Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 19 z 19

Téma: prevod WAV na FLAC...problem se zvukem pouze praskani

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Pouzivaj iny player. Je plno kvalitnych audio playerov (foobar2000, povedzme, ale bezproblemov ti ho prehra aj akykolvek slusny video player, MPC-HC, VLC, ....).
    V menovanych playeroch vies nastavit downsampling, priamo pri prehravani (povedzme aj na pozadovanych 16/44k).
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

kazdopadne se fakt smeju sam sobe...ze jsem to proste neoveril i jinym prehravacem... moc diky za rady a tak...

jinak nerozumim tomu downsamplingu... jde to treba v Foobrau2000?

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Stávajú sa aj horšie veci

Ano, otazka znie, načo by si to robil. Downsampling sa pouziva v týchto pripadoch, ak zvukovka nepodporuje HIRes. Alebo chceš downsamplovať už výsledný audio subor?

Je tu občas
    Registrace
    Feb 2007

Používám úspěšně Foobar 2000 k poslechu i tvorbě hires flaců běžně. V tom fakt problém není. Přesto, pokud by ses rozhodl soubory downsamplovat ze stávajících hires na základnější např. obvyklé CDDA 44.1/16, je vhodné konverzi provést v SW, který se na downsample specializuje a je schopen ji provést kvalitně. Holý Foobar tuším při konverzi dovolí změnit bitovou hloubku, frekvenci nikoli.

Já v těchto případech sáhnu po prověřeném http://www.voxengo.com/product/r8brain/

EDIT: Compression level můžeš s klidem u FLACu nastavit maximálních 9. Kvalita bude totožná a výstupní soubor menší. Trochu se zvětší nároky na převod a přehrávání, ale nesetkal jsem se s tím, že by to kdy představovalo nějaký reálný problém. Taky pokud máš hodně nahraného materiálu, pomalý PC a chceš převod WAV-FLAC urychlit, je možné použít HW akceleraci grafiky (novější řady nvidia, ati) pomocí utility http://www.cuetools.net/wiki/FLACCL (mám ověřeno na 44.1/16, hires ne).
    Naposledy upraveno uživatelem Wintermute: 11-05-2014 v 17:58

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. problém se zvukem
    Od typek.cz v sekci Editace audia
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 31-03-2010, 09:58
  2. Problém se zvukem
    Od fonsii v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 08-08-2009, 10:50