Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

EPG a Tv (nejen) Samsung

Retiree (659)|1.7.2014 19:30
UPC Cz v posledních dnech experimentovala s EPG. Při té příležitosti (i na základě jiného příspěvku na UPC Zone) jsem si dnes všiml, že na tv Samsung 32UE5520RW se načítá EPG pouze na 4 dny, dále pouze "Žádné informace". Přitom jsem ověřil, že veškerá data EPG jsou v signálu DVB (na všech kanálech) přítomna na celých 7 dnů (aplikace Recording Service na pc tuneru). Upřímně, EPG na tv příliš nesleduju, nemohu říci, kdy nastal problém.
I když jsem neočekával nápravu, provedl jsem nové automatické naladění (jen DTV), výsledek dle očekávání, tedy žádný...
Zajímá mě to jako technický problém, v čem může být? Proč si tv nenatáhne celé EPG na 7 dnů?
Retiree (659)|3.7.2014 09:52
Většina zdejších borců je zřejmě na dovolené, takže jsem byl donucen přemýšlet (bolelo to)....
Stručně řečeno, omezení je způsobeno velkým objemem EPG dat a omezenou pamětí televizoru, který pak EPG data, podle nějakého vnitřního algoritmu, ořezává na méně dnů tak, aby byla kompletní. U specifikací televizorů se, pokud vůbec, uvádí 7 denní, 8 denní, nebo N denní EPG. Nejsem si jistý, zda by vícedenní EPG problém odstranilo, asi to opět závisí na použitém algoritmu. Trochu jsem to popsal na fóru UPC Zone. Samozřejmě, závěry na konci příspěvku platí pro jednu síť, v mém případě kabelovou UPC, v pozemně šířeném DVB-T to bude jinak, tam je asi nutno přelaďovat...
Karol_74 (41)|6.7.2014 11:21
No tu na Slovensku v UPC SK je zatiaľ EPG v pohode na týždeň dopredu. Ale tieto problémy s EPG z Čiech ma znervozňujú lebo na 14-15 júla je tu v UPC SK naplánovaná technická aktualizácia služby UPC Digital...hádam to aj po nej pojde tak ako má...
Retiree (659)|14.7.2014 09:07
Problém EPG UPC stále trvá, stále nepřesné informace, pravopisné chyby velmi obsáhlý popis obsahu, atd. Jedna jeho část, nenačtení celého EPG (7 dnů) je, zdá se typická pro Samsungy B až F (2009 až 2013) a také pro některé Sony....
Dagy2 (3153)|9.9.2014 04:45
sice téma má všeobecný název "EPG a TV" ale je psaná speciálně k UPC kabelovce.
Zde zkušenost z jiné sítě, kde si provozovatel sám si neví rady:
- původní kabelová TV přenášela analogové programy částečně získané přes CS-link a částečně z pozemního vysílání

- v létě operátor kabelové TV do sítě uvedl nejprve na jednom z kanálů multiplex DVB-T převedený sice na jinou frekvenci ale "DVB-T na přímo" z vysílače DVB-T který je v dosahu. Na této programové pozici jedou všechny programy multiplexu s bezchybným EPG

- prioritou operátora je ovšem DVB-C, které uvedl do sítě v srpnu. Na šesti programových kanálech sloučil dohromady 52 programů, které mají zdroj jednak v pozemním DVB-T (včetně HD stanice) a jednak v satelitním vysílání od Skylink.
Na těchto šesti programových pozicích nejede EPG vůbec. Na reklamaci přijel technik, proměřil signál (skutečně profesionálním přístrojem), skontroloval vše kolem a uznal že na dvou televizích Sony a LG EPG skutečně nejede. (Oba píšou "údaje nedostupné"). Jinak je obraz vynikající, oba TV ukazují plný signál a kvalitu, běží věechny zvukové stopy, TXT a u CT programů také HbbTV.
Nakonec technik přiznal, že u nich na firmě EPG také nejede na TV Samsung a ani na žádném jiném. EPG jim jede pouze na STB, které zkoušeli a které chtějí po uvedení DVB-C do řádného provozu nabízet.

Neví si s tím rady. Někdo nějaký tip?