Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Infinity Kappa 8.2i

geronimoh (2327)|24.5.2014 23:06
Infinity Kappa 8.2i

http://www.infinity-classics.de/models/Kappa-x.1i-x.2i-series1993/index-Kappa-x.1i-x.2i.htm

Musím se pochlubit. Dnes jsem si domů přivezl tyto starší reprosoustavy, připojil k modernímu AVR Pioneer SC-2023 (Bi-Amp),
i když by je asi lépe krmil také nějaký starší High End-ový HI-FI zesilovač. Můžu začít šetřit.
Po dnešním krátkém testování můžu prohlásit, že ten zvuk je bomba - detailní, plný a neunavuje ..... o hodně jiná liga, než reprosoustavy okolo 10 tis. Kč
Co na nich zní vůbec nejlépe, je zvuk z analogových zdrojů - originální audiokazety z Tape Decku a hudební videoklipy z analogové satelitní éry ( HI-FI videorekordér ).
Gramofon bohužel nemám, ale už jsem domluvený s jedním vlastníkem na testu.

Takže shrnuto podtrženo : už vím, co mi v domácím HI-FI řetězci chybělo, ale ještě nevím, kdo za mně půjde v pondělí do práce ....

[ATTACH=CONFIG]27506[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]27507[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]27508[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]27509[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]27510[/ATTACH]
Kappa-8.1i-8.2i_2_1.jpg Kappa-8.1i-8.2i_3_1.jpg Kappa-8.1i-8.2i_4_1.jpg Kappa-8.1i-8.2i_10_1.jpg Kappa-8.1i-8.2i_12_1.jpg
vivid.sk (11472)|24.5.2014 23:30
[QUOTE=geronimoh;489674]o hodně jiná liga, než reprosoustavy okolo 10 tis. Kč[/QUOTE]
Tak ale predchodcu z tvojho povodneho podpisu by prehrali kazde bedne (Pure Acoustics Proxima 60 F) :D
Ono je tazke napisat sem pravdu, bez toho, aby sa niekto neurazil, teraz uz snad mozem :D

Takze gratulujem k dospelejsim bedniam, nech dlho sluzia bez problemov. Budu zrejme narocnejsie na krmenie.

[QUOTE=geronimoh;489674]nějaký starší High End-ový HI-FI zesilovač[/QUOTE]
Nemusi byt starsi, dnes kupis za rozumnu cenu skutocne dobre stereo zosilnovace, aj z domacej (CZ/SK) produkcie.
geronimoh (2327)|25.5.2014 00:29
[QUOTE=vivid.sk;489675]Tak ale predchodcu z tvojho povodneho podpisu by prehrali kazde bedne (Pure Acoustics Proxima 60 F) :D
Ono je tazke napisat sem pravdu, bez toho, aby sa niekto neurazil, teraz uz snad mozem :D
.....[/QUOTE]

Nevím, jestli jsi někdy slyšel, ale ony zase tak špatné nejsou ..... ale Kappy jsou holt jiná liga.

Do budoucna plánuju přidat do sestavy stereo zesilovač a grafický ekvalizér, ať to stojí za to :cool:
vivid.sk (11472)|25.5.2014 00:41
[QUOTE=geronimoh;489677]ale ony zase tak špatné nejsou[/QUOTE]
Toho vyrobcu poznam, zial nemusim pocut vsetky rady, pre vytvorenie si nazoru. Pisem to zial vsade, lacne drevotrieskove (v tomto pripade cinske) bednicky su pre seriozny posluch pohroma, aj ked realne vyzeraju ako dospele bedne. Zial tie menice v nich su za par euro (doslova), ono to nejde nijako spravit, a ak niekto predava par (v niektorych pripadoch dokonca cely 5.0 set) za nejakych 150-200 euro, nieje mozne to vyrobit, aby to normalne hralo. Nieto este so ziskom (marza+DPH) predavat. Aj ked cinan dokaze vyrobit aj nemozne, v tomto pripade je menej viac.

[QUOTE=geronimoh;489677]Do budoucna plánuju přidat do sestavy stereo zesilovač [/QUOTE]
Zosilnovac + kvalitny zdroj analogoveho signalu.
geronimoh (2327)|25.5.2014 07:53
[QUOTE=vivid.sk;489678]

.....
Zosilnovac + kvalitny zdroj analogoveho signalu.[/QUOTE]

Máš na mysli gramofon ? Nebo i magnetofony ( kazetové, kotoučové, VHS ) ?

---------- Doplněno v 07:53 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 07:49 ----------

[QUOTE=vivid.sk;489678]Toho vyrobcu poznam, zial nemusim pocut vsetky rady, pre vytvorenie si nazoru. [/QUOTE]

Pure Acoustic patří bezesporu mezi nejlevnější reprosoustavy. Koupil jsem je tehdy za 6 tis. Kč, protože na lepší jsem neměl. Podle mně i jiných, co je u mně slyšeli, hrají na úrovni o něco dražších "značkových" beden .
vivid.sk (11472)|25.5.2014 10:30
[QUOTE=geronimoh;489680]Máš na mysli gramofon ? [/QUOTE]
Nie, myslel som digitalne zdroje (AudioCD, Hi-Res, DVD-A,....). V pripade VHS alebo kazetaka sa snad o nejakej extra kvalite bavit nemusime. Myslim kvalite nahravky (aby ma niekto nechytal za slovicko).
geronimoh (2327)|25.5.2014 11:40
[QUOTE=vivid.sk;489688]Nie, myslel som digitalne zdroje (AudioCD, Hi-Res, DVD-A,....). V pripade VHS alebo kazetaka sa snad o nejakej extra kvalite bavit nemusime. Myslim kvalite nahravky (aby ma niekto nechytal za slovicko).[/QUOTE]

No vidíš, tak to se neshodnem. Já jsem od začátku zklamaný "nekvalitou" CD-Audio, protože jsem měl srovnání se stejnými nahrávkami z analogového satelitního vysílání. Pokud vysílaly satelitní hudební stanice či rádia kvalitně, tak CD vedle toho znělo jako chudý příbuzný. Možná je to chyba komprese, možná špatného masteringu. U Hi-Resolution formátů je rozdíl slyšitelný, ale nesmí to být zprasené už při masteringu.

Pokud je řeč o kazetových magnetofonech, tak jsem ještě neslyšel, že by někdo poznal rozdíl mezi CD-Audio a jeho kvalitní nahrávkou na kazetě ( samozřejmě na kvalitním železe ). Originálnní kazety co mi přežily ( vesměs jsem si je dovezl z USA, trefil jsem na bazary, které se jich zbavovaly po 10 centech ) zní lépe, než CD-Audio, protože ten zvuk je plný a dynamický. HI-FI videorekordéry umějí záznam do šikmých HI-FI stop v kvalitě jako kvalitní kazetové magnetofony a to i v LP režimu.
vivid.sk (11472)|25.5.2014 20:18
[QUOTE=geronimoh;489699]Já jsem od začátku zklamaný "nekvalitou" CD-Audio[/QUOTE]
AudioCD nieje nekvalitne. Nekvalitne su zdroje a dnesna loudness war, ktora zabija muziku (informacii je na webe dost). Otazne je, co s cim budeme porovnavat, zober si nahravky kvalitnych vydavatelstiev (nie to, co sa dnes produkuje a hrava v radiach).

[QUOTE=geronimoh;489699]Pokud vysílaly satelitní hudební stanice či rádia kvalitně, tak CD vedle toho znělo jako chudý příbuzný[/QUOTE]
Tak to celkom pochybujem. Radia dlhodobo komprimuju muziku, rozhodne to ale nemozno nazvyvat krok k lepsiemu. To, ze to moze zniet lepsie .... nuz.


[QUOTE=geronimoh;489699] jeho kvalitní nahrávkou na kazetě[/QUOTE]
Aku frekvencnu charakteristiku ma magniticka hlava? Aky ma odstup signal-sum? Ake skreslenie? Obavam sa, ze tadialto cesta nevedie. Opat pripominam, ze to nemozes zrovnavat s hocijakym CD. Mnohe vylisovane releasy su tak sprasene, ze sa nedaju pocuvat, nebudem to obhajovat. Ale ak porovnavame technicke moznosti digitalu, ma jasne navrch. To, ze to niekto skurvil a takto vydal, je druha vec.

[QUOTE=geronimoh;489699]protože ten zvuk je plný a dynamický[/QUOTE] Odporucam lampac :), budes spokojny. :D


update: ale viac, ako prekaracky o formatoch je zaujimava muzika, to je to, o co ide a co nas nuti upgradovat zostavy. Prijemne straveny vecer v dobrej nalade ku ktorej prispieva vyborna reprodukcia - toho, co radi pocuvame.

P.S. ktore su to albumy/nahravky?
geronimoh (2327)|25.5.2014 21:30
[QUOTE=vivid.sk;489719] ...... ale viac, ako prekaracky o formatoch je zaujimava muzika, to je to, o co ide a co nas nuti upgradovat zostavy. Prijemne straveny vecer v dobrej nalade ku ktorej prispieva vyborna reprodukcia - toho, co radi pocuvame.

P.S. ktore su to albumy/nahravky?[/QUOTE]

Různé napříč žánry. Dnes večer jsem si vychutnal koncert Def Leppard - Viva Hysteria DTS HD-MA a pak Sarah Brightman - EDEN ( SACD-ISO ) :-)
vivid.sk (11472)|25.5.2014 22:00
hmm, takze ziaden analog? .... :D

Inak, ked uz je rec o Hi-Res digitale, plno novych nahravok, su amatersky sprasene. Napriklad taky STING s orchestrom, BD s peknym papierovym potencialom (DTS HD Master 5.1 - 96 kHz/24 bit) bol znacne dodrbany, prepaleny hlas, az to boli (a aj na vydanom CD, ktore som si koli tomu porovnaniu zohnal a porovnal na mojom inom retazci na sluchatkach). Pritom nieje lahke nahrat kvalitne orchester, no koncert odpalili na niecom inom. Stava sa.
geronimoh (2327)|25.5.2014 22:21
[QUOTE=vivid.sk;489726]hmm, takze ziaden analog? .... :D

....[/QUOTE]

Předtím jsem si pouštěl videoklipy nahrané před 20 lety z analogové satelitní MCM a u některých klipů je ten zvuk pro mně ( a jiné milovníky analogu ) dokonalý B-)

JoJo, na nějakých audifilských stránkách si nově vydané hudební Blu-Ray disky známkují jako ve škole a u některé jsou oznámkované dost nízko. Tuším právě Def Leppard - Viva Hysteria dostal za zvuk trojku (jako ve škole).

Já osobně mám rád takový ten analogový měkký plný zvuk ( vyrostl jsem na něm ), digitální mi moc nesedí, pořád mi v něm něco chybí, přijde mi umělý a u zprasených CD jako by to někdo kopíroval přes mikrofon.

Ale jak píšeš - jde o zážitky z poslechu a nesmí vítězit formát nad obsahem .... B-)
vivid.sk (11472)|25.5.2014 22:41
[QUOTE=geronimoh;489727]digitální mi moc nesedí,[/QUOTE]
prehanaj ho cez lampac, ako som uz napisal. Ten ti to pekne "otepli".

[QUOTE=geronimoh;489727]přijde mi umělý a u zprasených CD jako by to někdo kopíroval přes mikrofon. [/QUOTE]
Zaciatky AudioCD neboli slavne, defacto sa naozaj priamo hotove analogove/vinylove kopie priamo prevadzali do AudioCD standardu (44.1/16bit), ziadny mastering, len "nejaky" prevod. Technika pokrocila, dnesne DDD nahravky su nahravane v hi-res, mastrovane v hi-res a aj to vylisovane AudioCD po downsamplingu originalu hra velmi dobre.

Prirovnal by som to k SD, ktory ma nejake technicke parametre podla specifikacie. Ale je sakra rozdiel, ci spravis prevod (upscale) z VHS, alebo downscale z BluRay. Rozdiel je naozaj zasadny, pritom je to stale SD.
geronimoh (2327)|25.5.2014 22:47
[QUOTE=vivid.sk;489728]prehanaj ho cez lampac, ako som uz napisal. Ten ti to pekne "otepli".


....[/QUOTE]

lampáč není levná záležitost, tipuju že tak 20 tis. Kč, nemůžu tak utrácet ... :-(

PS : nahrávky na VHS z analogových časů mi hrají tak jak mají i přes AVR, takže chyba možná není v železe ...
vivid.sk (11472)|25.5.2014 22:52
[QUOTE=geronimoh;489730]lampáč není levná záležitost[/QUOTE]
Nieje zosilnovac ako zosilnovac, to sem pisat nemusim. Lampac (MC2301) od McIntoshu stoji menej ako tych 20.... cca 13k euro :).
geronimoh (2327)|25.5.2014 23:10
[QUOTE=vivid.sk;489731]Nieje zosilnovac ako zosilnovac, to sem pisat nemusim. Lampac (MC2301) od McIntoshu stoji menej ako tych 20.... cca 13k euro :).[/QUOTE]

Tak jasně, ale pokud zůstanu nohama na zemi, tak za těch 20 tis. Kč už mi ho jeden známý nabízel ....
vivid.sk (11472)|25.5.2014 23:18
Pozicaj si ho predtym a dokladne "prever". Tieto bedne su narocne na krmenie a vysledny zvuk sa ti mozno nebude pacit (a mozno prave naopak).
geronimoh (2327)|25.5.2014 23:36
Mám ty bedny krátce, ale přijde mi to podobné, jako bych vyměnil SD CRT televizor za dvakrát větší HD plazmu. Na ty překomprimované TV stanice vysílané v SD ti lepší STB zase tolik nepomůže.

Prostě bedny hrají i přes AVR pro mně úžasně, když je krmím kvalitním analogem, a není potřeba nic měnit. Digitální Hi-Resolution zdroje taky ujdou. Bedny ale více odhalují nedostatky překomprimovaných zdrojů - od mp-trosek po některé CD Audio. Žádné železo ti dobrý zdroj nenahradí.
píďa_m (716)|3.6.2014 18:56
gratuluji, dobrá volba. Sežeň k tomu nějakýho staršího Dennona /ne z FETy na koncích/ a je vystaráno.
geronimoh (2327)|6.6.2014 20:25
[QUOTE=píďa_m;490274]gratuluji, dobrá volba. Sežeň k tomu nějakýho staršího Dennona /ne z FETy na koncích/ a je vystaráno.[/QUOTE]

Díky. Šetřím na něj ...