Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Povinné titulky u DVD

LuSil (162)|18.6.2014 17:22
Nazdar lidi,

pomůže mi někdo modifikovat IFO soubor v PgcEdit, aby se automaticky spustily povinné titulky při přehrávání české audiostopy? Povinné titulky jsou v tomto případě pod stpou č. 2. Strukturu DVD je možné stahnout zde: [ATTACH=CONFIG]27716[/ATTACH]
LuSil (162)|20.6.2014 08:06
Nikdo nepomůže? :-?
okrizek (19)|20.6.2014 09:13
bez celé struktury DVD ti přesně nemůžu poradit, ale já to v PgcEdit řešil tak, že jsem našel hlavní film a do pre příkazů jsem přidal příkaz Set STN a zde nastavil titulky, které jsem požadoval

jinak i tady už se takové věci řešily např zde https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/3761-Nastaveni-defaultniho-zvuku-a-titulku
LuSil (162)|20.6.2014 17:27
[QUOTE=okrizek;491430]bez celé struktury DVD ti přesně nemůžu poradit[/QUOTE]

Tak tady je k dispozici celá struktura DVD: [ATTACH]27717[/ATTACH]

Aktualizoval jsem i přílohu v prvním postu.
ai (2993)|21.6.2014 01:08
V PGCEditu pokud najeds na VTSM1 Lu1 en4 (to je menu kde se voli audio a titulky), tak to DVD je udelane tak v tom miste, ze
pokud se zvoli ceske audio DD 5.1 - tak se da do GPRM(1)=mov(0) a skoci to na konec PGC, kde se veci vyhodnocuji (post commands)
a pokud se zvoli ceske titulky tak se vlozi GPRM(2)=mov(64) a skoci to na konec PGC, kde se veci vyhodnocuji (post commands)

ty chces, aby jeden pokud zvoli ceskou audio stopu, aby mu ruka neupadla a zvolila se i ceska automaticky titulkova stopa (podle me to neni dobre delat neco za zady uzivatele)
tedy jednoduse na prvni radek v post commands v tom samem PGC vloz:
if GPRM(1)==0 then set GPRM(2)=(mov)64
ai (2993)|21.6.2014 01:42
ty to asi chces aby to fungovalo (ceske audio, cesky subs) automaticky, tak to zajed do pre commands pro ten title 1 (film), tam mas radek sesty, kde se testuje jestli je audio prvni stopa , nula, ceska stopa a pak se voli tedy da subs do GPRM(15), tak tam misto te 1 dej 64, proste zmen jen to cislo v patem radku na konci z 1 na 64
LuSil (162)|21.6.2014 08:32
[QUOTE=ai;491465]ty chces, aby jeden pokud zvoli ceskou audio stopu, aby mu ruka neupadla a zvolila se i ceska automaticky titulkova stopa (podle me to neni dobre delat neco za zady uzivatele)[/QUOTE]

Podle mě, když už DVD obsahuje povinné titulky, tak by se měli spouštět automaticky. Samozřejmě s audio stopou, ke které jsou určené. Nebo se pletu?



[QUOTE=ai;491466]zajed do pre commands pro ten title 1 (film), tam mas radek sesty, kde se testuje jestli je audio prvni stopa , nula, ceska stopa a pak se voli tedy da subs do GPRM(15), tak tam misto te 1 dej 64, proste zmen jen to cislo v patem radku na konci z 1 na 64 [/QUOTE]

Díky za radu a nakopnutí. Funguje to, akorát jsem místo 64 zadal 65, protože povinné titulky jsou na tomto DVD stream 1. Kdybych tam zadal 64, tak by se spouštěli normální titulky pod streamem 0.