Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

iPad mini a AV Reciever

Stelmik (64)|9.5.2014 20:04
Prosím o radu jak nejlépe propojit Ipad mini s AV Onkyo 577. Nevím co bude lepší za Jack-Jack nebo jack -cinch a nebo použít dražší HDMi adapter ?
Děkuji za radu nebo doporučení .
KamilZ (10277)|9.5.2014 20:11
Neznám možnost iPadu a jak funguje jeho HDMI adapter, ale jestli je šance jet čistě přes HDMI (tzn. hdmi výstup na iPadu a HDMI vstup na AVR), tak neváhej. To je plný digital, jack-jack/cinch jede analogově.
Stelmik (64)|9.5.2014 20:33
Mě jde čistě jen o hudbu hlavní je cena ten adaptét s HDMI stojí cca 1tis. Tak jestli má smysl do toho dávat ty peníze a nebo koupit jen ty jack-jack/cinch.
RoPo (6061)|9.5.2014 20:34
Co si od propojení slibuješ? Přehrávání audia nebo videa? iZařízení mám (iPod, iPad, iPhone, AppleTV), tak vím jaké jsou možnosti a proto reaguji.

Ok. Napsal jsi důvod dříve než jsem dopsal příspěvek. Na audio je nejlepší AirPlay podpora buď přes AppleTV nebo přímo podpora v AV receiveru. Pokud nechceš moc utrácet, tak jsou addaptéry. Nevím jestli máš starý mini iPad nebo nový s Lighting konektorem. Nebo jak jsi napsal jednoduše jen z jacku na cinch. Ale jsi uvázaný kabelem. AirPlay je opravdu nejlepší. Nejsi vázaný kabelem.
golfLC (1941)|9.5.2014 21:21
Všetky iPady mini majú Lighting konektor. V prípade použitia "starších" AVR zariadení bez podpory iDevice zariadení cez USB odporúčam toto
[ATTACH=CONFIG]27357[/ATTACH]
Použitie na všetky zariadenia s podporou bluetooth a hlavne, "pripojené" zariadenie ostáva mobilné.
info: mám odskúšané osobne s iPad3 aj iPad mini

BELKIN Přijímač Bluetooth Music Receiver

Pouštějte a ovládejte hudbu přes domácí stereo - pohodlně a bezdrátově!

  • Mění váš iPhone a iPod touch (nebo jakékoliv bluetooth zařízení A2DP) v bezdrátové dálkové ovládání.
  • Přenáší křišťálově čistý zvuk prostřednictvím nejnovější technologieBluetooth v2.0.
  • Není třeba žádný minipřijímač.
  • Bluetooth™ přijímač se připojuje k vašemu domácímu stereu s použitím přibaleného kabelu.
Specifikace Bluetooth přijímače:

  • Plynule ztlumí hudbu vždy, když vám na iPhone někdo volá
  • Využívá Bluetooth v2.0 s EDR pro skvělé parametry
  • Přenáší signál až 10 metrů daleko
  • Obsahuje kabely 3.5mm-to-RCA a 3.5mm-to-3.5mm
  • Kompatibilní se všemi zařízeními, která obsahují Bluetooth stereo A2DP jako například:
  • - iPhone 3GS, 3G a první generace
  • - iPod touch 2. generace
  • Bluetooth Music Receiver si zapamatuje až šest spárovaných zařízení a používá Bluetooth v2.0 aby poskytl spolehlivý a vysoce kvalitní zvuk.
Obsah balení:

  • Bluetooth Music Receiver
  • Napájecí adaptér
  • 3,5 mm - RCA kabel
  • 3,5 mm - 3,5 mm kabel

za cenu cca 600 Kč hľadaj tu: http://www.srovname.cz/belkin-prijimac-bluetooth-music-receiver/srovnani-cen/k.1375876
F8Z492_02_S.JPG
vivid.sk (11472)|9.5.2014 21:39
[QUOTE=golfLC;488764]cez USB odporúčam toto [/QUOTE]
To je prave uplne zbytocna cesta, pokial ma iPad nejaky iny digitalny vystup (ma?, neviem).
Pretoze posielas audio cez BT standard, ktory je stratovo komprimovany a Belkin krabica z neho spravi znovu DA konverziou (nejaky?, zrejme dost shitny) analog. Recencie uzivatelov, ktori si takyto prevodnik kupili, to len podporuju.
To uz naozaj radsej ten kabel za liter. V pripade Apple to je normalna cena za prislusenstvo, nie? :D, kto si kupuje "exkluzivny" tovar, musi s tym pocitat.
Stelmik (64)|9.5.2014 21:49
Popravdě mi přijde ten Belkin vlastně to samé jako kabel stejně je to přes Jack nebo Jack-cinch. momentálně to mám přes Jack - jack a ten zvuk se mi zdá nějak tlumený.
Nejde mi tak uplně o cenu ale zase pokud nebude žádný rozdíl tak jestli to není zbytečný. Od applu to vypadá takto http://store.apple.com/cz/product/MD826ZM/A/digit%C3%A1ln%C3%AD-av-adapt%C3%A9r-lightning
RoPo (6061)|9.5.2014 21:55
Digitální výstup a kvalitnější výstup je právě na Lighting konektoru. Jinak přes AirPlay protlačíš to, co přes tento digi. výstup.
golfLC (1941)|9.5.2014 21:56
iPad ako úložisko hudby a používať ho ako zariadenie hudby v globále na AVR je podľa mňa blbosť, na to slúžia iné zariadenia, či už v kvalite výstupu alebo použiteľnosti. Na iné ho v tej chvíli nepoužiješ, všetky zvuky idú z neho pri práci do AVR...
vivid.sk (11472)|9.5.2014 21:59
Belkin nieje to same. Je to este horsie, lebo tam audio tlacis cez BT.
Inak, co sa tyka info vyssie, jednoznacne ta spravna cesta je vyssieuvedeny kabel (Cinania to urcite vedia spravit za par euro, ak je to len kabel bez elektroniky)
Stelmik (64)|9.5.2014 22:07
Ipad neberu jako uložiště hudby, chtěl jsem příležitostně si přes AV pustit hudbu z Deezeru
vivid.sk (11472)|9.5.2014 22:10
A v com je problem? Nieco sa na danych odporucaniach meni?
RoPo (6061)|9.5.2014 22:18
iPad/iPod má jako jeden z mála vysoce kvalitní audio výstup. Proto jej používají nejen hudebníci. Na to se Apple hodně orientoval, na HW úroveň provedení v audio výstupu. V i Zařízeních lze aktivovat Match službu. Kdo ví k čemu, tak ví.
K čemu jej Stelmik chce používat je dobrý směr. Kdo toto nezná, tak se mu toto použití zdá divné, ale význam má.
Stelmik (64)|9.5.2014 22:26
Nic se nemění chci občas pustit hudbu a otázka měla být asi spíš položená tak jestli má smysl koupit redukci na HDMI nebo to táhnout přes jack-jack a nebo jack -cinch. A nebo koupit nový AV reciever :)
vivid.sk (11472)|9.5.2014 22:32
[QUOTE=RoPo;488775]má jako jeden z mála vysoce kvalitní audio výstup[/QUOTE]
Uplne postacuje v tomto smere spravit SPDIF (klasicky digitalny vystup, ktory je v tomto pripade obsiahnuty v HDMI), cize zvuk moze dosahovat standardu AudioCD, v pripade lossless zdroja. Hrame sa tu na nejaku extra kvalitu, ale pritom nejde o nic tazke, len to netreba prehanat cez analog shitnym prevodnikom za 1$. Android ma rovnako MHL->HDMI kabel (ak to model podporuje) a kvalita je rovnako "digitalna".

Stelmik: myslim, ze odpovede su jasne. Kup si Lightning HDMI kabel.
Pytkin (7947)|9.5.2014 23:54
ja by som skusil ten jack-jack .. kabel sa urcite vala doma a kvalita bude v pohode ..
sanchez13 (1071)|10.5.2014 09:29
tiez mam "I" zariadenia.

Podla mna zalezi od toho ci chces mat kabel, alebo nie.
Pokial kabel, tak lighting to HDMI (skoda, ze Apple aj pri iPadoch nerobi dual jack analog/digital tak ako napr pri Mac mini).

Pokial bezkablove riesenie tak vyuzit Airplay. Na to je optimalna Apple TV, ale pockal by som s kupou, pretoze v horizonte par mesiacov by mal Apple releasnut novy model Apple TV.
Takze az potom, ked vyjde nova verzia by som sa rozhodoval, ci kupit starsi model (ten vtedy urcite zlacnie), alebo novy. Novy bude zrejme za rovnaku cenu ako je aktualny model...
Stelmik (64)|10.5.2014 10:10
Pro mě Airplay není možný mám starší tip AV a propojení Jack-Jack mám odzkoušeno a přijde mi že je nějak tlumený. Dostal jsem se až tak daleko že pokukuji po novém AV :)
Stelmik (64)|25.5.2014 09:44
Tak jsem vse vyresil nakupem noveho AV a pouzivam AirPlay a je to opravdu parada :)
vivid.sk (11472)|25.5.2014 10:32
Paci sa mi ten pristup. Prides na forum riesit "drahy" HDMI adapter, nakoniec namiesto neho kupis AVR :D, pekne.
RoPo (6061)|25.5.2014 11:30
[QUOTE=Stelmik;489684]Tak jsem vse vyresil nakupem noveho AV a pouzivam AirPlay a je to opravdu parada :)[/QUOTE]

Psal jsem ti hned z pocatku, ze AirPlay pro toto pouziti je nejlepsi. Jsem rad, ze jsi to pochopil :p
Tak at slouzi! :BB:
Stelmik (64)|2.6.2014 06:57
Díky opravdu je super a nejlepší řešení .