Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Při zapnutém PC se mi ruší všechny programy na TV. TV je napojená na koaxial do antény.

Zabral68 (16)|30.6.2014 14:31
Zdravím všechny na fóru!

Nedávno jsem si zakoupil 30 metrů koaxialu (ten nejlevnější, cena za 1 m = 10,-Kč). Máme panelákový byt 2+1 a v dětském pokojíčku máme klasickou zdířku na TV a rozhlas. Proto jsem se rozhodl do zdířky pro TV dát rozdvojku a koaxialem vést signál z antény na střeše do TV v dětském pokojíčku (9 metrů) a do TV v ložnici (21 metrů). V dětském pokoji TV nemá vestavěný tuner, proto máme konec koaxialu vedený do set-top-boxu a v ložnici je TV, full HD, vestavěný tuner (koaxial veden přímo do TV). Kdysi jsem měl na obou televizorech externí anténu se zesilovačem a vždy se na TV v ložnici na programech vysílaných ve full HD objevovali klasické čtverečky a vysílání se sekalo. Při popsaném zapojení koaxialem z antény na střeše tomu už tak není. Všechny programy hrají čistě a plynule. Nastal, ale problém. Pod TV (televize je zakotvena na zdi) v ložnici mám domácí počítač s WIFI. Při každém spuštění PC se všechny vysílané programy ruší, budˇvypadne signál úplně, nebo některé jsou nekoukatelné(spousta čtverečků). A to i na TV v dětském pokojíčku, kde není PC. Jakmile PC vypnu je opět vše v pořádku.

Jeden známý mi poradil, že si mám koupit nový, kvalitnější koaxial, minimálně s dvojitým stíněním a případně feritový magnet.

Poradíte mi někdo nejlepší řešení zmíněného problému? Komukoliv bych byl moc vděčen.
Retiree (659)|30.6.2014 15:09
Koaxiál 10 Kč/1 m není ten nejlevnější, za 10 Kč/m bude nejspíše "2x stíněný", tedy stíněný folií a opředením...
Pravděpodobně nedokonale/nedbale připojené konektory. Jaký typ, F nebo IEC? Jaký typ rozbočovače? Předpokládám celokovový, ne nějaká plastová atrapa...
Řešením je nezapínat pc, nebo sice zapnout pc, ale nepoužívat Wi-Fi \\/. PC je v nějaké síti? Zkusit napájet z jednoho (stejné síťové zásuvky) síťového zdroje pc i modem a také tv (zemní smyčka - rozdíl napětí mezi zemními vodiči-body).
V každém případě ověřit spojení konektorů s oběma kabely... S feritovým magnetem nemám zkušenost.
RoPo (6061)|30.6.2014 15:29
PC a TV máš do zásuvky 230V zapojen jak?

Zkus zapojit PC do jiné zásuvky než je TV. Může být také vadný zdroj v PC nebo to není zdroj s aktivním PFC.
Zabral68 (16)|30.6.2014 18:58
[QUOTE=Retiree;491926]Koaxiál 10 Kč/1 m není ten nejlevnější, za 10 Kč/m bude nejspíše "2x stíněný", tedy stíněný folií a opředením...
Pravděpodobně nedokonale/nedbale připojené konektory. Jaký typ, F nebo IEC? Jaký typ rozbočovače? Předpokládám celokovový, ne nějaká plastová atrapa...
Řešením je nezapínat pc, nebo sice zapnout pc, ale nepoužívat Wi-Fi \\/. PC je v nějaké síti? Zkusit napájet z jednoho (stejné síťové zásuvky) síťového zdroje pc i modem a také tv (zemní smyčka - rozdíl napětí mezi zemními vodiči-body).
V každém případě ověřit spojení konektorů s oběma kabely... S feritovým magnetem nemám zkušenost.[/QUOTE]
PC a TV byly zapojeny ze stejné zásuvky. Konektory mám připojeny v pořádku, ale jejich typ neznám. Rozbočovač je plastový. Koaxil. kabel je typ "CB100F" (http://www.levneelektro.cz/p50908-satelit--settopbox-emos-koaxialni-kabel-cb100f-100m?gclid=CJT5hauGor8CFSjpwgodmlcAzQ), 1x stíněný.

Foto detaily zde :

Zásuvka na TV, rozhlas a UPC telefon

http://oi61.tinypic.com/5p0h6v.jpg

Plastový rozbočovač s konektory na obě TV

http://oi61.tinypic.com/mwy73b.jpg

Konektor do TV v dětském pokojíčku

http://oi62.tinypic.com/14p6k6.jpg

Konektor do TV v ložnici

http://oi58.tinypic.com/k476vs.jpg
Retiree (659)|30.6.2014 19:33
V prvé řadě bych onen plastový rozbočovač nahradil kovovým. Odkazy na obrázky rozbočovačů a konektorů jsou např. v sousedním tématu... Pročti si celé téma! Ještě přidám odkaz na návod k montáži F konektoru.
Použité konektory (IEC) jsou dobré, pokud se s nimi nehýbe, jsou velmi náchylné k nalomení středního vodiče a spojení se stíněním kabelu není spolehlivé. Pokud nepomůže výměna rozbočovače za kovový, pouvažuj o náhradě konektorů za typ F (šroubovací) při současném použití přechodek z F na IEC.
Případně zkus umístit pc dál od účastnické zásuvky a kabelů....
Zabral68 (16)|30.6.2014 19:37
[QUOTE=RoPo;491932]PC a TV máš do zásuvky 230V zapojen jak?

Zkus zapojit PC do jiné zásuvky než je TV. Může být také vadný zdroj v PC nebo to není zdroj s aktivním PFC.[/QUOTE]

Zkusil jsem zdroj PC zapojit do zásuvky ve vedlejší místnosti a je to lepší. Většina programu hraje, ale třeba ČT sport HD, nebo ČT2 HD hrají velice špatně. Zbytek OK. Tak nevím, proč zrovna tyto 2 programy.
Jinak zdroj od PC je typ "Seasonic SS-430 HB Active PFC F3".
RoPo (6061)|30.6.2014 20:03
HD programy vyzaduji velmi kvalitni prijem a minimalni ruseni.

Vypada to na vadny nebo spatny zdroj od PC. Jeste bych pro jistotu dotahl sroubky v zasuvkach 230V. Rozvody jsou v medi nebo v hliniku?

Je dobre zapojena faze a nulak v zasuvkach? Zjistis vadaskou nebo spec.sroubovakem s indikaci faze v rukojeti.
Zabral68 (16)|30.6.2014 20:53
[QUOTE=RoPo;491944]HD programy vyzaduji velmi kvalitni prijem a minimalni ruseni.

Vypada to na vadny nebo spatny zdroj od PC. Jeste bych pro jistotu dotahl sroubky v zasuvkach 230V. Rozvody jsou v medi nebo v hliniku?

Je dobre zapojena faze a nulak v zasuvkach? Zjistis vadaskou nebo spec.sroubovakem s indikaci faze v rukojeti.[/QUOTE]

Zásuvky mám už hodně staré, samozřejmě z Al. Jinak kontrolu zásuvek provedu.

Každopádně díky moc tobě a uživateli Retiree za trpělivost a pomoc!
RoPo (6061)|30.6.2014 22:14
Hlinik je svina. Obzvlaste pro impulzni zdroje jako je v PC, v TV. Dalsi problem muze byt v tom ze mas asi dvouvodicove vedeni se spojenym nulakem a zemi. Tam muze byt ruseni ze zdroje PC intenzivnejsi. nejlepe by to chtelo udelat rekonstrukci elektrickych rozvodu. Protoze jinak je mozne, ze budes hledat s impulsnimi zdroji na starem vedeni jen "duchy"... Ale je to az krajni reseni.

Dotahni srouboy v zasuvkach. Ale pozor at te nepokope elektrika. Pak se uvidi co dal.
Zabral68 (16)|30.6.2014 23:36
[QUOTE=RoPo;491956]Hlinik je svina. Obzvlaste pro impulzni zdroje jako je v PC, v TV. Dalsi problem muze byt v tom ze mas asi dvouvodicove vedeni se spojenym nulakem a zemi. Tam muze byt ruseni ze zdroje PC intenzivnejsi. nejlepe by to chtelo udelat rekonstrukci elektrickych rozvodu. Protoze jinak je mozne, ze budes hledat s impulsnimi zdroji na starem vedeni jen "duchy"... Ale je to az krajni reseni.

Dotahni srouboy v zasuvkach. Ale pozor at te nepokope elektrika. Pak se uvidi co dal.[/QUOTE]

Provedu!