Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ideální velikost projekčního plátna

7711 (43)|17.7.2014 16:10
Dobrý den,
poprosil bych o radu. Chtěl bych si koupit projektor na hraní her( také 3D) a sledování filmů( také 3D). Pravděpodobně to bude Optoma HD25e. Vzdálenost čočky od plátna bude 3 metry a taktéž ze stejné vzdálenosti budu sledovat já. Při této vzdálenosti mi projektor udělá obraz maximální uhlopříčku 90 palců. Takže otázka zní:
Má cenu kupovat projektor kvůli 90 palcové obrazovce. Bude ta změna opravdu taková, aby to mělo cenu kupovat projektor oproti mé 50 palcové televizi? Nebo mám pouvažovat o změně rozestavení obyváku a raději dát projektor na délku místnosti, kde by mi vznikla větší vzdálkenost (cca 4 metry čočka od plátna) a tím i větší obraz cca 120 až 150 palců? Jsem docela náročnej na kvalitu a chtěl bych, aby to mělo vážně cenu a stálo to za to.

Děkuji za reakce
RoPo (6061)|17.7.2014 16:25
Mám projektor ve vzdálenosti 4.5m od plátna, plátno sleduji ze 4,25m. Uhlopříčka 125". Uhlopříčka podle mě tak akorát na danou vzdálenost vůči pozorovací vzdálenosti. Dál jsem projektor až na 7m dávat nechtěl/nemohl, protože by byl problém zvolit vhodný projektor tak, aby udělal ze 7m uhlopříčku 125" se slušným jasem.

50" -> 90" rozdíl je vidět.

Optoma HDF25e ti ze 3m udělá uhlopříčku 2,1m (zoomem lze nastavit 1,9-2,3m).

Každý projektor udělá ve stejné vzdálenosti různě velkou uhlopříčku. Platí to i naopak. Pro stejnou uhlopříčku každý projektor bude jinak vzdálený od projekční plochy.