Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Střih a práce s videem: Střih videa s příponou mov.

Neregistrovaný (0)|6.8.2014 15:53
Tazatel: Merlin

Znění dotazu: Dobrý den, jsem v této činnosti úplný začátečník a prosím o radu. Z kamery mám soubor s příponou mov. Ve WMM nelze tuto příponu otevřít, ale v Nero Vision to chodí. Stříhal jsem film z dovolené a není to technicky nic náročného. Prolínačky a stíračky stačí, ale trápilo mě neustálé padání, takže střih a hned uložit. Nero je legální. Zřejmě duocore bude slabé. Tím ale ztrácím možnost znovu se vrátit a opravit záběr. dále jsem nenašel zpomalení či zrychlení filmu. Největší trable mi dělal zvuk kdy zesílení a zeslabení, aby se to prolnulo současně se střhem se musím dělat jinde. Pamatuji se, že když jsem před mnoha lety stříhal v Premiéře asi 5 tak to šlo zeslabovat přímo myší ve zvukových stopách. Můžete mi poradit nějaký šikovný program, aby nepadal a nestál majlant, přece jenom to mám jen pro stříhání dovolené.
RoPo (6061)|6.8.2014 16:04
Vyzkoušej:
Grass Valley EDIUS Neo 3.5
Adobe Premiere Elements 11
SONY Vegas Pro 12

Ke všem produktům jsou trial verze na otestování.
Neregistrovaný (0)|6.8.2014 16:33
RoPo
díky za radu. Teď jsem koukal a nevěřím svým očím, je možné že "65192767 - Photoshop a Premiere Elements 11, Win, CZ, plná" je v ceně kolem 2000Kč? A 12 je za 2500Kč. Jak hodně je to osekané oproti plným programům.
Odjíždím v pátek na dovču, tak alespoň ten trial po návratu vyzkouším.
Díky moc.
romana51 (355)|6.8.2014 17:16
Guest - ze skušenosti vím, že Premiéra na Edius nemá. A to ani CS6. Mám jí nainstalovanou jen proto, abych se ujistil občas, že to pořád platí. Do jaké míry je Neo 3.5 očesané proti Ediusu 7 nevím, ale rozhodně
Premiere Elements 11 na něho nemá. Zkus si stáhnout trial Edy 7, za 31 dnů si ho dostatečně můžeš vyzkoušet a uvidíš. Já mám Edius 6.55 (legální), ale když jsem chtěl pro vnuka Edius Neo 3.5, tak jsem dostal
radu abych mu objednal Edius 7 Education (pro študáky), která je stejná jako normální verze, ale mnohem levnější, cena je srovnatelná s Edius Neo 3.5. Máš-li studenta doma nebo někoho známého, je to asi nejlepší
řešení.
RoPo (6061)|6.8.2014 20:38
Jak pise romana51, Edius je Edius a Premiera je Premiera. Ja jsem take pro Edius. I ta ocesana verze Ediusu proti velke verzi toho umi hodne. Proc Edius? Protoze rychlost a stabilita proti Premiere.
Navice verze Education plne verze je jako "vyhra v loterii". Take doporucuji jit cestou Ediusu na PC ( na Mac jsou jini "kandidati do vyberu").
arkij (540)|6.8.2014 22:41
1) Edius v light verzi - http://syntex.cz/p/edius-neo-3-5/c/software-strih-videa

2) Corel Video studio - http://www.videostudiopro.com/en/products/videostudio/pro/default.html

To z těch levných, co toho dosti umí a nestojí majland. Oboje je v trialu na vyzkoušení.
Kamarádům jen na stříhání dovolené a rodinu doporučuju ten Corel, těm kdo sice teď nemají ambice chtít víc ale nelze to v budoucnosti vyloučit
doporučuju ten Edius, neboť návyky a způsob práce pak budou zažité při přechodu na plnej Edius.
Neregistrovaný (0)|22.8.2014 19:58
Díky za vyčerpávající informace. Zaregistroval jsem se na stránkách Grassvalley, ale nepřišel mi aktivační email, jestli jsem to správně pochopil se svoji angličtinou. Edius trial, tak nejde stáhnout. Mám udělat novou registraci? Tak jsem se těšil, že sestříhám o víkendu po večerech dovču.
1hroch (865)|22.8.2014 20:25
Musis byt na Grassvalley prihlasen. Vyberes si Demo soft na stazeni, kliknes na zlute tlacitko Download, otevre se dalsi stranka a kliknutim na oznacene tlacitko ti prijde mail s linkem na stazeni.
01-grass.jpg 02-grass.jpg
Neregistrovaný (0)|22.8.2014 21:19
Děkuji za pomoc,
přihlášený jsem, udělal jsem oba kroky a na email mi přišlo "GV Demo Downloaders" bez odkazu na jakýkoli link a rekapitulace přihlašovacích údajů. Pak ještě že mohu zrušit odběr novinek a kontakt. Toť vše. Tak oprava ten link přišel a spadl do spamu.
Ještě prosím o radu mám instalovat 1/EDIUS Pro 7 NLE Software Demo nebo 2/EDIUS NLE Software Demo (EDIUS Pro 6.5 / EDIUS Neo 3.5 / EDIUS Express).
Díky moc
Zdeněk
1hroch (865)|22.8.2014 21:42
Nemam praktickou zkusenost. Vyzkousej co pujde nainstalovat
RoPo (6061)|22.8.2014 23:26
Neo verze je malá verze Ediusu. Pokud budes chtít tuto malou verzi udelej bod 2). Pokud půjdes do velke verze Ediusu, tak pouzij nejnovější verzi 7, bod 1).