Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-T: Propojení TV, STB, DVD

Neregistrovaný (0)|10.6.2014 19:51
Tazatel: Milan

Znění dotazu: Dobrý den, poradíte prosím, jak propojit TV, STB a DVD, aby šlo na jeden program koukat a druhý nahrávat? Mám kabely 2xSCART, 2xHDMI, propojovací koax. Signál beru jen ze společné digitální anteny.
Děkuji moc

Technika, které se dotaz týká: TV: Panasonic TX-L37E30E s DVB-T: RF IN, SCART, 3xHDMI (3xIN)
STB TechniSat CE 4HD: HDMI OUT, SCART, RF IN, RF-OUT
DVD Panasonic DMR-EH57 bez DVB-T: 2xSCART, HDMI OUT, RF IN, RF-OUT
vivid.sk (11472)|10.6.2014 21:01
Nepotrebujes nic specialne prepajat. Musis nahravat na zariadeni, ktore to primarne umoznuje (STB alebo TV (?)). Pocas nahravania na ext STB mozes stale pozerat na iny zdroj signalu (TV s internym DVB-T tunerom), pripadne naopak.
DVD Rekorder patri do zberneho dvora :), na ten uz nenahravaj nic.
milanvgc (2)|10.6.2014 21:28
Díky za odpověď - malinká komplikace je ta, že ani TV ani STB (pokud nepořídím ext. HDD) nahrávání neumožňuje, navíc plno DVD v šuplíku ;-)
vivid.sk (11472)|10.6.2014 21:31
A je v tom nejaky problem? Staci mala flashka 32-64GB, pozries - zmazes. Ci sa snad vysiela v eteri nieco, co je hodne na archivaciu ? :D
Ak aj ano, verim, ze nebude problem obsah preniest do PC a napalit na DVD. Urcite ziskas lepsiu znacne lepsiu kvalitu, ako pri prehanani cez analogovy rekorder. Nevraviac o komforte pri prehravani z HDD/Flash
bastlir (3245)|10.6.2014 21:57
I když souhlasím s vivid.sk, přesto si myslím, že toto řešení nemá budoucnost. NAS je NAS a v konečném důsledku to je asi nejlevnější řešení. Popřípadě MMC s HDD.
Mimochodem, co to je DVB-T anténa?:) Odpovím si sám - chyták na zákazníky.
vivid.sk (11472)|10.6.2014 22:15
[QUOTE=bastlir;490736] NAS je NAS a v konečném důsledku to je asi nejlevnější řešení.[/QUOTE]
Problem je, ze na NAS sa neda nahravat priamo z beznych (uvedenych) zariadeni. Samozrejme, ze to je iny level a "konecna" v zmysle uloziska.
Pokial vsak potrebujes nahravanie na to, co vacsina uzivatelov: nahras-pozries-preskaces reklamy, zmazes -> netreba nejak zvlast velku kapacitu. Na 64Gb flashku za ti vojde snad viac ako 20 hodin zaznamu v HD kvalite a to musi stacit na tieto ucely.
milanvgc (2)|10.6.2014 22:25
[QUOTE=vivid.sk;490735]A je v tom nejaky problem? Staci mala flashka 32-64GB, pozries - zmazes. Ci sa snad vysiela v eteri nieco, co je hodne na archivaciu ? :D
Ak aj ano, verim, ze nebude problem obsah preniest do PC a napalit na DVD. Urcite ziskas lepsiu znacne lepsiu kvalitu, ako pri prehanani cez analogovy rekorder. Nevraviac o komforte pri prehravani z HDD/Flash[/QUOTE]
No jo, ono to nahrává i na flešku ! Tak to je milé překvápko. Tak přenechám plno DVD na plašení špačků ;-)
bastlir (3245)|10.6.2014 22:51
Já bych DVD úplně až tak nezatracoval. Je to asi pořád nejlevnější poměr 1GB/Kč. Pokud nepoužíváš mobilní zařízení, a tedy micro SDHC, USB apod., tak proč DVD ne?! Je pravda, že MMC, NAS atd. vyžadují síťové (ideálně LAN) spojení. Ale i v této oblasti se dnešní TV lepší ve smyslu přímého síťového spojení s NAS.
vivid.sk (11472)|10.6.2014 23:03
[QUOTE=bastlir;490744] Je to asi pořád nejlevnější poměr 1GB/Kč[/QUOTE]
Uz davno nieje.
bastlir (3245)|10.6.2014 23:39
DVD 4,7GB = 8Kč. Koupím 64GB USB za 100Kč? Koupím 640GB HDD za 1000Kč?
vivid.sk (11472)|11.6.2014 00:02
[QUOTE=bastlir;490747]Koupím 640GB HDD za 1000Kč? [/QUOTE]
ale bastliri, predpokladam, ze vies, kolko stoja HDD:
http://www.alza.cz/western-digital-elements-desktop-3000gb-d529438.htm
3TB za 3.330Kc
1GB = 3.330/3000 = 1.10Kc

Co je teda lacnejsie (nevraviac o komforte a velkosti priestoru, ktore dane media zaberu)?
RoPo (6061)|11.6.2014 00:02
Priklad 1TB HDD 3,5" za 1385,- s DPH. Jestli dobre pocitam, tak HDD vychazi lepe na 1GB nez DVD. S vetsi kapacitou napr. 3TB jsem s cenou za 1GB jeste lepe.

s vividem jsme se trefili do stejneho casu odeslani...

a kdyz uz jsme u tech placek a ceny, tak momentalne nejlepe s cenou na GB vychazeji BD disky a ne DVD ci HDD.
bastlir (3245)|11.6.2014 11:56
[QUOTE=vivid.sk;490748]ale bastliri, predpokladam, ze vies, kolko stoja HDD:
http://www.alza.cz/western-digital-elements-desktop-3000gb-d529438.htm
3TB za 3.330Kc
1GB = 3.330/3000 = 1.10Kc

Co je teda lacnejsie (nevraviac o komforte a velkosti priestoru, ktore dane media zaberu)?[/QUOTE]

To ano, ale 3,5". Nicméně těžko přijdeš do auta, k rodičům apod. a přehraješ tam video z HDD (pokud není v rámečku). Navíc zpravidla i 2,5" HDD (o 3,5" HDD ani nemluvím) potřebuje ošéfovat napájení. Zkrátím to - tyto starosti odpadají s kartami, flashkami a proč ne i s DVD. Každému však vyhovuje něco jiného, a proto bych placky ještě tak nezatracoval. Koneckonců vrátily se nám lampové zesilovače a i vinylové desky.

---------- Doplněno v 11:56 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 11:51 ----------

[QUOTE=RoPo;490749]........a kdyz uz jsme u tech placek a ceny, tak momentalne nejlepe s cenou na GB vychazeji BD disky a ne DVD ci HDD.[/QUOTE]

Přiznám se, že BD jsem tak nějak vypustil, protože to považuji za technologii, která se zatím u veřejnosti díky pádu cen ostatních médií moc neujala. A já jsem vlastně ceny BD placek přestal sledovat.
vivid.sk (11472)|11.6.2014 18:12
[QUOTE=bastlir;490759]Nicméně těžko přijdeš do auta, k rodičům apod. a přehraješ tam video z HDD[/QUOTE]
paradoxne podstatne jednoduchsie, pretoze v aute nemam DVD mechaniku, len CD pripadne USB vstup, rodicia nemaju DVD player, ale zato maju TV/PC/notebook do ktoreho mozem ten disk/flashku pichnut.

Takze zhrnut to mozme: DVD ano, ale dnes na "historicke ucely" podla potreby. Na archivovanie zaznamov z TV je to uz prekonane medium.

[QUOTE=bastlir;490759]Koneckonců vrátily se nám lampové zesilovače a i vinylové desky[/QUOTE]
Ano, segment zaracne ozil, v skutocnosti to nieje o bazeni po realnej kvalite, len o nejaky old school boom. Nejdem a nechcem tu diskutovat o HighEnd McIntoshi (MC2301 za tazke desiatky tisic eur), no v segmente, v ktorom si Samsung vlozi do AVR "lampicku" je to naozaj na velky smiech. Marketing robi divy v kazdom segmente.
bastlir (3245)|11.6.2014 23:49
Mě tedy tak trochu usadí na zem lidé, u kterých objevím VHS kazety. Když se jich zeptám, proč nepřejdou aspoň na DVD minimálně za účelem úspory místa, odpovědí mi je tvrzení, že jim to stačí. Má pak cenu jim říkat, že jsou sto let za opicemi? Má cenu jim říkat, ať to už konečně hodí do šrotu? Když odhlédnu od toho, že ne každý má na obměnu elektroniky, je to o tom, že každý je spokojený s něčím jiným. Tím narážím na to, že se tu někteří kolegové snaží tazatelům naznačit, proč sem se svým šrotem, co mají doma, vůbec píší.
vivid.sk (11472)|12.6.2014 00:02
[QUOTE=bastlir;490819]Má cenu jim říkat, ať to už konečně hodí do šrotu?[/QUOTE]
Ano, ma. Pretoze snad zistia, ze im nechces zle. A mozno im to nema kto povedat.

Ako priklad mozem opat uviest mojho otca, ktory patri medzi starsiu generaciu, je na dochodku. Tiez mal kvalitny VHS recorder Panasonic, svojho casu stal viac ako CRT TV, ktora bola k nemu pripojena. Ked som mu vsak priniesol prvy satelitny STB a ukazal moznost nahravania na flashku (ostatne, inak to uz ani neslo, kedze analog sa v tom case odpajal), zbalil VHS spolu s kazetami do pivnice a bolo vymalovane. A to bolo este v casoch, ked bol ako zdroj signalu SD STB a ako vystup CRT TV (dnes uz je nastastie vsetko obmenene), takze nejaky extra kvalitativny posun by nebolo moc poznat. VHS bolo na CRT TV este vysoko pouzitelne, co sa tyka kvality obrazu.

Dnes vsak ked citam, ze ludia su schopni pripajat analogove rekordery a VHS k LCD plackam cez kompozit, pripadne modulovany analog, tak sa naozaj cudujem. Predsa aj ked uzivatel nieje technicky zbehly (nieje to naozaj povinnost, ani samozrejmost), musi mat oci, takze musi vidiet, ze nieje nieco v poriadku. Ale pokial mu to staci, nuz, voci gustu ......


[QUOTE=bastlir;490819]...ne každý má na obměnu elektroniky, je to o tom, že každý je spokojený s něčím jiným[/QUOTE]
Najviac kricia, ze nemaju na obmenu prave ti, ktori vyhadzuju mesacne stovky Kc za cigarety a chlast. Nieje to zaujimave? Pritom dnes je cena DVB-T STB pripadne 32GB flasky na urovni velmi maleho nakupu v potravinach.
bastlir (3245)|12.6.2014 10:27
[QUOTE=vivid.sk;490820]Ano, ma. Pretoze snad zistia, ze im nechces zle. A mozno im to nema kto povedat. .....[/QUOTE]
Noooo .... nejsem si jistý, zda to doopravdy ocení.:-) Nedovedu si představit, jak můj známý se 4000ks kazet přechází na něco jiného. A to už natáčí nepochopitelně rychlostí LP. Mě to sice přivádí k šílenství, ale jemu to prostě STAČÍ. Na to prostě není argument. Někdo hold musí mít Bavoráka a někomu stačí Octávka. Obě auta dotyčného přeci dovezou, ne?! O tomto se prostě nemá cenu přít, proto nabídka trhu je, jaká je, každý si podle možností najde to svoje a na nás fandech je jen to, abychom z něho nedělali vola, ale vysvětlili mu, že technický pokrok je už někde jinde.
vivid.sk (11472)|12.6.2014 12:19
[QUOTE=bastlir;490826] jak můj známý se 4000ks kazet přechází na něco jiného[/QUOTE]
Otazka znie inak. Ku kolko % z daneho poctu sa chces niekedy vratit (t.j. pozriet si to este 1x, 2x, 3x ....). Obavam sa, ze dane percento by nebolo vyssie ako 10. Nevraviac o tom, ze kazetami musi mat oblozenu celu stenu/steny, pri takomto mnozstve.

Druha otazka je, ak sa znamemu pokazi TV a kupi si nieco normalne, ci to bude schopny pozerat v tej kvalite.
geronimoh (2327)|12.6.2014 18:51
[QUOTE=bastlir;490747]DVD 4,7GB = 8Kč. Koupím 64GB USB za 100Kč? Koupím 640GB HDD za 1000Kč?[/QUOTE]

Já kupuju DVD-R Maxell za 4,80 Kč/ ks
geronimoh (2327)|12.6.2014 18:58
[QUOTE=bastlir;490819]Mě tedy tak trochu usadí na zem lidé, u kterých objevím VHS kazety. Když se jich zeptám, proč nepřejdou aspoň na DVD minimálně za účelem úspory místa, odpovědí mi je tvrzení, že jim to stačí. Má pak cenu jim říkat, že jsou sto let za opicemi? Má cenu jim říkat, ať to už konečně hodí do šrotu? Když odhlédnu od toho, že ne každý má na obměnu elektroniky, je to o tom, že každý je spokojený s něčím jiným. Tím narážím na to, že se tu někteří kolegové snaží tazatelům naznačit, proč sem se svým šrotem, co mají doma, vůbec píší.[/QUOTE]

Záleží jakou mají úhlopříčku obrazovky. U menších to může stačit. Jinak já mám doma také pár set VHS videokazet s hudbou ( převážně hudební video ) a obraz z toho dostanu jako z SD hudebních stanic na satelitech, ovšem zvuk je o třídu lepší ( vesměs nahráváno ještě z analogových sat. hudebních stanic a rádií ).

Mimo to se jim nestane to co mě, že se mi bezdůvodně smazal veškerý obsah HDD v STB Vantage HD8000S a nešel obnovit.
bastlir (3245)|13.6.2014 12:27
[QUOTE=geronimoh;490876].... Jinak já mám doma také pár set VHS videokazet s hudbou ( převážně hudební video ) a obraz z toho dostanu jako z SD hudebních stanic na satelitech, ovšem zvuk je o třídu lepší....[/QUOTE]
No a proč ne?! Takže by ti teď někdo měl říkat, že jsi technický negramot a že to máš hodit do šrotu? To je to, co tu celou dobu tvrdím. Jde mi o respekt k tazatali, který nemá prostředky, technický přehled a hlavně potřeby co já. A jestli dává přednost cigaretám či alkoholu, do toho je mi prd. Každý si ke svému zařízení časem vytvoří nějaký vztah. Nicméně časem ho třeba chce nějak vylepšit či doplnit, ale neví si rady, a proto si napíše o radu sem. No a tady mu nějaký mamlas inteligentně napíše, ať to hodí do šrotu. Když prostě neumím pomoct či poradit, tak se do tématu vůbec nes....

TOTO SEM ALE UŽ OPRAVDU NEPATŘÍ A DOPORUČUJI VYMAZÁNÍ