Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poraďte prosím zvukové 5.1 řešení k MMC

Premo2 (69)|13.6.2014 00:52
Zdravím,
chtěl bych si k MMC Popcorn A-400 pořídit 5.1 ozvučení. Cenový limit je 10.000 Kč, čím levněji tím lépe. Potřebuji aby systém měl digitální optický vstup a co nejšírší podporu zvukových formátů. Přehrávat budu mkv soubory. Koukal jsem na Logitech Speaker System Z906, ale prý podlre recenze zvukově nejsou příliš kvalitní, tak jsem koukal na ONKYO HT-S3505. Co by jste doporučili abych si se svým popcornem užil kvalitní 5.1 zvuk. Jo a podmínka je možnost montáže satelitů na zeď.
Díky.
bastlir (3245)|13.6.2014 12:35
Koupě AWR a umístění repro jsou dvě věci.
Vzhledem k tomu, že na zeď nebudeš zřejmě věšet řádné 100l bedny, volbu Onkya považuji za optimální. Plastovou sestavu bych asi vypustil z úvahy.
vivid.sk (11472)|13.6.2014 20:07
[QUOTE=bastlir;490926]Koupě AWR[/QUOTE]
Weru, no lepsie plastove s normalnymi menicmi, ako drevene (citaj cinska tenka drevotrieska oblepena foliou) s menicmi a vyhybkou za jedno euro. Treba nechat vyrobcov setrit tam, kde sa da (ozvucnica), nie tam kde to nema zmysel (menice). btw, vies kolko stoji vyrobit normalnu ozvucnica z MDF v dyhe?
bastlir (3245)|13.6.2014 20:16
[QUOTE=vivid.sk;490959]Weru, no lepsie plastove s normalnymi menicmi, ako drevene (citaj cinska tenka drevotrieska oblepena foliou) s menicmi a vyhybkou za jedno euro. Treba nechat vyrobcov setrit tam, kde sa da (ozvucnica), nie tam kde to nema zmysel (menice). btw, vies kolko stoji vyrobit normalnu ozvucnica z MDF v dyhe?[/QUOTE]
Tak o tomto "dřevěném" sortimentu jsem pochopitelně nepsal. A kolik stojí výroba pořádné bedny? Každopádně dost práce. Sám jsem si je kdysi v truhlárně vyráběl. V mém případě nejvíc práce a peněz mně dalo sehnat kvalitní a stabilní střeva.
vivid.sk (11472)|13.6.2014 20:20
Nepsal, ale za limit, ktory si dal tazatel nic normalne (citaj plnohodnotne) kupit nejde. Aj ked nadsenie tu vidim:
[QUOTE=Premo2;490900]abych si se svým popcornem užil kvalitní 5.1 zvuk[/QUOTE]

To Onkyo bude za dany peniaz jedno z lepsich moznych rieseni.
Premo2 (69)|14.6.2014 00:14
Díky moc za rady, teď jsem koukl po vyšším modelu Onkyo HT-S4505, který se mi začal zamlouvat, má aktivní subwoofer, podporuje Dolby Pro Logic II a DTS Neo:6, má Usb vstup s podporou Mass Storage a moje představa je ta, že si budu pouštět MP3 z flashky s DPL II nebo NEO:6 efekty na všech 5+1 repro, což mi ale vyvrátil jeden starý příspěvek (2012) na zahraničním fóru, který popisuje, že novopečenému majiteli hrály MP3 z Usb jen na předních satelitech (2+0). Pokud by to opravdu nešlo, pak bych to Usb oželel a spokojil se možná s nižším modelem.
Dále se chci zeptat, u těchto modelů se uvádí podpora formátů Dolby True HD, DTS HD, Dolby Digital Plus, předpokládám, že i klasický Dolby Digital 5.1 a DTS jsou podporovány.
vivid.sk (11472)|14.6.2014 08:01
Ano, samozrejme sú podporované.
bastlir (3245)|14.6.2014 10:18
Měj ale pořád na zřeteli, čím to budeš reprodukovat.