Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kingston 64GB SDXC Ultimate UHS-I pre Canon Legria HF G30

22ffrantoss22 (4)|5.8.2014 17:48
Dobrý deň,

zamýšľam kúpiť novú SD kartu pre Canon Legria HF G30 o kapacite 64GB. Uvažoval som o Patriote i o Kingstone. Vedeli by ste mi povedať, či táto karta http://www.kingston.com/en/flash/sd_cards#sda10 je spoľahlivá?
V poslednej dobe som sa dopočul, že kvalita výrobkov značky Kingston klesá. Je to pravda? Ktorú by ste mi odporučili?
Ďakujem.
joeh (1358)|5.8.2014 18:15
- mám presne ten typ karty ako je v odkaze, asi 4 mesiace intenzívne používaná, zatiaľ bez jediného problému.
jolefoto (52)|5.8.2014 19:27
Neviem ako je na tom uvedená karta. Ja používam kartu SanDisk SDHC 32GB Class 10 UHS 1 Extreme. Zatiaľ bez najmenších problémov. V prípade záujmu o špecifikácie tu je link:
http://www.alza.sk/sandisk-sdhc-32gb-class-10-uhs-1-extreme-80mb-s-d454932.htm
romana51 (355)|5.8.2014 22:47
Ona to bude stejná loterie jako u HDD. Mně odešla ještě v záruce Kingston 16 GB, ADATA 16 GB class 6 mi funguje už přes rok ve čtečce (používám místo flešky) a v kameře mám už skoro 2 roky SanDisk Ultra 32 GB Class 10 30MB/s, kterou přepisuji. Věřím tomu, že záleží na štěstí a slušném zacházení. Osobně bych do větší kapacity než 32 GB nešel. Čím větší objem, tím větší ztráta dat, když dojde k nehodě !!!
RoPo (6061)|6.8.2014 07:45
[QUOTE=romana51;493950]tím větší ztráta dat, když dojde k nehodě !!! [/QUOTE]

To je sice svatá pravda, ale je to stejné jako tvrdit, proč dnes nepoužívat větší disky než např. 32GB...

Používám více než rok micro SDXC UHS-I 64GB kartu, kterou mám v telefonu. Zaplněnou ze 2/3 bez sebemenšího problému (ťuk, ťuk... :-E ). V kameře používám dvě 32GB karty více než 4 roky a také bez problému.

Je to o způsobu zacházení s kartou, zvolení vhodného výrobce a typu k zařízení, ve ktetrém se má používat a asi i o štěstí. U SD karet je větší problém s kompatibilitou (karta vs. zařízení) než např. tomu je u CF karet. Z důvodu, že SD karta neobsahuje řadič na rozdíl o CF karty.
romana51 (355)|6.8.2014 07:58
RoPo - ono se kromě štěstí také jedná o zkušenost. Už se mi stalo, že jsem přišel o těžko opakovatelné záběry, když mi synek začal v PC (nikoliv přes kameru) mazat starší videozáběry. Něco se dalo zachránit, všechno ale ne. S HDD je to to samé. Raději mám více disků menších (do 1 TB) než jeden maxi, i když to přijde na Kč dráž.
Saxel (2279)|6.8.2014 07:59
22ffrantoss22:
Kameru HF G30 mám sice teprve krátce, ale mám v ní také tu Kingston 64GB SDXC Class 10. Nahrávám do mp4 35Mbps a zatím jsem nenarazil na jediný problém...
RoPo (6061)|6.8.2014 08:14
[QUOTE=romana51;493961]když mi synek začal v PC (nikoliv přes kameru) mazat starší [/QUOTE]

Toto je jiná... za to HW (kapacita) nemůže. U mě z toho důvodu (zkušeností) děcka mají svoje PC a NTB. Na moje stroje nemohl ani jeden. Velmi znám uživatele, co dokáží udělat a natož děcka :-E

---------- Doplněno v 08:14 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 08:11 ----------

[QUOTE=romana51;493961] Raději mám více disků menších (do 1 TB) než jeden maxi[/QUOTE]

Odejde jakýkoliv disk a jakákoliv ztráta dat je špatná. Od toho ve všech PC a NTB mám "malé" a rychlé SSD disky (dříve HDD do 500GB) a zbytek je na zálohovaných a replikovaných serverech s velkými disky, kde jsou nastavena práva, omezení, quoty na jednotlivé uživatele.
V PC pro stříhání mám dva SSD 128GB+500GB na systém a videodata. Větší videodata data mám opět na zálohovaném serveru.



Nicméně k téma: Pokud se vybere kvalitní výrobce SD a produkt vyzkouší se v dané kameře, tak není problém s kapacitou. Je důležité se podívat u daného výrobce kamery jaké SD standardy podporuje (SD, SDHC a SDXC) a podle toho zvolit typ SD karty. Důležitá je Class, kdy pod Class 10MB/s není dobré jít (FullHD video + při nahrávání videa ukládání fotky) a UHS-I (UHS 1) je rychlostí stejná jako Class 10. Jen jsou jinak uspořádány paměťové čipy. Proto je musí správně umět obsloužit řadič v zařízení/kameře. Proto ten důraz na kompatibilitu.