Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 41

Téma: Projektor Optoma HD131Xe

Nováček
    Registrace
    Jul 2014

Již týden vlastním tento projektor Optoma HD131Xe. Společně s projektorem jsem koupil i elektrické plátno Elite Screens 100". Po menším vyzkoušením jsem usoudil, že je plátno zbytečně malý a koupil jsem tedy to samé, ale v úhlopříčce 125". Projektor mám vzdálený od plátna cca 4.6 metrů a pozorovací vzdálenost cca 4.5 metrů. Jinak si ale myslím, že pokud má někde rovnou bílou zeď, že je úplně zbytečný kupovat plátno, protože na mé zdi nevidím rozdíl oproti plátnu. Jediným mým problémem je, že plátno musím použít, protože za plátnem nemám volnou celou plochu, ale mám tam dveře. Myslím si, že peníze za plátno by se dali lépe utratit za kvalitnější projektor.
    A teď tedy k tomu projektoru. No jedním slovem zklamání. Největší problém tedy vidím v černé. Není to ale vůbec žádná černá. Je to prostě šedivá. Je tedy pravda, že mám okolo bílé zdi i strop, ale myslím si, že i kdybych je měl natřené na černo, že by to pomohlo jen trošku. No jestli se mýlím, dejte vědět, a kdyby to fakt hodně pomohlo, tak to snad natřu. Další problém je, že barvy nejsou tak hezký jak by měly být. Jsou to všechno takový vypraný barvy, bez kontrastu a tak všechno jakoby v mlze. Zkoušel jsem všechny možný nastavení, vyhledal jsem si i nastavení zkalibrovanýho stroje, abych se mohl alespon trošku chytnout plus mínus a stejně to nepomohlo. Signál do projektoru pouštím přes blu ray a nebo HD programy ze satelitu. Blu ray by ještě tak nějak šel, ikdyž to není stejně ono, ale HD programy ze satelitu jako například HBO HD je fakt hrůza. I ty nejnovější filmy my na tom projektoru přišly jako 20 let starý filmy. A dokonce si toho všimla i moje manželka, a to už je co říct.
    A ještě 3D. Jsem velký fanda 3D technologie. Viděl jsem snad všechny 3D filmy na své televizi, ale můžu říct, že jsem ještě nikde neviděl horší 3D. Nejde o prostor, ten je perfektní, je to samozřejmě dáno velikostí úhlopříčky, ale prostě ty barvy a jas. Je jasné, že když se nasadí brýle, tak obraz ztmavne, ale když nejsou barvy ideální ve 2D, jak by mohly být ideální ve 3D. Je to ještě o kus horší a tím pádem i nejlépe natočený film ve 3D si radši zkouknu ve 2D. Snad se ani nevyplatí dokupovat brýle za 2000 Kč k tomuto projektoru.
    Asi to bude tou cenovou kategorií a budu se muset poohlednout po nějakém lepším a nebo prostě projektor neudělá ani zdaleka obraz jako na televizi. Jsem teď trochu v rozpaku a uvažuji, jestli si projektor vůbec nechám. No při pomyšlení na to, že to budu zase všechno sundávat a k tomu rozvrtanej obývák, no hrůza. Jediný plus je tak akorát ten velký obraz. Toď moje poznatky s týdenním testování projektoru. Uvítal bych popřípadě i nějaké rady jestli se dá něco zlepšit nebo ne.
    Naposledy upraveno uživatelem 7711: 08-08-2014 v 14:15
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Špatná ostrost? Máš dobře doostřený obraz na plátně?
    Špatné barvy? Zkus změnit mód zobrazení nebo teplotu barev.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2011

Já mám sice už postarší projektor panasonic pt-ae900 který sice není full HDčko ale obraz je perfktní takže kvalitním projektorem tv hravě nahradíš pokud má dobrou svítivost a nesvítí ti na projekční plochu přímo slunce.Já uvažuju o upgrade za nejnovější panasonic kvůli full hd a 3d a taky kvůli větší svítivosti a tudíž lepší použitelnosti přes den.Za mě mi příjde že pro filmy je lepší projektor s lcd technologií,bohužel málokde si člověk může projektory porovnat.
    Naposledy upraveno uživatelem Karel72: 08-08-2014 v 15:31

Nováček
    Registrace
    Jul 2014

Projektor mám určitě dobře seštelovaný. Ostrost je, ale je to prostě takové jako malinko v mlze. Takový jako bílý povlak přes to. Když uberu kontrast nebo jas, tak už obraz dost tmavne a není detailní v tmavých scénách. Mody i teploty barev jsem zkoušel. Barvy jsou prostě taky furt takový nejasný, vybledlý. Projektor si pouštím jenom večer cca od 22:00 hodin. No jinak než při úplný tmě si to nedovedu představit na to koukat. Celkově si myslím, že nastavení mám nejlíp jak bych asi mohl pro mě mít, vyhrál jsem si s tím strašně dlouho, ale problém si myslím bude asi v tom, že jsem od toho očekával víc. Přijde mi, že projektor za 20 000 neudělá prostě kvalitní obraz jako televize. No škoda že se člověk nemůže nejprve na to někde podívat. Jinak bych nekupoval.

Nováček
    Registrace
    Jan 2012

Já mám Benq w1070 a hd programy ze satelitu jsou velice kvalitní.obraz je jak vino

Registrace
    Feb 2007

Tak to je problem v danem typu ci kusu projektoru. Mam BenQ W1000+ a obraz je velmi dobry a to i kdyz neni zcela tma.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2011

Pokud nejsi s projektorem spokojený a máš možnost jej ještě vrátit tak to udělej a jdi bud do jiného a nebo pokud je to vada toho kusu tak trvej na výměně jinak se budeš u toho zbytečně trápit.Projektor je o užívání si velkého a kvalitního obrazu.Za mě můžu říct ža na kvalitní projektor se žádná tv nechytá

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2008

mam taky hd131 a bud nejsem tak narocnej nebo tuhle vadu nemam, jestli by to bylo videt na fotkach, tak ti to nafotim. ale je pravda, ze omalovanky, co umi televize na projektoru necekej. tady je taky par fotek a nepripada mi to spatny http://www.projectorreviews.com/optoma/review-optoma-hd131xe-projector/
    Naposledy upraveno uživatelem kadell: 10-08-2014 v 05:52

Registrace
    Feb 2007

Ty fotky co uvadi kadell jsou v poradku. Tak by mel obraz vypadat. 7711 zkus nafotit co je u tebe "spatne" a dat sem link.

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2008

A par mych obrazku, foceno na delsi cas z ruky, takze fotky jsou maznuty.

Nováček
    Registrace
    Jul 2014

Díky kadell za fotky a RoPo za snahu pomoc. Mám to nejspíš podobný jako kadell. Jak psal dříve, omalovánky jako na televzi to nejsou. Mám 50" 3D plazmu a kontrast na skoro nejvyšší úroveň, takže jak jsem pak zapnul projektor, tak jsem čekal něco podobnýho. Už si ale začínám zvykat. Navíc jsem včera zjistil, že ten nabělavej povlak přes plátno mi dělá odras od stropu. Přidělal jsem plátno ke stropu, jenže plátno má cca asi jenom o 15 cm delší výsuv, takže je docela dost nahoře a odráží se mi strop. Když jsem včera namířil projektor níže, už to bylo lepší. Tak buď budu muset převrtat plátno nebo si zvyknout. Dneska jsem si musel předělat držák na projektor. Koupil jsem ten nejkratší co jsem našel, ale stejně byl furt niže než horní hrana plátna, takže jsem nemohl dodržet cca o 20 cm čočku projektoru níže, než je vršek promítací plochy. No budu si s tím muset ještě trošku vyhrát.

Nováček
    Registrace
    Feb 2014

Treba natrieť strop na čierno asi takto. Je to fotené mobilom tak kvalita nič moc.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: IMAG0623.jpg 
Zobrazení: 254 
Velikost: 548.0 KB 
ID: 28175   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: IMAG0617.jpg 
Zobrazení: 231 
Velikost: 388.7 KB 
ID: 28176  

Nováček
    Registrace
    Jul 2014

Jj to je paráda. Trošku jiná liga. To je taky Optoma HD131Xe?

Nováček
    Registrace
    Feb 2014

Je to Epson eh tw6100. Namiesto platna je sadrokartonová stena, natrená neutralnou bielou farbou.

Nováček
    Registrace
    Sep 2013

markus1242: taky plánuju sádroš, můžeš být co se týče nátěru konkrétnější. A jaký je rozdíl oproti plátnu? Díky

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. 3D Okuliare pre Optoma HD131Xe
    Od hezo v sekci Projektory
    Reakcí: 57
    Poslední příspěvek: 12-01-2015, 13:52
  2. Projektor Optoma HD131X, Optoma HD25e
    Od Kamil.cz v sekci Projektory
    Reakcí: 60
    Poslední příspěvek: 15-10-2014, 13:49
  3. projektor s 3D