Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Doporučte Led TV v ceně do 25k. Moc prosím

coufalp (3)|15.7.2014 17:15
Zdravím sháním do nového bytu novou telku. Gauč bude od telky cca 3-4m. Co se týče uhlopříčky, tak bych si představoval tak aspoň něco kolem 50''. Značka je tak nějak jedno (Samsung beru jen v nouzi) Telka bude sloužit hlavně na přehrávání Blu-Ray Disků a mkv souborů z nějakého Blu-Ray přehrávače. Budu rád za každou radu nebo na co si dát bacha a tak. Předem díky.
tdlmarek (1566)|15.7.2014 17:54
Letos se objevilo několik zajímavých mid-range modelů s direct-LED podsvícením, u něhož recenze potvrzují příznivý vliv na uniformitu podsvícení. Já osobně mám s dost podobnými požadavky vyhlídnutou Panasonic AS640 (120 Hz VA panel), nějaká diskuze a odkaz na recenzi např. zde:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/36597-Panasonic-2014-preview-A400-AS530-AS650-AS660-AS680-AX800?p=491680&viewfull=1#post491680

Podobně vysoká hodnocení dostává také velice podobný Samsung UE48H6400 - v něčem je lepší (více výbavy a funkcí za lepší cenu), v něčem horší. Hlavní vlákno je zde:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/37301-Samsung-UExxH6400-UExxH6500-UExxH6200-hlavne-vlakno

No a do třetice se tu ještě docela dost mluví o Sony, to už ale moc nesleduji, takže opět pouze odkaz na diskuzi:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/36827-SONY-2014
coufalp (3)|15.7.2014 20:52
ještě jsem koukal že je několik typů podsvícení to edge led už asi nebrat co a je lepší se zaměřit na direct led, že mám pravdu a co je to ten local dimming je to výhoda????
tdlmarek (1566)|15.7.2014 21:33
To nelze říci takhle kategoricky, i edge-LED lze vyrobit velice slušně a naopak i direct-LED může být pěkně zprasené. Direct-LED je paradoxně starší přístup, takže dnes se tím tak trochu vracíme ke kořenům. Ale ano, u aktuálních modelů má direct-LED většinou velice příznivé dopady a v podstatě žádné nevýhody (kromě trochu větší tloušťky TV a teoreticky nepatrně vyšší spotřeby). Zejména v této cenové kategorii, kde edge-LED většinou nebývá tak vyladěné, jako u některých vlajkových modelů.


Local dimming je pojem, který se obecně používá pro technologii zhášení pouze některých diod pro vylepšení černé v dané oblasti. Objevuje se u direct-LED i edge-LED, a přínos je opět závislý na konkrétní implementaci - u řady modelů jde v podstatě jen o marketingový tahák v praxi nepoužitelný, ale jsou i (většinou dražší) TV, kde local dimming ve spojení s direct-LED a velkým počtem zón má přínos až zásadní.

U současných modelů do 25k bych si však dovolil tvrdit, že nemá cenu přikládat tomu velkou váhu - vybíral bych TV podle jiných, důležitějších, parametrů. Pokud se pak ukáže, že nějaký local dimming má, tak lze doma vyzkoušet a podle spokojenosti se rozhodnout, zda si to člověk nechá zaplé, či nikoliv.
coufalp (3)|15.7.2014 22:03
Teda já myslel že vybrat telku už nebude takovej problém a koukám je to fakt věda. A ještě jsem se chtěl zeptat co ty telky Philips s tím Ambilightem? Vyplatí se nebo je to jen zbytečný barvičky kolem rámu na úkor kvality obrazu - bojím se že by mě to spíš rušilo
tdlmarek (1566)|15.7.2014 22:50
Holt každý má ty požadavky trochu jiné, takže nelze jednoznačně doporučit jednu TV jako nejlepší v daném limitu a být s tím hotov. Třeba doporučím zmíněnou TX-48AS640, a pak mi tu někdo může vynadat, že se na ni nedá dívat z úhlu, z 3D brýlí bolí oči, a neumí ani nahrávat na USB. Ano, to všechno vlastnosti tohodle modelu, které pro někoho jsou podstatné a pro jiného vůbec. Ideální TV neexistuje.

Philips jsem letos ještě nějak nezaregistroval, takže zde asi neporadím. Vzpomínám, že loni byly mid-range modely hodnocen relativně dobře po stránce obrazu, ale kritika padala na nedoladěný software a problémové ovládání. Zda ti ambilight bude vyhovovat či ne, to ti asi nikdo neporadí - ale jsou tu uživatelé, kteří jsou z té funkce vyloženě nadšení. Každopádně to vždy jde vypnout, pokud by ti nevyhovoval.