Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přeplňování DVD na TEAC DV-W58D

exTNT (1421)|6.6.2005 19:10
Hola! Ještě jsem to nepotřeboval, takže si nevím rady - potřebuju dostat na DVD necelých 4494 MB dat a ta bestie mi píše, že se tam vejde jenom 4489, jestli chci zkusit přeplnit disk. Tak dám že jo a takhle to dopadne:



Přece kua nemůže bejt 5 MB takovej problém... Nemáte někdo nějakej tip? Počítám, že asi ne, ale co kdyby...
Dík.
bruno75 (19)|6.6.2005 20:42
Co tak DVD Shrink a s nim to stiahnut na pozadovanu velkost. Alebo vyskusat tu novinku 4,9GB disk (je tu o tom pisane v prispevkoch) Trochu hladaj :-)-
exTNT (1421)|6.6.2005 23:47
bruno75
Blbá rada taky rada? Taky Ti jednu dám, mnohem lepší: když nemáš co říct, radši mlč.
Jednak to, co se nevejde, není DVD (ani jiný MPEG2, což jsem taky nikde nepsal) a jednak tady u nás ještě 4,9GB DVD neprodávaj - u vás jo? 9-)
stayman (12393)|7.6.2005 00:31
Podla mna ti dobre poradil, ak nie su take media, tak tam mas moznost tu prvu!
Hodo (26)|7.6.2005 00:40
exTNT
TEAC DV-W58D je vlastně Pioneer DVR-A07, kterejžto neumí overburn ani u CD médií, pochybuju, že by to uměl u DVDček. Jedině se zkusit poohlídnout po nějakým neoficiálním firmwaru, ale ten bude spíš asi k mání k tomu Pioneeru než k tomu Teacu.
Ono overburn u DVD médií je vlastnost u DVD vypalovaček poměrně vzácná (na rozdíl od CD vypalovaček).
Netvrdím ovšem 100%ně, že to mechanika na DVD neumí, spíš vycházím z tý neschopnosti overburnu na CD. Koukal jsem chvíli po internetu, ale o schopnosti overburnu na tomhle Teacu jsem nic nenašel (jsem línej hledat dlouho). Zkus se mrknout po nějakejch vypalovacíh fórech, ale pokud overburn neumí železo, tak s tím nic neuděláš ....
imported_Mahony (71)|7.6.2005 00:42
Zkus jiné médium (jiný výrobce) některé média jsou o trochu delší, nevím jestli to bude o požadovaných 5 MB, ale vím, že na některé média se vejde více. A nebo to zkus v jiné vypal. Já sám mám placku, kterou můj kámoš není schopen kvůli délce zkopírovat :-? a přitom máme oba LG. Jen každý jiný model.
Hodo (26)|7.6.2005 00:54
exTNT
Jo, kdybys náhodou někde narazil na to, že Pioneeru DVR-A07 lze nějakým upraveným firmwarem přisoudit možnost overburnu na DVD média, tak toho tvýho Teaca na toho Pioneera transformuješ podle tohodle návodu:

http://www.cdr.cz/a/13372

Ale jak říkám, overburn u DVD je vlastnost velice vzácná .... \/
exTNT (1421)|7.6.2005 00:58
Hodo, Mahony
Dík, bál jsem se, že to nepude (taky jsem hledal), ale pro jistotu jsem se zeptal...

Rik
Psal jsem, že to není DVD ani jiný MPEG2, takže ta první možnost mi je k prdu. Sice se image jmenuje Dune_DVD, ale ve skutečnosti jsou to tři díly Duny a tři díly Dětí Duny v XviDu, reenkódovat se mi to nechce, protože to zabere moc času, takže asi halt někde prasecky uříznu kousek titulků (stejně jsou vždycky u všech tří dílů stejný), ale to jsem měl v záloze jako poslední možnost. Proto jsem se ptal na možnosti přeplňování disku.
Takže ta odpověď byla podobně relevantní, jako kdyby se Tě někdo zeptal kudy se autem dostane do Malacek a tys mu řek, ať se tam nechá shodit padákem... :-E
bruno75 (19)|7.6.2005 07:17
ExTNT: Nuz ak sa ti moje rady nepacili tak to prosim aspon nekomentuj takym debilnym stylom. Ja som sa ti snazil pomoct a ty so mna robis bedila. Neuviedol si ake data sa snazis vtesnat na bezne DVD medium, preto aj prva rada bola rada. Ale kedze si to nespecifikoval v tvojom prvom dotaze tak sa ...
Co sa tyka toho 4.9GB media tak je to Prodisc a nevidel som ho este u nas v obchodoch. Ono je to skutocne horuca novinka a na to si treba pockat.

A este nieco...zda sa mi to smiesne sa tu hadat pre nejake blbe Xvid co ti nevojde na DVD. Ak su to tri casti tak si to daj na tri DVD a mas pokoj. Pripadne mpeg a v plnom formate DVD.
exTNT (1421)|7.6.2005 10:45
bruno75
Debila z Tebe dělat nemusím, na to si vystačíš sám. Tohle vlákno, pokud sis nevšiml, se jmenuje "Přeplňování DVD na TEAC DV-W58D" a ptal jsem se tedy hádej na co? Na tip ohledně přeplňování DVD. Věřím, že při Tvé hlouposti je to docela překvapení.
Takže Tvoje dementní rady jsou naprosto k ničemu - netýkají se tématu a nejsou použitelné: nemáš co říct o přeplňování, radíš mi Shrinka, přestože netušíš o jaká data se jedná a doporučuješ mi použít médium, který ještě zdaleka není v prodeji a nejsou s ním žádné praktické zkušenosti. Navrch, při otázce na tipy k přeplňování DVD je naprosto nepodstatný, o jaký data se jedná, takže jsi zase naprosto vedle.
Přestože Ty, kterej evidentně víš kulový, jsi mi odpověděl na něco jinýho, než jsem se ptal a ještě stylem [quote=bruno75]Trochu hladaj :-)- [/quote] jsem Ti odpověděl slušně. To Ti evidentně jako upozornění nestačilo, takže si ještě přisadíš - [quote=bruno75]Nuz ak sa ti moje rady nepacili tak to prosim aspon nekomentuj takym debilnym stylom.[/quote]
Takže sám sis o to řek: jdi se svejma idiotskejma kecama do pr***e a přestaň mi radit, když nerozumíš otázce ani tématu, to že máš v hlavě nas**no, je jenom Tvůj problém a já ho za Tebe řešit nehodlám. A jestli neumíš pořádně číst, tak na obrázku to máš v mým avataru.
Stačí Ti to takhle?
bruno75 (19)|7.6.2005 19:26
ExTNT: chod do prdele debilek :((
Aj "zla" rada je rada a je to lepsie ako nic,no a ked si to nevies vazit....
...uz sa k tomu nemienim vyjadrovat...ty nepotrebujes poradit ale niekoho dobre do.ebat. Na to som ti posluzil asi dobre.
exTNT (1421)|7.6.2005 21:58
Sice je to ztráta času, ale zkusím Ti to vysvětlit ještě jednou: potřeboval jsem poradit s přeplňováním disku, Tys mi začal cpát něco, co s tou otázkou nijak nesouviselo a radit mi, abych "hledal" (myslíš, že jsem stejnej blb, jako Ty a votravuju ostatní bez toho, abych si to napřed pokusil najít sám?) a po upozornění, že mi odpovídáš na něco, na co jsem se neptal, mě začneš poučovat o tom, jakým stylem mám psát svoje příspěvky?
K tématu víš ho*no, tak co se sem se*eš? Už konečně drž pi*u, buze*ante vylízanej a zalez zpátky pod ten šutr, vodkud ses sem nas*al.
AleK (814)|7.6.2005 23:47
bruno75
exTNT

no teda vy ste se ale rozjeli čumím teda 9-) \/ :-E
jojto (865)|8.6.2005 05:39
Hehe exTNT nieje ziadna mekota....ten povie vsetko otvorene :-D

exTNT
Nakopci si tych 5MB na 4 ks 1.44" FDD a omotaj si to baliacou paskou s tym DVD, aby si ti tie data nestratili :-E :BB:
edit: http://www.pcspace.sk/technologie/index.cphp?page=3147 ???
exTNT (1421)|8.6.2005 08:01
jojto
To je čéče dost dobrej nápad... :-E Akorát moc nevim, jak bych to z tý diskety přehrával ve stolním přehrávači - jak jsem psal, jsou to XviDy.
Jinak děkuji všem zúčastněným, už mi rady netřeba, ledaže by skutečně někdo věděl, jak docílit toho, že moje palírna bude umět přeplňovat disk...
Nakonec jsem jeden díl reenkódoval do MPEG2 pomocí ProCoderu (na variabilní datový tok videa 8000 kbps to trvalo osm hodin, proto se mi do toho nechtělo...) a znovu jsem to konvertoval do XviDu, tentokrát ovšem o 8 MB (jistota je jistota) menšího, než byl ten původní. Rozdíl je okem nerozeznatelný.
Miuvek (858)|8.6.2005 10:01
exTNT: a nešlo do prohnat pouze tím XviDem? ten "mezistupeň" s MPEG2 mi přijde zbytečný. Prostě to otevřít ve VirtDubu a znovu překompresit video - možná by v tomto případě stačilo Fast recompress.
Ale nejsem si moc jistý, XviD -> XviD jsem ještě nedělal.
exTNT (1421)|8.6.2005 13:38
Asi by to i šlo, ale nějak podvědomě v tomhle směru věřím víc ProCoderu, ten výsledek je v pohodě, 8 hodin to běželo v noci, takže to nebylo zas tak strašný, tak co...
bruno75 (19)|8.6.2005 18:05
ExTNT: Tak nakoniec si spravil prakticky to co som ti poradil v prvej odpovedi na tvoj neuplny dotaz. NO COMMENT B-)

A mimochodom overburn DVD ide pokial viem tak len s Plextorom 716 a specialne s +R mediami...ale ved to vlastne aj sam vies ked si taky vsevediaci a vsetci ti radia p.coviny. Chod sa dat liecit lebo mas asi nejake mindraky z tvojich Xvidov a neurazaj druhych...
exTNT (1421)|8.6.2005 19:12
bruno75
Jsi idiot a idiotem zůstaneš. Zkus si to schválně přečíst celý znovu - pí*oviny tady od začátku meleš jenom Ty.
Ale máš pravdu, neměl bych ostatní urážet, takže se tímto omlouvám všem vylízanejm buze*antům, že jsem je s Tebou postavil naroveň.
Sakra, koho bych tak neurazil, když Tě k němu přirovnám?... Těžká věc, čéče...
Ale už vím! Tasemnice nebo roup! Stejně jako Ty nemaj mozek, žijou v pr*eli a žerou ho*na, to bude vono!!! :-!!!
Tak se měj hezky, tasemnice bruno, a zase mi něco napiš!
mirekv (7169)|8.6.2005 20:05
exTNT
já se ti divím, že se snížíš k takovým urážkám, je ti to zapotřebí?
bruno75 (19)|8.6.2005 21:03
ExTNT: Si PROVOKATER a ten aj ostanes.... :-E
leo (345)|13.6.2005 14:10
to exTNT:
Nepotěším tě, u mne na Lite-on SOHW-1673S je to stejné, ještě zkusím počkat na novější verzi Nera - mimochodem jaká verze Nera ti to hlásí?
exTNT (1421)|13.6.2005 16:35
leo
Dík za snahu, ale moc mi to nevadí, byl to naprosto vyjímečný případ, takže se bez toho přeplňování vesele obejdu. Stejně by to pak nejspíš můj stolní přehrávač neuměl přehrát, takže nakonec je to tak lepší.
Nero je 6.6.0.8.
ViKinG (793)|13.6.2005 22:02
exTNT: a nebylo lepší (snažší, rychlejší atp.) prohnat znovu jen ty titulky a ubrat těch cca 5MB jenom tam??? Video by zůstalo v původní kvalitě a na titulky se dívá cca 0,1% neplatících diváků.
exTNT (1421)|13.6.2005 22:20
ViKinG
Po bitvě je každej generál... :-E
Čets SZ?