Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

3d Blu-ray prehravač s FM tunerom

boboman (6)|9.7.2014 15:02
Ahojte, najprv ako som prisiel k takemuto dotazu :) Riesil som domace stacionarne kompaktne radio s cd prehravacom a usb vstupom, ktore by sa dalo pripojit k soundbaru Yamaha YSP 1400 (ma coaxial audio vstup a optical audio vstup, ten je ale obsadeny tv samsung UE46F6770SB). V principe by mi stacil hocijaky mikrosystem, tie vsak vo vacsine nemaju ziaden vystup. A vystupy nemaju ani moderne imidzove bluetooth/DLNA radia. Ak o nejakom viete, sem s nim. Nasiel som v podstate len jeden mikrosystem, ktory sa da objednat bez reprakov a samozrejme najdrahsi aky som vobec videl, neviem ci to nebola tiez yamaha. Kazdopadne dat viac ako 250€ za obycajne radio mi prislo zbytocne a hlavne by som nevyuzil repraky, ktore k tomu standardne su.
Pri hladani riesenia, ktore by nerozsirovalo domacnost o dalsi aparat, ma napadol Blu-ray prehravac. V podstave to vie prehrat CD, ma USB vstup a vie prehrat DVD a Blu-Ray co je dalsia vec, ktoru by som tak ci onak riesil a znamenalo, by to dalsiu krabicu v byte. Pri hladani FM tuneru na BR prehravaci ma v obchode vysmiali, na nete su len kde-tu strohe info, a aj vyrobcovia prezentuju skor schopnost prijimat internetove radia ako FM tuner.
Kazdopadne par vyrobcov to robi, dokonca aj Yamaha BRX-610 ma vraj FM tuner. Ma vsak aj zosik, ktory mi netreba, kedze to pojde do soundbaru a hlavne ma iba HDMI vystup, ktory soundbar nema. (Potreboval by som prevodnik HDMI-coax a ani neviem ci taky je).

Takze tu je moj dotaz :)
A: Ako vyriesit jednoduche prehravanie radia, cd, usb, mp3 cez soundbar?
B: Existuje 3D Blu-ray prehravac s FM tunerom s audio vystupom kompatibilnym s Yamaha YSP-1400? (pokial mozno seriozny vyrobca) - toto je preferovane riesenie :)
C: Existuje ine riesenie neobsahujuce all in one pc alebo nieco ine?
vivid.sk (11472)|9.7.2014 15:07
1) nijako, kup si AVR, to ma v sebe AM/FM tuner aj internetovych klientov (napr vTuner), cez ktore mozes streamovat radio online. K tomu si kup namiesto soudbaru pasivne repro.
2) predpokladam, ze nie. Uz to existuje v inych zariadeniach, vid bod 1)
3) AIO je cesta do pekla :D
boboman (6)|10.7.2014 12:56
1) protireci to zakladnemu predpokladu, ze soundbar si chcem nechat :) , ale uznavam, ze by to bolo cele jednoduchsie
2) asi mas pravdu, v samotnych prehravacoch su len internetove radia, FM tunery su len v domacich kinach, ktore (ak som spravne pochopil) obsahuju zosik a k soundbaru ich rozumne nepripojim
3) neostava mi len suhlasit :)

Po dalsom vyskume sa scasti priklanam k moznosti, ktoru som od zaciatku obchadzal z dovodu ceny. Myslite ,ze by bolo rozumne ten soundbar doplnit samostatnymi hifi komponentami od yamahy? konkretne fm tuner T-S500 a blu-ray prehravac BD-S677? Mohol by to byt zaklad pre pripadne dalsie komponenty, v pripade ze by som sa rozhodol predsa len ten soundbar vymenit. Napada Vas nieco co by tam nemalo fungovat?
RoPo (6061)|10.7.2014 13:42
Vyměnil bych to za AVR+repro a BD přehrávač a neslepoval slepence.
boboman (6)|10.7.2014 13:53
keby som chcel mat obyvacku plnu repro, tak nekupujem soundbar :)
RoPo (6061)|10.7.2014 14:16
Není soundbar, jako soundbar. Než soundbar, tak rozhodně raději zvukový projektor.

Soundbar co jsem kdysi měl doma na testy od Samsungu mimojiné, že obsahoval BD přehrávač, tak měl i FM tuner (HT-BD8200).
boboman (6)|10.7.2014 14:25
tak pardon za vyjadrovanie :) u mna soundbar = 5.1 sound projector...je to yamaha ysp-1400....keby to bol nejaky 2.1 soundbar, tak si necham poradit a vymenim to...