Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: Při zapnutém PC se mi ruší všechny programy na TV. TV je napojená na koaxial do antény.

Nováček
    Registrace
    Dec 2009

Zdravím všechny na fóru!

Nedávno jsem si zakoupil 30 metrů koaxialu (ten nejlevnější, cena za 1 m = 10,-Kč). Máme panelákový byt 2+1 a v dětském pokojíčku máme klasickou zdířku na TV a rozhlas. Proto jsem se rozhodl do zdířky pro TV dát rozdvojku a koaxialem vést signál z antény na střeše do TV v dětském pokojíčku (9 metrů) a do TV v ložnici (21 metrů). V dětském pokoji TV nemá vestavěný tuner, proto máme konec koaxialu vedený do set-top-boxu a v ložnici je TV, full HD, vestavěný tuner (koaxial veden přímo do TV). Kdysi jsem měl na obou televizorech externí anténu se zesilovačem a vždy se na TV v ložnici na programech vysílaných ve full HD objevovali klasické čtverečky a vysílání se sekalo. Při popsaném zapojení koaxialem z antény na střeše tomu už tak není. Všechny programy hrají čistě a plynule. Nastal, ale problém. Pod TV (televize je zakotvena na zdi) v ložnici mám domácí počítač s WIFI. Při každém spuštění PC se všechny vysílané programy ruší, budˇvypadne signál úplně, nebo některé jsou nekoukatelné(spousta čtverečků). A to i na TV v dětském pokojíčku, kde není PC. Jakmile PC vypnu je opět vše v pořádku.

Jeden známý mi poradil, že si mám koupit nový, kvalitnější koaxial, minimálně s dvojitým stíněním a případně feritový magnet.

Poradíte mi někdo nejlepší řešení zmíněného problému? Komukoliv bych byl moc vděčen.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2005

Koaxiál 10 Kč/1 m není ten nejlevnější, za 10 Kč/m bude nejspíše "2x stíněný", tedy stíněný folií a opředením...
    Pravděpodobně nedokonale/nedbale připojené konektory. Jaký typ, F nebo IEC? Jaký typ rozbočovače? Předpokládám celokovový, ne nějaká plastová atrapa...
    Řešením je nezapínat pc, nebo sice zapnout pc, ale nepoužívat Wi-Fi . PC je v nějaké síti? Zkusit napájet z jednoho (stejné síťové zásuvky) síťového zdroje pc i modem a také tv (zemní smyčka - rozdíl napětí mezi zemními vodiči-body).
    V každém případě ověřit spojení konektorů s oběma kabely... S feritovým magnetem nemám zkušenost.

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

PC a TV máš do zásuvky 230V zapojen jak?

Zkus zapojit PC do jiné zásuvky než je TV. Může být také vadný zdroj v PC nebo to není zdroj s aktivním PFC.

Nováček
    Registrace
    Dec 2009

Citace Původně odesláno od Retiree Zobrazit příspěvek
    Koaxiál 10 Kč/1 m není ten nejlevnější, za 10 Kč/m bude nejspíše "2x stíněný", tedy stíněný folií a opředením...
    Pravděpodobně nedokonale/nedbale připojené konektory. Jaký typ, F nebo IEC? Jaký typ rozbočovače? Předpokládám celokovový, ne nějaká plastová atrapa...
    Řešením je nezapínat pc, nebo sice zapnout pc, ale nepoužívat Wi-Fi . PC je v nějaké síti? Zkusit napájet z jednoho (stejné síťové zásuvky) síťového zdroje pc i modem a také tv (zemní smyčka - rozdíl napětí mezi zemními vodiči-body).
    V každém případě ověřit spojení konektorů s oběma kabely... S feritovým magnetem nemám zkušenost.
    PC a TV byly zapojeny ze stejné zásuvky. Konektory mám připojeny v pořádku, ale jejich typ neznám. Rozbočovač je plastový. Koaxil. kabel je typ "CB100F" (http://www.levneelektro.cz/p50908-sa...FSjpwgodmlcAzQ), 1x stíněný.

Foto detaily zde :

Zásuvka na TV, rozhlas a UPC telefon

http://oi61.tinypic.com/5p0h6v.jpg

Plastový rozbočovač s konektory na obě TV

http://oi61.tinypic.com/mwy73b.jpg

Konektor do TV v dětském pokojíčku

http://oi62.tinypic.com/14p6k6.jpg

Konektor do TV v ložnici

http://oi58.tinypic.com/k476vs.jpg

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2005

V prvé řadě bych onen plastový rozbočovač nahradil kovovým. Odkazy na obrázky rozbočovačů a konektorů jsou např. v sousedním tématu... Pročti si celé téma! Ještě přidám odkaz na návod k montáži F konektoru.
    Použité konektory (IEC) jsou dobré, pokud se s nimi nehýbe, jsou velmi náchylné k nalomení středního vodiče a spojení se stíněním kabelu není spolehlivé. Pokud nepomůže výměna rozbočovače za kovový, pouvažuj o náhradě konektorů za typ F (šroubovací) při současném použití přechodek z F na IEC.
    Případně zkus umístit pc dál od účastnické zásuvky a kabelů....

Nováček
    Registrace
    Dec 2009

Citace Původně odesláno od RoPo Zobrazit příspěvek
    PC a TV máš do zásuvky 230V zapojen jak?

Zkus zapojit PC do jiné zásuvky než je TV. Může být také vadný zdroj v PC nebo to není zdroj s aktivním PFC.
    Zkusil jsem zdroj PC zapojit do zásuvky ve vedlejší místnosti a je to lepší. Většina programu hraje, ale třeba ČT sport HD, nebo ČT2 HD hrají velice špatně. Zbytek OK. Tak nevím, proč zrovna tyto 2 programy.
    Jinak zdroj od PC je typ "Seasonic SS-430 HB Active PFC F3".

Registrace
    Feb 2007

HD programy vyzaduji velmi kvalitni prijem a minimalni ruseni.

Vypada to na vadny nebo spatny zdroj od PC. Jeste bych pro jistotu dotahl sroubky v zasuvkach 230V. Rozvody jsou v medi nebo v hliniku?

Je dobre zapojena faze a nulak v zasuvkach? Zjistis vadaskou nebo spec.sroubovakem s indikaci faze v rukojeti.
    Naposledy upraveno uživatelem RoPo: 30-06-2014 v 19:09

Nováček
    Registrace
    Dec 2009

HD programy vyzaduji velmi kvalitni prijem a minimalni ruseni.

Vypada to na vadny nebo spatny zdroj od PC. Jeste bych pro jistotu dotahl sroubky v zasuvkach 230V. Rozvody jsou v medi nebo v hliniku?

Je dobre zapojena faze a nulak v zasuvkach? Zjistis vadaskou nebo spec.sroubovakem s indikaci faze v rukojeti.
    Zásuvky mám už hodně staré, samozřejmě z Al. Jinak kontrolu zásuvek provedu.

Každopádně díky moc tobě a uživateli Retiree za trpělivost a pomoc!

Registrace
    Feb 2007

Hlinik je svina. Obzvlaste pro impulzni zdroje jako je v PC, v TV. Dalsi problem muze byt v tom ze mas asi dvouvodicove vedeni se spojenym nulakem a zemi. Tam muze byt ruseni ze zdroje PC intenzivnejsi. nejlepe by to chtelo udelat rekonstrukci elektrickych rozvodu. Protoze jinak je mozne, ze budes hledat s impulsnimi zdroji na starem vedeni jen "duchy"... Ale je to az krajni reseni.

Dotahni srouboy v zasuvkach. Ale pozor at te nepokope elektrika. Pak se uvidi co dal.
    Naposledy upraveno uživatelem RoPo: 30-06-2014 v 21:40

Nováček
    Registrace
    Dec 2009

Hlinik je svina. Obzvlaste pro impulzni zdroje jako je v PC, v TV. Dalsi problem muze byt v tom ze mas asi dvouvodicove vedeni se spojenym nulakem a zemi. Tam muze byt ruseni ze zdroje PC intenzivnejsi. nejlepe by to chtelo udelat rekonstrukci elektrickych rozvodu. Protoze jinak je mozne, ze budes hledat s impulsnimi zdroji na starem vedeni jen "duchy"... Ale je to az krajni reseni.

Dotahni srouboy v zasuvkach. Ale pozor at te nepokope elektrika. Pak se uvidi co dal.
    Provedu!

Podobná témata

1. Nenaladím všechny kanály
    Od Scantrax v sekci DVB-C
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 17-02-2014, 14:48
  2. LCD: 100Hz LED TV napojená na PC
    Od amat v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 04-02-2012, 16:43
  3. Pruhy pri zapnutem VMR9
    Od exasperator v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 05-04-2006, 06:17
  4. zapojeni HDD pri zapnutem PC
    Od Fantas! v sekci Problémy s PC (HW/SW)
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 19-01-2006, 23:58