Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

UPC a DD/DTS zvuk...

peto.vac (525)|17.8.2014 23:29
Vsimol som si,ze CT HD ma uz zvuk DD a to 2.0,ostatne ceske stanice bohuzial v HD nemam,tak neviem ako su na tom,ale slovenska stanica este DD zvuk nevysiela,aspon o nej neviem,preco...???
Je to neako velmi narocne to zaviest,ci uz financne,alebo to nieco brzdi,alebo sme len pozadu,tak ako zo vsetkym "lebo o to nikto nema zaujem"...???
Neviem ci je to zrovna UPC a satelit ponuka aj priestorovy zvuk,preto som do nazvu zakomponoval UPC...
RoPo (6061)|17.8.2014 23:37
Na satelitu DD zvuk byva k dispozici jiz nekolik let (ale mam Skylink).
peto.vac (525)|17.8.2014 23:54
OK,ja satelit nemam,takze pre mna je to bezpredmetne,co satelit ponuka...Su domace kina,ktore konvertuju stereo zvuk na 5.1 trebars,ci to som daleko v buducnosti...???
vivid.sk (11472)|17.8.2014 23:57
UPC vysiela DD zvuk na STV1 HD/STV2 HD, napriklad MS hokej alebo futbal isli (aj) s DD 5.1. Sice nesynchronne, ale predsa :D
peto.vac (525)|18.8.2014 00:09
Ako si na to prisiel...???Mne momentalne ukazuje stereofonne...
vivid.sk (11472)|18.8.2014 00:20
Prepol som zvuk na DD a vybavene. Rovnako STV vysiela v DD aj na satelite (dokonca aj pri SD kanaloch).
RoPo (6061)|18.8.2014 00:21
DK umi max. stereo "hrát" ze vsech repro. 5.1 si ale nevymyslí. Nema z čeho.
vivid.sk (11472)|18.8.2014 00:22
Podotykam, ze drviva vacsina obsahu ide (obdobne ako pri CT) DD 2.0. Multikanalove boli len tieto prenosy, kde bol takyto zdroj signalu.
Karol_74 (41)|18.8.2014 04:33
V DD má zvuk viac staníc. Čo ma napadá tak je to čt1 HD, HBO HD, Discovery Showcase HD a aj spomínané STV1 HD a STV2 HD...na tých si ale zvuk na DD musím meniť ručne lebo tieto stopy mi telka detekuje ako neznáme a ja mám ako prioritu navolenú slovenskú a potom českú stopu.
peto.vac (525)|18.8.2014 13:31
[QUOTE=vivid.sk;494570]Prepol som zvuk na DD a vybavene. Rovnako STV vysiela v DD aj na satelite (dokonca aj pri SD kanaloch).[/QUOTE]
Kde konkretne si ten zvuk na DD prepinal...???DK,TV...
Vyskusam,ale ked dam Info na ovladaci,tak mi okrem ineho vybehnu informacie o prave sledovanej stanici,kde je uvedene cislo programu,DTV kabl. a format zvuku,teda myslim ze okrem CT1 HD a Animal Planet HD je vsade Stereofonne,akurat tieto dve stanice ukazuju DD 2.0...Ty to tak nemas,alebo aj tebe to rovnako ukazuje Stereofonne,ale i tak ti pusti DK 2.0 zvuk...???Na tychto staniciach,co spominas som zrovna DK neskusal pustat,mam to odskusane na Markiza HD a JOJ HD tusim,no je tomu neaky cas,takze to mohli zmenit,ale ako hovorim vsade mam vypisany zvuk ako Stereofonny...

Este taky detail,2.0 zvuk beriete vtedy ako 2.0 zvuk,ked zapnete DK a idu vam predne repraky...???Lebo to mne ide pri kazdej stanici samozrejme,dolezite je,ci je to DD a to si menim v menu TV vo Zvuku Dodatocne nastavenie a tam mam Vystup SPDIF a ten nastavim na PCM,DD,alebo DTS...Pri TV vysielani je nezmenitelne PCM,akurat pri spominanej CT1 HD sa dal zvuk zmenit na DD...
[QUOTE=RoPo;494571]DK umi max. stereo "hrát" ze vsech repro. 5.1 si ale nevymyslí. Nema z čeho.[/QUOTE]
Aha a ako docielim aby mi napr Markiza isla zo vsetkych reprakov,alebo neaky DVDrip...???
vivid.sk (11472)|18.8.2014 13:47
Tak, ze si na AVR zapnes nejaky DSP processing (to znamena, prepnes nejaky preset, ktory robi konverziu z 2->x kanalov. To su rezimy ako DPL II, DTS Neo:6, DTS Neo:X, ci rozne interne DSP rezimy v AVR). Pokial ma film skutocny downmix do Dolby Prologic II, rezim Dolby Prologic II na AVR tieto kanaly dopocita kvalitativne celkom obstojne. To je uz ale dnes skor historia, DPL II sa pouzival v pociatkoch DK, ked bol zdroj len analogovy stereo zdroj a na vystupe sme chceli mat viac ako 2 kanaly (prve kina, atd ...)
peto.vac (525)|18.8.2014 13:57
Toto je odpoved len na poslednu otazku,ci...???
AVR je domace kino,hej...???Tam mam zapnute neaky 3D priestorovy zvuk a este nieco,ale babral som sa s tym pekne davno,uz som aj zabudol,dialkovy je odlozeny v skrinke,DK len zapnem a vypnem,PCM,DD a DTS menim cez menu TV...
RoPo (6061)|18.8.2014 14:34
[QUOTE=peto.vac;494596]Kde konkretne si ten zvuk na DD prepinal...???DK,TV...[/QUOTE]

Pravděpodobně v nastavení naladěného kanálu/programu vybral DD stoupu. Tedy nastavení provedl na TV.

[QUOTE=peto.vac;494596]Aha a ako docielim aby mi napr Markiza isla zo vsetkych reprakov,alebo neaky DVDrip...??? [/QUOTE]

Tak, jak napsal vivid.sk
peto.vac (525)|18.8.2014 15:01
Jasne,diky...STV ma aj DolbyDigital,ked dam Nastroje priamo na zvolenom programe,mam tam na vyber jazyk,1. je slovencina 2. je neidentifikovany a to je DD,ked to zvolim a nasledne dam Info,tak uz mi hore v informaciach uz neukazuje stereofonne,ale DolbyDigital...CT1 HD ma asi predvolene DD,preto to tam hned svieti ked prepnem na kanal...

Dobre ale co ostatne programy,i tak DD 2.0 je hovno na dnesnu dobu,takze treba cakat dalsich 10 rokov,kym bude mat kazda normalna stanica regulerny 5.1 zvuk...???Alebo sa toho ani nedozijem...???
vivid.sk (11472)|18.8.2014 15:19
[QUOTE=peto.vac;494598]dialkovy je odlozeny v skrinke,DK len zapnem a vypnem,PCM,DD a DTS menim cez menu TV..[/QUOTE]
Cize presne naopak, ako treba....... V TV sa nemeni nic, v DK nastavujes rezim, ktory chces.

[QUOTE=peto.vac;494606]takze treba cakat dalsich 10 rokov[/QUOTE]
Pri STV aj 20 rokov. Oni maju tieto veci v archivoch v stereu, co by si chcel hned DTS HD MA?

P.S. Naco ti to je v 5.1, ak to pozeras s dabingom a z TV? Ak pouzivaju limitery a kompresory, zvuk sa nikdy nebude rovnat originalu na BD*. Zapni si nejaky DSP na AVR a budes spokony. DTS Neo:X je vcelku slusny.


*Aj ked neviem to celkom dobre posudit. Na HBO HD je zvuk slusny, ako to vypustaju von komercne televizie, to budes musiet skontrolovat sam. Z komercnej TV sledovat film (citaj: orez, reklama, dabing) je ako za trest.
peto.vac (525)|18.8.2014 16:42
A aky tam bude rozdiel,ked to budem nastavovat cez DK a nie cez TV...???
STV ma naozaj netrapi,skor bezne stanice...
No ved na to,na co ti je ked film nepozeras v TV a s dabingom,presne na to iste...Titulky sa mi citat nechce,takze takto sa aspon priblizim k originalu a o to mi ide...Co je DSP...???No musim to znova pozret co to tam mam vlastne za nastavenia...

HBO nemam a ani nepotrebujem,vsetky novinky pozeram z disku a co sa mi paci si pozriem v TV este raz s reklamami,aspon mam cas si odbehnut,kolko krat ked pozeram film z disku je mi uz dlho a musim ho prerusit koli WCku,ci inym veciam,takze to mam zajedno...

EDIT: Este teda otazka,ako sa dostanem do nastavenia spominaneho zvuku DK,ked pustim film z disku...???Ci to sa meni priamo na ovladaci bez potreby sa dostat do AVR menu...???
vivid.sk (11472)|18.8.2014 20:36
Odporucam si precitat navod (manuál) k AVR.
peto.vac (525)|18.8.2014 22:55
Takze nemam AVR,ale normalne domace kino s 3D prehravacom...