máte znatelne krajšie farby ako na bielom plátne...bol som pri tom ked to testovali. Samozrejme stena musí byť pekne vyhladená. Takže biele lacnejšie plátno sa ani neoplatí kúpiť. Neskôr zistím o akú farbu išlo :)
vivid.sk (11472)|2.12.2014 10:48
S tym zvukom z projektora to myslis vazne, alebo si robis srandu?
RoPo (6061)|2.12.2014 11:41
[QUOTE=erikson_77;500864]Existuje farba na stenu,akýsi odtieň svetlosivej na ktorej máte znatelne krajšie farby ako na bielom plátne...bol som pri tom ked to testovali. Samozrejme stena musí byť pekne vyhladená. Takže biele lacnejšie plátno sa ani neoplatí kúpiť. Neskôr zistím o akú farbu išlo [/QUOTE]

Náhrada tzv. šedého nebo černého plátna. Nic nového...

Nicméně jak psal vivid, zvuk pouštíš z projektoru? Ten chrchlák v projektoru tam je jen jako nouzovka. Nic od toho solidního nečekej.
erikson_77 (5)|2.12.2014 12:27
"nic nového" Ropo , ale nikto to tu nepísal tak to bude pre tých čo to ešte nevedia a zbytočne nekupujú biele plátno,keže má horšie vlastnosti ako "sivá" stena . Ten zvuk som myslel cez projektor (z projektoru čiže nie z prehrávača) audio output projektora a následne "lacný" Genius 5.1 čo sa používa k bežným počítačom. Otázka znela že prečo my nejde zvuk ked tam dám novšie hry ps3??????
RoPo (6061)|2.12.2014 13:22
Pravděpodobně projektor nemá v sobě dokodér daného kompresního formátu, který PS3 posílá do projektoru. Tak jak reprodukuješ audiosložku přes projektor není dobrá cesta.

Pořiď si nějaký AVR s dvěma video výstupy, pokud máš i TV (jinak ti bude stačit AVR s jedním video výstupem) a budeš mít po problémech.
erikson_77 (5)|2.12.2014 14:28
Inak sa to ani nedá pretože PS3 nemá samotný audio výstup a má len jeden hmi ... ale neide mi to do hlavy že nový projektor + nová hra(zvuk) nemá kompatibilitu...zvuk ide len pokým som v menu ps3ky a po načítaní hry zmizne....origoš blu-ray filmy a niektoré hry majú zvuk... :O
vivid.sk (11472)|2.12.2014 14:55
[QUOTE=erikson_77;500887]a po načítaní hry zmizne.[/QUOTE]
Problem bude v tom, co pise RoPo, projektor nema napriklad DTS dekoder, posielaj vystup ako PCM. Optimalne je vsak vynechat projektor a ziskavat audio uz zo zdroja signalu.
RoPo (6061)|2.12.2014 15:00
Nemáš TV? Zkus propojit do TV. Pokud zvuk půjde i tam, kde přes projektor nehraje, tak je problém to, co jsem psal. Mělo by jít v PS3 nastavit, že se má zvuk downsamplovat na 2.0. To by měl hrát vždy jak v TV, tak projektoru.
erikson_77 (5)|2.12.2014 16:31
vivid,projektor prehral DTS-hd master audio z blu-ray filmu Man of Steel...a hra Call of Duty je dolby digital...ale to je jedno....Našiel som taký divný konektor na PS3jke volá sa to AV MULTI OUT...čo sa stým dá urobiť lebo ako som už spomínal moja PS3jka audio výstup nemá a má iba jeden hdmi.... V TV ide zvuk na tej hre!
vivid.sk (11472)|2.12.2014 16:54
[QUOTE=erikson_77;500894] prehral DTS-hd master[/QUOTE]
Tak o tom celkom pochybujem. Skor sa jednalo o DTS "Core" (ktore sa vzdy nachadza v DTS HD MA streame). V kazdom pripade, vsetky rady, ktore mozes pouzit tu uz odzneli.
1 - nastav v zdroji signalu audio vystup ako downmix (PCM 2.0).
2 - kup si AVR a prehanaj audio cez neho.
RoPo (6061)|2.12.2014 17:08
AV multi out je analogovy video a audio vystup. S moznosti komponentniho nebo kompozitniho video vystupu a stereo audio vystupu.
erikson_77 (5)|2.12.2014 18:33
takže už to konečne mám...na ps3jke v "audio seting" som zaznačil všetky audio formáty(okrem 7.1) a potom vo "video seting" "audio hdmi out" prepol z "linear" na "bitstream" takže oslava ...takže ked chcem 5.1 dufam že to pôjde cez optical out lebo inú možnosť nemám kedže to má iba 1 hdmi a 1 av multi out. Ale díky za rady.
hakmar (401)|13.12.2014 19:54
Ahojte, kamoš ide kúpiť Optomu HD141x, chce ju nainšalovať na strop, avšak čo najbližšie k stropu, tak aby nevyčnievala veľmi do priestoru, poradíte nejaký držiak na takéto umiestnenie a tiež by som poprosil bližšie rady ohladom montáže a pod., dík.
Snoopee (58)|15.12.2014 08:59
nech si kamarat pozrie ponuku na internetových shopoch. Má v odstate dve možnosti. Urobiť pod stropom "nenápadný" šuplík alebo to klasicky zavesiť na nožičku. Šuplík neodporúčam, je to pracné a aj tak to je vidieť. Navyše projektor musí dýchať (chladenie). No a tvar nožičky je čisto na vkuse kamaráta
hakmar (401)|15.12.2014 16:18
Už som to zrejme vyriešil z RoPom, mimochodom dík, kamoš objednal tento: http://www.alza.sk/connect-it-p3-stribrny-d445513.htm mal by byť v pohode.
Snoopee (58)|16.12.2014 16:09
mám ten istý. Neni k nemu fixačné lanko tak pozor pri montáži aj demontáži
futsalko (10)|22.12.2014 18:59
dobrý deň. kúpil som optomu hd26. mám dotaz prosím vá. aj keď je vypnutý, stále slabo hučí. je to normálne, alebo je niekde problém? ďakujem za odpoveď.
babajaga21 (3)|24.12.2014 00:03
caute, ja som si tiez kupil Optomu hd141x, kupil som si k nemu stropny drziak Connect it p6, ale neviem to poriadne nastavit, absolutne sa neda nastavit ani sklon poriadne, projektor svieti stale dohora kapanek a este aj vrchny okraj obrazu je krivy....katastrofa. Nemal som nervy na to uz, sme s tym s kamaratom zabili asi 3 hodiny a nic...
ak mate niekto skusenost, tak ake drziaky pouzivate na tento projektor?
dik
RoPo (6061)|24.12.2014 09:30
Mam maly drzak, ktery je puvodne k LCD monitoru pro uchyceni na stenu a hlavne se da naklonit v obou smerech. Vysoky nebo hluboky (podle pohledu) je 10cm. Pokud drzak nema naklon, tak na jedne strane jej vypodlozi podlozkami - mezi drzak a telo projektoru na sroub, kterym drzak prisroubujes k projektoru.
frenkie71 (5)|24.12.2014 16:23
Koupil jsem tento. Je otočný kolem své osy a náklon nejen dolů-nahoru, ale i úprava horizontální vodorovnosti. http://www.czc.cz/vogel-s-ppc-1000-bila/142968/produkt
babajaga21 (3)|25.12.2014 00:56
Dik za rady, ked otvoria obchody tak skusim pobehat este a pozriet nejake drziaky na lcd, lebo na tom drziaku sa mi moc nelubi ani uchytenie projektora, dost velka paka je to na tie uchyty na projektor podla mna. Mozno na iny projektor by bol fajn...
Mozno ked pride na mna trpezlivost tak skusim sa vyhrat s podlozkami a nejak to vypodkladat, len aj pri vrtani do betonu to vzdy trochu ujde...
A ten vogel drziak vyzera super, samozrejme sa to odzrkadluje na cene...
futsalko (10)|25.12.2014 14:07
Poradíte mi niekto prosím Vás? ako to je s tým hučaním, keď je projektor vypnutý? Ďakujem.
babajaga21 (3)|25.12.2014 14:23
Ja mam hd141x a ked ho vypnem sa dochladi a ziadne hucanie potom neregistrujem...
futsalko (10)|25.12.2014 14:32
No mne stále slabo hučí. je vypnutý, svieti červená kontrolka. Som z toho nešťastný. Nerozumiem kde je problém.
futsalko (10)|25.12.2014 14:46
Problém odstránený. V menu, možnosti, pokročilé, režim napájania, treba zadať eko. mal som pohotovostní. tak snáď pomôžem týmto niekomu nabudúce. pekné sviatky prajem.
igigi (9)|26.3.2015 20:36
chlapi a ako je to s tymi 3d okuliarmi zf2300 napr.?
Staci kupit len okuliare ci treba aj vysielac? Funguju aj na hd26 a hd151x?
Len okuliare sa daju za 50€ zohnat...
7711 (43)|27.3.2015 14:51
Musíš mít i vysílač. Stačí jeden vysílač k více brýlím.
Snoopee (58)|1.4.2015 09:49
igigi - nesprav kravinu, kup si to v alze a vyskušaj. Jedny okuliare. Sám pochopíš či to pre teba má tú pridanú hodnotu.Pre mňa je 3D mrtve na najbližších 5 rokov, kym nepride nejaká nová technológia.