Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak udělat video z kamery na kazety

M2M (75)|28.6.2014 19:44
Mám kameru na minikazety nebo jak se tomu říká, mám k tomu kabel pro připojení k PC a potřeboval bych to video převést na formát buď na DVD nebo avi. Předpokládám, že kvalitnější je rovnou z toho udělat formát DVD, AVI asi ztratí na kvalitě. Můžete mi poradit? Mám systém Windows 7 profi. Jaký použít program, nebo to umí Windows 7 taky, jde mi o nejlepší kvalitu z těch kazet.

Pro připojení k PC mám dva kabely:
miniUSB na USB do počítače
kabel Firewire - ale ten druhý větší konektor na notebooku nemám, ten jsem měl na PC, který jsem již prodal, musel bych se podívat třeba na PC v práci, jestli tam konektor firewire je.

Takže bych potřeboval poradit jak to přetáhnout přes USB, kterým disponuji

Děkuji
arkij (540)|28.6.2014 20:14
Sice nepíšeš jakou máš kameru ale USB schovej na fotky a najdi způsob jak to stáhnout přes Firewire do avi (je to jiný kontejner než znáš z Xvidu a DiviXu). Lepší způsob z hlediska kvality není, neboť budeš jenom kopírovat data 1:1. "Zmršit" na jakýkoliv jiný formát včetně DVD si to můžeš klidně pak a to i několikrát (pokud tedy náhodou nemáš jednu z těch mála posledních modelů DV kamer, které to snad uměly i přes USB, o tom jsem ale jenom četl).

S Windows 7 neporadím neboť nemám.
M2M (75)|28.6.2014 21:17
Mám Panasonic NV-GS320. Takže pokud budu mít možnost připojit do PC přes Firewire, jak postupovat dál? Ted jsem zjistil ze mám na NB taky firewire 4pin, mám kabel na jedné straně 6pin a to mě zmátlo.
arkij (540)|28.6.2014 21:45
Ty 2 piny navíc jsou napájení, to neřeš (původně byly třeba pro externí HDD - tuhle funkci ale převálcovalo právě to USB).

Na WinXP by Ti stačil ke stažení do PC WinDV (Mourek - volně k dispozici http://windv.mourek.cz/), na Win7 nevím ale myslím, že Ti to po napojení kamery, poté co ji systém najde, nabídne přímo uložení videa do PC. Potom potřebuješ nějaký střihový SW (free nebo placený, případně na měsíc trial) kterým odstříhneš co nechceš, dáš titulky a uložíš do formátu kterej chceš, včetně toho DVD. Můžeš ještě dělat různé další úpravy (upravit barvy, jas, kontrasty ...) ale to už je až další krok a určitě o něm najdeš další informace i třeba tady na tvfreaku.
ai (2993)|28.6.2014 22:33
winDV to do PC stahne po klipech, kde pokazde jak jsi zmacknul "record" na kamere, ti to vytvori jeden avi video soubor, pak treba jednoduse po stazeni tech videi vymazes stazeny zaber

-muzes udelat primo treba jedno DVD, bez menu, z nejake hodiny, jedne kazety, nebo jak to potrebujes pomoci DVavi helper, ale potreboval bys nainstalovat Avisynth a Cedocidu kodek (jen nainstalovat, nemusis mit zadne znalosti k tomu)
v te slozce "DVavi helper" je i BAT soubor, ktery spojuje DVavi klipy, a take jeden BAT, ktery ti vytvori primo DVD jednim klikem (polozenim klipu na "make DVD.BAT" soubor)
-nebo nejdrive si postrihas svuj filmek z tech klipu, v nejakem videoeditoru, exportujes zase DVavi, to bude bez komprese a az pak pouzijes ten DV avi na vytvoreni DVD, pokud nepouzijes export na DVD primo v tom videoeditoru, pokud chces i menu s tim DVD, ale to je komplikovanejsi ...
-samozrejme DVD ti zhorsi original kvalitu, schovavej originaly
M2M (75)|30.6.2014 15:14
Mám Panasonic NV-GS320, dát nyní kabel firewire na kameře nastavím režim připojení k PC a nevím co dál. Windows 7 nic nedělá, teď potřebuji to video převést do PC. Program WinDVD mi vůbec kameru nenajde.
Pytkin (7947)|30.6.2014 15:22
uz ti to tu pisali .. pouzi program WinDV http://windv.mourek.cz/
M2M (75)|30.6.2014 15:46
vždyť píšu že ho používám, teď mi kameru našel, Win7 nainstalovali ovladače. Spustím windvd a stále to visí na tomto:


ted čtu o tom programu, pracuje to vůbec pod Win7, práce na programu byla ukončena.
M2M (75)|30.6.2014 20:24
Tak teď se mi podařilo hodinu z kazety převést prostřednictvím programu Roxio media import ale má to 12,5GB, jak mohu změnit velikost na např. 3GB
RoPo (6061)|30.6.2014 22:10
Velikost je standardni pro DV video. Otazkou je do ceho to chces prevest. DVD? MKV? MP4?....
M2M (75)|30.6.2014 22:18
ted mám 12GB formát avi, potřebuji 3GB avi nebo mp4
RoPo (6061)|30.6.2014 22:25
Avi je jen kontejner. Zalezi na kodeku. Pro konverzi z DV avi do MP4 je dost "klikacich" konvertoru. Koukni na google - dv avi to mp4 converter
Pytkin (7947)|1.7.2014 00:45
pouzi handbrake ..
klarushka (1)|21.5.2019 17:42
Zdravím,

mám celkem podobný problém. Mám FireWire kabel a koupila jsem si k němu redukci, abych to mohla napojit do počítače.
Stáhla jsem si i WinDV, ale píše mi to, že nebylo nalezené žádné zařízení. V čem myslíte, že je problém?

Děkuji za rady a přeji hezký den
Foolproof (2713)|21.5.2019 22:23
Aby fungoval VirtualDub nebo WinDV je potřeba mít nainstalovaný driver pro MIcrosoft DV Camera and VCR. Ovšem musí to být "Legacy" verze.
V systemu musí být [FONT="]1394bus.sys and Ochi1394.sys, zkus [/FONT]https://support.microsoft.com/en-us/help/2970191/firewire-port-based-device-does-not-work-correctly-in-windows-8-1-or-w
Stáhnou Canopus DV kodek by taky určitě neškodilo, verzi VfW, s DirectShow si VirtualDub moc nerozumí.
Další pokus - stáhnout driver z https://www.driverscape.com/download/t1394bus-ohci-ti
RoPo (6061)|22.5.2019 12:52
[QUOTE=klarushka;537538]koupila jsem si k němu redukci[/QUOTE]

A jakou to redukci sis koupila? A do jaké "dírky" jsi kabel v PC "strčila"?
Foolproof (2713)|22.5.2019 14:36
to RoPo - chápu tvůj dotaz, ale od W8 a výše není FireWire podporován, řešením bez problémů je karta s ovladači, ale ta není za 10 Kč.
RoPo (6061)|23.5.2019 09:24
Tak mám asi divný stroj. Mám W10 v něm podporu FireWire mám a bez problémů mě FireWire funguje bez kejklů s ovladači. Jak na desce s integrovaným FireWire, tak na PCI-e kartě s nativními ovladači ve Win. Asi jinej kraj... 9-)


Proto mě zajímá a je důležité, co za "redukci" používá a kam ji "strká". Protože odhaduji problém právě v té redukci. Žádná rozumná funkční redukce na "něco" na FireWire není.
romana51 (355)|23.5.2019 12:51
Ono je tady ještě další úskalí:
Také ještě někdy používám (tedy používal jsem) FireWire, z kamery SONY D8 mám spoustu kazet, mám kartu FireWire, ale už jí nemám kam strčit.
Přešel jsem na i7 8700 6ti jádro a žádná kvalitnější základní deska s čipsetem Z370 už ani nemá PCI slot. Všechny dřívější PC "šunky" jsem rozdal
nebo vyhodil (zákl.desky s procesory).
Foolproof (2713)|23.5.2019 16:12
to RoPo
[FONT=&]Symptoms
[HR][/HR]Assume that you have a computer that equips with an IEEE 1394 FireWire controller card. After you upgrade the computer from Windows 7 to Windows 8.1 or Windows 8, devices that connect to the computer by using a FireWire port do not work.
[/FONT][FONT=&]Cause

This issue occurs because the legacy 1394 bus drivers (1394bus.sys and Ochi1394.sys) are removed in Windows 8.1 or Windows 8.
------------------------

To píší u Microsoftů, já mám Win 10 a tyto drivery nemám, takže mohu použít redukci jakou chci, pokud nebude PnP tak prd.









[/FONT]
RoPo (6061)|23.5.2019 16:31
[QUOTE=romana51;537561]nemá PCI slot.[/QUOTE]

Po zdechnutí mobo s FW jsem potřeboval FW stále používat. Nové desky nejsou a pro nový stroj s i7-8700k jsem potřeboval solidní desku s dobrým regulátorem napětí pro CPU. Tak jsem přemýšlel co s tím. Sice desky s PCI sloty jsou i pro i7-8700k, ale zase neměly jiné HW vlastnosti, které jsem požadoval. Navíc PCI bylo vždy řešeno nějak "specificky" dalším chipsetem přes jižní můstek a tam by nemusel dobře fungovat ovladač pro FW.

Jsou PCIe x1 FireWire karty do PCIe (což není stará PCI), kterou jsem kvůli FW potřeboval a koupil. Funguje bez problémů s integrovanými ovladači ve Win10 a Ediusem.... No problem.
RoPo (6061)|23.5.2019 16:40
[QUOTE=Foolproof;537565]nebude PnP tak prd.[/QUOTE]

a proto jsem opět psal: "Žádná rozumná funkční redukce na "něco" na FireWire není."