Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 62

Téma: Spolehlivost HDD

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Citace Původně odesláno od KamilZ Zobrazit příspěvek
    Pravda je, že teď ale Seagate není moc v oblibě.
    Nevím, jestli je slůvko "teď" úplně na místě, když za tu ošklivou statistiku mohou hlavně staré štětky Barracuda. V závěru se totiž situace trochu obrací:
    V současné době se Backblaze zaměřuje na 4TB disky Seagate Desktop (ST4000DM000), které se ukázaly jako bezproblémové. Dalším oblíbeným diskem je pak Western Digital 3 TB Red (WD30EFRX). Naopak z pochopitelných důvodů vůbec nenakupují Western Digital 3 TB Green a Seagate 2 TB LP.

V tomto tématu je řeč o Seagate SV35, které také patří do novější generace a jsou přímo dimenzované na provoz 24/7, podobně jako WD Red.
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Myslel jsem to jako "veřejnou náladu". Prostě psychologický dopad té studie, který si vyvodí 90% lidí po přečtení, kteří nad tím dál nepřemýšlí. Já mám oblíbené WD Red, ale se Seagate (včetně Barracuda) jsem problémy nikdy neměl.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
    jisteee. Ak budes mat v praci system s x - servermi, ktore rozbehavas tyzden, urcite si po odideni disku na mna spomenies. Ja som mal taku poziadavku, aby som mohol po fyzickom odideni HDD (neroztoci sa, alebo inak crash-ne), mohol ihned pracovat z ineho HDD (t.j. fyzicky vyberies odfajceny HDD a normalne nabootujes z druheho disku). Jedna vec je totiz domaci HTPC, kde mas cas na obnovu. Druha vec je pracovny PC, kde ide o cas - ak mas dajake terminy.
    clovece .. to dakto prevadzuke servery bez mirroru ? v siteli mam v racku asi 15 serverov a 2 diskove polia .. bezia tam 4 roky .. v priemere mi tam odide 1-2 disky za rok (dokopy je tam asi 70 diskov) .. a vsetko bezi bez jedineho vypadku ..

---------- Doplněno v 01:42 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 01:41 ----------

Citace Původně odesláno od geronimoh Zobrazit příspěvek
    HDD Seagate raději nebrat. Mám s nimy také negativní zkušenosti. WD zatím drží. Raději bych volil 3TB, nebo 4TB HDD, ale musí ti je podporovat základní deska.
    to je uplne jedno .. zrovna mi v domacom SYNOLOGY odisiel zeleny WD ..

Je tu pravidelně
    Registrace
    Oct 2007

Souhlasím s Pytkinem. HDD odchází ať je WD nebo Seagete. Protože jsem preferoval WD (Seagete byly dražší i když dříve rychlejší), odešlo mi více disků od WD. Záleží na štěstí, i když některé série jsou povedenější, jiné méně. A co je štěstí ? No přece jenom můůůůška zlatá !!!

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od Pytkin Zobrazit příspěvek
    to dakto prevadzuke servery bez mirroru
    Preco porovnavas jablka a hrusky? V tomto vlakne sa bavime o domacich pracovnych staniciach resp. HTPC a ich lokalnych diskoch. Moja poznamka patrila tiez k pracovnej stanici s lokalnymi servermi (nemyslim VM, ale bavime sa stale o software, ktory bezi nad nejakym OS). O diskovych serveroch (HW) tu rec nebola. Naviac RAID nieje BACKUP.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

clovece , ved ja reagujem len na teba ..

jisteee. Ak budes mat v praci system s x - servermi, ktore rozbehavas tyzden, urcite si po odideni disku na mna spomenies.
    ty si zacal o serveroch .. a domaci NAS ma predsa tiez mirror .. aspon ja by som si nedovolil mat doma NAS bez nejakej ochrany .. pri dvoch diskoch mirror , pri viacerych raid 5 alebo 6 ..

ako som uz napisal , prave mi odisiel v SYNOLOGY jeden WD ..

Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od Pytkin Zobrazit příspěvek
    ty si zacal o serveroch ..
    Server = myslene lokalny server (napr. Apache, Mysql, WAS, atd atd ...viac v PM).

Ako riesis zalohu lokalneho HDD na PC / Notebooku / HTPC ?

Je tu pravidelně
    Registrace
    Oct 2007

Ale chlapci, tady se řeší výběr PC na střih HDV, proč sem taháte servery ? No a lokální HDD zálohuji klonováním jak na stolním PC, tak v noťasu. V noťasu díky chladící podložce se šuplíkem pro další HDD mohu připojit další disk a obnova z klonu je otázkou cca 15 až 20 minut. Data pro NTB (a i pro PC) mám na exterňáku připojeném přes USB 3. To samé u stolního PC, tam je to ještě jednodušší!

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Každá značka má svoje vadné série, či modely. Za roky mnou používaných různých HDD mě odešel od každá značky alespoň jeden kus. Namátkou vzpomenu výrobce, které jsem měl: WD, Caviar, IBM, Seagate, Toshiba, IBM, Hitachi a ještě další, které si teď nevybavuji.

Nelze tedy napast, že ta či ona značka je špatná. Je jen horší či lepší.

Každopádně uživatelé jsou dvojí kategorie:
    1. ti, co zálohují
    2. ti, co ještě nepřišli o data

Pak je zde ještě třetí kategorie, ale do té nepatří běžní uživatelé, ale ti co "vědí". Ti co o data nepřišli, protože zálohují od provopočátku používání jakékoliv výpočetní/elektronické techniky co obsahuje nějaká data.

Ohledně teplot HDD. Vždy šla tato informace z HDD nějakým způsobem vyčíst a je známo, že HDD škodí teplota od 50 stupňů celsia nahoru. Nehledě na to, že při vyšší teplotě dochází k více roztahování ploten a někteří výrobce pak provádí během provozu rekalibraci pozice vzdálenosti první a poslední stopy na HDD vůči čtecí hlavě. To je zném jako občasné cvaknutí u některých modelů v HDD. Neplést si tetnto stav s parkováním hlav. To funguje jinak a i zvuj z HDD je jiný.

Zálohám zdař!
    Naposledy upraveno uživatelem RoPo: 05-05-2014 v 12:53

Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od RoPo Zobrazit příspěvek
    Ti co o data nepřišli, protože zálohují od provopočátku používání jakékoliv výpočetní/elektronické techniky co obsahuje nějaká data.
    Najde sa aj niekto takyto?
    Tu casto plati, ze na svojich chybach sa ucime najlepsie.

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Najde sa aj niekto takyto?
    Mohu říci, že sem patřím já. Zálohuji dost přes 20let od disket, přes pásky, různá externí média (dříve připojované na externí SCSi či paralelní port), atd... Prostě záloha se dala řešit vždy. Jen se na to muselo dříve více myslet.

K vlastním chybám:
    Chybovat je lidské a běda a škoda rad člověku, který se není schopen poučit ze svých vlastních chyb.

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Zálohování, to asi patří jinam, já zálohuji zásadně osobní a firemní dokumenty, fotky a homevidea. Většinou na druhý disk a něco jako druhou zálohu vypálím na DVD.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

Ako riesis zalohu lokalneho HDD na PC / Notebooku / HTPC ?
    lokalny HDD z kazdeho pocitaca doma, si zalohujem na synology .. incrementalnym backupom .. v mojom pripade time machine ..

---------- Doplněno v 18:04 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:03 ----------

Citace Původně odesláno od romana51 Zobrazit příspěvek
    Ale chlapci, tady se řeší výběr PC na střih HDV, proč sem taháte servery ? No a lokální HDD zálohuji klonováním jak na stolním PC, tak v noťasu. V noťasu díky chladící podložce se šuplíkem pro další HDD mohu připojit další disk a obnova z klonu je otázkou cca 15 až 20 minut. Data pro NTB (a i pro PC) mám na exterňáku připojeném přes USB 3. To samé u stolního PC, tam je to ještě jednodušší!
    ako casto robis to clonovanie ? ja kazdu hodinu ..

Je tu pravidelně
    Registrace
    Oct 2007

Klonování systémového HDD provádím před instalací nějakého důležitějšího programu nebo jeho upgrade (tedy z HDD který mám jako zálohu) pro jistotu že nejsou zaprasené registry nebo že tam není natažený škodlivý SW). Nebo když HDD spadne nebo se mi tam vetře nějaký "vetřelec". Nebo když mám pocit, že se mi PC zpomaluje.
    Video projekty mám na externích HDD, důležitější na 2 exterňácích (obdoba mirror).
    Ještě dodávám, že na klonech je naklonována i tabulka diskových oddílů MBR, takže nemusím nic instalovat ani konfigurovat.

Registrace
    May 2009

Teplota nemá vplyv na kazenie diskov, okrem 1.5 TB Seagate

Titulok je trosku tendencny, treba si to precitat cele
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 13-05-2014 v 13:56

Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 03-04-2013, 14:41