Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

pukanie v portoch

hammeroid (8)|22.8.2014 14:35
Zdravim. Potreboval by som poradit. Kupili sme nove porty Sennheiser XS wireless (port + reciever). Pocas nahravania je ale pocut v nepravidelnych intervaloch akesi puknutie, resp dunenie. netrva viac ako pol sekundy a vacsinou je tak o 6 - 10dB vycsie ako normalna hladina zvuku. Po niekolkych pokusoch som vylucil problem s mixpultom, so samotnymi portami (maly prijimac na kamere nema problem) a antena asi tiez nebude problem (vzdialenost anteny od portov je ako v manuali, viac ako 5m). Zvuk puka aj vtedy, ked je zapnuty iba jeden port a nikto donho nehovori. Mam dojem, ze problemom by mohla byt elektrika. kedze nie som elektrikar, tento dojem je cisto subjektivny, preto ma zaujima, ci je take nieco vobec mozne. pripadne ak by ste mi vedeli poradit nejake riesenie. vopred velka vdaka :)
Pytkin (7947)|22.8.2014 17:52
je to len puknutie ? alebo take zazneje rozne ? Je tam pilot ? a je zapnuty ?
hammeroid (8)|24.8.2014 17:51
je to skor take zadunenie. ked budem v praci, nahram sem ukazku. pilot - to mi nic nehovori. ale ta trasa je 4x port > 2x antena (nenapajana s 10m kablom) > antena splitter > 4x reciever. vsetko sennheiser.
bastlir (3245)|24.8.2014 18:08
Problém el. sítě to samozřejmě může také být. Nicméně v dřevních dobách, kdy tu ještě nebylo téměř nic a i stabilní součástky se vozily z Německa, něco podobného jsem stavěl bráchovi. Jenže po čase se tam začalo ozývat zmíněné lupání. Závada byla v elektrolytickém kondenzátoru obvodu koncového zesilovače.
hammeroid (8)|25.8.2014 17:11
pani, tu je ukazka. ked sa tak do toho zapocuvam, je tam este zvuk ako vzdialene prechadzanie vlaku. to tam tiez nema co robit. len dodam, ze jedinu vec co som este nenastavoval je squelch efekt na recieveroch...
https://soundcloud.com/mrhammeroid/porty
hammeroid (8)|25.8.2014 17:22
nejako tam nic nepocujem, takze ukazka je aj tu http://uloz.to/x5BRu4nZ/porty-wav :)
hammeroid (8)|5.9.2014 17:36
Novinka. ked vypnem tri recievre a necham bezat iba jeden, rusenie zmizne. Stale ale neviem, ci by to mohol byt problem zleho uzemnenia, alebo sa proste rusia a budu rusit nech budu kdekolvek. Mam ich namontovane v racku a tam s tym tazko nieco urobim...nejaka rada?
bastlir (3245)|8.9.2014 10:33
Pro zacatek bych ostatni zarizeni pripojoval postupne a az zase vznikne ruseni, otoc v el. zasuvce vidlici. Nepouzivej srare rozdvojky,ktere otaceji fazi. Pokud ani toto nepomuze, dej rusici zarizeni do opravy. Zrejme bude zavada ve filtru zdroje.
hammeroid (8)|10.9.2014 10:47
Dakujem, nieco podobne som skusal, ale problem bol inde. kedze vsetky zariadenia mam v racku, dodavatel to vyriesil tak, ze tie recievre napojil z antenna spliteru. Skusil som jeho radu a to pouzit klasicke adaptery a problem je uz vyrieseny. ziadne rusenie, ziadne pukanie, nic. :)