Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Receiver + repro

marko65 (193)|11.6.2014 10:56
Caute,

rozhodol som sa zaobstarat do obyvacky kvalitnejsie audio. Nechcem priestorovy zvuk, staci mi stereo, kedze bude to primarne na hudbu. Nie som v tomto smere fajnsmeker, preto sa chcem poradit. Vybral som si stereo receiver Onkyo Tx-8050 a k tomu by som chcel kupit 2 ks Magnat Vector 207. Vie mi niekto povedat, ci je to OK? Bol som v kamennom obchode a onkyo som si vyskusal, ale nemali tam tieto repro bedne. Nie som narocny a viem, ze za tu cenu to asi nebude the best, ale zase nech to ma urcitu kvalitu. Na receiver chcem pripojit TV, mmc a bluray prehravac. Co sa tyka receiveru, uz som viac menej rozhodnuty, ale ak v tejto cenovej kategorii poznate lepsie repro, tak by som si nechal poradit.

Vopred dakujem za pomoc
puschpull (921)|11.6.2014 11:43
Já myslím, že to bude hrát dobře.
Také nemám v obýváku "prostorový zvuk" ale filmy hraji na stereo sestavě: Dali-850 / zesilovač Pioneer (teď nevím přesné číslo) nějakých 2x120W sinus / 8 ohmů, proto mě u MMC zajímá ten kvalitní downmix DTS stopy do stereo výstupu.
Onkyo dělal velmi slušně hrající receivery a Magnat patřil vždy mezi hudebně dobře hrající reproduktory. Luboš Vlk tehdy (pře lety, v době záčátků hifi recenzí u nás ...) hodnotil zvukovou kvalitu sloupků od Magnátů dost dobře. :-)
LuckyCat (283)|11.6.2014 12:57
S repro budes spokojný si myslím. Tiež ich mám a v tejto cenovej kategórii sú podľa mňa bezkonkurenčné (fakt sa podarili ) . Odporučil by som k ním ale nejaký starší integrovaný zosilňovač . Ušetriš peniaze a kvalitou pôjdeš vyššie. Mne najlepšie sadol k týmto repro zosik od denonu.. (skúšal som aj onkyo integru 8050 no denon pma860 im sedel viac
marko65 (193)|11.6.2014 13:31
Dakujem za odpovede. Moja zena chce strimovat internet. radia a usb vstup. Preto som vybral toto onkyo.
LuckyCat (283)|11.6.2014 13:36
V tom prípade už nemáš čo riešiť, si myslim .
marko65 (193)|11.6.2014 14:31
objednane ..... chcem sa spytat, reprokable si musim kupit, alebo to standardne davaju? V popise produktu o tom nie je zmienka.
puschpull (921)|11.6.2014 14:44
Tak to netuším. U těch dražších reprosoustav se, pokud vím, určitě nedávali. U levných bývá zpravidla nějaká ta laciná dvojlinka součást balení ... Otázkou zda třeba nebudou v příslušenství k receiveru ...
LuckyCat (283)|11.6.2014 14:48
Určite kup .....ja som si k ním dokúpil Cambridge Audio Symphony 400 a spokojnosť. .
Hornet F-18 (1328)|11.6.2014 16:16
Pochybujem, ze by boli k receiveru prilozene reprokable.....k niektorym bedniam ano a niektore obchody to robia ako bonus.
RoPo (6061)|11.6.2014 16:25
[QUOTE=marko65;490766]objednane ..... chcem sa spytat, reprokable si musim kupit, alebo to standardne davaju? V popise produktu o tom nie je zmienka.[/QUOTE]

Dráty bývají jen u AIO řešení. U samostatných beden ne. Takže dokup dle potřebné délky a zapojení (např. pro bi-amp zapojení, potřebuješ dvakrát tolik drátu, ale podpora pro toto zapojení musí být také na AVR/zesilovači).
marko65 (193)|11.6.2014 16:31
Kable objednam, ropo, este keby som vedel co je to bi-amp:-)
marko65 (193)|11.6.2014 17:04
co sa tyka zapojenia, nasiel som k tymto reprakom:
"U stĺpového a regálového reproduktora je možné zapojenie bi-wiring – oddelené zapojenie basové a výškové časti"

---------- Doplněno v 17:04 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:03 ----------

[QUOTE=LuckyCat;490768]Určite kup .....ja som si k ním dokúpil Cambridge Audio Symphony 400 a spokojnosť. .[/QUOTE]

luckyCat:
ty to mas ako zapojene?
vivid.sk (11472)|11.6.2014 17:06
[QUOTE=marko65;490754]Na receiver chcem pripojit TV, mmc a bluray prehravac.[/QUOTE]
Prepokladam, ze vies co kupujes. Dany zosilnovac nema DD ani DTS dekodery, takze vystup z TV na neho pripojis len v tom pripade, ze z TV pojde von PCM. MMC a BD detto, ale tam je (viacmenej bezna) moznost nastavenia downmixu na 2.0
marko65 (193)|11.6.2014 17:18
vivid: viem ze nepodporuje DD a DTS, chcem kvalitne stereo. Downmix na 2.0 robi automaticky nie? Alebo kde to nastavim napr. v TV? Sorry, ale ja som vyrastal na stereo zosilovaci technics a tam som take veci neriesil:-)
vivid.sk (11472)|11.6.2014 17:24
Lol kvalitné stereo? Tak ten bol dobrý. Nie, downmix nieje automatický. Práve preto ťa na to upozorňujem.
marko65 (193)|11.6.2014 17:29
mam to chapat tak, ze ak v tv budu vysielat nejaky koncert s dts, tak to nebudem vediet pocuvat cez reciver? Fuha, tak toto som nevedel. Ako viem zrusit objednavku a objednat nejaky AV receiver (5.1, 7.1), tam by nemal byt problem ze? Ale zase som cital ze u av receiverov je horsi zvuk pri pocuvani stereo hudby. Co mi poradis?
vivid.sk (11472)|11.6.2014 17:33
V TV budú ťažko koncert s DTS vysielať, maximálne DD. V princípe je to ale pre teba to isté - bez downimxu na PCM 2.0 už na úrovni zdroja signálu to neprehráš. Ale veľa TV to zvládne, nepíšeš akú máš TV.
marko65 (193)|11.6.2014 17:38
Mam panasonic TX-P46GT30. No ale mam plno dvd koncertov s dd alebo dts a tie chcem pocuvat cez receiver.
Hornet F-18 (1328)|11.6.2014 17:54
Zrejme by pre teba bol vhodnejsi AVR, ked teda chces pocuvat priestorovy zvuk. Ak chces AVR s dobrym stereo zvukom, pozri sa po znackach Denon, Marantz a Harman Kardon. Ked sa chces pohybovat v beznejsich cenach okolo 500-700€:
DENON AVR-X2000 (X3000), MARANTZ NR1604, HARMAN KARDON AVR 171. To len ako priklad.
Moznosti je vela.
vivid.sk (11472)|11.6.2014 17:56
Tie pocuvat mozes, pokial tvoj BD player vie spravit downmix na stereo. A to sa docitas v navode, pripadne si prelez menu s nastaveniami.

[QUOTE=marko65;490784] Ale zase som cital ze u av receiverov je horsi zvuk pri pocuvani stereo hudby.[/QUOTE]
To je na dlhsiu debatu, takze:
- Zosilnovac, ktory si si vybral bude hrat adekvatne 2x drahsiemu AVR strednej triedy. Stale sme vyberom komponentov len vkrocili do hifi segmentu, aby si si zas nemyslel, ze riesis nejaky tazky HIGHEND.
- Problem je v tom, ze uz zosilnovac nemozes pouzivat ako HDMI switcher, korektor lipsync a ani dekoder audio formatov. To su v skratke zasadne vyhody AVR oproti zosilnovacom (tento ma este naviac DA prevodniky z PCM, takze aspon nieco, co sa da pouzit). Takze uz vies, ze pri AVR platis zbytocne za nejake veci naviac, 7.1/9.1 koncovych zosilnovacov, ktore nepotrebujes a nevyuzijes, preto zakladne AVR hraju tak, ako hraju (hudba) a je nutne si doplatit o nieco viac, kde sa sice tiez setri, ale menej. Pri top modeloch AVR je zasa opacny problem. Uz zahraju celkom pouzitelne (povedzme adekvatne zosilnovacu 2.5x lacnejsiemu), ale nikto to nezaplati, lebo spickovy AVR stoji 2-3k. A to uz sme zasa pri peniazoch....
marko65 (193)|11.6.2014 18:05
Horner F-18T dik za radu, primarne chcem ako som pisal pocuvat stereo. Tak teraz naozaj neviem co mam robit
LuckyCat (283)|11.6.2014 18:18
Čo tak ako som napisal, starší zosik (cca 100€-bazos samozrejme) = zvuk dosialhnes ako pri av dovolim si tvrdit v cene aj 700€ .. K tomu ak máš, pichni pc alebo notebook s nejakým lacnejším prevodníkom a máš všetko čo chceš. Dobre ovládateľné ( či už mobilom, bezdrôtovým hw atd), v dobrej cene (pokial si to výhodne pozháňaš)
Hornet F-18 (1328)|11.6.2014 18:19
marko65,
objednavku mozes kludne zrusit, nic sa nedeje :-)
vivid ti to teraz uz ciastocne objasnil, aky je priblizny pomer medzi stereo zosilovacom a AVR. najvacsi problem bude (ako u vacsiny ) rozpocet...
Keby si mal vybrany nejaky o dost drahsi stereo zos, tak porovnavat s beznymi AVR nema zmysel, ale si v tej lacnejsej triede a myslim, ze tie spomenute typy zahraju stereo minimalne rovnako :-) velky rozdiel tam urcite nebude a zase mas plus prehravanie DTS atd....dokupis casom center a efektove repro ( tu nie su take naroky ako u hlavnych).
A zase pozriet dobry film s kvalitnym priestorovym zvukom je fajn zazitok.
marko65 (193)|11.6.2014 18:24
chlapci, dakujem rady. Asi objednavku zrusim a pokukam bud po starsom zosiku na bazosi ako pise Lucky, alebo kupim avr. Predsa len, tie koncety si chcem sem tam tiez vychutnat cez zosik.
LuckyCat (283)|11.6.2014 18:28
Pokiaľ vymákneš dobrý stroj , budeš velmi spokojný. . A neboj sa kúpiť aj 20 ročný zosik. vtej dobe boli velmi poctivo robené a zvuk mali ozaj dobrý ..Poobzeraj sa hlavne po denon, maranz, a onkyo. . Idu fakt za dobré ceny a kvalita je velmi velmi slušná. .
vivid.sk (11472)|11.6.2014 18:31
Stereo zoslnovac potrebuje zasa kvalitny analogovy vstup (co naozaj nieje celkom samozrejme). V pripade vyssej triedy BD/DVD sa da aj toto dosiahnut, no v lacnych MMC za par desiatok euro na to treba zabudnut. Nejako to hra, ale ziadne zazraky netreba ocakavat. Idealne odskusat a porovnat. Riesit sa to da externym DA prevodnikom/zvukovkou (v pripade PC/HTPC), kde je pomer cena vykon naozaj vyborny, no PC/HTPC nevidim medzi tvojimi zdrojmi signalu.


Je to sice univerzalna rada, pri spominanych Magnatoch to treba brat trosku s rezervou - mozno tie pocutelne rozdiely take obrovske nebudu, ale to zistis sam :)
tdlmarek (1566)|11.6.2014 21:05
Já bych tu absenci dekódérů nedramatizoval. Ano, je určitě na místě to zmínit, ale je i naprosto v pořádku se vydat touto cestou. Zkrátka se bude (jak bylo naznačeno) dekódovat a downmixovat do PCM stera na úrovni zdroje, nevidím v tom problém. TV to podle Internetu umí, u blu-ray přehrávačů je to (snad kromě úplně nejlevnějších) naprosto běžné, o HTPC ani nemluvím a v případě MMC si ten jeden parametr člověk zkrátka pohlídá.

Je třeba pouze zvážit, zda člověku stačí digitální propojení pomocí S/PDIF, bez komfortu HDMI. Pokud ano, není moc co řešit.

Pořád je to elegantnější řešení, než jít (v tomto případě) cestou analogového stereo zesilovače a následně řešit kvalitu DAC v každém jednotlivém zařízení, o nemožnosti připojit TV analogově ani nemluvě. Ty nevýhody absence HDMI switcheru a souvisejících funkcí (LipSync) jsou zde úplně stejné.


Omlouvám se, že v podstatě jen opakuji to, co tu už víceméně zaznělo. Ale přišly mi ty informace takové roztříštěné, že na to marko65 reagoval zbytečně zbrkle.
marko65 (193)|11.6.2014 21:41
Nie som vtejto sfere zbehly a priznam sa ze celkom nerozumiem vstkym komentarom k mojej problematke. Spytam sedliacky, ked pripojim kablom starsi dvd player k mnou vybranemu receiveru do bd/dvd in a pustim koncert so zvukom dd, bude to hrat alebo nie? Nemoznost dekodovat sa tyka iba hdmi? Este raz sorry sa mozno priblble otazky?
tdlmarek (1566)|11.6.2014 22:11
Pokud DVD player lze připojit na tamější BD/DVD IN, tak má analogové výstupy, což znamená, že obsahuje i dekódéry, a hrát to bude. Kvalitu zvuku však bude ovlivňovat i DAC v samotném playeru, který nemusí být z nejlepších.

My se tu bavíme spíš o situaci, kdy by DVD player povedl pouze dekódování z DD do stereo PCM (tzn. z jednoho digitálu do druhého), a do AVR to poslal pomocí optiky nebo coaxu přes S/PDIF (na AVR lze vidět skoro úplně vlevo). Zde by už reprodukci ovlivňoval pouze AVR, což by kvalitativně mělo být znatelně výše, než analogové výstupy běžných přehrávačů, MMC nebo integrovaných zvukovek v PC. Aby to však šlo takto provést, musí DVD player stejně jako v příkladu výše obsahovat DD/DTS dekódéry a navíc mít digitální S/PDIF výstup (coax/optika). Oboje je však dnes naprosto běžná funkcionalita, viz např. následující výřez z dokumentace nejlevnějšího blu-ray přehrávače Panasonic za 1500,- CZK.

[ATTACH=CONFIG]27668[/ATTACH]
panasonic-bd-pcm.png
vivid.sk (11472)|11.6.2014 22:26
Este jedna dolezita poznamka:
Myslim, ze sa da vyuzit situacia, ked vacsina TV robi automaticky downmix na PCM 2.0 z multikanalovych zdrojov prijimanych cez HDMI pri posielani na SPDIF. Ono sa to berie vo vacsine pripadov ako nevyhoda, no v tomto pripade je to z nudze cnost. Tento vystup mozes nasledne s kludom posielat do tohto zosilnovaca. Vo vacsine pripadov si TV sama riesi aj lipsync v taktomto pripade.

Odhladnuc od faktu, ze nevieme ake parametre downmixu su aplikovane (t.j. akym pomerom a ci vobec vklada LFE kanal, co sa bezne zistit neda), je toto riesenie celkom schodne ako posledna barlicka, pokial zlyhaju ostatne downmix riesenia.
marko65 (193)|11.6.2014 22:47
Vivid, dost tazky jazyk pre mna:-). Z toho vsetkoho chapem to, ze digitlne pripojenie by mohol byt problem, ale ako pisete, tv by to mala zvladnut, otazka je v akej kvalite. Ale keby bol problem s downmixom v tv, tak mozem pripojit hocijake zariadenie analogovo a prehrajem vsetko. Napr. mam mmc emtec pripojene k tv cez hdmi. Ak by som zaroven pripojil mmc cez klasicke chinche k receiveru tak na telke pozeram koncert a cez stereo receiver mi ide do repro stereo zvuk. Chapem to spravne? Ak ano, tak ten receiver zoberiem.
vivid.sk (11472)|11.6.2014 23:45
Tam budes mat zasa problem s lipsyncom (ak sa da vyregulovat na strane MMC je to super). Co sa tyka MMC, radsej si nastuduj navody, co ktore zariadenie umoznuje, uz o tom pisal marek. Pri BD/DVD/MMC ako zdrojoch signalu to naozaj byva standard, moznost nastavenia downmixu. S tym LFE (basovy kanal) som to nenapisal nahodou, uz som sa s tym stretol, ze do downmixu nebol LFE zahrnuty.
anton12345 (34)|12.6.2014 08:27
Ja si myslím, že kvalitu (či nekvalitu) receivera vzhľadom na kupované reproduktory (a zdroje signálu) netreba zase až tak veľmi riešiť. Skôr je treba sa sústrediť na funkčnosť riešenia (ako ostatne pisal vivid).
marko65 (193)|12.6.2014 11:19
tak som objednavku zrusil a kupim avr reciver, pravdepodobne DENON AVR-X2000. Ale este pozeram a ine a uvidim. Ako pise anton, rozdiel kvality pri takych lacnych reprakoch asi nepocitim. Budem mat menej kablov a prepojenia budem riesit cez hdmi
vivid.sk (11472)|12.6.2014 12:14
[QUOTE=marko65;490827]DENON AVR-X2000[/QUOTE]
Ale rataj s tym, ze to bude hrat horsie, ako uvedeny model Onkya. Ale s tym si sa uz asi zmieril. Je to vsak univerzalnejsie riesenie k TV.
marko65 (193)|12.6.2014 12:23
som si toho vedomy a zmieril som sa s tym .... manzelka rozhodla, takze to musim akceptovat:-)
vivid.sk (11472)|12.6.2014 12:52
Manželky môžu vyberať handry, kabelky, prípadne pripustiť diskusiu o farbe auta. A tam niekde to končí ☺
LuckyCat (283)|12.6.2014 13:04
Zas ber to tak , že do budúcna ak budes chcieť riešiť domace kino, tak máš fajny základ. ..
vomic (671)|12.6.2014 16:53
Koupil bych bazarovy klidne 20 let stary kvalitni stereo zesik a k tomu moderni blueray i s analog vystupem a usb + internet
Zena muze poslouchat usb radia pres blueray, obraz pujde z blueray do Tv pomoci hdmi a zvuk pomoci analogu do zesiku jak z TV tak z blueraye.

Casem muzes vklidu vymenit stereo zesik za kvalitni AVR a prodat stereo zesik. Tato cesta bude nejlevnejsi a i nejkvalitnejsi jak na zacatku tak pri pripadnem upgradu.


http://elektro.bazos.cz/inzerat/35945289/SU-VX700.php
http://elektro.bazos.cz/inzerat/35918213/Technics-SA-AX730.php
tdlmarek (1566)|12.6.2014 17:25
A jak by připojil TV?
LuckyCat (283)|12.6.2014 17:28
Väčšina tv ma analógový výstup či už 2xcinch alebo v scartke..
marko65 (193)|12.6.2014 17:35
Zatial som rozhodnuty pre avr. Chcem ist este do nay, maju tam ten stereo onkyo aj bedne co chcem kupit. Skusim porovnat zvuk ak budu ochotny predviest. Ak by bol rozdiel dramaticky, tak sa vratim k povodnej verzii - stereo receiveru onkyo
tdlmarek (1566)|12.6.2014 17:44
[QUOTE=LuckyCat;490860]Väčšina tv ma analógový výstup či už 2xcinch alebo v scartke..[/QUOTE]
Ale vůbec ne, většina TV právěže analogový výstup nemá, pouze S/PDIF. A i kdyby, tak nás žádná většina nezajímá, protože víme, že tazatel má GT30, pro kterou to platí určitě.

Navíc nemá ani tvůj zmíněný SCART - bez ohledu na to, že to je obecně naprosto nevhodné řešení.
vivid.sk (11472)|12.6.2014 17:47
[QUOTE=LuckyCat;490860]Väčšina tv ma analógový výstup[/QUOTE]
Nie, dnes naozaj uz nema vacsina TV analogovy vystup. A v SCARTE sa nachadza maximalne vystup z interneho tunera. To je bezna prax.


update: tdlmarek bol rychlejsi.


[QUOTE=marko65;490861]Skusim porovnat zvuk[/QUOTE]
To ako v NAY? Srandista.
Hornet F-18 (1328)|12.6.2014 17:49
Kupovat 20 rocny zosik nie je dobre riesenie.....suciastky starnu aj v tych najlepsich zariadeniach a nikto nevie, kolko ma dotycny kus odohrate.... v case vyroby bol zvuk urcite super, ale teraz....

marko65,
na tych bedniach, co si vybral, rozdiel bude minimalny. Daj si predviest (ak to pojde) aj Harman Kardon 171/161, mal by sa tomu Onkyu v pohode vyrovnat :-) ale pripojil by som ho radsej na lepsie repro.

k tym pripojeniam na stary zoasik ste sa uz vyjadrili :-)
LuckyCat (283)|12.6.2014 17:52
Prehliadol som aký má tv...... potom je už na markovi či stoji o to mať aj tv zapojený v zosiku alebo ísť inym smerom...

marko: mam to klasicky zapojené spomenutým káblom do kríža tj. jeden kábel v hornej svorke druhy v dolnej na bedniach
LuckyCat (283)|12.6.2014 18:02
Hornet F-18.. budem dost mimo tému ale, .... Určite máš pravdu pokial bol tak starý zosik veľa (a ešte "nerozumne" ) používaný, moze byť, že už kondenzátory budú mimo. Pokiaľ ale natrafíš na dobrý kus a vieš si ho odskúšať a maš aspoň akotakú páru o tejto problematike, tak sa nieje čoho obávať. . Bude hrať tak ako pred rokmi a moja skúsenosť je, že oveľa lepšie ako veľa dnešných nových modelov!
vivid.sk (11472)|12.6.2014 18:18
No a najlepsie je kupit spickovy AVR, povedzme par rocny. To moze byt jeden z dalsich rozumnych kompromisov, pretoze ceny tohto zeleza rapidne padaju, odkedy do tohto segmentu zacinaju pchat spotrebnu funkcionalitu. Dokonca na dany ucel moze posluzit aj viacrocny AVR bez HDMI vstupov (ano, prichadza sa o funkcionalitu lipsync), no pomer cena vykon moze byt pre uzivatela zaujimavy.
To, ze taketo zelezo moze fungovat a sluzit denno denne viac ako 10 rokov potvrdzuje moja skusenost. Moj AVR som pred casom posunul rodicom, ktori si ho nevedia vynachvalit (a ja konecne nenadavam pri navsteve na zvuk z TV). Cena, za ktoru by som dnes taketo zelezo predal je smiesna oproti moralnej hodnote.
puschpull (921)|12.6.2014 19:27
OT, ale nemohu si pomoci:
Pokud jde o zvuk starých a "starých" přístrojů tak je to za hranici tohoto threadu. Nicméně dnes se za rozumný peníz nedá koupit nový dobře hrající zesík ale kdo koupí třeba 20-30 roků starého Luxman, Accuphase, McIntosh, vyšší modely Pioneer, Denon atd ... tak bude zírat, jak může zesilovač dobře reprodukovat hudbu. Naprostý většina dnešních av/hifi "sraček" do nějakých pár desítek tisíc za komponent se s tímto nemůže vůbec srovnávat.
Ano: vyluzuje to nějaký hlasitý zvuk, a to je tak všechno.
Dobrá reprodukce hudby ovšem vyžaduje kvalitní reproduktorové soustavy a na nákup nich většina z nás prostě peníze nemá ....