Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Projekční plátno na filmy

7711 (43)|18.7.2014 15:33
Dobrý den,

chtěl jsem se optat, existuje nějaké projekční plátno 16:9, které je delší než všechny ostatní? Jestli třeba je v nějakém navinuto cca o metr více, tak aby mi projekční plocha sjela níže? Jde mi o to, že když přidělám 92" projekční plátno ke stropu, tak projekční plocha bude moc vysoko. Nemám totiž možnost přidělat plátno na zeď.

Děkuji za radu
RoPo (6061)|18.7.2014 16:16
Bývá tam cca 50-80 cm více podle velikosti plátna. Na el.plátně se nastavuje pozice výsuvu - jak nejníž se má plátno vysunout.

Přnejhorším lze tubus s plátnem pověsit na řetěz nebo ocelové lanko. Nebo lze přidělat tubus na zeď a pak můžeš tubus umístit od stropu dále podle potřeby.
7711 (43)|18.7.2014 17:00
Děkuji za reakci. Vybral jsem si tento http://www.alza.cz/optoma-ds-9092pwc-d1481722.htm a ten má asi snad jenom 30 cm navíc, jestli to tedy chápu dobře podle specifikací. A to mi přijde, pokud bych to přidělal na strop projekční plocha moc vysoko. Máme ještě k tomu i docela nízky gauč.
kadell (212)|20.7.2014 21:12
platno mam a jestli chces, omerim ti to. nevim, jak mas vysoky stropy, ale kdybych sel o pul metru niz, tak platno bude snad skoro na zemi. jinak jestli muzu doporucit, tohle platno bych nekupoval. od novoty jsou ohnute oba boky jako smerem k projektoru a spodni hrana obrazu neni primka, u filmu 16:9 to ani neni znat, ale jak mas film s cernymi pruhy, tak to videt je. nedostat ho zadarmo k projektoru, jdu ho vratit
RoPo (6061)|20.7.2014 22:50
Ta optoma je elektricke platno? V te cene pochybuji. Nic zazracneho od toho necekej.
7711 (43)|21.7.2014 15:16
Je to klasické roletové. jaké by jste doporučil jako lepší?
RoPo (6061)|21.7.2014 15:36
Elektrické plátno stahované elektricky se liší proti manuálně stahovanému plátnu. Vždy mám na mysli roletové plátno. Rozdíl je ve způsobu navíjení, které právě ovlivňuje rovinnou stálost hran plátna a celkové zvlnění plochy. U manuálně stahovaného plátna je problém s udržením konstatní síly navíjení a utažení rolety při navíjení v celé délce plátna. Elektrické plátno tímto netrpí nebo trpí výrazně méně než manuálně ovládané roletové plátno.
japonec (5)|13.2.2015 16:14
Prosím vás jak je vedena šňůra s elektřinou u pláten? Na žádné fotce jsem to nenašel. Budu mít plátno pověšené na stropu a od stěny bude několik desítek centimetrů. Takže asi bude vidět co ?
RoPo (6061)|13.2.2015 17:52
Snuru mam vyvedenou na leve strane tubusu. Je tam i oko na IR ovladac a RJ konektor na UTP kabel pro ovladani z projektoru a nastenny pevny ovladac.