Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

proc mam vysledne video horsi jak vstupni?

marthy (5)|5.6.2005 18:03
Ahoj lidi

mam jednoduchy problem ripuju z TV a nechci nez odstrihat reklamu ze zacatku a na konci .. nepotrebuju menit ani format ani zvuk nic .. Kdyz pouziju ve Vegasu ostrihani a nasledny render as .. s defaultnim nastavenim pro DVD PAL vysledny obraz je horsi nez vstupni v tom smyslu ze lidi a veci "v pohybu" jsou neostry ba primo rozmazany .. Da se s tim neco delat nebo je to spis problem prehravani na PC a na TV to bude ok? ..

diky za postrehy marthy
mirekv (7169)|5.6.2005 18:06
Někde máš navolenou deinterlaci.
vlada (3470)|5.6.2005 18:18
marthy> Značně si protiřečíš. Tvrdíš, že nechceš nic měnit a potom to chceš naopak renderovat do MPEGu 2 pro DVD. V jakym formátu máš původní video? Pokud vim tak Vegas neumí bez rekomprese pracovat s jinym formátem než DV AVI. Pokud chceš pouze sestříhat nějaký video, je na to Vegas nevhodnej program. Když mi napíšeš jakej je zdroj, doporučim Ti program.

Vláďa
marthy (5)|5.6.2005 18:29
riupuju pomoci WinDVR3 do formatu:

Video: 720x576x32; 25,000 fps; Alpha=None; Field Order=None (progressive scan); MPEG-2
Audio: 44 100 Hz; Stereo; MPEG Layer 2

mam Pinacle PCTV PRO a asi budete kricet ze WinDVR 3 neni na ripovani nejlepsi, ale at jsem zkusil co jsem zkusil nic lepsiho jsem z toho nedostal ..

Mozna bych mohl napsat co chci vubec delat :) zkratka nahravam serial a po 4 dilech to zalohuju na DVD .. abych to v budoucnu mohl prehravat normalne na TV ..

budu rad za kazdou radu :)
vlada (3470)|5.6.2005 19:30
marthy> Ripovánim myslíš nahrávání neboli zachytávání, capture, digitalizaci? Ripování je získání videa z DVD. Většinou se dá pochopit co máš na mysli, ale pokud se budeš vyjadřovat přesně, ušetříš si plno nedorozumnění :-)
Každopádně zvuk 44,1 kHz je špatně, pro DVD potřebuješ 48 kHz. Field Order záleží na zdroji, většinou by měl být TFF (interlaced, top field first). Zbytek je O.K.
Pokud chceš sestříhat MPEG-2 video, zkus programy Cuttermaran, MPEG2Schnitt, ClipSnipe, MPEG2Cut nebo DgMPGDec (dříve DVD2AVI). Jsou ještě další, zkus zahledat ve fóru.
Každopádně neni dobrej nápad zachytávat rovnou do MPEG-2, lepší by bylo použít nejdřív nějaký kodek s nízkou kompresí, video trochu vyfiltrovat, sestříhat a kvalitně zkomprimovat.
StD (8612)|6.6.2005 07:42
@Marthy: Jenom malá noticka - když to míníš cpát na DVD, pak nechápu, proč si ten grab opatřuješ audiem 44,100 Hz, který budeš muset konvertovat na 48,000 Hz... Ten Field Order = None (progressive scan) taktéž - ty máš progressive i zdroj?? Já bych si tipnul, že z TV to máš Upper Field First...
marthy (5)|6.6.2005 07:53
jo to vsechno chapu a vysvetleni je jednoduchy .. ackoli pro vas nepochopitelny ;) .. totiz WinDVR3, ktery pouzivam mi neumoznuje cokoli prenastavit .. asi spatny serial number nebo co ;)

proste jsem rad ze to dela aspon takhle .. btw. kdyz ve Vegasu renderuju s defaultnim nastavenim pro DVD PAL, tak mi pak DVDArchitect napise, ze mam spatnou kompresi zvuku .. jako bych za to ja mohl :) ..

budu muset vyzkouset jinej soft, ale na to neni cas .. to je zivot.
StD (8612)|6.6.2005 07:59
Máš používat to, co ti dal výrobce TVkarty, Vision a Studio... \/ Neměl bys žádný problem.
vlada (3470)|6.6.2005 10:15
StD> Například k Averum byl soft tragickej a prakticky nepoužitelnej. Já nedam dopustit na ATV2000.
StD (8612)|6.6.2005 10:51
...ale Pi není Aver. U nich nefungují jiné věci, ale SW naštěstí funguje.