Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prosím o radu - jaký nový satelitní přijímač?

slamer (2)|21.8.2014 22:31
Všude je docela dost různých diskuzí a porovnávání, ale pořád se nemůžu rozhodnout.
Prosím tedy o radu s přijímačem full HD

1.) cena do 3500,-
2.) přehlednost menu - tv program (epg)
3.) uvítal bych "multifunkčnost" přehrávání avi, mkv, atd..
4.) mám novou kartu skylink
5.) rychlejší přepínání
6.) za připojení k síti /youtube/ bych se nezlobil

Nepotřebuji přímo skylink ready.
Nejspíš vše dát dohromady nepůjde, ale budu rád za rady.
bastlir (3245)|22.8.2014 01:13
Poradím ti jedno, podívej se k nějakému prodejci, nastav si na portálu cenovou hranici a pak si vyber podle potřeby. V této cenové relaci je to +- fuk.
Dagy2 (3153)|23.8.2014 12:39
1/ keďže máš novú kartu SkyLink, predpokladám teda M7 s ochranou máš asi dve možnosti:
- skylink ready s čítačkou. v cenovej relácii do 3500Kč asi nie je problém nájsť niekoľko typov
- akýkoľvek iný prijímač + modul Irdeto Pi-Sys

2/ u skylink ready "máš istotu" že nahraté programy nepôjdu prehrať nikde inde než na tomto prijímači. Tzn. tiež, že napríklad ak si nahráš nejaké filmy ktoré by si chcel "archivovať" tak pri prípadnej poruche prijímača alebo jeho predaji/výmene o všetky tieto nahrávky prídeš. Netvrdím, že je to koniec sveta, ale treba o tom vedieť.
u skylink neready s použitím modulu je to u rôznych prijímačov a rôznych modulov rôzne. Dá sa nájsť kombinácia, kde toto obmedzenie neplatí.

ja osobne by som preferoval toto kritérium oveľa viac než nejaké youtube

3/ dobré EPG by som postavil na druhé miesto v kritériach. Existujú tieto možnosti:
- EPG je zobrazené vždy len pre aktuálne naladený program. Po prepnutí inde a návrate naspäť treba opäť čakať na načítanie EPG. U niektorých programov to môže trvať aj niekoľko minút. Takto funguje napr. Amiko 560SSD
- EPG sa načíta len po naladení daného programu, ale zostáva v pamäti prijímača až do vypnutia. Takže musíš precvakať všetky programy aby si potom mohol listovať v EPG a hľadať čo dávajú na iných programoch.
- u niektorých prijímačov prehľad EPG vypne práve zobrazený program takže síce môžeš listovať v EPG, ale na pozadí máš čierno
- EPG je načítavané v nastavený čas napr. v noci a uložené do pamäti prijímača. Toto EPG je potom k dispozícii ihneď po zapnutí pre všetky stanice pre ktoré to určíš. Nastavený počet staníc a počet dní, ktoré EPG načíta má určité nároky na vyhradenú pamäť - u lacnejších prijímačov dokáže uložiť napr. 100 staníc na 4 dni, u prijímačov s vyhradenou väčšou pamäťou ukladá EPG napr. na 28 dní (ak ich poskytovateľ ponúka) pre 1000 staníc.
- EPG môže mať ďalšie funkcie ako je
--- vyhľadávanie určitého typu programu - napr. šport a zoradí všetky športové prenosy za sebou na rôznych kanáloch ktoré máš naladené
--- vyhľadávanie podľa textového reťezca, napr. "BANDERAS" nájde všetky programy, kde tento maník vystupuje alebo hrá

4/ rychlejší přepínání - hm tak neviem ši naozaj záleží na tom, či to 0.5sek alebo 2.5sek. Ak by boli dva prijímače inak rovnaké tak určite ten s 0.5sek ale inak je to celkom nezmyselné kritérium.

5/ youtube - koľkokrát za rok by si ho využil? Mám ho v TV, použil som od roku 2011 maximálne 3x. Ale verím, že sú borci, ktorí toto sledujú pravidelne. Treba sa zamyslieť či je to priorita.

6/ avi, mkv atď. Ani ten najlepší a najdrahší prijímač nie je multimediálne centrum aj keď sa to výrobcovia snažia nahovoriť potenciálnym zákazníkom. Nie je mkv ako mkv, takže všetky formáty aj tak neprehráš. Ak máš skutočne nejaký archív ktorý by si na tom rád púšťal, treba zobrať na USB niekoľko takýchto nahrávok a vyskúšať v obchode či to konkrétny prijímač zožerie.

7/ zabudol si na jednu funkciu, bez ktorej by som nový prijímač nekupoval - HbbTV. Možno mávneš rukou. Ak prijímač kupuješ na max 2 roky súhlasím s mávnutím.
Ak počítaš s dlhšou životnosťou tak by som sa zamyslel. HD programy vo väčšine nemajú už v streame TXT a verím, že HbbTV sa rýchle rozšíri.

8/ za dobrú a pri používaní nahrávania za nevyhnutnú funkciu považujem ešte možnosť nastaviť si pri nahrávaní paušálne čas pred a za nahrávaním.
ucetni (312)|23.8.2014 12:57
všetko okrem TECHNISAT Technistar SIR . doporučujem XTREND ET4000. http://www.satelity.ellano.sk/30719/x-trend-et-4000.html
KamilZ (10277)|23.8.2014 13:15
V ET4000 rozjede bez CI slotu M7 kartu?
Dagy2 (3153)|23.8.2014 14:18
čítať na tom istom portále, červené veľké upozornenie !!!

http://www.satelity.ellano.sk/16373/linuxove.html

navyše keď tu čítam na fore o pretaktovávaní ET4000 tak nostalgicky spomínam na časy žigulíkov.
vivid.sk (11472)|23.8.2014 14:31
Ked uz Dagy nacal bod 3), len mala otazka do plena:


Existuje vobec nejaky prijimac (okrem Techinsatov a linuxovych STB), ktory si vie EPG pre vsetky kanaly uchovavat v pamati aj po uplnom vypnuti prijimaca? Nemusi nutne scanovat v noci vsetky TP, skratka staci, aby po opatovnom zapnuti boli k dispozicii tie informacie, ktore sa nacitali v minulosti (ktore sa samozrejme priebezne aktualizuju pri sledovani kanalov a po prepnuti na konkretny TP).
ucetni (312)|23.8.2014 21:03
[QUOTE=KamilZ;494874]V ET4000 rozjede bez CI slotu M7 kartu?[/QUOTE]

predat M7 kartu a kupit staru ICE
Dagy2 (3153)|24.8.2014 19:09
[QUOTE=vivid.sk;494881]Existuje vobec nejaky prijimac (okrem Techinsatov a linuxovych STB), ktory si vie EPG pre vsetky kanaly uchovavat v pamati aj po uplnom vypnuti prijimaca? [/QUOTE]

tiež by ma to zaujímalo. Väčšinou ked sa s niekým o tom rozprávame tak ludia nerozumejú o čom to je.
čo tie Humaxy alebo Go-saty?
tahlovej (304)|24.8.2014 20:01
[QUOTE=Dagy2;494929]tiež by ma to zaujímalo. Väčšinou ked sa s niekým o tom rozprávame tak ludia nerozumejú o čom to je.
čo tie Humaxy alebo Go-saty?[/QUOTE]Měl jsem v ruce HUMAX5100 a GOSAT7056 - oba mají oproti SIRu EPG podstatně horší,nepřehlednější a nic si nepamatují.GOSAT má ještě navíc podstatně horší obraz(dokonce i na HDprogramech).
vivid.sk (11472)|24.8.2014 21:46
Je to celkom vtipne, ze v dnesnej dobe, ked stoja megabajty pamate nula, nula nic, ostatni vyrobcovia neprisli s obdobnou funkcionalitou. Ved to taky technicky problem nieje, ukladat do databazy EPG a po restarte si ho znova nacitat.
tahlovej (304)|24.8.2014 22:22
[QUOTE=vivid.sk;494939]Je to celkom vtipne, ze v dnesnej dobe, ked stoja megabajty pamate nula, nula nic, ostatni vyrobcovia neprisli s obdobnou funkcionalitou. Ved to taky technicky problem nieje, ukladat do databazy EPG a po restarte si ho znova nacitat.[/QUOTE]Podle mne je to tím,že číňani(a jim podobní) ten trh natolik zdeformovali,že jediné kritérium zákazníka pro nákup čehokoli je dnes nejnižší prodejní cena.Bohužel nikoli to,co a jak výrobek umí.
vivid.sk (11472)|24.8.2014 23:47
Vzhladom k tomu, ze vedia cinania naprogramovat klient a server pre rozne prokoly zdielania uz v lacnych boxoch typu AB Cryptobox ci Ferguson Ariva (co predpoklada minimalne znalost problematiky a princip fungovania), takato trivialna vec ma celkom prekvapuje. Mozno nebol dopyt po danej funkcionalite, na rozdiel od vyssie uvedeneho.
tahlovej (304)|25.8.2014 08:55
[QUOTE=vivid.sk;494949] Mozno nebol dopyt po danej funkcionalite[/QUOTE]Tak to jsi trefil hřebíček přímo na hlavičku.
slamer (2)|25.8.2014 10:08
TO: Dagy2
Díky za rozsáhlou reakci. Po přečtení všemožných recenzí a ostatních "fór" dost přemýšlím o HD box 9105+. Cena je do 3 tis. a na druhou stranu do toho nejsem až takový blázen abych se v tom každej týden šťoural a zkoušel různé vychytávky atd.
bastlir (3245)|25.8.2014 16:38
[QUOTE=slamer;494962]TO: Dagy2
Díky za rozsáhlou reakci. Po přečtení všemožných recenzí a ostatních "fór" dost přemýšlím o HD box 9105+. Cena je do 3 tis. a na druhou stranu do toho nejsem až takový blázen abych se v tom každej týden šťoural a zkoušel různé vychytávky atd.[/QUOTE]

Mám ho doma v šuplíku jako zálohu a za ty peníze to docela jde. Navíc můžeš na něm z flashky bootovat a trénovat Enigmu.
Dagy2 (3153)|25.8.2014 21:37
[QUOTE=slamer;494962]Cena je do 3 tis. a na druhou stranu do toho nejsem až takový blázen abych se v tom každej týden šťoural a zkoušel různé vychytávky atd.[/QUOTE]

presne ako píše Bastlir "mužeš s ním z fleshky bootovat a trénovat enigmu". :-!!! :-!!! :-!!! :-!!!
totálne nemá chybu :-)-