Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plazma LG-60PB660V model 2014

Jeka (23)|13.5.2014 09:03
Ahoj,

měl bych dotaz. Čím to je, že při hockey nebo při hodně světlých scénách, mám v bílé barvě lehké fleky do růžova až do modra. Je to jen lehce. Při klasickém filmu je to zcela v pořádku.

A další dotaz.

Jak prosím nastavím hodnotu černé při DVB-T tuneru ?..

Když mám propojené PC nebo Blu-Ray přehrávač - HDMI porty.. tak se úroveň černé dá měnit, ale při TV (DVB-T) je volba jen automaticky. Proč je tato položka neaktivní při DVB-T ? - Zkoušel jsem všechny možné TV režimy, a bez rozdílů možnosti změny :-(

TV by měla být shodná s modelem 2013 - LG 60PN6500 /LG 50PN6500/ LG 50PN450B ....

TV mám 7 dní. Je to na reklamaci vadného panelu ?

Pokud máte někdo LG tak to zkuste vyzkoušet.

Děkuji za ohlasy
black_level_HDMI..JPG fleky.jpg black_level_DVB-T.JPG
RoPo (6061)|13.5.2014 09:09
Flekatost může to být dáno panelem (konstrukcí), stářím panelu nebo nastavením. Plazma tohle dělat může. V rámci záruky by mělo jít reklamovat.
Jeka (23)|13.5.2014 09:18
Někde jsem četl ze je to normální. Byl to jev i u modelů 2013
Jeka (23)|14.5.2014 12:42
Ha. Byl jsem v 6 ti prodejnách a Koukal jsem na plazmy a do ceny 30k 60" je lg nejlepsi.

A žádná neni úplne čisté bila :-(. Panasonic jsem měla je to špička ale cenově kolem ceny 40-50. Tak ze LG je za rozumne penize nej. Na klasické domácí sledovani a na hraní her pres xbox či pc
Gabbe (1)|15.5.2014 12:33
Jeka - Nemal si predtým aj Panasonic plazmu, že či by si nemohol trochu porovnať obraz na plazme LG a Panáku, ja mám asi 6 rokov Panasonic 42 PX80, chcel by som niečo väčšie a táto LG sa mi veľmi pozdáva pomer cena/uhlopriečka (dokonca aj spotreba je fajn), len sa trochu bojím, či tá nižšia cena sa neodrazí na kvalite obrazu
Jeka (23)|15.5.2014 12:46
Gabbe: Zdar, zrovna jsem odepisoval na otázky ve zprávě kolegovi:


k dotazům.

1/ někomu by mohlo vadit že model 2014 nemá otočný stojan o proto 2013 modelu. Jinak desing TV je trochu odlišný o proti 2013 a to ten že nový model nemá možnost přepínání programů.. hlasitost na levé straně z boku TV, ale je umístěný jaký-si JoyStick pog logem LG ze spodu a do stran se volí hlasitost a nahoru a dolu se přepínají programy. a Zmačknutím se TV zapíná a vypíná.

2/ Nedávno jsem měl Panasonic 50" a když je TV vypnutá tak mi přijde stejně tmavá jako Panasonic.. Ano model 2013 byl nebo je hodně světlý ten panel při vypnutém stavu. TO můžu potvrdit. máme ji na firmě resp. pan majitel si jí koupil minulý rok jen jako zobrazovací panel..

- mohu vyfotit..


3/ Nevím rozmazávání pohybu nějak neregistruji, to jsem právě ale viděl před 14 dny u nějaké vysoké řady LED TV, Samsung nebo LG v prodejně..

a u mé TV mám funkci pro rozmazávaní pohybu vypnutou. U Panasonicu jsem ji měl zapnutou..

4/ ne bohužel TV má jen optický výstup pro propojení s receiverem. Tak že v případě pokud nemáte receiver s optickým vstupem, tak by jste musel za cca 350,- dokoupit převodník z Optiky na jack (analog..)

5/ nekonzistentní bílá je jen v případě když zapnete bílou plochu a nebo když je hodně bílý obraz.. většinou jen hockey... Můžu večer nafotit..

- psal jsem všude možně na LG, CZ,UK, USA + asi do 5ti servisů LG po ČR a ohledně té bílé, nebo resp o flekatosti mi odepsali že se jedná o standardní jev u velkých obrazovek. Panasonic to měl trošku taky, ale LG to mají o dost více..

TV vracet nebudu, viděl jsem 3 dalsí nové na prodejnách a je to stejné..

LED TV o tom nemluvím.. tam je sice bílá bílou, ale černá černou tam nikdy moc nebude.. a do toho tam v panelu svítí LED, tak že jsou tam takové duchy od LED podsvícení při černé..

6/ Ano má něco jako EKO senzor ale po pravdě nevím jak to ani funguje. TV jsem si nastavil za běžného denního režimu na GAME + uživatelské změny ,Expert1 tady mám zase jinou teplotu barev a EXPERT 2 používam, když jdu spát, tak tady mám zase osvětlení panelu na 0, aby to tak netrhalo oči..

Jinak minimální JAS jsem nezkoušel.. zatím jsem hýbal jen s intenzitou osvětlení panelu.


7/ no.. ohledně černé.. černá černou je, ale jen u HDMI vstupech v menu se dá nastavit černá na 3 typy nízká černá (tzn u LG jako nejtmavší), vysoká(nejsvětlejší) a nebo AUTO

u DVB-T je jen volba AUTO a nelze jí měnit :-( - potvrzeno jak jsem psal výše taky od LG

Tato funkce se mi líbí protože Panasonic když byla černá tak to bylo fajn, ale když jste přišel blízko před TV tak cca 5cm tak jste viděl v černé i zelené blikající body.. a tady u LG když nastavíte typ: nízká, tak ty body nesvítí = je jen černá a svítí jen body okolo, když jsou barvy světlejší..


Zkusím to vyfotit jak fleky na bílem pozadí při připojení s PC, tak černou jak jsem psal, že nesvítí body...

Jako kdyby to šlo měnit i u DVB-T na hodnotu nízkou, tak by to bylo dokonalé !

Ono já chtěl původně model bez SMART řadu 6500, ale jakmile jsem zjistil že už skoro nikde není.. a že se chystá nástupce 2014 tak jsem sáhl po ní= má hlavně už DVB-T2, tak že do budoucna je to přínos.

Model bez smartu stojí tuším http://www.alza.cz/60-lg-60pb560v-d1488319.htm je to stejná TV jako mám já, ale nemá smart funkce.. má jen 3x HDMI, 3x USB, optiku , scart.. prostě základ, jako je ta 6500 model.

jo a spotřeba na to jsem zapomněl.. na EKO štítku je 153W.. ano to je pravda, ale je to nejmenší možná spotřeba. Když jsem ji dovezl domu tak hned po vybalení ukazovala 150-230W, záleží jak moc svítí bílá v obraze.., ale to je jako u LED..

Pokud vám TV pojede 19h denně jako mojí sestře tak berte LED, pokud tak 5-6hodin denně tak Plazma, jinak se to nevyplatí


uff.

Stačí Vám to takto ?

klidě se ptejte.. Jako za tu cenu asi nelze hledat negativa.. Původně jsem se díval na http://www.alza.cz/55-panasonic-tx-p55st60e-d398533.htm ,ale to už je cenově jinde..

nebo http://www.alza.cz/65-panasonic-tx-p65st60e-d398535.htm to jsou špičkové TV. Ale na takové to domácí koukání
RoPo (6061)|15.5.2014 13:36
[QUOTE=Jeka;489169]Ano má něco jako EKO senzor ale po pravdě nevím jak to ani funguje.[/QUOTE]

Senzor snímá okolní osvětlení a při vyšší svítivosti denního světla se přidá na jasu obrazovky. Při nižším až tmě naopak svítivost panelu ubere. Tím celkově hodně hýbe s celkovou spotřebou TV. Ale i obrazem...
Jeka (23)|15.5.2014 13:59
RoPo: jojo to vím co je EKO senzor a jak funguje. Jen u LG plazem kdo ví jak to funguje..

U mých 3x 42" Panasoniců a 1x 32" Panasonic to funguje v pohodě ,ale jsou to LCD s LED podsvitem..
sirgeorge (6)|6.6.2014 15:18
Jen drobné upozornění. U zmiňovaného modelu TV bez Smartu 60PB560V je ve skutečnosti pouze jeden vstup USB a jeden vstup HDMI! Uvažoval jsem o koupi a tak jsem se dotazoval přímo u LG a je to opravdu jen 1+1. Ve všech obchodech je uváděn špatný počet, což by pro někoho mohlo být docela nemilé překvapení.
Jeka (23)|7.6.2014 06:35
Model z roku 2013 ma dva hdmi porty.
sirgeorge (6)|12.6.2014 13:22
Dnes se v E-shopu Okay.cz objevil ve výprodeji model plazmy Samsung PS60F5500 za 27000.-
Máte někdo zkušenost s touto plazmou? Já jsem měl zatím vybráno právě LG 60PB660V. A přiznám se, že teď jsem na vážkách. Cena je srovnatelná. Model LG jsem viděl na prodejně v Datartu, ale Samsung už k prohlédnutí asi nikde nebude. Jednalo se mi o odraz světla od panelu, u Samsungu jsem četl, že je dost velký.
Nějakou recenzi jsem našel na http://plasmatvbuyingguide.com/58-plasma-tv.html , ale pořád se nemůžu rozhodnout jestli Samsung 2013 nebo LG 2014.
Jeka (23)|12.6.2014 13:26
Lg ma DVB-T2 tak ze do budoucna lepší volba. Chtělo by to ale vidět a porovnat.
RoPo (6061)|12.6.2014 13:47
Odpověď zde.
sirgeorge (6)|12.6.2014 18:30
[QUOTE=Jeka;490840]Lg ma DVB-T2 tak ze do budoucna lepší volba. Chtělo by to ale vidět a porovnat.[/QUOTE]

Tuner moc neřeším, jsem na kabelu od Pody.
Za cenu 27000 půjdu asi do Samsungu i když na LG 60PB660V (bez 3D) mám cenu 24500 což taky není k zahození.
Jeka (23)|12.6.2014 18:54
Uvidíš maximalne ji do 14 dnu vratis :-). Ja ji měl za 25000
sirgeorge (6)|12.6.2014 21:28
[QUOTE=Jeka;490874]Uvidíš maximalne ji do 14 dnu vratis :-). Ja ji měl za 25000[/QUOTE]

A jak jsi s ní spokojen? Já se na ní díval v Datartu (na LG), koukali jsme s prodavačem i na internet na úvodní stránku Google a bílé fleky jsem nepozoroval. Ale byl to model 50PB690V v továrním nastavení. Tak možná, že tam je jiný panel když má 3D. Nevím tak moc se v tom nevyznám. Jak to máš s odrazem okolí. U mě bude televize v obývacím pokoji a slunce pude z boku.
acemajky (36)|3.8.2014 08:35
Zdravim, taky zvazuju nakup tohoto LG (mam doma obyc model LG 50PN6500 a spokojenost). Jen by me zajimal ten EKO senzor, mam ho u letiteho panasonicu a je to super vec. U te LG co mam (pouzivam v pracovne k PC) musim neustale v menu menit svetlost panelu (den/noc) - coz mi vadi

Je mozne u te LG-60PB660V vyzkouset, zdali EKO funkce reaguje na svetlost okoli (mistnosti) - treba zakrytim senzoru - pokud to nejaky senzor ma :)

Da se TV ovladat mobilem s androidem?

Mate nekdo moznost zkusit prehrava filmu ze site, zdali radi nazvy filmu podle abecedy. Mam od LG blueRay prehravac a ten to podle abecedy z okolnich PC (NAS) neumi, radi to chaoticky, coz mi dost vadi
Jeka (23)|3.8.2014 09:35
Zdar,

abych se přiznal tak jsem nenašel EKO senzor.. nebo to aspon nefunguje jako u panasu..

Ano TV se dá ovládat přes iOS zařízení + androidí. TV přehrává vše ze sítě DLNA. NAS server nemám, ale jede mi na serveru SERVIO stream server a tam mi to řadí podle data přidání a nebo podle jména. Co si nastavíš, tak to ten server zobrazí do TV.

Jinak TV je super
aktuálně na http://www.czc.cz/lg-60pb660v-plazma-tv-60/152382/produkt a nebo na splátny bez navýšení https://www.mall.cz/plazmove-televize-uhlopricka-132-cm/lg-60pb660v
marek16 (19)|3.8.2014 19:30
Pánové, nenašel by se tady někdo z Brna, kdo by byl tak hodnej a za nějakej tekutej úplatek (láhev něčeho dobrýho, 6 pack oblíbenýho pivka...) mi tu TV trošku předvedl? Plánuju ji koupit, ale fakt se tam bojím toho input lagu, protože mi dost kazí zážitek ze hraní, tak bych si na tom chtěl chvíli zahrát... Ta nabídka od CZC je dost dobrá, tak se mi nechce čekat až to zase zdraží o pět tisíc, ale momentálně ji nemám kam dát a testovat, a navíc mi přijde svinský si to objednávat jen tak na zkoušku..
Jeka (23)|3.8.2014 19:35
Noo imput LAG tady je.. pokud hraješ ale auta na PC a jiné hry,které ovládáš volantem nebo gamepadem, tak to nepoznáš..

ale pokud jsi hráč 3D online akcí, tak by ti to mohlo vadit.

Pokud klasické singl, tak to je nerozeznatelné..

Já jsem z Ostravy, tak že zkus.. někdo se ti snad ozve z Brna..

Na zkoušku by to šlo, ale je to velká mrcha, tak že kdyby jsi to posílal zpět, tak počítej že budeš platit tak 450-500 za PPL, toptrans paletovou přepravu !!! :-(
marek16 (19)|3.8.2014 21:41
Jeka: A máš tam zapnutej game mód a vypnutý všechny efekty s barvama? tohle s tím hodně mává, u některých televizí jsem dokonce četl, že pomáhá nastavit zdroj obrazu na PC, a pak se ten postprocessing vypíná úplně a je to super...
Právěže 3d střílečky hraju asi nejvíc... sice ne po internetu (jen single), ale IL jsem si všiml třeba ve Falloutu 3 jen po zapnutí VSyncu, a to počítám, že tam bude docela minimální a určitě ne víc než 16ms... takže hraní s tímhle, plus dalších 40, nebo dokonce 60 od televize si moc nedokážu představit, a asi by mě to časem štvalo tak, že bych se jí stejně zbavil...
Nejhorší je, že stejně neexistuje žádná plazma alternativa, samsungy mají pentile, a panasonicy stojí 2x tolik, a co jsem četl, tak jsou na tom s IL cca stejně, takže bych si stejně nepomohl...
acemajky (36)|4.8.2014 19:13
Diky za reakci, TV sem vcera objednal a napsl do LG, kde mi odpovedeli, ze senzor to nema (ac to vsude uvadi).

Jen mi TV vyprodali (nekdo ji mel zamluvenou), tak mi nabidli za super cenu vyssi model 690V, tak sem ho vzal a zitra si pro nej jedu

Co se lagu tyce, mam na hry LG 50PN6500 a spokojenost. Hraju teda auta, kde si myslim to je dost znat (aby si zatocil presne v zatacce / ale ve strileckach to bude asi jeste vice poznat) a sem spokojenej. KOukam na TV asi z 1,5m
meduza666666 (1)|11.8.2014 22:13
[QUOTE=acemajky;493856]Diky za reakci, TV sem vcera objednal a napsl do LG, kde mi odpovedeli, ze senzor to nema (ac to vsude uvadi).

Jen mi TV vyprodali (nekdo ji mel zamluvenou), tak mi nabidli za super cenu vyssi model 690V, tak sem ho vzal a zitra si pro nej jedu

Co se lagu tyce, mam na hry LG 50PN6500 a spokojenost. Hraju teda auta, kde si myslim to je dost znat (aby si zatocil presne v zatacce / ale ve strileckach to bude asi jeste vice poznat) a sem spokojenej. KOukam na TV asi z 1,5m[/QUOTE]

Ahoj,
jsem s hruzou zjistil, ze uz to doprodavani plazem skutecne nastalo. Takze si honem jeste chci koupit plazmu 60 palcu do zasoby :)
Muzes prozradit kde a za kolik jsi poridil tu 690V?
diiiky
marek16 (19)|18.8.2014 20:31
dneska mi dorazila, takže v krátkosti první dojmy:
- proboha, to je veliký, to snad ani sám nevytáhnu do schodů (vážilo to snad 40 kilo)
- (úplně propocenej, potom co se mi to povedlo osvobodit z krabice) - kterej kretén tomu vymýšlel ten podstavec, jak to mám sakra přimontovat, když je dvakrát delší než ten ochrannej polystyren vysokej, a zkuste si držet 35 kilovou televizi ve vzduchu, zatímco na ni šroubujete podstavec...
- panel je šedej namísto černé, to myslí vážně??? (po chvilkovým zamyšlení jsem se skřípěním zubů zapudil myšlenky na vrácení tím, že se stejně budu koukat ve tmě a nebude to vidět)
- po tom co jsem TV postavil a zapnul - zrcadlový odlesky nejsou tak špatný jak jsem čekal, s bočním světlem z 90 stupňů mi ani moc nevadí
- TV je podstatně rychlejší než levný LCD od LG co máme doma
- hmm, ten obraz je fakt pěknej, dokonce i ta šedá se mi zdá být trošku černější když se to zapne a nečumíte na to z 15 cm... jen tam teda nemuseli napálit půlku nastavení na 100 hned od začátku, pro jistotu jsem je trochu ztlumil...
- pohraju si s nastavením, zatáhnu žaluzie a pouštím Avengers, barvy nádherný... černá je dobrá, sice to není úplně to co jsem čekal, ale pořád to má dost daleko k LCD (tenhle bod asi nezní moc nadšeně, ale obraz je fakt pěknej, nestěžuju si, jen nemějte na tu černou přehnaný očekávání, jakože bude pohlcovat světlo :) ) Na anglických fórech jsem se dočetl, že ta černá se dá ještě dost zlepšit pootočením takovýho kolečka nebo dvou uvnitř televize, ale to před ukončením záruky nehodlám zkoušet. Kdybyste někdo věděli co přesně tím v té TV interně upravuju a jaký to má rizika, sem s tím.
- i když jsem to ani neviděl ve specifikacích a nepočítal s tím, TV má nějakou formu dopočítávání snímků - jmenuje se to TruMotion a má dvě přednastavený možnosti (nevidím moc rozdíl), potom OFF, a jednu uživatelsky volitelnou v deseti krocích. Čím výš to nastavíte, tím víc se projevuje ten soap opera efekt, ale zdá se mi, že to funguje celkem uspokojivě. Když je to vyplý, na takhle velké televizi už se ten obraz poměrně cuká, ale zapnutí to docela pěkně vyhladí - nejspíš nechám na nižší level zaplý. Nějakých artefaktů jsem si nevšiml.
- líbí se mi co všechno přehraje, sežrala 17GB mkv s DTS a dokonce i nějakej obskurní .TS kontejner, ve kterým mám 3GB díl misfits :)
- zvuk nemůžu soudit, moc jsem to neosolil a navíc nejsem expert, ale nebylo to špatný.. každopádně k tomuhle asi každej dokoupí nějaký externí repro...
- TV má opravdu hodně nastavení obrazu, některý +- k ničemu (třeba kdo si dá gamma na low nebo černou na high, tak se asi zbláznil), některý pěkně zahýbají s barvama, a u některých jsem si vůbec nevšiml rozdílu. Pozitivní ale je, že se všechno dá vypnout a nastavit podle vás, za což bych LG dost pochválil, obecně vás to do ničeho nenutí.
- ovladač jsem od alzy dostal klasickej, ne ten magic, což mi asi vůbec nevadí, protože přes to stejně nehodlám chodit na internet a když jsem ho v práci zkoušel, tak bych ho stejně do 15 minut prohodil televizí.
- teploty - panel vůbec, zadní část nahoře je po třech hodinách taková vlažná, nic hroznýho... bzučení zdroje jsem si nevšiml, pokud tam nějaký je.
- v jedné scéně avengerů jsem si při hodně rychlým pohybu všiml takovýho černýho obrysu co se zobrazoval tak dva snímky opožděně za rychle se hejbající postavou, něco jako hodně černej ghosting - vypadalo to hodně zvláštně, ale nikde jinde jsem to neviděl a možná že to byl efekt z toho filmu :D

Celkově zatím veliká spokojenost, je to parádní podívaná a když k tomu ještě vezmete kolik to stálo... Koukal jsem v electroworldu na nějakýho panáka za 70k a nepřišlo mi že by v tom byl nějakej podstatnej rozdíl. Input lag ještě testnu.

EDIT: ještě jedna věc - pohyb na téhle televizi se mi líbí podstatně víc než na jakýmkoliv LCD co jsem viděl, je přirozenější, rychlejší... nevím čím to je, snad tou odezvou krystalů v LCD, nebo si něco nalhávám, ale tohle mi dost vyhovuje.
RoPo (6061)|18.8.2014 23:17
Marek16: Plazma bude mit vzdy jiny obraz nez LCD. To nelze porovnávat. Jsou to jine technologie.
marek16 (19)|19.8.2014 00:42
ropo: Jasně, ale porovnávat to určitě jde, co by nešlo :) LCD jsou určitě lepší přes den, protože víc svítí, ale pokud chce někdo zážitek z filmu, tak bych mu určitě doporučil plazmu. Měl jsem z toho určitý obavy, protože jsem nikdy plazmu neměl, ale blikání se nekoná, vypalování po pár hodinách hraní taky ne, žádný z těch obávaných nevýhod jsem zatím nepozoroval.
Jinak jsem teda zkoušel ten input lag a vypadá to asi následovně. Ovlivňuje ho nejenom nastavení zpracování obrazu (vivid, normal, sport, game... ), ale i to, do kterýho hdmi píchnete kabel a nastavení vstupu.
Nejdřív jsem zkoušel jen zapnout game mód a dát si pár závodů v Need for speed. To bylo úplně v pohodě a už jsem se začínal radovat, že je to v pohodě, než jsem zapnul fallout 3 :) Tam ten input lag byl fakt dost poznat (podle mě tak 60ms) a pomalu jsem to chtěl vracet. Pak jsem vyzkoušel přepnout název toho vstupu na PC (dělá se to ve vstupech červeným tlačítkem) a ejhle, trošku se to zlepšilo, ale pořád to nebylo ono (tipuju tak 40ms). V téhle chvíli jsem se naštval, že to přece nevzdám a po chvíli vrtání jsem našel v seznamu těch vstupních zařízení "Game". to je teprve to pravý ořechový, myš se konečně začne chovat rozumně a sníží se to imho pod 30ms, takže už není problém ani se střílečkama. čísla berte s rezervou, ale hrát se na tom dá v pohodě :)
Tady máte fotku, kdybyste nevěděli kde to hledat - jo, a je možný že ten Game vstup jde zapnout jen na HDMI2 (to co je označený "PC").
IMG_20140819_003239.jpg
RoPo (6061)|19.8.2014 08:16
Mám plazmu a prozatím vždy doporučuji (doporučoval, protože už se ztrácejí z trhu) plazmu. Také mám LCD a měl jsem několik modelů a nepřesvědčila mě žádná. Proto také píši, že moc tyto technologie porovnávat nejde. Hlavně ať ti slouží.
mvikym (29)|15.10.2014 08:27
zdravim
jak je to se šedymi pruhy na krajích obrazovky při formatu obrazu 4:3 jde to změnit na černou nebo to tak bude? diky
marek16 (19)|15.10.2014 19:39
Nikde v menu jsem to nenašel, podle mě to vypnout nejde. Kdyby tam byla černá, tak se okraje opotřebovávají míň než prostředek a byly by tam viditelný pruhy...
Vypadá to pěkně hnusně, ale naštěstí se na TV nedívám a při pouštění signálu z PC to nedělá :)
mvikym (29)|15.10.2014 20:09
to bude asi hl. příčína, proč se pro ni nerozhodnu(
f.marshall (6)|22.10.2014 16:03
Zdravím, tak jsem dnes rozhodnul pro 60PB690V. Chci se zeptat, jestli kopit raději nějaký 2,5"HDD, nebo 64GB flashku. Co bude lepší? dík za názor.
lafore (73)|22.10.2014 19:46
Jednoznacne hdd
mvikym (29)|22.10.2014 21:25
Tak jsem si nakonec vybral tuto TV a musim konstatovat, že černá je horší než na me stare LCD
RoPo (6061)|22.10.2014 23:23
[QUOTE=mvikym;498110]Tak jsem si nakonec vybral tuto TV a musim konstatovat, že černá je horší než na me stare LCD[/QUOTE]

LG v PDP z pomyslne trojky vyrobcu PDP je na tretim miste. Tak nemuzes od techto modelu moc cekat.
mvikym (29)|23.10.2014 08:31
i tak mě to překvapilo. LCD mam 6 let a toto LG je model 2014 a když jsem ted v obchode videl vedle sebe 127cm plazmy LG a Samsung, tak jsem nějaký rozdíly neviděl.
f.marshall (6)|23.10.2014 08:49
včera jsem ji objednal. objednávku ale ještě můžu zrušit. Doporučuješ tuto TV, nebo by jsi šáhnul jinde. dík moc.
mvikym (29)|23.10.2014 08:59
[QUOTE=f.marshall;498122]včera jsem ji objednal. objednávku ale ještě můžu zrušit. Doporučuješ tuto TV, nebo by jsi šáhnul jinde. dík moc.[/QUOTE]


pokud mam mluvit sam za sebe je to těžký. LED v teto uhlopříčce se sežene huř (našel jsem Sharp 3D a i ten ma nižší kontrast než ostatní LED) takže za tuto cenu toto LG (pokud neni nutne 3D ) . obraz neni nijak špatnej, jen když je film s pruhy tak je to dosti rušivý a někdy při tmavých scénách (dosti svítí), ale to bych musel srovnávat s novou LED ( což nemohu, tak nevim jak by to v těch stejných případech vypadalo) vybíral jsem takto ... cena LG-60PB660V + 3 roky zaruky = cena LED Sharp 3D bez 3let zaruky (a obraz u modelu 652E a 752E mě nenadchly) takjsem volil LG
f.marshall (6)|23.10.2014 09:27
3 roky jsis doplácel?
mvikym (29)|23.10.2014 09:50
[QUOTE=f.marshall;498125]3 roky jsis doplácel?[/QUOTE]

nene...cena TV + prodloužena zaruka o 3 roky cca 2200,- a je to cena +- Sharp LC-60LE652E (meně kontrastni Led a obraz mě moc nezaujal)
f.marshall (6)|23.10.2014 10:01
tak ja jsem objednal tu 60PB690V a asi jí vyzkouším. snad budu spokojený :).
mvikym (29)|23.10.2014 10:26
[QUOTE=f.marshall;498129]tak ja jsem objednal tu 60PB690V a asi jí vyzkouším. snad budu spokojený :).[/QUOTE]


pak hod svoje dojmy )
Pavell007 (790)|23.10.2014 22:55
LG plazmy jsou telky, jejichž přínos je v solidním velkém obrazu za malý prachy, ne v tom, že mají super obraz. Je to telka do hospody, na chatu, na fotbal, kde oceníš jiný věci než hlubokou černou a jemný finesy.
mvikym (29)|24.10.2014 15:20
[QUOTE=Pavell007;498169]LG plazmy jsou telky, jejichž přínos je v solidním velkém obrazu za malý prachy, ne v tom, že mají super obraz. Je to telka do hospody, na chatu, na fotbal, kde oceníš jiný věci než hlubokou černou a jemný finesy.[/QUOTE]

jak jsem již psal výše. vedle sebe jsem videl 127 plazmy LG a Samsung a rozdily jsem nepozoroval. tak si nemyslím, že je to jen o značce
mvikym (29)|28.10.2014 20:53
tak si na tuto TV už celkem zvykám )) hlavně mi příjde lepší při klasickém TV signálu (přes HD SAT) než LEDky co jsem viděl.
mvikym (29)|31.10.2014 07:00
tak jsem si všiml, že docela často, je to vidět hlavně při "střihu", problikne orazovka. nevím jestli je to normální. diky
RoPo (6061)|31.10.2014 08:53
Normální to není. Možná normální u LG :-).
Poblikne = skokově se změní jas?
mvikym (29)|31.10.2014 13:17
[QUOTE=RoPo;498636]Normální to není. Možná normální u LG :-).
Poblikne = skokově se změní jas?[/QUOTE]

nevim jak to popsat. rozhodne to neni symetrický (jako že by bliknul celý panel v jeden okamžik)
mvikym (29)|1.11.2014 14:37
[QUOTE=mvikym;498659]nevim jak to popsat. rozhodne to neni symetrický (jako že by bliknul celý panel v jeden okamžik)[/QUOTE]

udělal jsem pokus a ono "bliknutí" je změna obrazu při střihu, která se tak jeví. nevím jestli je to vlastnost či chyba
Pavell007 (790)|5.11.2014 21:35
zkus si to nahrát kamerou a pak pustit zpomaleně....
Jeka (23)|6.11.2014 18:13
[QUOTE=mvikym;498632]tak jsem si všiml, že docela často, je to vidět hlavně při "střihu", problikne orazovka. nevím jestli je to normální. diky[/QUOTE]

Tuto TV mají mi známí 4 kusy a všechny jsou zatím OK.. nic nebliká nebo tak.. tak že asi reklamace? co jiného..

---------- Doplněno v 18:13 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:10 ----------

Jinak na alza.cz už asi týden zpět přestali prodávat plazmové TV nové.. Mají tam jen nějakou 65" použitou po reklamaci Panasonic...

Všichni ostatní je zatím mají.. zajímavý obchodní tah ?