Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Nastavení obrazu Smart TV - motání hlavy

Neregistrovaný (0)|18.6.2014 09:27
Tazatel: Static

Znění dotazu: Dobrý den, prosím o radu. Zakoupili jsme Smart TV Samsung UE40F6400. Po relativně krátkém sledování se mi začne točit hlava. Jaký parametr by toto mohl mít na svědomí, co změnit? Zkoušela jsem různá nastavení obrazu a zatím bez efektu... (Už jsem na LED televize koukala na návštěvách a nikdy jsem nic podobného nepozorovala...) Děkuji. ST
RoPo (6061)|18.6.2014 10:39
Přeostřeno, přesvětleno, nevnímavé blikání, které ale podvědomí vnímá. Možná jsi byla zvyklá na rozmazaný obraz aniž by jsi si toto uvědomovala.

Zkus stáhnout svítivost, ostrost, změnit profil z dynamického na standard, film...

Z jaké vzdálenosti TV sleduješ?
Static2 (0)|18.6.2014 11:01
Děkuji, zkusím stáhnout. Profil dynamický je pro mě děs na první pohled. Koukám z cca 4m...
RoPo (6061)|18.6.2014 11:13
Na 4m je 40" uhlopříčka opravdu málo. Vhodná je minimálně 55".

Uprav obraz, vyzkoušej. Pokud i po tom bude bolet hlava, tak si zkus sednout blíže. Jde o to, že někdo má stav vnímání obrazu TV/PC tak, že pokud se soustředí na malou plochu v prostoru (sleduje malou TV/PC z velké vzdálenosti) v určité vzdálenosti, tak pak se mohou u tohoto jedince projevovat stavy bolení hlavy, žaludku, nevolnost.