Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomozte prosím při renderu ve Vegasu 6 z nekompr. avi do mpg

Pears (1027)|3.6.2005 14:42
Mam v tom porad chaos 9-) .
Mam video grabnute pres TV kartu (MJPEG kodek). Informace z vegasu o puvodnim souboru jsou nize na obrazku.
V Project properties mam nastavene PAL DV (720x576; 25,000 fps).

Pretahnu, setriham, ulozim si zvlast zvuk (ac.3) a ted nastava muj problem s renderem do mpg s kterym se peru (neustale)! Z vysledneho videa chci udelat DVD KOUKATELNE na TV.

Prosim poradte mi jak mam nastavit kodek (mpg) pri renderu ve Vegasu. Samozrejme me nejvice zajima zalozka Video a Advanced Video. Vim, ze se o tom uz tady nekde psalo (a porad pise), ale zda se mi, ze cim vice ctu tim v tom mam vetsi bordel :OO
mwsnap052_179.jpg mwsnap051_351.jpg
Fantas! (3016)|4.6.2005 00:57
Udelej to podle tohoto...
"www.dickinson.wz.cz/pl/fly-dvformat do mpeg2 ve vegasu.zip"
Snad to posilam spravne, ma totiz v sobe asi 4 slivovice... B-) 9-) 8-) :-!!! :BB:
stayman (12393)|4.6.2005 07:49
To mozes vsetko nechat na default, akurat zaskrtni 2-pass !!!!!!! Inak neviem, ale ci by si nemal u toho M-JPEGu zaskrtnut na casovej osi este ten ReduceInterlacedFlicker, ak aj nahodou robis nejake ofekty pomocou pan/cropu, lebo sa mi zda, ze Vegas take AVI vidi ako progressive a mozu ti tam vzniknut zmetky pri tych resajzoch atd., nieco podobne sa tu uz riesilo, tak aby sa to nestalo znova! :-D
Pears (1027)|4.6.2005 17:36
Fantas!:
Jo to je super :-!!! .
Pouzivam jiny kodek (PIC Video), ale to myslim neni zadnej problem. Jsou si hodne podobny. Nebo se opet pletu?

StayMan:
Jak poznam, ze ho vidi Vegas progressive?
A pokud ho tak Vegas vidi jak zabranim tomu aby byl rendering OK? Nemas odkaz na tu diskuzi kde se to uz resilo?
Nemuzu to zaboha najit :-R
stayman (12393)|4.6.2005 20:26
Fantas! (3016)|4.6.2005 20:43
Pears - No je to na jinem principu... Jedno maji ale spolecne a to to, ze kazdy snimek je klicovy... Presto pozor! Tv karta ti obraci poradi pulsnimku! Proto je potreba toto poradi pri renderingu obratit! Je to v te priloze myslim jasne ukazane... B-)
Pears (1027)|5.6.2005 17:58
Diky Vam za pomoc.
Renderovalo mi to celou noc. Celkem mi to psalo cca 12 hodin. Asi hodinu pred koncem se objevila hlaska: Stream attributes could not be determined. Ze prej soubor (asi) neexistuje. Nic vic nic min. :(( :((
Na PC jsem nic nedelal!!! Stejne se na tom nic delat neda, protoze PC je jak slimak. Mel jsem nejake problemy uz v 5tce a doufal jsem, ze 6tka bude ok. Zrejme je to v encoderu nebo nejaky HW problem. Zrejme budu moci ve Vegasu jenom strihat, ale ukladat uz ne :-E :-E :-E .
Modena (1706)|5.6.2005 18:07
Pears tu pláče :
[quote]Diky Vam za pomoc.
Renderovalo mi to celou noc. Celkem mi to psalo cca 12 hodin. Asi hodinu pred koncem se objevila hlaska: Stream attributes could not be determined. Ze prej soubor (asi) neexistuje. Nic vic nic min. :(( :((
Na PC jsem nic nedelal!!! Stejne se na tom nic delat neda, protoze PC je jak slimak. Mel jsem nejake problemy uz v 5tce a doufal jsem, ze 6tka bude ok. Zrejme je to v encoderu nebo nejaky HW problem. Zrejme budu moci ve Vegasu jenom strihat, ale ukladat uz ne . :-E :-E :-E [/quote]

Vítej v kouzelném světě SONY ! :-((( :-((( :-(((
:-E [color=red]IT´S A SONY . . .[/color] :-E
Fantas! (3016)|5.6.2005 19:23
Modena - U vegasu je to jeden ze sta, zatimco u premiery je to jeden ze pěti 9-) :-D

Pears - mas nainstalovane SP2?
Modena (1706)|5.6.2005 20:17
Fantas! napsal :
[quote]Modena - U vegasu je to jeden ze sta, zatimco u premiery je to jeden ze pěti 9-) :-D [/quote]

Ale prd, bratře ! \/
To bude tím rozšířením (naklíčením) tohoto sqělého softu mezi zde přítomné ! :-E
Pears (1027)|5.6.2005 20:28
Fantas!:
SP2 mam.

Modena:
Placu,placu, ale nad takovejma lidma jako jsi TY. Zrejme nemas kam psat ty svoje chytry dredy, protoze vetsina lidi dela ve Vegasu a tim softem v kterym delas Ty nedela nikdo tak se na nej taky nikdo nepta.

Je to hodne good soft se kterym se porad ucim.A dlouho asi ucit budu. Nevylucuji moji chybu v nastaveni nebo chybu HW. Tohle se mi stalo u Vegasu po prve. Jeste nikdy mi nespadl, nezakousl se atp.
Brko (201)|5.6.2005 21:18
Nejsem až takový odborník, ale pokud je video zachyceno TV kartou, měl by projekt být nastaven jako STANDART PAL 720*576 25 FPS, to je asi okamžik, kde se ti převrací pořadí snímků. STANDART PAL totiž nastaví pořadí snímků stejné jak ho zachytila TV karta - zatím jsem vždy měl Upper fiel first. DV ti nastaví Lower field first. Při nastavení renderování je potom nutné nastavit pořadí snímků stejné jako v projektu. Občas komp používám jako rekordér a toto mi ve Vegasu funguje spolehlivě. Nastavení DV standart jen v případě použití DV kodeku.
Modena (1706)|5.6.2005 21:51
Tak tedy - Pears už nepláče nad svým softem, ale napsal mi :
[quote]Modena:
Placu,placu, ale nad takovejma lidma jako jsi TY. Zrejme nemas kam psat ty svoje chytry dredy, protoze vetsina lidi dela ve Vegasu a tim softem v kterym delas Ty nedela nikdo tak se na nej taky nikdo nepta. [/quote]

Milý hochu - to je mi líto, že nade mnou pláčeš . . .
Leč - již nesmutni, protože to by nám potom bylo líto sebe navzájem a to by bylo skutečné utrpení v Údolí žalu !
Víš, chtěl jsem Ti zprvu jen přátelsky vyjádřit "soustrast" - takovej vtípek - šťouchnutí, který běžně praktikujeme zde na threedu třeba se StayManem, ale koukám, že srandě nerozumíš a kondolence nepřijímáš !Změnilo se to hlavně Tvou zásluhou na smeč v osobní rovině a na to Ti fakt nechci reagovat ! 9-)
Pears (1027)|5.6.2005 21:59
Takze jestli jsem to podle Brka dobre pochopil udelam nasledujici:

1: Otevru Vegas :-E - Ctrl+N - nastavim na PAL Standard (720x576; 25,000 fps)
Otazka: v polozce deinterlace method bude None?

2: pretahnu video (grab z TV karty- PIC Video MJPEG codec) do timeline

3: Otazka: nastavuji jeste neco v Properties na videu v timeline? napr. ten Field order nebo pixel aspect ratio? Mam tam- Upper a 1,0000 (Square)

4: Render - DVD PAL - Field order:[color=red]Interlaced,top tield first[/color] ????

JE TO TAK? :-)
Pears (1027)|5.6.2005 22:07
[quote=Modena].... a na to Ti fakt nechci reagovat ! 9-)[/quote]

.....a prece jsi reagoval :-E :-E :-E
Mam rad legraci.
Vis MILI HOCHU!!!!! Kdyby jsi napsal nejakou (ac treba hloupu) odpoved na muj dred a pak se zacal rechtat memu (nasemu) softu tak ani nepipnu a mozna bych Ti i podekoval.
Ale takhle.... (chyby tu smile, ktery krouti hlavou) :-D
Brko (201)|5.6.2005 22:10
Jo přesně tak. Ano deinterlace none. V timeline nic nenastavuju.
Pears (1027)|5.6.2005 23:27
Brko:
Tak ted jsem kousek zkusil a vysledek je romazlej (na TV). Pokud Ti to takhle funguje dobre tak bude zrejme problem uz ve vstupnim formatu toho videa.
Fantas! (3016)|6.6.2005 07:58
Pears - tak to musi byt krpa ve windows. Doporucuju zkusit treba virtual pc a na nem to testnout a pokud se ti to tam rozjede, tak potom doporucuju preinstalovat komp. Jinak se mrkni jeste do biosu, i kdyz pochybuju, ze toto jsi nezkusil...

Modena - Ale prd, bratře !
Vzdycky me fascinuji tokovi jako ty! Proste ses naucil neco, cemu rikas TheBEST a nic ostatni uz pro tebe neexistuje. Nemel bys zavrhovat neco, cos poradne nevyzkousel! Ten tvuj slepy vystrel vetou typu: "To bude tím rozšířením (naklíčením) tohoto sqělého softu mezi zde přítomné !" Zde pritomni muzou byt vsichni z celeho sveta, tak mi nerikej, ze toto je nahoda! Z hlediska teorie sumu se toto vylucuje! :-)-
Mam napad - co takhle maly testik:
Dokaze premiera v realnem case zobrazit preview u neceho jako je toto?

dej si dve stopy nad sebe, vloz do nich jakekoliv obrazky, ve vrchni nastav masku(vyrez jakykoliv tvar) a masku libovolne rozpohybuj v ose x,y. Vloz na ni effekt feather, ktery bude v case promenny... Dale spodni stope pridel ruzny pohyb efektu pinch/punch a priloz tam jeste Timecode. Potom spodni stopu "podrid" vrchni stope(Make Compositing Child) a teto kompozici dej jeste Parent Motion, kterou rozpohybuj tuto kompizici v ose x,y,z. Toto mi bude stacit, ja jsem tam sice pouzil jeste lens flare, ktere rotuje kolem cele kompozice a dalsich x veci, ale to ti odpustim... :-D
Pak dej preview a pokud ti to pojede v realnem case(t.j. bez predrenderingu),o coz hlavne pri strihani a efektovani jde, tak potom zacnu verit tomu, ze nerikas KRAVINY... :-E

Kdybys mel jakekoliv pochybnosti o tom, ze mi to jelo, tak tady ti prikladam veg projekt ve Vegasu5:

http://www.dickinson.wz.cz/pl/vegas.zip

Predpokladam, ze vegas si z netu kdyztak stahnes, kdyz jeho velikost je 1/7 instalacky premiery...i kdyz podle tvych hroznych zkusenosti ,kdyz jsi ho testoval, ho mozna jeste nekde na svem disku najdes... 8-)
Mam Bartona 2600+ taktleho na 3000+ RAM512, FSB 202¨...tak ze, jelikoz mas silnejsi masinu nez ja, tak mas vlastne vyhodu, ale rad ti tuto vyhodu dam, protoze vim, ze ji budes potrebovat... :-(((

Tady je vyrenderovany mpeg, podle ktereho to kdyztak udelej v te tve uzasne premiere a pak se urcite pochlub, jak se darilo... 9-)

http://www.dickinson.wz.cz/pl/vegasmpg.zip
stayman (12393)|6.6.2005 09:35
Jedine ze mas ten stream poskodeny, alebo nevyhovuje ten PIC, alebo sa s niecim v systeme bije, preto ti to spadne, ale aj tak je divne ta mala rychlost, no inak ma nic nenapada...

Project si nastav ako DV PAL, presun ten Mjpeg (ale skus aj iny dekoder MJPEG) , skontroluj ako ho vidi Vegas v timeline (na klip pravym tlacidlom -> Properties...) a daj renderovat iba video Mpeg2 (DVDArchitect PAL...)
Brko (201)|6.6.2005 09:40
Pears - máš opravenou verzi Vegasu 6? První verze měla špatný filtr SHARPEN - rozmazával. Fungoval obráceně. Pokud jsi trochu přiostřil, tak jsi rozmazával.
Pears (1027)|6.6.2005 10:18
Stay:
Jo ta rychlost je divna.
V Properties na timeline ho vidi Vegas jako "Upper field first"
Ten "DVDArchitect PAL" zkusim, ale defaultne tam je "bottom fiel first" - to nevadi? :-? No zkusim a uvidim (snad).

Brko:
Novou verzi teprve ztahuji (modem). Chtel bych to dodelat v tyhle verzi, abych sem nemusel psal dredy typu: "proc mi to ted nejde a pred tim jo"
Nepouzil jsem zadnej filtr.

Fantas:
No, nevim co ma bios spolecneho s Vegasem, ale rad se necham poucit. To jsem fakt jeste nezkusi...a ze jsem toho zkusil uz hodne :-)-
Brko (201)|6.6.2005 10:30
Tomu DVD Architect PAL bych to přenastavil na Upper field first.
Fantas! (3016)|6.6.2005 11:20
Brko - Jeste me napada...neprehriva se ti procak? Nemas ho nejak taktovany? Nekolikrat, kdyz jsem mel taktle, tak mi to hazelo nesmysly...Ale je fakt divne, ze ti to jede tak pomalu...
S tim biosem jsem myslel nastaveni processoru a fsb...a k tomu potrebne napeti...sem to blbe napsal... :-I
Brko (201)|6.6.2005 11:26
[quote=Fantas!]Brko - Jeste me napada...neprehriva se ti procak? Nemas ho nejak taktovany? Nekolikrat, kdyz jsem mel taktle, tak mi to hazelo nesmysly...Ale je fakt divne, ze ti to jede tak pomalu...
S tim biosem jsem myslel nastaveni processoru a fsb...a k tomu potrebne napeti...sem to blbe napsal... :-I[/quote]

Já ten problém nemám, pokouším se přispět troškou do mlýna.
Pears (1027)|6.6.2005 11:33
Ne neni nijak taktlej. (2G Celer) Nic moc,ale je pravda, ze takhle pomalu mi to nejelo nikdy. Zkusim porovnat samotne enkodovani treba v TMPGenc nebo v Procoderu. Vegas s MainConceptem vynecham.
O tom biosu ani nepremyslim, protoze taky proc? Kdyz mi to do tedka behalo tak jak ma. Ale pro jistotu na to mrknu.
Fantas! (3016)|6.6.2005 14:54
no tak to bych ti uz jen znovu poradil, zkus virtual PC a uvidis...Instalni tam jen XP + vegas a pokud to pojede, vis kde je problem...
Pears (1027)|6.6.2005 18:10
Tak pomalu mi to jede jen v tom vegasu :-?

Zkusil jsem kousek puvodniho videa ulozit Direct Stream Copy ve VD cca 25sec a prevest jednotlivejma encoderama.
Ukladal jsem vzdy VBR a se zvukem do mpg.

TMPGEnc: 00:04:18
Procoder 2: 00:02:54
MainConcept Encoder: 00:02:45
Vegas 6: 00:33:44 :OO :OO
Fantas! (3016)|6.6.2005 18:16
Pears - hod na ftp kousek( treba 2s) toho videa... Mrknu na to...je to divne... :-((
Pears (1027)|6.6.2005 19:23
Je to asi 0,6s a ma to 2,3 Mega. Posilam na email (modem) . :-(( Zadne ftp nemam a sem to je: [color=blue]Archives -> Maximální povolená velikost: 100 kB[/color]
Fantas! (3016)|6.6.2005 19:59
odpovedel jsem ti v emailu...
Pears (1027)|6.6.2005 20:27
OK. Poslal jsem i StayManovi.
Fakt uz jsem zoufalej. Zkousel jsem to i pres frameserver z Vegasu do jineho encoderu, ale ten cas je porad stejnej. Procik mi jede pri renderu na 100%.
stayman (12393)|6.6.2005 22:03
Takyto mne dava vysledny cas, project ma 1,5h (skopiroval som tvoj zaznam do toho casu):




Nastav si project cez tu ikonku zlozky:




a navyse este som pouzil aj resize (to len na skusku, odstranil som tak tie rusive riadky spodne):




takze Vegas je v pohode, musi byt chyba u teba.
Pears (1027)|6.6.2005 22:50
Zkusim reinstal Vegasu. Treba jsem tam neco zk***il a ted se v tom patlam.
Stay:
Moc jsem Te nepochopil jak jsi zkopiroval ten zaznam do toho casu, ale to je ted jedno.
Ted vim, ze je chyba u me. Presvedcil me i Fantas! po mailu.
Doporucil mi grabovat do DVkodeku, ale at ho nastavuji jak chci (FLY2000) nezachytim ani frame. Jak ho mate nastaven? Prikladam obr. jak vypada. Je od MainConceptu.
dv_codec_159.jpg
stayman (12393)|6.6.2005 22:54
[quote=Pears]Stay:
Moc jsem Te nepochopil jak jsi zkopiroval ten zaznam do toho casu, ale to je ted jedno.[/quote]

[(CTRL+A -> CTRL+C -> 100xCTRL+V) + SELECT PROJECT REGION ]x niekolkokrat do 1,5h :-D
Fantas! (3016)|6.6.2005 23:21
Pears - No pokud zachytavas RGB, tak si zaklikni u Encoderu RGB, pokud YUV, tak nesmi byt zaklikle RGB! Jinak to nech jak to je! :-)-
Pears (1027)|6.6.2005 23:28
JJ.
Zkusil jsem to same. 1,5h.
Asi bych to delal tejden. (viz. obrazek) 9-)
rendering_107.jpg
stayman (12393)|7.6.2005 00:03
To je nieco spatne, neviem.. Jo, a inak poznas format PNG alebo aspon GIF ??? Tak skus ho vybrat namiesto toho JPG budeme ti vsetci vdacnejsi :-D
Pears (1027)|7.6.2005 00:46
Reinstaloval jsem Vegas a zda se to byt OK.
S tim JPG neco udelam. Treba tohle 9-):
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=3713
Fantas! (3016)|7.6.2005 07:39
Pears - no vidis...Vítam te mezi spokojenymi SONYsty! :-)
Pears (1027)|7.6.2005 10:21
:BB:
Pears (1027)|7.6.2005 15:49
Takze k uvodnimu problemu, aby jsem si to ujasnil.

Vegas mi grabnute video z TV karty nacte pres ikonu v Properties-PAL DV jako "Upper field first".
Na timeline mi ukazuje pochopitelne taky "Upper..."
Pri renderu (!!pro TV!!) zadam PAL DV ; 2pass ; "Bottom field first" a prislusny bitrate.
Zkousel jsem kousek (...no asi 13 kousku s ruznym nastavenim) mpgu vysmahnout a tohle mi vyslo jako idealni nastaveni (pro TV).
Je tak?
stayman (12393)|7.6.2005 18:10
Skus si este nacitat to video cez to "MatchMediaSettings", v tom okne Properties vedla Template ta ikonka zlozky.
Fantas! (3016)|7.6.2005 18:14
jj to by melo byt v pohode.
Ja jsem ti vystavoval na ftp to me nastaveni... Ja tam mam v timeline button field first, v properties nastavene Lower Field First a tim padem mam v nastaveni MPEG2 Interlaced top field first. Coz je v konecnem dusledku to same... Doporucuji abys to zkousel na nejakem DVD stolnim prehravaci, nebo s hardware akceleraci napr v PowerDVD. Pak teprve uvidis, jestli ti to jede plynule... B-)
Pears (1027)|7.6.2005 21:17
[quote=Pears]Vegas mi grabnute video z TV karty [color=red]nacte pres ikonu v Properties[/color]-PAL DV jako "Upper field first".
[/quote]
Stay:
Sak jsem to psal ne? Nebo myslis neco jineho? Ted se na Vegas nedostanu (uklada).

Fantas!
Tvoje nastaveni je pro DV a zrejme (urcite) je to jine nez PIC JMPEG, protoze jsem do DV nezachytil pres TV krtu jeste ani frame, tak jsem zkusil do DV neco ulozit v Heroglyph 2 a pak to otevrit ve Vegasu a ukazal mi "Lower". Pak by to podle Tveho navodu bylo OK, ale takhle jsem se v tom patlal a uz jsem si chtel sekat prsty u rukou, abych na tu klavesnici nikdy nesahl.
Jak jsi to myslel s tou HW akceleraci pres PowerDVD? To me zajima, protoze ja postupoval stylem:
UDELAT KOUSEK VIDEA-NAPSAT NASTAVENI NA PAPIR-
UDELAT KOUSEK VIDEA-NAPSAT NASTAVENI NA PAPIR-
UDELAT KOUSEK VIDEA-NAPSAT NASTAVENI NA PAPIR-
UDELAT KOUSEK VIDEA-NAPSAT NASTAVENI NA PAPIR-
UDELAT KOUSEK VIDEA-NAPSAT NASTAVENI NA PAPIR-
UDELAT KOUSEK VIDEA-NAPSAT NASTAVENI NA PAPIR-
UDELAT KOUSEK VIDEA-NAPSAT NASTAVENI NA PAPIR-
UDELAT KOUSEK VIDEA-NAPSAT NASTAVENI NA PAPIR-
-AUTHORING - BURNING - PLAY ve stolnim DVD. A to cele snad 10x :-D
Za posledni 3 dny jsem spal asi 7hod. 9-)
mirekv (7169)|7.6.2005 22:08
Pears
tolikrát? jdi se vyspat (ne vycpat! :-D )
Pears (1027)|7.6.2005 22:32
No jo!! Kdyz nepocitam Vas tady, tak jsem na tydle veci uplne sam.
Fantas! (3016)|8.6.2005 10:24
Pears - no DV format je vzdy "Lower". Je to standard.
Jo jinak k te HW akceleraci. To ti prave spravne zobrazi pulsnimky v zobrazeni 50fps. Pak teprve vidis obraz plynule(jak na televizi) samo ze jen (u prokladaneho videa) :-) Potom nemusis porad palit jak stekly... :-(( To mi poradil StayMan za coz mu jeste jjednou dekuju... :BB:
Aby HW akcelerace sla zapnout , musis mit vypnute dualni zobrazeni, klonovani atd u graficke karty...
Pears (1027)|8.6.2005 15:03
Dekuji StayManovy, ze to rekl Tobe a Tobe Dekuji za to, ze jsi to rekl me. :-D :-D
:BB: