Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ako prepojit dig. sat. Dreambox 500 s PC

Sego (31)|8.6.2005 09:06
Ahoj pani.

Co vsetko k tomu potrebujem, aby som mohol nahravat zaznam do PC?

Ak by ste niekde nieco o tom vedeli dajte mi prosim vediet.

Dakujem.
blueant (820)|8.6.2005 09:33
Krizeny UTP lan kabel :)

A uz len dobre nastavenia.
Bud pripojis HHD v PC ako NFS alebo CIFS.
Pripadne este NGRAB server ak chces nahravat priamo do MPEG2.

BTW - pozeram ze byvas tam kde ja robim :)
Sego (31)|9.6.2005 13:00
Uf, dakujem je to pekne co si napisal ale mohol by si mi to vysvetlit trochu (slusnejsie povedane) ako pre zaciatocnika, alebo kde by som o tom mohol nieco najst.

Dakujem.

Ja byvam tiez pri rieke :-)
blueant (820)|9.6.2005 14:22
skus si stiahnut a pozret toto

blueant.szm.sk/CIFS.zip

Predpokladam ze dream z PC spojeny mas.
hard_core_tvf (5)|24.9.2006 23:07
[quote=blueant]Krizeny UTP lan kabel :)
[/quote]
[color=darkblue]Zdarec, to je jasné, jen by mě zajímalo, jestli by šel propojit ten Dream box500 i do sítě po baráku(mám router Linksys)takže teoreticky bych ten signál mohl posílat z dreamu500 do všech zásuvek v baráku..jestli tomu dobře rozumím :-E ?[/color]
Miuvek (858)|25.9.2006 00:58
Já mám DM500 připojený taky přes switch/router a jede to v pohodě - jenom se v DM nastaví IP adresa daného stroje, na který se má nahrávat. Z toho důvodu to asi nepůjde na všechny PC současně :-)

P.S. Já využívám ethernet port u DM500 jen pro sdílení klíčů z karty pro Skystar2, který mám na nahrávání. Je to lepší - PC musí být stejně zapnuté tak jako tak a navíc nahrávka z DM500 po LAN není nic moc - řádově stovky chyb při demuxu. Někde jsem četl, že to tak prostě je - nahrávání a ethernet port se u DM500 prý moc nevyvedly. DM500 mám jen na "zaparkování" dekodovací karty a sledování programu přes TV přijímač.
hard_core_tvf (5)|28.9.2006 21:04
[color=darkblue]Dík za odpověď...osobně jsem si to myslel, že nahrávání přes ethernet nebude nic moc....tak se asi omezím na hledání mezi přístrojema s hdd,ale aby měly eth.out....na posílání dat na kompl,kde to sestříhám a :-!!! :-D [/color]
Miuvek (858)|29.9.2006 00:28
hard_core
jestli už máš DM500, dokup si do PC kartu SkyStar2 a můžeš nahrávat pomocí ní. Já to tak dělám. Obecně by s nahráváním přes ethernet neměl být problém, ale tato funkce se asi u DM500 prostě nevydařila. Pokud trváš na stolním přístroji s HDD a zároveň s ethernet portem, pak asi DM7xxx.