Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Promítací místnost - stěny

calvera.jarda (19)|9.5.2014 14:19
Již delší dobu mám doma projektor Panasonic AE3000 - spokojenost. Bohužel všude bíle vymalováno. Budeme se stěhovat do domu, kde nám zbyla jedna místnost... :)) řeším čím obložit stěny/strop černá není problém, spíš se mě jedná o materiál z kterého to udělat. Okno bude kryté roletou. Tzn. tmy dosáhnu.
Z čeho to mají v kině? Vím, že tam mají speciální stěny kvuli zvuku, mě jde spíš o obraz. Samozřejmě co nejlevněji. Malovat nechci.
Tzn. koberec, samet? Až budu potřebovat pokoj využít jinak aby to šlo sundat..
Díky za rady..
Pytkin (7947)|9.5.2014 23:57
preco nedas platno ?
Sybik (86)|11.5.2014 15:17
Možné řešení je dát garnýže na stěny a dát hutnější tmavé závěsy... Prostě mít závěsy před zdí. Tím se vyřeší akustika, odraz světla a vychází to vcelku za dobrou cenu, když se seženou levně závěsy. Samet je vcelku drahý, ale existují podobné látky, které perfektně pohlcují světlo... Stačí zajít do látek a je to :)
calvera.jarda (19)|12.5.2014 12:08
Zkusím po něčem kouknout, a pořešit... Z čeho je to v kině netušíte? Na netu jsem našel že ta stěna má speciální složení, ale nejvíc mě zajímá ta vrchní vrstva. V kině když je světlá scéna svítí jen plátno zbytek je tma. U mě doma svítí celý pokoj.. Je to jen tou barvou?
Sybik (86)|20.5.2014 23:43
je to dáno jak barvou tak koeficientem odrazivosti. Látky obecně více pohlcují. Třebas matný černý hutný samet "toho shltne" opravdu hodně :) Prostě cokoli matného a tmavého je lepší než bíle zdi s oknama...