Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MMC a nebo Mini PC?

fps (23)|7.8.2014 11:50
Poraďte zda multimediální centrum, a nebo Mini PC, případně doporučte jaké MMC nebo Mini PC koupit aby se dalo sledovat přes Flashplayer, Silverlight atd. třeba živě naší hokejovou ligu na tvtipsport.cz, a nebo na synotliga.isport.blesk.cz živě naší fotbalovou ligu, stream.cz, uloz.to/live, iVysílání, YouTube atd.
další požadavky:
- dálkový ovladač
- české menu
- pasivně chlazený
- Ethernet RJ-45 port
fps (23)|7.8.2014 14:45
díky za odkazy, četl jsem to celé už před několika dny, ale stále se nemohu rozhodnout zda MMC a nebo Mini PC?
tdlmarek (1566)|7.8.2014 14:46
Flashplayer, Silverlight a podobná zvěrstva mě automaticky vedou nejenom na HTPC (Mini PC), ale nevyhnutelně i s Windows. To jen takový krátký postřeh.
puschpull (921)|7.8.2014 14:49
[QUOTE=fps;494040]díky za odkazy, četl jsem to celé už před několika dny, ale stále se nemohu rozhodnout zda MMC a nebo Mini PC?[/QUOTE] to rozhodnutí bude ve finále na Tobě. Já mám MMC a vyhovuje mi, jiní zase preferují univerzálnost mini PC a vyhovuje jim to. Nikdo to za Tebe nerozhodne. Tvým požadavků je blíže nějaké to mini PC.
KamilZ (10277)|7.8.2014 16:50
[QUOTE=fps;494040]ale stále se nemohu rozhodnout zda MMC a nebo Mini PC?[/QUOTE]
A znáš MMC zvládající Silverlight, resp. Tvé podmínky?
Miki_ (162)|7.8.2014 16:54
Pokud nechceš extrémně šetřit a nejsi počitačová Lama, tak jdi do MiniPC. To umí minimálně vše co MMC :-)
fps (23)|7.8.2014 17:48
kdysi jsem si postavil PC, takže udělat si MiniPC nebude snad problém, vypadá to že jiná možnost ani není, asi nejlepší volba bude ňáký Intel NUC? akorát se mi nelíbí že to bude zase PC z OS Windows, ale to se nedá asi nic dělat? ještě by mě zajímalo jestli se dá vůbec ňák obstojně ovládat internetový prohlížeč v MiniPC v OS Windows dálkovým ovladačem? já chci u toho ležet v postelí, a ovládat to vše jenom dálkový ovladač, je vůbec ňáký takový dálkový ovladač? vyděl jsem jenom ňáké na multimediální centra
KamilZ (10277)|7.8.2014 18:00
"ňák" jsi evidentně nečetl témata, které jsem Ti dával, tam se řeší i dálkové ovladače pro NUC.

Pozn.: Piš prosím tak, aby se to dalo číst. Věta začíná velkým písmenem, y/i Ti také asi nic neříká :-(
Miki_ (162)|8.8.2014 08:28
[QUOTE=fps;494055]kdysi jsem si postavil PC, takže udělat si MiniPC nebude snad problém, vypadá to že jiná možnost ani není, asi nejlepší volba bude ňáký Intel NUC? akorát se mi nelíbí že to bude zase PC z OS Windows, ale to se nedá asi nic dělat? ještě by mě zajímalo jestli se dá vůbec ňák obstojně ovládat internetový prohlížeč v MiniPC v OS Windows dálkovým ovladačem? já chci u toho ležet v postelí, a ovládat to vše jenom dálkový ovladač, je vůbec ňáký takový dálkový ovladač? vyděl jsem jenom ňáké na multimediální centra[/QUOTE]

Nejlepší OS pro MMC je pravděpodobně Linux s XBMC(Kodi). Samozřejmě pokud chceš něco co Linux nenabízí (například SilverLight) a neobejdeš se bez toho, tak ti asi nezbývá nic jiného než OS Windows.
Přes MMC nesurfuju, takže ti v tomto neporadím. Na to mám PC nebo tablet. Momentálně mám klasické MMC, ale až doslouží nebo nastoupí éra H265, tak určitě půjdu do něčeho jako je MiniPC s Kodi(XBMC).
fps (23)|10.8.2014 21:41
RoPo (6061)|10.8.2014 23:02
Mám tohle nepoužívané v šuplíku. Je to normální zařízení emulující klávesnici a myš (touchapd). Mám přijímač do USB menší (třetinový). Klávesnici (ovladač) mám však zcela stejnou. Funguje ve Win i pod Androidem.
fps (23)|11.8.2014 10:06
a funguje v OS W7 MeLE F10 Air mouse? proč ho nepoužíváš? jaký máš lepší? případně doporučte lepší podobný ovládač
RoPo (6061)|11.8.2014 10:30
Nepoužívám jej protože mě nevhyhovuje princip ovládáni. Já raději klasický IR dálkový ovladač.
Pořizoval jsem jej k MK802 III 8GB, který mám také v šuplíku.

Ale chápu ty, kterým toto vyhovuje a chtějí zadávat písmena z podobných klávesnic a používat touchpad k ovlávání myší apod.
Na to je to výborný, fungující a dobrý kousek HW. Pro jistotou jsem koukl na ovladač a je to přesně tento o který se zajímáš: MeLE F10.
Otestoval jsem jej také se Samsung LCD TV, kde funguje jako klasická klávesnice a myš....
fps (23)|11.8.2014 12:22
díky za odpovědě, funguje MeLE F10 Air mouse normálně i ve Windows?
RoPo (6061)|11.8.2014 13:31
Psal jsem, že funguje zde :-R
fps (23)|11.8.2014 13:42
moc díky, jsem se v tom ztratil
fps (23)|19.8.2014 19:09
tak jsem nakonec koupil Intel NUC D54250WYK2, 2x4GB pamětí, 120GB SSD disk, nakonec jsem k tomu koupil dálkový ovladač Rikomagic MK704, jelikož MeLE F10 už není u nás nikdy k dostání
Miki_ (162)|20.8.2014 07:23
S tím ovladačem je to zvláštní, že u nás není k dostání, protože Bohemka i Alfa ji mají skladem (aspoň dle e-shopu) :-)
Jinak připadá mi to řešení z NUC poměrně drahé. Myslím, že pokud si to člověk postaví sám, tak je na poloviční ceně ;-)
RoPo (6061)|20.8.2014 07:48
[QUOTE=Miki_;494689] postaví sám, tak je na poloviční ceně [/QUOTE]

Rozměrově ve stejné skříňce (velmi malá deska na PC segment), malým zdrojem, se stejným výkonem (i3 nebo i5) a IR přijímačem? Zatím nemožné. :-)
Nicméně také je použitelný levnější NUC s i3 (D34010WYKH,D34010WYK) a i model ještě levnější se slabším procesorem N2820/N2830 (DN2820FYKH).

Pokud ano, tak sem dej ze zajímavosti seznam komponent, ze kterých by jsi stavěl (ale ne miniITX, či Thin MiniITX - to už jsou jiné kategorie). ;-)
vivid.sk (11472)|20.8.2014 09:50
Miki> Za polovicu to nepostavis ani na platforme MiniITX, uz sme to tu riesili. Problem je napriklad skrinka, za ktoru zaplatis neumerne vela. Pricom naklady vyrobcu na skrinku pri "plastovom NUC" su skoro zanedbatelne.
Pytkin (7947)|20.8.2014 10:49
ja som si kupil ten N2820 a pripada mi to skvele .. ved to stalo stovku .. to v zivote neposkladas z nicoho ineho , aby to bolo take male ..
fps (23)|20.8.2014 10:50
[QUOTE=Miki_;494689]S tím ovladačem je to zvláštní, že u nás není k dostání, protože Bohemka i Alfa ji mají skladem (aspoň dle e-shopu)
[/QUOTE]
v tsbohemia (Alfa jsou stejná firma) jsem měl MeLE F10 objednaný týden, a i jsem volal jinam, a u nás prostě nejsou, mají jenom MeLE F10 Pro
RoPo (6061)|20.8.2014 11:10
[QUOTE=fps;494704]tsbohemia (Alfa jsou stejná firma) [/QUOTE]

I když mají společné některé spolumajitele, tak to neznamená, že to je stejná firma. Právně i statutárně jsou to dvě odlišné firmy.
tdlmarek (1566)|20.8.2014 11:45
[QUOTE=Pytkin;494703]ja som si kupil ten N2820 a pripada mi to skvele .. ved to stalo stovku .. to v zivote neposkladas z nicoho ineho , aby to bolo take male ..[/QUOTE]
Opravdu je natolik zásadní, zda to má při stejné výšce půdorys o hraně 12, nebo 19 centimetrů? V tomto rozmezí mi velikost nepřijde jako nějaký kritický parametr, pokud jej vyváží něco jiného (výkon, hlučnost, cena, ...). Ale tyhle priority jsou samozřejmě individuální.
RoPo (6061)|20.8.2014 11:54
[QUOTE=tdlmarek;494710]Opravdu je natolik zásadní, zda to má při stejné výšce půdorys o hraně 12, nebo 19 centimetrů?[/QUOTE]

Ano např. pro mě to je zásadní. Jak jsi psal, je to individuální. Dříve jsem se spokojil s Thin Mini-ITX a před tím s Mini-ITX a ještě před tím s microATX a ještě před tím.... Teď je to platforma NUC.
To stejné u desktopu. Momentálně mám na desktopu Mini-ITX platformu s i7 a dříve to byly větší desky i skříně.
Vhodný a výkonný HW pro HTPC a malá PC se zmenšuje.

HW o straně 12cm má méně než poloviční půdorys proti HW o straně 19cm. Proto to jsou zcela kategoricky odlišné HW platformy.


Je to stejné jako porovnávat např. kabriolet-kupé-sedan-hatchback-limuzína-kombi.
tdlmarek (1566)|20.8.2014 12:10
To je hodně odvážný příměr, u auta má ta velikost užitnou hodnotu. Tady je to spíš o estetice. Ale budiž.

Souhlasím s tím, že vlastními silami nejde poskládat klon NUCu ani za stejnou, natož nižší cenu. Skládat přesný klon je totiž nesmysl. Existují ale alternativy, které mají jinak posazené poměry parametrů jako velikost/hlučnost/cena/výkon/výbava. Jenom mě zkrátka překvapilo tvrzení Pytkina, který to podal tak, jako kdyby snad velikost byla z nich ten nejdůležitější. Ale co, tak třeba pro někoho je.
Pytkin (7947)|20.8.2014 12:55
[QUOTE=tdlmarek;494710]Opravdu je natolik zásadní, zda to má při stejné výšce půdorys o hraně 12, nebo 19 centimetrů? V tomto rozmezí mi velikost nepřijde jako nějaký kritický parametr, pokud jej vyváží něco jiného (výkon, hlučnost, cena, ...). Ale tyhle priority jsou samozřejmě individuální.[/QUOTE]

vobec to neni zasadne .. ale proste som este nevidel nic podobne, co by bolo v takej cene ..

i ked .. ked sa nad tym zamyslam .. na to , na co to pouzivam , je ta velkost zasadna .. lebo to mam cele zbalene v jednom rackovom case s monitorom a striznou .. klavesnica mys, tento nuc, apple tv a wifi router sa vojdu do krycieho veka tohto case ..

[ATTACH=CONFIG]28233[/ATTACH]
IMG_0645.jpg
fps (23)|20.8.2014 17:17
[QUOTE=RoPo;494708]I když mají společné některé spolumajitele, tak to neznamená, že to je stejná firma. Právně i statutárně jsou to dvě odlišné firmy.[/QUOTE]
bylo mi řečeno že mají stejný sklad, a že MeLE F10 nemají, a dodavatel do republiky je už nebude dodávat, mají jenom MeLE F10 Pro
Miki_ (162)|27.8.2014 13:50
[QUOTE=vivid.sk;494699]Miki> Za polovicu to nepostavis ani na platforme MiniITX, uz sme to tu riesili. Problem je napriklad skrinka, za ktoru zaplatis neumerne vela. Pricom naklady vyrobcu na skrinku pri "plastovom NUC" su skoro zanedbatelne.[/QUOTE]

Ahoj,
sorry, že se ozývám až teď, ale byl jsem na dovči :-)
Postavil bych si to na platformně mini-ITX s AMD AM1 Kabini: cena za CPU(1300), case + zdroj (2100), základní deska(900), cena celkem max 4400,- Kč.
Paměti, HDD a další HW není součástí NUCu, tak jsem jej do ceny taky nezahrnoval.
Na poloviční cenu jsem se dostal oproti výše uvedenému NUC D54250WYK2, který stojí cca 9000 Kč.
vivid.sk (11472)|27.8.2014 14:30
AMD Kabini som nedavno staval, cena za komplet cca 260 euro (MB AM1H-ITX + AMD 5350 + Case + 4GB RAM DDR3 1600Mhz + 19V adapter + 120GB SSD), plus dalsie male polozky (vetrak noctua , kable atd). Taktiez treba pripocitat cenu za DO + pracu.
RoPo (6061)|27.8.2014 14:37
[QUOTE=Miki_;495104]Postavil bych si to na platformně mini-ITX [/QUOTE]

Jak jsem psal - s tímto (NUC i5 vs mini-ITX i5) nelze srovnávat. Porovnávej srovnatelnou velikost a podobný výkon jako má i5 v tvém porovnávaném modelu NUC. Výkonově je Kabini např. AMD Athlon 5350 (TDP 25W) asi o 1/3-1/2 slabší než zmiňovaný i5-4250u (TDP 15W).
Se spotřebou je na tom Athlo 5350 také hůře než i5-4250u.

Nicméně, kde máš cenu (sic malou) za IR čidlo kompatibilní s MCE, které bude umístění na přední straně?
Miki_ (162)|27.8.2014 15:20
Neberte to špatně, ale já netvrdím, že postavím co nejmenší miniPC na světě, ale že NUC viz výše za 9000,-Kč je prostě drahý na použití jako MMC. Mně nevadí nižší výkon oproti NUC (není potřeba), spotřeba 15 nebo 25W taky u mne nehraji roli, mně velikost miniITX stačí a case co jsem vybral maximálně vyhovuje. Ten co mám teď je zbytečně malý :D. Spíš bych potřeboval zmenšít AVR :D. Nejvíce mi vadí vyhodit 4000 navíc za něco co nepotřebuji. Kdyby to byl rozdíl do 1000 neřeknu ani muk, ale 4000 je fakt moc. Za ty peníze si mohu koupit třeba 4TB disk. Což je aspoň pro mne lepší volba. Každý má jiné priority a představy :-)
RoPo (6061)|27.8.2014 15:26
Prostě NUC pro tebe není určen. Proto snad ani nepochopíš jeho význam a smysl. NUC a mini-ITX jsou neporovnatelné stroje. Nehledě na to, že pokud se podívám a budu řešit jednorázovou výdajovou cenu, tak jsou i modely NUCu v ceně pod 5000,- Kč. Z mini-ITX pro HTPC jsem vyrostl a ten kdo NUC pořizuje ví proč. Zbastli si jako HTPC třeba ono řešení z mini-ITX a věřím, že snad budeš i spokojen. ;)
tdlmarek (1566)|27.8.2014 16:24
[QUOTE=Miki_;495116]Neberte to špatně, ale já netvrdím, že postavím co nejmenší miniPC na světě, ale že NUC viz výše za 9000,-Kč je prostě drahý na použití jako MMC. Mně nevadí nižší výkon oproti NUC (není potřeba)...[/QUOTE]
Znovu zopakuju, co už tu padlo - při srovnávání ceny je třeba brát v potaz výkonově podobný hardware.

Do argumentace by jsi tedy měl dosadit spíš NUC s i3 za 7000 CZK, který má ke Kabini 5350 nejblíže, a nikoliv i5 s turbem, která je o 50% rychlejší.


Potom se už můžeme bavit o rozdílech ve velikosti, spotřebě či chlazení, a tom, že NUC nabízí třeba CIR, Intel NIC a mSATA, zatímco mini-ITX zase může potěšit zájemce o S/PDIF, PCI-E nebo rychlejší GPU, a jak to celé jde dohromady s pořizovací cenou. Tohle už ale bude závěr individuální podle požadavků uživatele, nikoliv nějaká obecná pravda.
Miki_ (162)|27.8.2014 17:09
[QUOTE=RoPo;495117]Prostě NUC pro tebe není určen. Proto snad ani nepochopíš jeho význam a smysl. NUC a mini-ITX jsou neporovnatelné stroje. Nehledě na to, že pokud se podívám a budu řešit jednorázovou výdajovou cenu, tak jsou i modely NUCu v ceně pod 5000,- Kč. Z mini-ITX pro HTPC jsem vyrostl a ten kdo NUC pořizuje ví proč. Zbastli si jako HTPC třeba ono řešení z mini-ITX a věřím, že snad budeš i spokojen. ;)[/QUOTE]

Tak to by mne moc zajimalo jaky je rozdíl mezi NUC a mini-ITX pro uživatele FPS - viz výše jeho požadavky? On si ho chce snad dát za monitor? :-)

PS: jinak máš pravdu, že lze pořídit NUC použitelný pro MMC i okolo 4000 Kč :-)