Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Akosi mi to nejde

stivik (28)|17.5.2004 09:37
:-(((
Poraďte mi, prosím, kde môžem robiť chybu. Mám CANON MV630i, striham v Premiere Pro a v DVDLab si spracovávam výsledné kompilácie. Keď to ale chcem prehrať na DVD, zariadenie síce pozná názov vloženého disku - ale to je asi tak všetko. Žiadne hranie mojich "celovečerných filmov" - celý večer spracovávam jednu 10-15 minútovú sekvenciu :-D

Asi niekde robím chybu v nastaveniach. PC je 2,66 GHz/P4/512MB/15- system/40GB - data.

Ďakujem za každú dobrú radu
stivik (28)|17.5.2004 13:00
[quote=starej_vul]A čím to dostáváš na to DVD????[/quote]

Pomocou DVD Lab-u vygenerujem DVD Video a výsledný produkt vypálim na DVD pomocou NERO 6.0.1.3. Pravdaže adresáre AUDIO a VIDEO_TS naplním s dátami zo zdroja, pretože ak v NERO chcem tvoriť DVD VIDEO, vytvorí mi tieto adresáre defaultne. preto nie je potrebné voliť v NERO voľbu "DVD VIDEO" ale len normálne nahratie týchto vygenerovaných adresárov do kompilácie.
stayman (12393)|17.5.2004 13:19
Ano je. Skontroluj si ten adresar VIDEO_TS, mal by si tam mat minimalne subory typu VOB, IFO a BUP a ich funkcnost si skontroluj este pred vypalenim nejakym soft playerom (PowerDVD...) a az tak vypaluj. Ak ti aj tak nepojde v stolnom playeri to DVD, niekde je chyba, ale tych moze byt niekolko, tak preto vravim, skus ine softy, alebo vypaluj v DVDLabe, ten to tiez vie.
Siggi (48)|17.5.2004 19:38
[quote=stivik]

..... vytvorí mi tieto adresáre defaultne. preto nie je potrebné voliť v NERO voľbu "DVD VIDEO" ale len normálne nahratie týchto vygenerovaných adresárov do kompilácie.[/quote]

Co neviete nikdo citat? Ved on pise ze v Nerovi nie je potrebne vybrat volbu DVD video. A to je vazeny omyl. On vytvara iba obycajny datovy DVD disk do ktoreho hodi AUDIO_TS a VIDEO_TS vygenerovane DVDLabom. \/
Svistik, ty len pekne zapni v NEROVI volbu DVD video a do toho adresara co ti nero vygeneruje vloz svoje zdrojove subory. Potom ti to bude aj hrat. :BB:
stivik (28)|18.5.2004 07:03
[quote=Siggi][quote=stivik]

..... vytvorí mi tieto adresáre defaultne. preto nie je potrebné voliť v NERO voľbu "DVD VIDEO" ale len normálne nahratie týchto vygenerovaných adresárov do kompilácie.[/quote]

Co neviete nikdo citat? Ved on pise ze v Nerovi nie je potrebne vybrat volbu DVD video. A to je vazeny omyl. On vytvara iba obycajny datovy DVD disk do ktoreho hodi AUDIO_TS a VIDEO_TS vygenerovane DVDLabom. \/
Svistik, ty len pekne zapni v NEROVI volbu DVD video a do toho adresara co ti nero vygeneruje vloz svoje zdrojove subory. Potom ti to bude aj hrat. :BB:[/quote]

Strašná smola, Siggi, keby to bolo takto, asi by som bol krôčik k úspechu. Najhoršie ale na tom je, že JA SOM TO PRESNE TAKTO UROBIL. V NEROvi som zadal voľbu DVD VIDEO a potom zistil, že implicitne vytvorí adresáre, ktoré ja už mám tiež vytvorené. Tak som obsah VIDEO_TS tam prachsproste skopíroval. V AUDIO_TS nebolo nič, čo som tiež tak trochu považoval za chybu, teraz vidím, že je to v poriadku.

Doteraz som tajne dúfal, že som týmto urobil nejaný kiks...

Škoda, ale aj tak ďakujem za snahu o pomoc.
Siggi (48)|18.5.2004 15:28
To stivik: \/ To musi fungovat. Ja to robim presne tak isto ako ty. DVDLab a NERO. A vsetko slape OK. :-?
Zodpovedz na par otazok:
1. ) Nehra to len v stolnom playery alebo aj v PC?
2.) V DVDLab vytvaras aj menu alebo ho vymazes z kompilacie?
3.) Ak ho nahodou vymazes, tak nastavis link na movie aby ho player prehral?
4.) A ak robis menu, mas v tlacitkach nastaveny link na movie?
stivik (28)|19.5.2004 13:21
[quote=Siggi]To stivik: \/ To musi fungovat. Ja to robim presne tak isto ako ty. DVDLab a NERO. A vsetko slape OK. :-?
Zodpovedz na par otazok:
1. ) Nehra to len v stolnom playery alebo aj v PC?
2.) V DVDLab vytvaras aj menu alebo ho vymazes z kompilacie?
3.) Ak ho nahodou vymazes, tak nastavis link na movie aby ho player prehral?
4.) A ak robis menu, mas v tlacitkach nastaveny link na movie?[/quote]

Ahoj Siggi, tu sú odpovede na Tvoje otázky:
1) v PC to ide, na stolnom playeri (nejaký Thomson, vlastný zatiaľ nemám - ale už viem, ako ho budem vyberať :OO - moja "prvotina na ňom musí ísť...)
2) V DVD Labe naozaj vytváram aj menu a z kompilácie ho nemažem
3) všetky linky mám nastavené (až na jeden) na začiatky filmov (je ich 5 - tak po 10-15 min)
4) na tlačítkach nemám nastavený link na movie. Robím to tak, že zoberiem still video (obrázok) z nejakej sekvencie a prenesiem ho do menu. Potom na tento obrázok vytvorím link - neviem, či je to taksprávne.

Čo je ale horšie, pokúšal som sa vygenerovať v DVD Labe film z týchto sekvencií a pri konci mi vyhodil runtime error, čiže je možné, že "niečo smrdí v DVDLab-e".

pochopil som, že z PREMIERY môžem exportovať aj zlúčené *.MPG súbory, DVD Lab si ich potom rozhodí a v rámci tvorby authoringu si ich potom možno spojiť manuálne. Neviem len, ale kam som si dal nastavenie, aby robil AC3 súbory, ale to ma už tak netrápi.

Ďakujem Ti, presne si trafil problém po hlave.

Ešte niekde nájsť dobrú inštaláciu DVD-Lab-u a malo by to byť O.K. :-!!!
pifa (21)|19.5.2004 14:26
Neříkej že jsi koupil špatnou instalaci - potom musíš reklamovat.
Siggi (48)|19.5.2004 15:27
[quote=stivik]
Ahoj Siggi, tu sú odpovede na Tvoje otázky:
1) v PC to ide, na stolnom playeri (nejaký Thomson, vlastný zatiaľ nemám - ale už viem, ako ho budem vyberať :OO - moja "prvotina na ňom musí ísť...)
2) V DVD Labe naozaj vytváram aj menu a z kompilácie ho nemažem
3) všetky linky mám nastavené (až na jeden) na začiatky filmov (je ich 5 - tak po 10-15 min)
4) na tlačítkach nemám nastavený link na movie. Robím to tak, že zoberiem still video (obrázok) z nejakej sekvencie a prenesiem ho do menu. Potom na tento obrázok vytvorím link - neviem, či je to taksprávne.

Čo je ale horšie, pokúšal som sa vygenerovať v DVD Labe film z týchto sekvencií a pri konci mi vyhodil runtime error, čiže je možné, že "niečo smrdí v DVDLab-e".

pochopil som, že z PREMIERY môžem exportovať aj zlúčené *.MPG súbory, DVD Lab si ich potom rozhodí a v rámci tvorby authoringu si ich potom možno spojiť manuálne. Neviem len, ale kam som si dal nastavenie, aby robil AC3 súbory, ale to ma už tak netrápi.

Ďakujem Ti, presne si trafil problém po hlave.

Ešte niekde nájsť dobrú inštaláciu DVD-Lab-u a malo by to byť O.K. :-!!![/quote]

Ak ti to hra v PC (pustene cez PowerDVD alebo v inom DVD playeri) tak problem bude v tom Thomsone. BTW to still video co hodis do menu, tak z toho vznikne tlacitko. Cize robis to spravne a normalne by to malo hrat. Ja to robim obdobne. Akurat neexportujem MPEG2 z Premiery cez AdobeMPEG Encoder ale cez CCE alebo Procoder. Ale to nema vplyv na to o com tu debatujeme. Ak by bol MPEG nespravne urobeny DVDLab by ho nenacital alebo by urcite aspon frflal. Vela stastia v dalsom experimentovani. :BB:
stivik (28)|20.5.2004 09:04
9-) Už som bol celkom blízko, vyzerá to ale, že niečo mám v tom DVD Lab-e zle nastavené a ja neviem čo. Nie som v angličtine až taký dobrý (holt nevýhoda staršej generácie) aby som všetky možnosti DVD Labu preštudoval do podrobností, no keď mu pri kompilácii spustím test s vyradením zlých sekvencií, tak je DVD Lab bleskovo hotový, vygeneruje cca 2MB dát, ktoré nič nerobia. Zato keď túto opciu vypnem, trápi sa cca pol hodinu (čo považujem za normálne) a výsledok, ktorý si prehrám pomocou POWER DVD jednoducho niektoré sekvencie prehrá dobre, niektoré od polovice, niektoré zahlási nesprávny formát súboru. Tie nastavenia ma trochu trápia - nemá niekto návod na DVD Lab v češtine alebo slovenčine? To by mi veľmi pomohlo... :-)

Mám celkove dojem, že v PREMIERE problém nespočíva, len v mojej neschopnosti nastaviť DVD Lab.

Vidím, že kolega "PIFA" už dlhšie žije v Európskej únii a má taký príjem, že si tieto softy môže dovoliť z vreckového... Ja zatiaľ nie, aj keď sme do tohoto spolku vstúpili spolu...
stivik (28)|20.5.2004 14:12
Možno som to našiel. Neuvedomil som si (skôr som to prehliadol), že v DVD Lab-e je potrebné vyrenderovať menu. Po tom, ako som to spáchal, vygenerovalo DVD ako lusk a menu sa správa tak, ako keby malo aj hrať. V každom prípade použijem na radu fóra DVD RW a pokúsim sa to prehrať aj na stolovom DVD. Je celkom možné, že to vyjde. Potom napíšem ko to dopadlo... :-!!!
hathaway_tvf (18)|20.5.2004 23:11
V DVD labe nepracujem ale ak umožňuje aj napálenie DVD neviem prečo si komplikuješ život napalovaním cez NERO.