Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zachytávání z VHS přes AV/DV Canon MVX25i černobílý obraz

Peloš (103)|5.6.2005 09:40
Prosím o radu, potřebuji stáhnout do PC několik VHS kazet. Propojení z videa VHS přes Scart-S-Video kabel přímo do grafické karty s VIVO je funkční bez problémů (Pinnacle Studio 9). Chtěl bych porovnat kvalitu při použití digitálního převodníku v kameře Canon MVX25i. Propojení stejným kabelem do kamery a následně kamera přes Fire-wire do PC. Výsledek je černobílý obraz. Vido bohužel nemá S-Video výstup, ale myslím si, že by to ze Scartu neměl být problém. Děkuji za každou radu.
Pitomec (10211)|5.6.2005 11:14
SCART je pouze konektor, který může přenášet všechny typy signálů (RGB, S-Video a CVBS), ovšem pokaždé v jiným zapojení. Takže pokud máš VHS rekordér (player), tak tam prostě S-Video výstup (a RGB) nemáš ani omylem.
Každopádně ale tvoje kamera musí podporovat i CVBS vstup, takže to propoj takto a bude to v barvě.
Peloš (103)|5.6.2005 14:36
Taky mě to kompozitní zapojení napadlo, jenomže jako na potvoru nemám žádný vyhovující kabel, konektor nebo redukci po ruce. Myslel jsem si, že s tím signálem na S-Video konektoru se kamera prostě popere, vždyť přes VIVO to funguje ? No nic, zapojím to jak říkáš a uvidíme. Díkec
Pitomec (10211)|5.6.2005 15:03
[quote=Peloš]Taky mě to kompozitní zapojení napadlo, jenomže jako na potvoru nemám žádný vyhovující kabel, konektor nebo redukci po ruce. Myslel jsem si, že s tím signálem na S-Video konektoru se kamera prostě popere, vždyť přes VIVO to funguje ? No nic, zapojím to jak říkáš a uvidíme. Díkec[/quote]
Protože máš VHS video, tak na SCART konektoru je na výstupu pouze CVBS signál. Když použiješ na propojení kabel S-Video, tak se defacto nic neděje, protože tam jde pořád jenom CVBS signál a jeden pin ve SCARTu je hluchý. VIVO karta správně detekuje příchozí signál a sama (nebo event. to uděláš ty někde v menu) pracuje se vstupem CVBS - ovšem proč totéž neumí kamera, je záhadou (pokud ovšem neplatí to o tom nastavení někde v menu).
Peloš (103)|5.6.2005 16:56
Zbastlil jsem si kabel Scart --> Jack 3,5mm 4 pin a funguje to, můžu jít konečně na B-) . Nastavení toho S-video vstupu v kameře jsem v menu nikde nenašel, asi není Canon tak chytrý jako Radeon :-). Obraz je výrazně lepší.
Děkuji, že jsi mě dokopal správným směrem, pořád bych hledal ten signál na tom scartu, myslel jsem si, že i VHS video to umí na výstupu rozložit. :BB:
ODSakEda (2278)|5.6.2005 21:50
Pitomec -ještě že se nedíví, že nejde z VHS VGA nebo dokonce i DVI, jak chce někdo kdesi v jiném dotazu zkombinovat s LCD... :-E
clee (6592)|5.6.2005 22:06
tak samozrejme ze by to slo, ale za jakou cenu

http://www2.dvigear.com/vitodvisc.html
Ivo Mašek (10205)|5.6.2005 22:27
Edo, že jsi nespadl moudrý z nebe ? Ten člověk se třeba zajímá o jiný obor, kde by nás strčil do kapsy - a také nemá "poznámky". Tady pouze potřeboval poradit se zapojením.
ODSakEda (2278)|5.6.2005 22:31
clee no ale pasivním konvertorem??? Aktivním ne?! A smysl toho počínání?... Není lepší koupit tedy LCD s Video Composit+S-Video IN? (jakmám já 8-) -je fakt, že jsem to již několikrát využil v kombinaci s kamerou v jídelně jsme začerstva s kolegy probírali nějakou dvoudení akci na Internet "zdarma" na pláži :BB: , nechtělo se mi tam na chvíli tahat a zapojovat PC :-E , docela z teho tenkrát někteří byli příjemně zaskočeni, podiv byl něco jako: a kde máš PC a jak to vlastně valíš i ze zvukem do teho LCD??? :-E 8-) )
ODSakEda (2278)|5.6.2005 22:35
Ivo Mašek -jo sorry, nechtěl jsem jej zesměšnovat! Všichni nemůžou vědět všechno, já zase nevím nic v jiných oborech! To jen příjde samo úsměvné chtít z VHS S-Video OUT signál a trochu mám náladu, tak jsem nahlas vyprskl! Ještě jednou pardon! 8-)

Tak už tolik nepij - vinobraní už přece skončilo B-)
Ivo